Skocz do zawartości
SkoczekPL

Nano Reef - podsumowanie 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wielu użytkowników którzy korzystają z forum(i mam nadzieję to się zmieni) sporadycznie - jak choćby Andrniew. Ostatnio pomógł w jednym wątku dot. sps-ów - a wcześniej nie odzywał się przez okres wielu miesięcy(choć wiem że przegląda forum codziennie)

Czy jego konto powinno być wobec tego usunięte? :)

Wielu userów loguje się co kilka tygodni albo rzadziej.

Forum miesięcznie odwiedza ok. 65 tysięcy osób(nie mówię o odsłonach - a o unikalnych userach). Wiele osób odwiedza - ale się nie loguje(jeśli nie ma takiej potrzeby)

http://www.nano-reef...age_201212.html

w grudniu było ich ponad 74.000 - trudno więc decydować które konto usunąć, które zaś nie.

Temat warty zastanowienia, jenak bez podejmowania pochopnych decyzji..

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie wśród takiej ilości w spisie alfabetycznym jest uciążliwe, faktycznie konta które nie miały logowań od roku mogłyby zniknąć. Ale skoro wróci mapka to super! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może problem rozwiąże informacja na mapce o ostatnim logowaniu?(aktywności)?

Na pewno nad tym pomyślimy. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę o tych którzy mają 300 czy 500 postów tylko o tych którzy piszą 1-6 postów, np. sprzedam cośtam, a potem ich niema przez 2 lata. Przemku, przecież masz czuja, zawsze możesz zostawić furtkę na priv takiemu gościu :secret:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deborze sie nie podobaja nie które słowa Skoczka w podsumowaniu ja natomiast popieram bo nie jednokrotnie sytuacja wymaga aby co nie którzy szybko zrozumieli sens słowa pozdrawiam


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że usuwanie kont to bardzo dobry pomysł. Po pierwsze zawsze mozna wysłać na priv wiadomość o usunięciu.

Proponuję usuwać konto np 3 miesiace po zarejestrowaniu jesli ktoś nic nie napisał. Pół roku jesli ktoś napisał chociaz 1 post. Dla tych którzy napisali ponad 100 niech bedzie dłużej np 5 lat.Ci którzy napisali ponad 5 tysiecy abonament na wieczność

Bo tak przegladam użytkowników i duż drupa jak nie wiekszość to liczba postów 0.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczku, plusów i minusów nie ma, i ok, ale może warto by było zrobić coś na kształt: pomógł/ nie pomógł. Było już o tym, wiem, ale ocena takiego osobnika mogłaby być po jakimś czasie, po uzyskaniu faktycznych efektów pomocy. Nie wiem tylko czy to nie będzie za bardzo skomplikowane :sweat:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek , że tak powiem - w trakcie wykonywania ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek , że tak powiem - w trakcie wykonywania ;)

fajno,pzdr


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wprawdzie stanęliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!" :hrhr:


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Proponuję usuwać konto np 3 miesiace po zarejestrowaniu jesli ktoś nic nie napisał...

Nie trzeba pisac postow, by aktywnie korzystac z forum. Zwlaszcza 3 m-ce od rejestracji :/ "Mowa jest srebrem, milczenie zlotem"

Usuwac konta, na ktore nikt sie nie loguje - ok, z ktorych nie sa pisane posty - zdecydowane NIE !!

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia... Jestem na Forum od ponad 3 lat, to mój 8 post! Czytam codziennie, korzystam z tego co potrzebuję. Wypowiadam się bardzo rzadko, ponieważ moja wiedza, w mojej ocenie, nie pozwala mi robić tego ze 100% pewnością co do trafności tego co napiszę. - To też jest troska o poziom merytoryczny forum!

Zbyt dużo jest "ekspertów" tłukących na siłę kilkadziesiąt czy kilkaset postów rocznie, pisząc różne bzdury, na których opierają się mniej doświadczeni, a potem problemy i zniechęcenie do hobby!!!

Nie chcę tu nikogo obrażać, ale dlaczego mam nie uczestniczyć w życiu Forum tak jak lubię i zgodnie z regulaminem? A moją wiarygodność i wiedzę (chciałbym) oceniajcie po moim zbiorniku (co mi przypomina, że jeszcze ich nie załączyłem :baby: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem się nie wypowiadać ale się jednak wypowiem

na forum jestem już dłuższy czas piałem kiedyś wiele teraz mniej po tym jak raz dostałem (jeszcze wtedy) ujemne punkty za to że wypowiedziałem się na temat trzymania mandaryna w 50 litrach ale mniejsza o tym

chciałbym również i tutaj (prowadzę wątek na innym forum) o planktonie (fito i zoo) ich prowadzeniu itp ale już teraz wiem że od razu znajdą się eksperci którzy wiedzą lepiej mówiąc że to co robię robię źle (wiem bo kiedyś próbowałem się wypowiedzieć w czyimś temacie na temat fitoplanktonu) a hoduję wiele gatunków zooplanktonu (kilka gatunków widłonogów wrotkę rozwielitkę morską mysis kiełże itp) ale jak mam tu cokolwiek pisać to po pierwsze 1000 postów a czy sprzedasz po drugie ok sprzedam albo dam komuś porcję zarodową to od razu z tego tutaj robi biznes i to niestety mnie zniechęca do pisanie postów, rozmnażam błazenki teraz krewetki ale pytanie po co pisać ?? skoro i tak "eksperci" wiedzą to lepiej ode mnie

a to wątpię że się zmieni

i najlepsze w owym roku oby na forum się wszystko poukładało :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Wam przeszkadzaja niektywne konta w prowadzeniu rzeczowej dyskusji na akwarystyczne tematy?

Święta prawda! Ja jako jeden z pierwszych mialem konto na tym forum i przez długi czas byłem mocno aktywnym użytkownikiem. Potem życie zweryfikowało moje plany akwarystyczne i przez kilka lat byłem tylko "niedzielnym czytaczem" i w tym czasie moje konto zostało usunięte! To było naprawdę słabe. Tymbardziej że nigdy nie rozstałem się z hobby i cały czas reaktywacja akwarium była w planie. Aż w końcu się udało tyle że musiałem się rejestrować na forum od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt cię nie trzyma za ...Forum jest po to żeby wymieniać doświadczenia. Jeśli uważasz że jest inaczej to zapisz się do partii, wiesz jakiej. A Przemka i Skoczka popieram. Jak komuś nie pasuje to wie co ma zrobić. Dyzma myślę niepotrzebnie wplątał się w pyskówkę i poległ.Szkoda bo to świetny fachowiec i gościu z olbrzymim doświadczeniem. Byłoby super gdyby pojawił się znów na forum. Pozdrawiam noworocznie, P.

Oj komuś się agresja włączyła:)


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wam przeszkadzaja niektywne konta w prowadzeniu rzeczowej dyskusji na akwarystyczne tematy?

Przepraszam ale właśnie przeszkadzają i Ty dokładasz do tego cegiełkę.

Dlaczego? Dlatego że od kiedy zacząłeś moderowanie lubisz zamykać tematy, które były wałkowane kilkukrotnie i dajesz odnośniki do innych tematów. Nie chce mi się teraz szukać, lecz gdy ja coś potrzebuję i szukam to wyświetlają się tematy z lat powiedzmy 2007-2008 i odpowiedzi zostały napisane przez osoby, których tutaj nie widziałem (a czytam forum od dwóch lat) a mają po 1000-2000 postów. I mam takie tematy odkopywać i liczyć na łut szczęścia że akurat ktoś się z tych osób zaloguje i raczy odpowiedzieć?

Tak więc odpowiadam - konta nieaktywne przeszkadzają w takim przypadku.

Drugi przypadek jest to taki że nie wszyscy chcą się chwalić swoim akwarium, nie piszą wtedy gdy nie są pewni swoich poczynań, lub kompletują sprzęt z targowiska - te osoby nie przeszkadzają, bo w czym?

Usuwanie nie, lecz może coś innego - status nieaktywny?


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny usuwaniu kont, dopóki nie wpływa to na pracę i wydajność samego silnika forum.

Czytam forum od wielu lat mimo, że ostatnio prawie nic nie piszę, nie loguję się czyli jestem osobą do usunięcia z NR ?

Cały czas mam akwarium od 2006, dokładnie ten sam zbiornik, tę samą skałę i częściowo te same koralowce i zwierzęta.

Propozycję aby usuwać konta, ponieważ ktoś w określonym czasie nie napisał posta - są dość dziwne.

Sam czasami zakładam konto na jakimś forum i po latach wracam jak temat mnie znowu interesuje.

W/g mnie kasowanie kont trzeba by było przeprowadzić ew. tylko ze względów technicznych.

Pomysł z datą ostatniego logowania uważam za bardzo fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat poruszałem już z Skoczkiem - konta nie będą usuwane. Na pewno pomyślimy o dodatkowej informacji(statusie) czy ktoś jest aktywny(jeśli tak to kiedy był).

Serwer jest maszyną dedykowaną na której stoją tylko nasze domeny więc nie będzie żadnego problemu technicznego ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat poruszałem już z Skoczkiem - konta nie będą usuwane. Na pewno pomyślimy o dodatkowej informacji(statusie) czy ktoś jest aktywny(jeśli tak to kiedy był).

Serwer jest maszyną dedykowaną na której stoją tylko nasze domeny więc nie będzie żadnego problemu technicznego ;-)

Przemek to już chyba istnieje data ostatniego logowania,Ale są osoby które mają konta od np 2007r . 0 napisanych postów i brak daty ostatniego logowania co pewnie znaczy że powyżej 2,3 lat data znika i moim zdaniem użytkownik też powinien. To przykład jeden z wielu http://nano-reef.pl/user/8324-110970/

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ewidentnie martwe dusze będziemy usuwać ale po uprzednim wysłaniu wiadomości administracyjnej o zamierzonych działaniach.

Brak odpowiedzi będzie skutkował w określonym terminie zawieszeniem konta.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale właśnie przeszkadzają i Ty dokładasz do tego cegiełkę.

Dlaczego? Dlatego że od kiedy zacząłeś moderowanie lubisz zamykać tematy, które były wałkowane kilkukrotnie i dajesz odnośniki do innych tematów. Nie chce mi się teraz szukać, lecz gdy ja coś potrzebuję i szukam to wyświetlają się tematy z lat powiedzmy 2007-2008 i odpowiedzi zostały napisane przez osoby, których tutaj nie widziałem (a czytam forum od dwóch lat) a mają po 1000-2000 postów. I mam takie tematy odkopywać i liczyć na łut szczęścia że akurat ktoś się z tych osób zaloguje i raczy odpowiedzieć?

Tak więc odpowiadam - konta nieaktywne przeszkadzają w takim przypadku.

Drugi przypadek jest to taki że nie wszyscy chcą się chwalić swoim akwarium, nie piszą wtedy gdy nie są pewni swoich poczynań, lub kompletują sprzęt z targowiska - te osoby nie przeszkadzają, bo w czym?

Usuwanie nie, lecz może coś innego - status nieaktywny?

Wcale nie lubie ich zamykac. Zauwaz jednak ze jesli napiszesz cos w starym watku to nie czekaszczekac na odpowiedz autora tylko na jakakolwiek. Odpowiedziec moze ta sama osoba ktora odpowiedzialaby w nowym watku. Jak zaczalem moderowac to gadalem z paroma "starymi" i jedna z przyczyn dla ktorych nie pisza na NR jest masa pozaczynanych watkow w tym samym temacie z dwoma-trzema postami. Zobacz ile jest zaczetych watkow na temat walki z aiptasia. Zobacz ile jest watkow zatytulowanych "pterapogon kauderni". Naprawde chcesz taki balagan? Nie lepiej zeby wszystkie problemy z aiptasia i z walka z nia byly w dwoch, trzech watkach? Przeciez jak "nowy" szuka takiej informacji to woli zalozyc kolejny watek niz przekopywac sie przez setki takich samych. Ostatnia sprawa to jest to ze wielu ludzi wchodzi na forum z przeswiadczeniem ze im sie nalezy. I zamiast wlozyc odrobine wysilku w czytanie forum wola zazadac gotowych rozwiazan.

Z jednej strony ludzie narzekaja na brak merytorycznych dyskusji, z drugiej nie robia nic zeby forum bylo klarowne i uporzadkowane.

Kyzak, jak uwazasz ze dasz rade to zglos swoja kandydature na moda . Na forum brakuje zielonych


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też masz rację, lecz wszystko zależy od sytuacji danego problemu. Mnie też wkurzają wątki typu "osmoza nie kapie", a w rzeczywistości kapie szybciej niż moja :)

O zielonych guzikach na razie nie marzę :pc::)

Wszystkiego dobrego w tym roku!


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester miał na myśli dublujące się wątki. Jestem za tym żeby je usuwać bez żadnych ceregieli. Niestety jest to dodatkowa robota dla moderatorów bo rzeczywiście tak samo zatytułowany wątek może dotyczyć czegoś innego. Postulaty:

1. Usuwać dublujące się wątki i ew. posty z nowego przenosić do starego. Takie kontynuowanie wątku ma też (oprócz łatwiejszej nawigacji) także tę zaletę, że wiedza na jakiś temat jest zawarta na mniejszej przestrzeni. Gdyby wątki o aiptasi skonsolidować to np. okazałoby się, że do walki można też używać innych substancji niż tylko firmowe mikstury.

2. Gonić i dawać baty za niechlujne lub błędne tytuły.

Wszelkie takie działania sprawią, że wątków o niekapiącej osmozie będzie mniej. To nie nieużywane konta są problemem tylko lenistwo. Moim zdaniem spokojnie można ten temat odpuścić jako mniej palący niż np. błędy ortograficzne.

No ale mogę się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.