Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Roman,

Kamil nie pisał o 18-105, który rzeczywiście jest do bani, a lecz natomiast o całkiem fajnym:

Nikon Nikkor AF-S DX 16-85 mm f/3.5-5.6G ED VR. :)

Ja natomiast, jeżeli chodzi o zoom, to polecam fajny, ostry, jasny i uniwersalny: Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC, którego bardzo często używam.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek, osobiście nie znam tego szkiełka, ale opinie nie są zachwycające. Taki przeciętniak. Za to dobrze się sprzedaje, bo spora część ludzi patrzy głownie na megapiksele i krotność zooma.

A sensowne zdjęcia można nawet komórką robić, dużo zależy od zawiadowcy sprzętu ;)

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam powyższe posty i idę wtrącę swoje 3 grosze:

1. Nie wierzę całkowicie testom w czasopismach i rankingach - każdy może je wziąć pod uwagę, ale najpierw musi wiedzieć czego chce.

2. Obiektywy w startowych zestawach tzw. kitowe - niestety nie grzeszą jakością, chociaż mają napisane jakie to one mają cuda w środku i tu mój ulubiony Nikon też nie jest wyjątkiem.

3. Wcześniej padł pomysł szkła 50mm do lustrzanki - klasyka, jest to obiektyw podstawowy szczególnie do klasycznej pełnej klatki, ten kto go posiada, a niejedno body miał nie pozbędzie się go z zestawu. Światło 1.4 lub 1.8 rewelacja.

4. Zoom'y - a szczególnie te o hiper rozstrzeleniu ogniskowej - odradzam - przy różnych ogniskowych mają różne zniekształcenia i do tego są ciemne. Chyba, że ktoś ma wolne np 5000-10000 PLN, to kupi sobie dobry zoom i jasny, ale to niestety rzadkość.

5. Na początku zabawy trzeba obrać sobie filozofię, ja przez 20 lat zbieram szkła, filtry i je wymieniam, body teraz planuję już trzecie i dzięki temu sprzęt rozwija się z moim hobby. A niestety kompakt nie daje takiej możliwości (choć go posiadam jak nie chcę nosić plecaka z lustrem "do cioci na imieniny").

6. Przed zakupem aparatu który jest dla nas tym pierwszym poważniejszym trzeba usiąść i napisać na kartce co nam się podoba w naszym wyborze, a co nie i po kalkulacji bez emocji, trzeba podjąć decyzję. Oczywiście emocje na bok.

7. Nie ulegać presji innych osób, że Nikon, Canon, Minolta, Sony czy Pentax są najlepsze. Z aparatami jak z samochodami - Nowak jeździ Oplem i jest zadowolony, bo spełnia jego oczekiwania, Kowalski Toyotą którą też sobie chwali bo się mu sprawdza. Potrafią bez emocji o nich rozmawiać. Tak samo powinno być w fotografii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z jednym a właściwie z dwoma stwierdzeniami, po pierwsze stalka, po drugie jasna :) ja już nawet nie oglądam zoomów, jednego mam, a jakże, ale dla żony, czasem lubi sobie pocykać, a nie lubi chodzić przód tył :) ale jakość zdjęć, nie wiem nawet jak to określić, może plastyka, nie wiem, nie jestem fotografem, to ze zwykłej Canonowskiej 50 1.8 w porównaniu z tym kitowym chyba zoomem to przepaść:) Poza tym dla mnie fotografia to trochę takie przeniesienie się w czasie i przestrzeni, kiedyś robiło się foty głównie stałkami, a wiele z nich to do dziś dzieła sztuki, nie wiem jak dla mnie tylko stałka, tylko takie szkła będę zbierał, żadnych innych, mialem na kilka dni Tamiego 17-55 czy 50, nie pamiętam, ale mnie nie urzekł, zupełnie, od tamtej pory przyrzekłem sobie żadnego zooma :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy przykłady (żeby nie być gołosłownym) zdjęć, które zrobiłem znajomym, niemożliwe do wykonania ciemnymi obiektywami:

np1ix.jpg

np2l.jpg

np3g.jpg

Współczuje znajomym te zdjęcia to porażka na 2z3 ucięty kadr naucz się najpierw robić zdjęcia to tylko jedna rzecz do której można się uczepić podejrzewam że to najlepsze z tej kolekcji.....

Pokazałbym ci inne zdjęcia z tego obiektywu ale nie ma sensu,i nic nie zrozumiesz, jesteś uprzedzony i masz swoje mądrości.

Wsumie to na 3 też ucięty kadr,z pewnością trzymanie za rękę to najmniej istotna kwestia dlatego może być również nieostre...Krojony tort to w sumie punkt G on też nieostry ale co tam :( pewnie zapomniałeś że piłeś wcześniej.

Ps.jak ładnie poprosisz to może gdzieś znajdę zdjęcia zrobione tym rzekomo ciemnym obiektywem ale chyba odpuszczę ci kolejnego wstydu....Nie zależy mi żeby szpanować przed kim kolwiek jak to powiedziałeś...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben i Jerzyk, prosze wyluzujcie, jeśli nie to wysiepię to w cholerę, bo nie piszecie na temat tylko się drapiecie...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za takie potyczki urlop z ANTem dostaliśmy :)

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ja tylko odpowiedziałem, a wcześniej utrzymywałem się tematu, ciężko przejść obok posta który stara się oczerniać ludzi,fakt powinienem odpuścić ale dziś miałem więcej wolnego czasu...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację seb, lepiej to wywal - łącznie z tą propozycją Bena odnośnie Sigmy 12-24. :)

Benie, przecież nie masz pojęcia o reporterce... Te zdjęcia robiła moja żona, która robi to dla zabawy. Nie chciałem nikogo uczyć fotografii, tylko pokazać, jakie możliwości daje taka jasna 50-tka. Ja zazwyczaj robię zoomem z lampą, ale też nigdy mi się nie zdarzyło zarobkowo.

Masz MiQu teraz ciężki orzech do zgryzienia. Myślę, że mógłbyś pójść do jakiegoś fotojokera i poprosić o zaprezentowanie dwóch czy trzech szkiełek: zoom (np. taki jak proponuje kapuhy), stałka 50 mm i stałka np. 35 mm. Spróbuj zrobić kilka zdjęć i zobaczysz, jakie Ci najbardziej pasują. ;)

A zestaw możesz później kupić taniej przez Internet. :)

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgodzę z jednym a właściwie z dwoma stwierdzeniami, po pierwsze stalka, po drugie jasna :) ja już nawet nie oglądam zoomów

O widzisz Seb - Twoje zdanie tym bardziej świadczy o tym jak ważne jest dopasowanie sprzętu pod siebie. Z doświadczenia wiem, że nowi posiadacze lustrzanek na stałki zwykle patrzą spode łba, część się potem wciąga, a część niekoniecznie, zależy co i po co się fotografuje. Przy wyborze szkła trzeba się pofatygować do sklepu i pobawić sprzętem, ew. poszukać zapaleńca wśród znajomych, bo nawet najbardziej zachwalane szkło może okazać się niewypałem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam: Nie znam sie i nie powinienem tu zabierac glosu, ale;

znajomy znajomego polecal Canona Powershot G1X. To nie lustrzanka, ale zbiera dobre recenzje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben, on nie chce Nexa;-) chyba. A tak zeby temat nie umarl to się czepnę, zupełnie lajtowo bo wiesz że Cię lubię;-) gdzie ostrość na tych fotkach i kontrast? Po takich pròbkach bym się na Nexa nie zdecydował;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem całego wątku , ale jak dla mnie to gorsze body i lepszy obiektyw.

Szkło to podstawa , za małą kasę można kupić świetną stałkę 50/1,8 , a do macro to polecam tamrona 90 ostrzy świetnie zresztą uważam , że to jedno z lepszych szkiełek za niewielkie pieniądze.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z nexa miodzio i wiem, że to nie ta klasa, ale pokażę też kilka zdjęć swoich z jasnej 50-tki. Specjalnie wybrałem takie z niebanalnym kadrowaniem.

65959792.jpg

55109641.jpg

44392855.jpg

23347268.jpg

33407366.jpg

58349711.jpg

98197535.jpg

Tak dla przypomnienia, bo pewnie zdjęcie już większość forumowiczów widziała - zdjęcie poniżej również było robione obiektywem 50 f/1.4 z pierścieniami makro:

dsc4651n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z nexa miodzio i wiem, że to nie ta klasa, ale pokażę też kilka zdjęć swoich z jasnej 50-tki. Specjalnie wybrałem takie z niebanalnym kadrowaniem.

Tak dla przypomnienia, bo pewnie zdjęcie już większość forumowiczów widziała - zdjęcie poniżej również było robione obiektywem 50 f/1.4 z pierścieniami makro:

Jurek 50 to klasyk, chociaż nie wszyscy wiedzą skąd się wzieło to 50 mm. Fotografia zaczęła się od wymiarów klatki, a teraz jesteśmy na rozdzielczościach w MPX i pomiędzy DX a FX.

Niestety fotografia opiera się na tej ogniskowej, a nie na zooooom'ach i ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro znajdę chwilę to coś wrzuce że zwykłej 50 1.8

Jerzyk... Nokaut!

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro znajdę chwilę to coś wrzuce że zwykłej 50 1.8

Wrzuć, wrzuć. Dodaj jeszcze informację jak doświetlałeś i na jakich parametrach przesłony i czasu robiłeś zdjęcie.

Mam taki obiektyw i jestem ciekaw co można z niego wyciągnąć.


pozdrawiam

5119_5162.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK czyli lepiej tańsze body a lepsze obiektywy i drugie OK - jeden może być stałoogniskowy, drugi wolałbym żeby jednak ten zoom miał bo z dzieciakami bywa dynamicznie :D

jeśli chodzi o body to na 99% jestem zdecydowany na Cannon 550D - ktoś na priv go polecił, recenzje ma niezłe, więc niech będzie.

I teraz kwestia obiektywów:

- w specyfikacji aparatu jest zapis "Odpowiednik ogniskowej obiektywu 1,6x" czyli jak chce mieć 50 szuka obiektywu około 30 ??

czy taki obiektyw będzie dobry http://allegro.pl/canon-ef-35mm-f2-obiektyw-fv23-gw-filtr-uv-i2816042171.html ? Nie powiem tani nie jest - mam nadzieję, że dobry

- i teraz drugi obiektyw z zoomem - jaki wybrać, czy tu już kupić któryś z zestawu ? a w zestawie są takie:

Canon EF-S 18-135 f/3,5-5,6 IS

Canon EF-S 18-55 f/3,5-5,6 IS II

Sigma 18-200 F3.5-6.3 DC

ewentualnie jakiś inny pomysł ? wydaje się ta sigma jest najbardziej uniwerslana ??

ewentualnie może taki komplet http://allegro.pl/canon-550d-18-55-isii-sigma-70-300-dg-macro-gw-i2792175083.html + ten obiektyw EF35 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zoom to podobno z Canonem lepiej współpracuje Tamron niż Sigma.

Kup taki:

http://www.optyczne.pl/index.html?producent=76&obiektyw=26&typ=0&moc=0

W każdym zakresie ogniskowych ma stałe światło 2.8 czyli jest w miarę jasny nawet w ciemniejszych pomieszczeniach.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam nikona d90 z kitowym obiektywem bodajże 18-105 i ni cholery nie mogę zrobić na nim ostrego zdjęcia, jeszcze ogólne zdjęcia zbiornika wychodzą jako tako, ale takie szczegóły jakie tutaj prezentujecie są nieosiągalne. Patrzę sobie na obiektywy, które polecacie i 50 f1.4 trochę drogi, ale 50 f1.8 całkiem przyzwoicie z ceną. Czy będę w stanie zrobić takim obiektywem przyzwoite, ostre zdjęcie szczegółów w akwarium?

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam nikona d90 z kitowym obiektywem bodajże 18-105 i ni cholery nie mogę zrobić na nim ostrego zdjęcia, jeszcze ogólne zdjęcia zbiornika wychodzą jako tako, ale takie szczegóły jakie tutaj prezentujecie są nieosiągalne. Patrzę sobie na obiektywy, które polecacie i 50 f1.4 trochę drogi, ale 50 f1.8 całkiem przyzwoicie z ceną. Czy będę w stanie zrobić takim obiektywem przyzwoite, ostre zdjęcie szczegółów w akwarium?

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)

1.8 też jest bdb obiektywem. Do tego pierścionki najlepiej Kenko (posiadają funkcjonalne styki) i fotki palce lizać. Jest tańszy od 1.4 bo ma trochę niższą zdolność rozdzielczą i więcej plastiku, zdjęcia jednak robi bdb. 1.8 ma 7 soczewek, a 1.4 ma 8 soczewek.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie to będzie mój następny zakup, jeszcze ogarnąć jakiś program do wywoływania raw, bo wszystko wychodzi niebieskie i może będzie to jakoś wyglądać :-)

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie ostrość na tych fotkach i kontrast? Po takich pròbkach bym się na Nexa nie zdecydował;-)

Nie lubię wysokiego kontrastu , ale jest funkcja pop która daję duży kontrast, jeśli ktoś ma ochotę na kontrast zajmuje to 10 sekund na kompie , jeśli chodzi o ostrość to na zdjęciach jest ostre to co chciałem żeby było.

-----

Powiedz mi.... jeśli po obróbce zdjęć uzyskam nie gorszy efekt jak zdjęcia które zachwaliłeś wyżej aparatem za dużo więcej, powiesz że byś się na nexa zdecydował? - ja szczerze wątpię, ale to nie byłby cud i mówię to z pełną odpowiedzialnością.

Nawet nie dałeś mi szansy a już skreśliłeś nexa już wcześniej miałeś naszykowaną ocenę :sorcerer:

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przygladam sie dyskusji...

czyli jeśli padłoby na canona 550 lub 600...seria D niewiele sie różnią- który lepszy? według was?

obiektyw chyba jednak ten tamron 17-50/f 2,8

czy warto do tego brac stałoogniskowy, czyli 50 ale ten jasny 1,8f+ jakiś pierścień dystansujący żeby obsłuzyć macro?jest kenko z płynna regulacją 46-68 mm...czy lepiej krótszy?

czy to byłby dobry zestaw? zaczynam sie bawić dopiero. chciałbym sprzet który mnie nie zniechęci, ale da pole do rozbudowy

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.