Skocz do zawartości
mani80

Pojawilo sie Bryopsis - jak z tym walczyc? +Ankieta

Walka z bryopsis  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Moja walka z bryopsis zako?czy?a si?:

    • Moj? wygran?
    • Wygran? bryopsisu
    • inne/nie mialem bryopsis
    • Obecnie walcz?
  2. 2. Jak uda?o Ci si? pokona? bryopsis?

    • Natur? (ryby, ?limaki, je?owce...)
    • Chemi? (podniesienie Mg i Kh)
    • Chemi? i natur?
    • Wpierw chemi?, pó?niej natur? i to pomog?o dopiero
    • Wpierw natur?, pó?niej chemi? i to pomog?o dopiero
    • Nic nie robi?em
    • Wstrzyma?em podmiany wody
    • Reset systemu (nowa ska?a/u?miercenie ska?y)
    • inne
  3. 3. Czy uwa?asz, ?e bryopsis to najci??sza plaga w morszczy?nie?

    • Zdecydowanie tak
    • Najci??sza z jak? mia?em do czynienia
    • S? trudniejsze do pokonania "plagi"
    • Bryopsis - ?aden problem w pokonaniu
    • inne
    • Nie wiem/nie mam zdania


Rekomendowane odpowiedzi

Gość nanokaczor

bryopsis

>> tak mi się wydaje bo niektóre nitki zaczynają się rozgałęziać.

kup mitraxa albo ewentualnie percona to wyżre ten glon do ostatniej nitki. :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj z tym wyzeraniem przez kraby to sprawa mocno osobnicza; na razie masz tylko na slimakach... za moment bedzie wszedzie;

ja poswiecilbym slimaki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal to czym predzej i nie staraj sie czyscic bo w 2 tygodnie bedziesz miec dżungle. bryopsis mega ekspansywny jest!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim temacie o akwa na którymś zdjęciu widać, że rosła spora ilość glonów nitkowatych. Czy te glony na tectusie, to nie są takie same glony jak tamte? Jeżeli tak, to nie masz się co obawiać. W przeciwnym razie złóż ofiarę Posejdonowi z tego biednego ślimaka... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony na pewno są inne. Te przy dojrzewaniu to były niteczki, falowały pod wodą a te są sztywne i dużo grubsze. Ofiara z trzech ślimaków zostanie dzisiaj złożona.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

kurcze szkoda tych tectusów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

O co ten płacz i lament ? Jak Ci wywali Bryopsis to podbijesz Magnez powyżej 1800ppm i glon zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj Kenta tech M. W wilu przypadkach podbijanie Mg "metoda ballinga' nie daje rezultatow. Kent ma to "cos".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktój się z "chodi" lub poszukaj w jego postch, on napisał kiedyś świetny elaborat na ten temat.Prawdopodobnie chodziło o podniesienie magnezu do wartości 1900 jednostek przez 2 tygodnie - jeśli dobrze pamiętam. Jeśli pdbijesz odczynnikami z Ballinga to chlorkiem i siarczanem magnezu, koniecznie obydwoma !!!

Mógłbyś przetrzymać slimaki w takich warunkach w osobnym pojemniku - bo szkoda zwierząt.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj Kenta tech M. W wilu przypadkach podbijanie Mg "metoda ballinga' nie daje rezultatow. Kent ma to "cos".

przeoczyłem :welcome: a jeszcze jedno mnie przy kuracji wyparowały wszystkie ślimaki

ale miałem magnez ponad 2000


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Z Bryopsisem to jest więcej gadania niż roboty. Jak z pędzelkami w akwarium słodkowodnym. Przy odpowiedniej obsadzie żaden problem... Można się tego pozbyć bez zmiany parametrów wody. Samymi krabami i jeżowcami.

A tectusów szkoda bo da się je rozmnażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżowce tak ale nie przy kazdej obsadzie i w tym problem. jak jest szybka mozliwosc wyeliminowania bryopsis to warto zrobic to jak najszybciej.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Właśnie problem tkwi w tym że nie zawsze kraby a tym bardziej jeżowce pasują do obsady. Jeżowce są strasznie wkurzające jeśli nie ma się przyklejonych szczepek.

Jak ktoś ma skałę z bryopsisem to ja zawsze chętnie odkupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tego kenta podajecie na dobę ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogła zmiana cyrkulacji i podniesienie wapnia i magnezu poza normę oraz lanie wódeczki do akwa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

@niejeden z nas - jak przechylisz butelkę dwa razy dziennie i ściśniesz serdecznie to będzie w sam raz. Ja tak u siebie zrobiłem, bez odmierzania, bez zbędnego cackania się. Żeby podbić z 1450 do powyżej 2000 musiałem wlać 4 duże butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, cały czas zastanawiam się czy lać ta wódke czy nie przy glonach min. byropsis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikaczu - nie rozumiem czemu mialbys nie lać wódki :) ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft: jesli to takie cholerstwo i wystarcza mu niewiele swiatla i zw organicznych to i moze na wodce da rade zyc, zwlaszcza tej mieszanej z octem i cukrem. Puki co leje, ale co kilka dni gleboko sie nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodka jest pozywka dla bakterii nitryfikacyjnych, ktore to stanowia konkurencje dla glonow przy stole zywiąc się amoniakami, azotynami, azotanami, fosforanami. Ja tak to rozmumiem wiec wodka jako srodek do polepszenia parametrow wody utrudni rozwoj glonow. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje. Tylko zawsze sie znajdzie jakis odmieniec /wyjatek. I tu moje watpliwosci, bo skoro byropsis jest tak dobrze przystosowanym glonem to moze czerpie tez kozysci z wodki. Ale oczywiscie tego nie wiem, to jedynie moje watpliwosci pojawiajace sie od czasu do czasu. :) Moze ktos ma w tym temacie jakas konkretna wiedze chetnie poczytam :coffee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.