Skocz do zawartości
Walker

Dino vs H2O2

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawiłem sobie na skałce kilka glutów, których nigdy nie odsysałem i obserwuje jak się rozpuszczają.

Trochę to dziwne co piszesz :alien:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne co piszesz :alien:

Nie ma w tym nic dziwnego. Odsysanie jest bardzo ważne bo bez tego dino będzie znikać bardzo bardzo powoli Jednak jak już stworzysz warunki nie przyjazne dla dino przestają się namnażać. A pozostawione farfocle powolutku znikają. Już zacząłem opisywać swoją metodę ale powstanie z tego chyba większy artykuł bo będzie to również kompilacja informacji z rożnych części świata :)


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy kiedyś walczył z dino i każdy liczy się z jego powrotem, dlatego śledzę wątek z zapartym tchem...

Zulus, tylko nie trzymaj nas za długo w niepewności, bądź kolegą!

:whistle:

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego.

Ale ja napisałem że dla mnie dziwne jest to że zostawiłeś sobie te kilka glutów???

Odsysanie to norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 dzień zacząłem podawać,poł roku sie mecze z tym dziadostwem,odsysam co parę dni i tak w kółko,miałem cyjano i dino,zapodałem chemiclean to znikło a dino się obstało,leje co tydzień bakterie,odpieniacz na mokro,i na razie ciągle przegrywam walkę,więc grzech nie spróbowcać,na razie nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych na koralach czy rybach,zdechła mi dolabella wczoraj,wciągneła ją pompa,i miałem masakrę ja wyciągnąć z tych dziur :chris: smrodu co nie miara,do dziś mnie podnosi na samą myśl,ale nie wiem czy to przypadek,czy przez ta wodę utlenioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ja też wlałem na 250l+ 10ml wody utlenionej Zobaczymy co tam będzie się działo z tym :D mam nadzieje że coś się będzie działo :D jutro następna dawka zobaczymy co z tego będzie Si z RODI = 0 z akwarium też 0 czyli nie ma okrzemków a jednak wyskakuje ten badziew:D jutro zdam relacje:D


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, u mnie juz 3 lub 4 dzien bez H2O2 i wszedzie jest nadal czysciutko,nie ma powrotu na piasku ani na szybach.

Jak długo stosowałeś tą kuracje u siebie zanim przyszły pierwsze widoczne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo stosowałeś tą kuracje u siebie zanim przyszły pierwsze widoczne efekty?

Bardzo ciezko powiedziec kiedy przyszly widoczne efekty, bo swiatlo bylo wylaczone przez pierwsze 3dni. Po wlaczeniu swiatla, dino juz nie bylo, tylko bardzo duzo bialych glonow na szybach. Przez te 3 dni wode wlewalem bezposrednio na miejsca gdzie byla duza ilosc dino, ale wydaje mi sie ze na 3 dzien juz chyba wlewalem na slepo w te miejsce gdzie wiedzialem ze dino powwino/ lub bylo przed kuracja ale chyba juz tam nic nie bylo, bardzo ciezko powiedziec bo bylo ciemno w zbiorniku. Na 4 dzien wieczorem wlaczylem swiatlo, oczyscilem szyby z tych bialych glonow i przez kolejne 2 dni wlewalem wode w miejsce najwiekszego przeplywu(przy vortechu). Do dzis nic nie ma na piasku. Woda nadal krystaliczna, i szyby juz 6 lub 7 dni nie czyszczone, i sa perfect.

Jak u ciebie to wyglada, masz jakies efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm jedno jest pewne wszystkie walki z Dino łączy jedno zmniejszenie bądź całkowite zaciemnienie zbiornika


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaciemniłem zbiornik na 3 dni i pozbyłem się 3/4 korali, a dino następnego dnia i tak się pojawiło i dalej szaleje że hej....;( Poczekam na efekty u kolegi i zdecyduje czy warto wlać h202 do akwarium. Oby ten sposób zadziałał.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś odszedł na wieczną rafę moj ulubieniec naso wiec ja pasuje z tą metodą,moze to przypadek ale jak zacząłem lać to dolabella i naso kipły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś mi się wydaje że ta metoda jest chyba jakaś lipa i jakoś mnie ona mało przekonuje proszę pierwsze zgony przyczyny ???????


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na rezultaty u wa1ker. Jak tam dzień czwarty ?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dino i po zaciemnieniu na 48 zdechło dziadostwo korale i ryby bez start tylko najważniejsze żeby powoli startować ze światłem ja zaczynałem chyba od 2 godzin i to bez ledów.

P.S wszystko było czyste ale znowu zaczełem lać bailinga i tak jak ostatnio dino wraca

Edytowane przez urban15 (wyświetl historię edycji)

Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek26 Nie wiem jak dawkujesz H2O2 u siebie ale na twoim miejscu nie wiązał bym tych dwóch zgonów z tą metoda. Sam napisałeś że zająca wciągnęła pompa a naso mógł zejść na skutek syfu który dolabella wywaliła do akwa (to oczywiście tylko moje przypuszczenia bo nie pisałeś nic o parametrach)

I jeszcze pytanie czy twoja woda utleniona jest tylko wodą utlenioną (3%) czy zawiera jakieś ulepszacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykła woda 3%,dlatego napisałem ze nie wiem czy to łączyć z woda czy nie,ale wole dalej nie ryzykować,dolabelle wciągneło jak była już martwa raczej,wiec najpierw zeszła a pewnie jak se płynęła z prądem to ja wciągneło,może to zbieg okoliczności,zobaczymy jak wam pójdzie czy sie uda to świństwo ubić i co najważniejsze bez strat na biednych zwierzakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie coś mi się wydaje że ta metoda jest chyba jakaś lipa i jakoś mnie ona mało przekonuje proszę pierwsze zgony przyczyny ???????

Ja nie mysle ze ta metoda to lipa, bo u mnie dziala i dziala tez u 95%+ innych ludzi. Moja wiedza o biologi lub mikrobiologi oceanu jest rowna 0, takze sam sobie tego nie wymyslilem, i raczej bym nie wpadl na pomysl wlanai wody utlenionej do akwarium. Metoda ta jest opisana na 207tys stron google takze cos w tym jest. Wiekszosc lecz nie wszyscy pisza ze dziala, u mnie zadzialalo dolaczylem tez zdjecia zbiornika przed i po stosowaniu. Akawrium nadal jest bez glonow to chyba cos w tym jest. Nie kogo tez na nia nie namawiam, i jezeli cie to nie przekonuje to nie ryzykuj,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni nie muszę ryzykować lecz widzę że zastosowanie H2O2 jest bardzo popularne na stronach www od akwarystyki słodkiej (krystalizuje wodę) i morska (aiptasia killer,woda mleczna, dino) działa niby na wszystko więc zastosowanie ogólne.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dość popularne na zagranicznych "słonych" forach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak na tym forum,na samym początku jego istnienia ,ktoś napisał o laniu wódki do akwarium ! ale był młyn ! oczywiście że to szkodzi ,że lepiej do gardła,że ktoś bredzi ... a teraz cacy.Z wodą utlenioną jest wiele spokojniej i rozwarzniej ,sam kiedyś próbowałem ale... z braku odwagi przerwalem lanie ,efekt był niewielki i wszystko nawróciło,teraz czekam na wasze wyniki :thumbsup:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wlałem 3 raz wodę narazie nic mi się nie zmieniło :D niebieskie 50 % białe może 10% zobaczymy co bedzię


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja lałem właśnie też już 3 raz H2O2 3% w ilości 2ml na 54 litry wody i powiem wam, że nie widzę niestety żadnych lepszych zmian...

Nie wiem jak jest u was ale u mnie przy wlewaniu H2O2 to się miękkie zamykają, strasznie jaśnieją i się jakby wywracają na lewą stronę (np. rico) ;/ Jeden SPS od góry obleciał mi z tkanki troszku.

Aha i światła nie wyłączyłem na te 5 dni tylko mi świeci tak jak normalnie świeciło...

Kontynuować lanie dalej? Jak myślicie? Może dłużej lać niż te 5 dni? Boje się aby te dobre bakterie nie poleciały też przy tym :(

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z niecierpliwoscią czekam na 6 dzień czy dino odeszlo i nie wraca? takie pytanie do autora tematu ile godzin swiecisz w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas świecenia na czas eksperymentu ograniczyłem do:

białe 5h

niebieskie 8h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Hm jedno jest pewne wszystkie walki z Dino łączy jedno zmniejszenie bądź całkowite zaciemnienie zbiornika

Wcale nie jest to prawda. Nigdy nie zaciemniałem zbiornika a z dino kilka razy w życiu "wygrałem"... Najbardziej skuteczną metodą walki z dino, cyjano, okrzemkami itd. jest glonoskrobaczka (algaescrubber).

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.