Skocz do zawartości
Walker

Dino vs H2O2

Rekomendowane odpowiedzi

Pisał, że butelka < 2 PLN więc to chyba apteczna 3%

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem przez 6 dni 5ml/100L wody i kompletnie nic się nie działo, wkurzyłem się, postawiłem na jedną kartę i przez trzy dni w odstępach jednodniowych wlewałem po 300ml na 700l wody nie świeciłem w tym czasie światła, ale i nie zaciemniałem zbiornika/

Nic nie padło, korale, ryby, ukwiały, drobne robadztwo -wszystko w świetnej formie, obecnie uzupełniam bakterie i mam nadzieję że będzie dobrze.

p.s.

Dino miałem bardzo dużo,oblepione było wszystko, podczas kuracji w zasadzie nie odsysałem, wodę starałem się dawać bezpośrednio na dino przy wyłączonej cyrkulacji.

Jestem ponad tydzień po kuracji.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz powiedz mi jedno jak często robisz podmiany ?

I na jakiej soli.

Edytowane przez Snakecharner (wyświetl historię edycji)

430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W1ker Rozumiem że chodzi ci o stężone H2O2 czyli takie 95%. Jeśli ktoś ma ten utleniacz, nawóz azotowy, stare kable komórę i bezpieczniki to niech uważa bo w każdej chwili mogą go posądzić o chęć wysadzenia ul. wiejskiej.

Swoją drogą w tych punktach zawarłeś tyle zmian że nie możesz stwierdzić że woda utleniona miała jakikolwiek wpływ na plagę.

Źle rozumiesz albo nie próbujesz rozumieć. Przeczytaj dokładnie napisalem kilkakrotnie o jakie stężenie chodzi.

Wytłumacz mi proszę o jakich zmianach mówisz bo jakoś nie bardzo rozumiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Fakt może ktoś powie że się czepiam ale nie jestem wróżką i nie umiem się domyślić o co ci dokładnie chodzi. Mówię o tych zmianach, które wymieniłeś. Cytuję ponownie:

1. Zmniejszenie oświetlenia białego o 50%

2. Częste odsysanie filtrowanie przez gazę "glutów"

3. Wstrzymanie podmian

4. Wstrzymanie suplementacji

5. H2O2 - 5ml na 100l

6. W ostatnim etapie węgiel aktywny.

Czyli wprowadziłeś 5 innych zmian, które mogły mieć wpływ na plagę. Nie możesz więc stwierdzić, że to akurat lanie 3% roztworu wody utlenionej pomogło.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie, na polce znalazlem cos takiego:

https://dl.dropbox.c...06 14.40.38.jpg

https://dl.dropbox.com/u/87719113/2013-04-06%2014.40.46.jpg

nie wiem co to jest i czy dziala, ale moze ktos bedzie chcial wyprobowac.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt może ktoś powie że się czepiam ale nie jestem wróżką i nie umiem się domyślić o co ci dokładnie chodzi. Mówię o tych zmianach, które wymieniłeś. Cytuję ponownie:

....

Czyli wprowadziłeś 5 innych zmian, które mogły mieć wpływ na plagę. Nie możesz więc stwierdzić, że to akurat lanie 3% roztworu wody utlenionej pomogło.

Konrad tak jak napisałem to był TEST i nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia który z wymienionych elementów miał największy wpływ na dino liczy się efekt końcowy który dla mnie by bardzo zadowalający.

Nie traktuje tego jako 6 oddzielnych zdarzeń tylko jako całościowy proces.

Zamiast krytykować pojedyncze posty przeczytaj dokładnie cały temat a przekonasz się że poniekąd mamy podobne zdanie na ten temat.

@Tester czytałeś jaki jest skład tej "tajemniczej substancji"? Jest to w ogóle napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Leję wodę już tydzień i efektu nie ma.(może tyle że odpieniacz prawie wogle nie pieni) Może węgiel ją blokował, wyjąłem dwa dni temu ale nadal brak efektów. Dwa dni było prawie bez światła nic nie pomogło. Odsysam i odsysam a to świństwo odrasta. Może jeszcze znacie jakieś magiczne sposoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo i nic nie pomagało - ani odsysanie, a ni woda utleniona. Zrobiłem test na krzemiany SiO2 w wodzie po RO/DI i okazało się, że jest ich bardzo dużo. Wymieniłem prefiltry, żywicę i zrobiłem 15% podmianę. Test pokazywał znikomą ilość krzemianów w akwarium, ale to normalne bo były związane w okrzemkach/dino na piasku. Włożyłem po tej podmianie adsorber krzemianów i po tygodniu nie było śladu po dino - bez odsysania. Nie ma go już dwa miesiące :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie testu wiele Cię nie kosztuje, a wiele pomoże. Drugi zbiornik może jest dojrzalszy/wiekszy/inaczej skonfigurowany i sam sobie z tym radzi. Są przecież zbiorniki, które radzą sobie na wodzie z samego RO, albo na kranówie. W mojej okolicy funkcjonował zbiornik na wodzie ze studni :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaczynam kuracje.. wróciłem z wczasów i zastałem cały zbiornik brązowy.

Sprawa przedstawia się tak:

Parametry: sól 1024, Ca 390, Mg 1300, NO3<10 PO4 0,05, Kh 8,5

Odessałem co się dało ze skały przez watę, brudną warstwę piasku zassałem do sumpa, tam bez światła dziadostwo ginie.

Wsadziłem absorber na krzemiany i węgiel.

Białe ledy skręciłem gdzieś do 15%, niebieskie świecą prawie max

Zaraz wlewam 10 ml H2O2 na 250 l w obiegu.

Jakieś sugestie jeszcze?

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dawkach 10 ml muszę stwierdzić, że... niestety nic nie widać poprawy :( dino się rozwija, po odessaniu na nowo obkleja skałę, piach i "krzaczaste" korale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem węgiel.. zobaczymy, może coś się ruszy... dziś odessam znowu co się da i wodę chlup do wody.

Martwi mnie wzrost NO3.. wczoraj po trzech dniach kuracji mierzyłem i było ponad 10ppm

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo bezpiecznie mogę stosować tą metodę? Dzisiaj wlałem 5 dawkę H2O2 ale dino się raczej nie poddaje :( dzisiaj znowu będę odsysał.

Niektóre korale są pokurczone np zoaski, catalaphylia, euphyllie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świecisz cały czas normalnie?

Ciężko mówić o tym jak długo można stosować ta metodę bo należny pamiętać że H2O2 ma wpływ na cała florę bakteryjną w zbiorniku nie tylko na samo dino i to już od momentu zastosowania pierwszej dawki wiec trzeba to robić z głową i monitorować zbiornik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.