Skocz do zawartości
Walker

Dino vs H2O2

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie u mnie nie ma, bylem w trzech aptekach i mowia ze jak czysty perhydrol 3% to moga zrobic ale na recepte, ale i tak nie maja od reki :(

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o jakich dodatkach mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o ile pamiętam, nazwa perhydrol odnosi się tylko do stężonej wody utlenionej. 3% roztwór jest po prostu wodą utlenioną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi Panowie i Panie czy to operacji nadaje się taka woda utleniona ( cytat z etykiety ) :

Skład: wodoru nadtlenek 30% ( stabilizowany kwasem 1-hydroksyetano-1,1-difosfonowym, dwuwodoropirofosforanem sodu) 10g; woda oczyszczona do 100g
?

Tylko taką wodę utlenioną udało mi się w aptece dostać, ale szczerze mówiąc trochę się obawiam tego stabilizatora.... i to nie tylko jesli chodzi o możliwość połamania języka :)

Edytowane przez Piostu (wyświetl historię edycji)

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczełem na takiej:

hasco-lek-woda-utleniona-3-procent-d10061_1_6604.jpg

A skończyłem na takiej:

items_21_file2_woda%20utleniona%20m.jpg

I to jest chyba dokładnie ta o której piszesz bo opis ma identyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, własnie taką buteleczkę jak na drugiej focie wrzuciłeś trzymam w ręku :)

Dzięki za informację - jutro zaczynam kurację.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powodzenia

U mnie do tej pory nie ma śladu po dino :)

Światło buja już na 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi Panowie i Panie czy to operacji nadaje się taka woda utleniona ( cytat z etykiety ) :

?

Tylko taką wodę utlenioną udało mi się w aptece dostać, ale szczerze mówiąc trochę się obawiam tego stabilizatora.... i to nie tylko jesli chodzi o możliwość połamania języka :)

Lałem tą wodę ze stabilizatorem w nadziei ze wybije glony. Nikomu nie zaszkodziło.Glonom też nie :(


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po tygodniowym laniu dino dalej się świetnie rozwija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dawki lejecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 500 l Przez 4 dni lałem 25 ml potem przez 3 dni 100 ml. Zero reakcji na dino i inne zwierzęta w akwarium... Zostało mi jeszcze tylko jedno UAS i Refugium. Już tylko w tym pokładam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moim zdaniem woda utleniona nie będzie miała większego wpływu na dino.

Ale jeśli ktoś ma grzyba w pokoju to do jego eksterminacji polecam perhydrol. Użyłem takiego 50% . Zabiłem nim mojego "przyjaciela" - grzyba zygmunta który od jakiegoś czasu rósł sobie w zimę w pokoju z akwariami. Tylko uwaga na oczy i na skórę bo to doskonały utleniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dawka podobna do mojej, przynajmniej ta pierwsza. A odsysałeś gluty przez gaze? Może podmiankę jakąś robiłeś? Wiesz od czego masz dino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr Ro. Di Sprawdzam TDS wynik 0

Mam młode akwarium zalane 1 września. A od 3 miesięcy mam dino

Dino zaczęło się od kiedy wpuściłem rybki. ok 3 miesiące i to był mój błąd zdecydowanie za szybko. Ale testy były super. SPS nawet miały ładne przyrosty.

Zaciemniałem akwarium przez tydzień i odsysałem. ( straciłem 90 % korali);(((((

Myślałem że wygralem z Dino ale po 2 dniach powróciło. Oczywiście stopniowo zwiększałem oświetlenie przez następne dni. 1 dzień. Godzina. 2 dzień 2 godziny i dino wyszło. Załamałem się... znowu odessałem. I tak minął 1 miesiąc. Potem wpadłem na ten pomysł H202 ale też nie pomógł. Teraz mam UAS i dino pomału schodzi ze skały (ok Po 2 tygodniach.) Za to na piasku masakra cały czas jest go pełno. Rozważam wyjęcie całego piasku i zrobienie DSB w sumpie wraz z refugium.

Może jak wprowadzę glony to wtedy zmniejszy się populacja dino albo dino zalepi mi glony i nic z tego nie będzie.

Mi h2o2 nie pomogło, nawet delikatnie się nie rozjaśniły po tygodniu stosowania.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie rozwiążesz problemu tak łatwo bo masz już je 3 miesiące.

To oznacza, że dino czują się świetnie w twoim środowisku i zapewne mają dużo jedzenia.

Musisz zmienić warunki w baniaku, poczytaj jak ja to zrobiłem.

Jaki masz odpieniacz? Mierzyłeś może redox? Czy woda w baniaku ma jakiś zapach?


Wysłane z mojego PC chłodzonego wodą przy pomocy zwykłej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zulus pw do Ciebie

nie będę zaśmiecał koledze tematu swoimi problemami, chciałem tylko napisać że u mnie woda utleniona nie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem we wnioskach mojego eksperymentu - wydaje mi się że H2O2 nie jest "lekiem na całe zło" i nie u każdego zadziała pewnie dlatego że nie ma dwóch identycznych zbiorników, również powodów pojawienia i utrzymywani się dino też możne być sporo.

Jeśli chodzi o moje doświadczenia tao tak jak napisałem pomogło :

1. Zmniejszenie oświetlenia białego o 50%

2. Częste odsysanie filtrowanie przez gazę "glutów"

3. Wstrzymanie podmian

4. Wstrzymanie suplementacji

5. H2O2 - 5ml na 100l

6. W ostatnim etapie węgiel aktywny.

I do tej pory jest pięknie :)

Sporo osób pisało do mnie na PW czy nie wystarczy tylko samo wlewanie H2O2 bez pozostałych punktów.

Więc odpowiadam tutaj - nie na pewno nie wystarczy, trzeba trochę pogrzebać w zbiorniku leniuchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę temat iż nie wierzyłem w tą metodę miałem okazje sprawdzić czy działa. Więc pojawiło się dino postanowiłem lać H2O2 ponieważ padła mi jedna lampa Led dołożyłem 2 x t5 do lampy 120W.Lałem utlenioną przy pełnym oświetleniu nie zmniejszałem ani białego ani niebieskiego 10 ml H2O2 na 385L ,węgiel aktywny i odsysanie.Po siedmiu dniach brak dino kuracja zakończona życie bez zmian parametry wody też.Już przeszedł kolejny tydzień od zakończenia kuracji dino brak metoda działa.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ;-)

Jednak tak jak pisałem wydaje mi się ze nie jest to rozwiązanie które pomoże zawsze i każdemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak Marcin myślę każdy zbiornik jest inny i na drugi ras może mi sie akurat ta metoda nie sprawdzić


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie też zaatakowało dosyć mocno. Jest wszędzie na skałach, szybie i najwięcej na piasku, jednak baniak mam bardzo młody 2,5 miesiąca. W związku z tym mam pytanie czy działać coś z tym, czy jest to normalne na początku i samo przejdzie. Parametry mam bardzo dobre, dojrzewanie przechodziło bardzo spokojnie, nawet się dziwiłem że jest tak mało glonów, a tu nagle dziadostwo wylazło i nie chce ustąpić. Napiszcie czy u was też tak było na początku i czy lać już H2O2 do tej świeżynki, czy na razie czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać, czasami dojrzewanie trwa dłużej niż 2-3 miesiące. Powinno przejść.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych forach znalazłem żeby podawać nawet 0,5 ml na 1l wody. Czy to nie za dużo ??? I podobno metod działa na inne glony nitkowe tylko potrzeba czasu i cierpliwości. Na razie podaje 6 ml roztworu na 180 litrów :) Zobaczymy efekty :) Ktoś jeszcze stosuje ta metodę ???? Podajcie bakterie pożyteczne czy też nie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wa1ker te dino to takie cuś dajmy na to procz skaly zbiera sie na piasku taki swojego rodzaju kożuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
1. Zmniejszenie oświetlenia białego o 50%

2. Częste odsysanie filtrowanie przez gazę "glutów"

3. Wstrzymanie podmian

4. Wstrzymanie suplementacji

5. H2O2 - 5ml na 100l

6. W ostatnim etapie węgiel aktywny.

W1ker Rozumiem że chodzi ci o stężone H2O2 czyli takie 95%. Jeśli ktoś ma ten utleniacz, nawóz azotowy, stare kable komórę i bezpieczniki to niech uważa bo w każdej chwili mogą go posądzić o chęć wysadzenia ul. wiejskiej.

Swoją drogą w tych punktach zawarłeś tyle zmian że nie możesz stwierdzić że woda utleniona miała jakikolwiek wpływ na plagę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.