Skocz do zawartości
Walker

Dino vs H2O2

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam uas od 2 tygodni. pierwszy tydzien wiadomo nic prawie, teraz caly ekran w dino... rece opadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem 4 raz wodę utleniona :) I ku mojemu zdziwieniu potrze dziś i widzę że dino wyblakło więc jest szansa! panowie strat w koralach anij w rybach nie mam no jedynie coś się stało z dokorkiem ale to jeszcze przed stosowaniem wody utlenionej :) Więc chyba pomaga za zaciemieniem nic nie robiłem! Jedynie ograniczyłem na ledach światło białe :) Pozdrawiam


Jest:

Akwarium 170x60x60(650L). Odpieniacz Ati 250. Obieg H2O 4500. Skała około 50 kg. Cyrkulacja 2x Tunze 6105

Było

Akwarium 100x55x40(220L). Od pieniacz H&S 150 na pompie Tunze Hydrofoamer Silence 9430.040. Obieg NJ 3000. Skała około 24 kg!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zamierzasz zwiększać oświetlenie?


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Wikipedią:

Od czasu do czasu przechodzą eksplozje populacyjne, które są przyczyną czerwonych przypływów (zakwitów). Podczas takich zakwitów, niektóre bruzdnice produkują toksyny, będące przyczyną masowego wymierania ryb.

Więc nie wiemy, czy to H2O2 jest niebezpieczne dla życia, czy toksyny Dinoflagellaty. Toksyny jednak nie są szkodliwe dla ostryg i omułków.

Edytowane przez Świrek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 11 dnia zamierzam zrobić + 5% białego co 3 dni żeby bezstresowo pomalutku wrócić do normy

Za Wikipedią:

Od czasu do czasu przechodzą eksplozje populacyjne, które są przyczyną czerwonych przypływów (zakwitów). Podczas takich zakwitów, niektóre bruzdnice produkują toksyny, będące przyczyną masowego wymierania ryb.

Więc nie wiemy, czy to H2O2 jest niebezpieczne dla życia, czy toksyny Dinoflagellaty. Toksyny jednak nie są szkodliwe dla ostryg i omułków.

Ale o co chodzi? Bo szczerze to nie zaczaiłem tego posta.

PS

Jak kopiujesz z Wiki to wywalaj hiperłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Swirek zwrocil uwage na fakt, ze gdy dino beda szybko padac, to toksyczne pozostalosci po nich moga gwaltownie osiagnac stezenia szkodzace rybom.

Jak zwykle u nas ; "co nagle to po diable". :devil:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Swirek zwrocil uwage na fakt, ze gdy dino beda szybko padac, to toksyczne pozostalosci po nich moga gwaltownie osiagnac stezenia szkodzace rybom.

Jak zwykle u nas ; "co nagle to po diable". :devil:

Ok czyli to oznacza że walka z dino jest tym bardziej skuteczna i tym mniej szkodliwa dla zbiornika im dłużej trwa - generalnie ma to sens. Tylko zastanawiam się jak to przełożyć na metodę z H2O2? Zmniejszyć dawkę i wydłużyć kurację? Nie wiem czy przy niższym stężeniu będzie ona skuteczna? Może ktoś podejmie się w swoim zbiorniku eksperymentu na mniejszych dawkach? Ja u siebie już nie mam dino więc nie mam na czym eksperymentować, muszę tylko "płynnie" zakończyć swoje doświadczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

Jak kopiujesz z Wiki to wywalaj hiperłącza

Poprawione ;)

Mysle, ze Swirek zwrocil uwage na fakt, ze gdy dino beda szybko padac, to toksyczne pozostalosci po nich moga gwaltownie osiagnac stezenia szkodzace rybom.

Jak zwykle u nas ; "co nagle to po diable". :devil:

Dokładnie tak :) Ale jest jeszcze jedna kwestia. Jeśli jest dużo dino, to zapewne wywala ono toksyny do wody. Co za tym idzie, ewentualna śmierć ryb może być bardziej związana z toksynami dino, niż H2O2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wlalem druga dawke tj 8ml H2O2 na 350l wody czyli znacznie mniej niz jest zalecane... Swiatlo ograniczylem tylko biale, zobaczymy po kilku dniach czy przyniesie to jakikolwiek efekt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Kamil, to byloby fajnie gdy dasz znac tym bardziej, ze gdy metoda dziala bez zaciemnienia, to nie mamy sie dokad spieszyc, wiec mozna experymentalnie ustalic najmniejsza dzialajaca dawke.

Przy duzych dawkach, staralbym sie jak najwiecej dino odessac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że temat się rozwija :) może jak skończymy "lanie wody" uda się zrobić z tego jakąś konkretna receptę i podpiąć w tym dziale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jedno pytanie: Jeśli H2O2 wytłucze wszystkie glony i bakterie (pożądane i niepożądane) to zabraknie pierwszego elementu "mikro " łańcucha pokarmowego w zbiorniku (bakterie-pierwotniaki-itd...). Czy nie będzie to miało wpływu na dalsze funkcjonowanie ekosystemu w zbiorniku? Ewentualne dodawanie bakterii (wyselekcjonowanych szczepów) w trakcie jak i po okresie stosowania H2O2 moim zdaniem może nie naprawić w całości powstałych ubytków w "mikro" łańcuchu pokarmowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam się że też stosuję tą metodę, i mam zamiar niedługo opiać moją walkę.

Kamil80- proponuje na początku zostawić samo niebieskie, bo to białe powodowało u mnie rozkwit dino.


360l+120lsump,beast1200,TUNZE 6045+jvp102,NJ4500,LED CREE 4X12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek, pierwszy post czytam codziennie - jak dobry kryminał :thumbup:

Mam pytanie do praktyków - czy H2O2 oddziaływuje Waszym zdaniem też na inne niz dino glony?


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podpiąłem pod nowy trend ;-)

Tydzień lania H2O2, ok 10 ml na 300 litrów, z cyjano zostało mało co, ledwie blady osad na piasku - znacznie mniej, niż było. Inne życie bez zmian, korale bez różnicy. Mam odrobinę glonów nitkowatych tu i ówdzie, na razie nie widzę, żeby coś się z nimi działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać miejsce dawki dobre są tez na cyjano ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar spróbować H2O2 w związku z powyższym jedno pytanko. Jeśli leję vodka to podczas kuracji H2O2 zaprzestać dawkowania gorzałki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że powinieneś przestać - a dlaczego? Dlatego że wódeczka jest pożywką dla bakterii a H2O2 wręcz przeciwnie i sensu nie widzę w stosowaniu jednocześnie dwóch znoszących się metod nawet jeśli obie służą czemu innemu :)

Ale jak napisałem ekspertem nie jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem vodke odstawic. A ile polecacie lac h2o2 na 200 l ? Piasek potraktowalem odmulaczem i malem tylko male skupisko na skale takie wielkosci 5 zl monety, dodam ze zaciemnianie nic nie daje z gory dzieki za odp pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10ml i jeśli jest taka możliwość to lej na miejsca gdzie się pokazuja gluty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie rozumuję jak Ty - Staff, że jedno wyklucza drugie i logika tak nakazuje. Tylko niestety nie wszystko co logiczne jest też i praktyczne. Tym niemniej vodka narazie aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo w sumie nie pochwaliłeś się jaki skutek końcowy przyniosło u Ciebie " lanie wody" i czy juz zaprzestałeś całkowicie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a te H2O2 to taki czysty perhydrol 3% czy moze byc zwykla woda utleniona z apteki ? Pytam bo ta z apteki to ma jeszcze dodatki jakies, z gory dzieki za szybka odp pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z apteki 3% bez dodatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.