Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra skusiłeś mnie :) zaraz je zapodam, w takim razie razem z AF Build i węglem który mam w systemie moge się spodziewać że ryby zamiast płetw będą miały skrzydła ;)
Zastanawiam się czy wata ma jakiś wpływ na błotko.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu powinna być instrukcja podawania. Ja wpierw swoje rozpuszczam w wodzie i wlewam zawiesine do akwarium raz w tygodniu

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Coltrane napisał:

No dobra skusiłeś mnie :) zaraz je zapodam, w takim razie razem z AF Build i węglem który mam w systemie moge się spodziewać że ryby zamiast płetw będą miały skrzydła ;)
Zastanawiam się czy wata ma jakiś wpływ na błotko.

No i jak tam efekty po "błotku"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze nie wróciłem z pracy od rana wiec nie wiem;) efekty na koralach może zobaczymy jak bede kończył opakowanie, w tym hobby niestety nic nie działa zaraz po zażyciu [emoji6]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Coltrane napisał:

Taka sytuacja, ręce opadają... we wtorek wysylam do marinlab na icp

4aaecfd8225a105bf46ad84797d0e4a3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A o co Ci chodzi???


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o co Ci chodzi???

Wysokie KH

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o co Ci chodzi???

No tak nie napisalem przecież, a po zdjeciu ciezko dojsc co autor mial na myśli

sprawdziłem moj test saliferta na kh ważny jeszcze 4 lata ktorego została mi ponad połowa, płyn referencyjny 6.7dkh a wynik 8.0dkh


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysokie KH

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka


Niestety nie wiem jakie mam ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe z tym płynem referencyjnym. Ostatnio kupiłem test Kh w RS, w opakowaniu nie było płynu referencyjnego i chłopaki w sklepie powiedzieli że teraz salifert go nie dodaje. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Jacek napisał . Nowe testy Saliferta już nie mają płynu. Więc może masz jakiś stary test.

Ja od Roku kupuje Kh drugie opakowanie i płynu w żadnym nie było. 

Kup nowy test w Erybce np. Bedzie taniej zweryfikować niż słać wodę do testów. Taka moja rada . 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ten plyn referencyjny mam chyba z trzeciego pudełka wstecz. Nie mam szczescia do saliferta, za kazdym razem jak konczy mi sie pudelko to robie test wody starym i nowym, rozrzut wtedy minimum 1dkh. Moze za slabo wstrząsami reagent przed użyciem i jakos nierównomiernie sie zużywa? Sam nie wiem...

wkrótce testy AF beda dostępne i tam w kazdym opakowaniu bedzie płyn referencyjny, poczekam az sie pojawia u mnie w reefguardzie.

ICP juz mam na stanie wiec tak czy siak we wtorek wysylam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku wpadaj do mnie,- zrobimy ci test małą Hanką i przy okazji zobaczysz mój nowy 2350 litrowy mebel w salonie po wpuszczeniu ryb


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicze, jest okazja sprzedac moje akwa i przymierzam sie do Waldkowej kostki ktora ma wymiar 100x90x70.

Standardowo mam problem z wysokością akwarium po naszym koledze, poprzednią kostkę przciąłem z 80cm na 55cm i bylo fajnie. Tym razem zastanawiam sie nad zostawieniem 70cm ale podniesieniem konstrukcji mojej skały razem z koralami o 10cm.

Jak myślicie, ciąć czy podniesc skalę?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

6642bbe2a00b0723505df06f9484de44.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak kostke to też bym zostawił te 70 przy tym wymiarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zostawiłbym 70. Z ciekawości Jaki masz pomysł na podniesienie skały?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyjesz hqi 400W to będzie idealnie.

Świetlówki na tą głębokość (70cm) moim zdaniem będą zbyt słabe.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, moja bańka ma 65cm wysokości i t5 ciągnie. To kwestia wysokości podbudowy skałą


Wysłane z NOKIA 3310


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... rzecz jasna Maciek ... jak skała pójdzie wysoko to i t5 wyda.

Mnie chodziło bardziej o dno zbiornika. Tam może być już przymaławo.

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, katani napisał:

ja też zostawiłbym 70. Z ciekawości Jaki masz pomysł na podniesienie skały?

moja skała to monolit na 3 nogach aby się nigdy nie gibała, poprostu dam trzy kawałki jakiejkowiek skały którą sobie dotnę na 10cm i na nich sobie postawię dotychczasową konstrukcję, dzięki temu uzyskam też lepszy przedmuch dna.

 

29 minut temu, R.I.P napisał:

Jak użyjesz hqi 400W to będzie idealnie.

Świetlówki na tą głębokość (70cm) moim zdaniem będą zbyt słabe.

PK

Mam nawet sprzęt na stanie ale na razie nie chce HQI, zawsze mialem LED/HQI teraz chce spróbować z T5, tymbardziej obecna lampa jest większa od akwarium ;) do Waldkowego będzie idealna. Na takie spore lustro wody musiałbym dać jednak 2x400W w lumenarcach. 

obecna lampa t5, pięknie się schowa w koronie

 

 

19 minut temu, R.I.P napisał:

... rzecz jasna Maciek ... jak skała pójdzie wysoko to i t5 wyda.

Mnie chodziło bardziej o dno zbiornika. Tam może być już przymaławo.

PK

 

dno będzie puste, korali nie będzie więcej. Cała akcja ma zarodek w nadarzającej się okazji oraz tym że system będzie troche bardziej stabilny plus troche więcej miejsca dla rybek. Obecna skała z koralami jest tak mocno rozpięta że nie miałem możliwości dbania o piach, który poprostu zlikwidowałem. Przy dodatkowych 20cm długosci i 10cm szerokości piasek będzie miał szansę na powrót.  Akwaria z piaskiem są dużo przyjemniejsze w odbiorze.

 

dzieki Panowie za głosy

 

Musze pomierzyć jak mi się to pod skos będzie mieściło w obecnym miejscu.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2017 o 19:57, Coltrane napisał:

7838953_IMG_6580.jpg

 

Czy to jest Pseudanthias squamipinnis czy jakiś inny gatunek? Szukam w necie ale ąż tak wybarwionej sztuki nie mogę znaleźć. Chyba, że to przychodziz wiekiem / tarłem / światło w akwarium etc.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym kompie widze ze faktycznie kontrast troche hardkorowy ale mimo wszystko tak, ten samiec jest bardzo ciemny. Fota z dzisiaj

3a5103864ab3f3cf61120e248138794c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn nie bez powodu jest nazywany wspaniałym. Moim zdaniem jedna z najładniejszych akwariowych rybek morskich.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.