Skocz do zawartości
Coltrane

Morska przygoda Coltrane

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe ze trzeba cos zmienic. Natomiast jestem przekonany ze przesadziłem zdrowo a raczej niezdrowo z ilością swiatla, zestresowałam i zaglodzilem większość korali, zrobilem duzo nerwowych i drastycznych posunięć ktore poprostu spowodowały ze te korale juz sie nie podniosły. Dlatego nie chce juz nic mieszać. Zostaje tak jak jest. Co zdechnie to zdechnie. Co przetrwa to przetrwa. Takie hobby ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mozliwe ze trzeba cos zmienic. Natomiast jestem przekonany ze przesadziłem zdrowo a raczej niezdrowo z ilością swiatla, zestresowałam i zaglodzilem większość korali, zrobilem duzo nerwowych i drastycznych posunięć ktore poprostu spowodowały ze te korale juz sie nie podniosły. Dlatego nie chce juz nic mieszać. Zostaje tak jak jest. Co zdechnie to zdechnie. Co przetrwa to przetrwa. Takie hobby ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja na froncie? Jakaś poprawa widoczna?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seriatopory/pocillopory/stylophory rosną bardzo ładnie, Acropory chyba nawet coraz gorzej wyglądają. Ciekawe jak przyjęłaby się jakaś nowa i zdrowa szczepka.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co restartowac? Nie poddawaj się ;) może postaraj się wrócić do poprzedniego prowadzenia? I wrzuć jakąś mała zdrowa szczepke.Miałem podobny problem.System się rozregulowal i ciężko było wrócić do poprzedniej stabilnosci.Korale nie mogły ruszyć chociaż wszelakie testy pokazywały ze jest w miarę ok.Kupiłem 3 szczepki korali które mialem.Efekt był taki ze zaczęły polipowac jeszcze raz lepiej jak te stare i musiałem zaraz pompy podkręcić :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Coltrane napisał:

Z tyłu głowy idzie za mną restart

Przez lata posiadania baniaka słodkowodnego nauczyłem się, że filozofia "Łapy precz od akwarium" jest czasami najlepiej działająca ze wszystkich znanych. Co prawda nawet najgorsze do wyobrażenia problemy w słodkim to pestka przy morskim ale spokój i opanowanie w sytuacjach kryzysowych to podstawa.

Ale co prawda to prawda z raz restart robiłem i rozwiązał problemy (co prawda problemy były na własne życzenie po przekombinowaniu).


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli proste spsy idą myślę że nie ma sensu restartowac.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku , proste SPS pomagają wyciągnąć zbiornik na prostą , uzupełnij swój arsenał w niezbędne testy i sprzęt jeśli uważasz że czegoś brakuje , korekta i jedziesz bo szkoda prądu na pusty zbiornik . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomku , proste SPS pomagają wyciągnąć zbiornik na prostą , uzupełnij swój arsenał w niezbędne testy i sprzęt jeśli uważasz że czegoś brakuje , korekta i jedziesz bo szkoda prądu na pusty zbiornik . 


Sprzętowi nic nie brakuje ;)
Kh 7.8
Ca 380
NO3-2

Świece i karmie tak jak ustalilismy

Po4 nie wiem, czekam na HI736

ICP jutro do Was leci, zobaczymy co w trawie piszczy.

3b8fe8ae3808848f5c0fffff96d41e0f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Coltrane napisał:


Po4 nie wiem, czekam na HI736

 

Wiesz że to hanka do wysokiego zakresu i ni jak się ma do morskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz że to hanka do wysokiego zakresu i ni jak się ma do morskiego?

 

Nie wiem [emoji6] jakies wiarygodne źródełko tej informacji?

 

HI736 to jest niskiego zakresu ULR, ultra low resolution

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Coltrane napisał:

 

Nie wiem [emoji6] jakies wiarygodne źródełko tej informacji?

 

HI736 to jest niskiego zakresu ULR, ultra low resolution

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sory pomyliłem z 717 :D

Ale ta 736 też jakaś dziwna, normalnie używa się hi713.

Ty kupiłeś super hiper dokładną :D

Porównaj

HI736 http://www.hanna-shop.com/Mini-fotometry-Checker-HC-Checker-HC-Mini-fotometr-fosfor-p-863.html 

HI713 http://www.hanna-shop.com/Mini-fotometry-Checker-HC-Checker-HC-Mini-fotometr-fosforany-p-824.html

Będziesz musiał przeliczać na mg/l.

Według tego co piszą twoja jest do max Po4 0.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również kędyś doradzano by utrzymać określoną (jaką?) masę koralową prostymi SPSami i powoli je wycofywać, zachowując proporcje, gdy powkładam acry. Chyba się sprawdziło .

Jestem niezwykle ciekaw pomiarów tej "dużej hanki" względem"małej". Na mojej "małej" same zera ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8993663_hi736.PNG

 

45 minut temu, Arturro napisał:

Mnie również kędyś doradzano by utrzymać określoną (jaką?) masę koralową prostymi SPSami i powoli je wycofywać, zachowując proporcje, gdy powkładam acry. Chyba się sprawdziło .

Jestem niezwykle ciekaw pomiarów tej "dużej hanki" względem"małej". Na mojej "małej" same zera ..

To jest mała hanka tylko z innym zakresem.

Moim strzałem w kolano było wywalenie 3 wiader montipor :D


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra...
po 5 miesiącach mam wrażenie że widać światełko w tunelu :) co myślicie? NO3 mam wysokie bo w okolicach 4ppm ale na razie tego nie ruszam.

9009599_IMG_1094.jpg

9009598_IMG_1101.jpg

9009597_IMG_1102.jpg

9009595_IMG_1109.jpg

9009594_IMG_1107.jpg

9009592_IMG_1125.jpg

9009591_IMG_1123.jpg

9009589_IMG_1110.jpg

9009588_IMG_1115.jpg

 

nie samymi patykami sie żyje ;)
 

9009587_IMG_1132.jpg

9009593_IMG_1133.jpg

9009596_IMG_1103.jpg


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale jeszcze nie w palecie barw mandaryna, ale żyją. ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

Korale jeszcze nie w palecie barw mandaryna, ale żyją. ;)

paleta barw to mi nawet w głowie nie jest ;) Ciesze się że żyją, po zdjęciach z przed tygodnia to widzę że większość już zaczęła rosnąć.
Czekam teraz na ICP z marinlab.com, niestety tak ładna i kolorowa koperta wczoraj pokonała pocztę i listonosz dzisiaj mi przyniósł jako zwrot, kosmos jakie głąby. Zapakowałem w szarą kopertę i poszło jeszcze raz.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Coltrane napisał:

paleta barw to mi nawet w głowie nie jest ;) Ciesze się że żyją, po zdjęciach z przed tygodnia to widzę że większość już zaczęła rosnąć.
Czekam teraz na ICP z marinlab.com, niestety tak ładna i kolorowa koperta wczoraj pokonała pocztę i listonosz dzisiaj mi przyniósł jako zwrot, kosmos jakie głąby. Zapakowałem w szarą kopertę i poszło jeszcze raz.

 Piękne, też pakuję w szarą kopertę bo problemy mają.

sporo wysyłam i piszę zawsze nazwy państw po angielsku to kiedyś mi awanturę zrobili że oni nie wiedzą co to za państwa bo nie rozumieją angielskich nazw państw świata - makabra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.