Skocz do zawartości
pawulon

Pomoc w wyborze miernika fosforanów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłem zakupić miernik fosforanów ale teraz nie wiem który wybrać HANNA "mała" czy może Milwaukee Instruments. kurcze nie wiem który lepszy.


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są porównywalne i pochodzą z tej samej fabryki.

Najlepiej rzuć monetą. Wg mnie bez różnicy (ja mam Hankę)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz glosniej jest o przeklamaniach Hanki i kiepskiej jakosci partiach odczynnikow zamiatanych z podlogi. Ja bym bral milwaukee.

Rob.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz glosniej jest o przeklamaniach Hanki i kiepskiej jakosci partiach odczynnikow zamiatanych z podlogi. Ja bym bral milwaukee.

Rob.

Też z tej samej fabryki. :)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z tej samej fabryki. :)

Widocznie z innej linii i tam nie zamiataja podłóg :) draze ostatnio mocno temat bo przymierzam sie do kupna. Około 70% osób uzywajacych hanke do PO4 ma z nia problemy i rożne wyniki przy pomiarach. Na milwuakee nie znalazłem jak dotąd ani jednej złej opinii.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo malo kto uzywa


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo malo kto uzywa

Ale jesli juz ktoś używa to wypowiada sie pozytywnie.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert.

Już gdzieś pisałem na ten temat ale napiszę jeszcze raz.

Pierwsza rzecz to robić testy na jednej fiolce.

Druga, fiolka musi być bardzo dokładnie oczyszczona przed włożeniem do miernika bo nawet odciski palców przekłamują wyniki.

Trzecia i chyba najważniejsza, Dokładne wysypanie reagentu do fiolki.Ma niefortunny kwadratowy kształt i trudno go wyciągnąć z narożników. Ja do fiolki dorobiłem sobie taki mały lejek, saszetkę rozcinam i staram się wsypać cały ale to cały proszek.

Jak coś się nie uda (co się prawie nie zdarza) powtarzam test.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz wole kropelkowe niż płacić podwójnie bo producent nie pomyślał, ze cos sie moze nie udać w całości wysypac albo przysyła poszarzale nic nie warte reagenty. O czymś to chyba świadczy? Ja absolutnie nie narzekam bo nie miałem tego urządzenia, to moje wnioski z dwumiesiecznego czytania i pytania ludzi. Ani jedna osoba nie narzekała na to przy konkurencyjnym urządzeniu.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja juz wole kropelkowe ni paci栰odwe bo producent nie pomyla, ze cos sie moze nie uda样 caoci wysypac albo przysya poszarzale nic nie warte reagenty. O czym to chyba wiadczy? Ja absolutnie nie narzekam bo nie miaem tego urzdzenia, to moje wnioski z dwumiesiecznego czytania i pytania ludzi. Ani jedna osoba nie narzekaa na to przy konkurencyjnym urzdzeniu.

Rob.

Rob a jest jakis kropelkowy co ma podzialke od 0 do 0.1 co 0,01 ? To dla.mnie jest czynnikiem decydujacym.

Jedynym problemem hanki dla mnie jest zmiana partii odczynnikow. Trzeba zrobic kilka testow porownawczych i tyle..

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Nie róbmy off topu.

Pytanie było jednoznaczne o fotometr a nie o testy kropelkowe


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o problemach z Hanka pisalem juz na SeaForum - metodologia nic nie ma do znaczenia jak masz kremowy odczynnik z tej samej partii i pokazuje bzdury:

https://seaforum.pl/....php?f=43&t=499

HannaPolska poki co w jednym poscie odpisala ze roznice te mieszcza sie w bledzie pomiarowym (0.09 na sredniobialym, 0.15 na kremowym) :o Po tym jak przekazalem ze kolejna saszetka kremowego pokazala 0.25 - dostalem informacje ze moje uwagi zostana przekazane szefostwu z prosba o interwencje u producenta i poki co .. cisza....

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Ostatnio w którymś temacie ktoś go podawał jako sprawdzony i dużo lepszy od Hanki:

Macherey Nagel

0,01 - 1,50 mg/l P (PO4-P)

0,03 - 5,0 mg/l PO4 3-

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR Miałeś jakiegoś dziwnego pecha. Ja zawsze dostaję białe.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR Miałeś jakiegoś dziwnego pecha. Ja zawsze dostaję białe.

Pech ?? To tylko swiadczy o braku kontroli w fabryce, ze wypuszcza taki shit. Na seaforum sa zdjecia jak wygladaja moje reagenty, zreszta nie tylko ja zglosilem problemy z partia 03/2013 LOT H005 - wiec to nie jest odosobniony przypadek. Na NR tez czytalem taki watek z kremowymi reagentami duzo wczesniej i na mnie tez jak widac trafilo. Za duzo tego pecha, a za malo jakosci i tyle... Ponadto pragne zwrocic uwage ze majac PO4 w baniaku na poziomie 0.04 - nasza Hanka moze pokazac od 0.00 do ... 0.08 ;) I w druga strone majac 0.12 moze pokazac rowniez 0.08 wiec nalezy bacznie obserwowac korale niz slepo wierzyc miernikowi ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore milwaukee, widac hanka sie popsula a szkoda


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Darek pisze,ta Polska Hanna jest jakaś dziwna.Ja mam dużą Hankę i z regentami pod względem technicznym nie ma problemu,może z ich zakupem bo i kilka miesięcy trzeba czekać,Fal to może potwierdzić,ale to co dziwne to zakupiłem nowe fiolki od nich i linia na filce 10ml nie zgadza się z prawdą.Jak im wysłałem fotki to coś pościemniali i na tym się skończyło.Mam gdzieś fotki dla zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar wklej fotki tu. Skoro juz temat założony to niech wszystko w jednym miejscu bedzie.

Rob.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak jest w kazdym tescie, ze producenci nie daja rady narysowac kreski na odpowiedniej wysokosci. Nalezy przyjac pojemnosc jaka podaje strzykawka a kreske zdrapac, zamalowac, zrobic inna lub nic nie robic.

Ktos, kto wymyslal te testy, tez nie napelnial "do kreski" tylko objetosci wyliczyl.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam milwaukee i jestem bardzo zadowolona.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam dylemat czy nie przepłaciłem kupując małą Milwaukee.W sklepie na dużej wyszło mi Po4 0,49 na mojej 0,07.Miał ktoś takie rozbieżności ,a na kropelkowych 0,0!!!!poszły do kosza dla zainteresowanych sera i zoolek:)

jeszcze zrobie test na wodzie sklepowej tylko zabiorę swoj sprzęt i zrobę testy w jednym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie mam dylemat czy nie przepłaciłem kupując małą Milwaukee.W sklepie na dużej wyszło mi Po4 0,49 na mojej 0,07.Miał ktoś takie rozbieżności ,a na kropelkowych 0,0!!!!poszły do kosza dla zainteresowanych sera i zoolek:)

jeszcze zrobie test na wodzie sklepowej tylko zabiorę swoj sprzęt i zrobę testy w jednym czasie.

Skąd wiesz, ze akurat duża dobrze pokazała?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.