Skocz do zawartości
akfarium

NIE ukwiał dla ocellaris'a. Jakieś inne schronienie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam jakiegoś chaszcza dla swoich pociech :-)

Chciałbym mieszkanko im sprawić ale żeby nie był to ukwiał, bo jak zacznie spacerować to mi wszystko pokićka w akwa;-)

Chyba, że to będzie jakiś przyjazny dla innych korali zwierz :p

Czekam na propozycje ! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zadomowiają się w Euphylli,Xeni. Ale nie masz 100 % pewności,że tak będzie.

Edytowane przez mateusz86 (wyświetl historię edycji)

60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im czas :thumbup:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą sobie same wybrać, znam przypadki że był ukwiał w akwarium a one siedziały gdzie indziej.

U mnie zajmują euphilie albo rhodactis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarco..


200l w systemie (160+40), 4x24 t5, 2xjvp101,NJ1200,30kg LR,7kg LS, odpieniek by sebastek AB2000/1 start 08.04.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedziały w euphylii , ponad pół roku , ale zdecydowały się na nią dopiero po trzech czterech miesiącach.

Gdy do akwarium trafił heteractis , też go olewały przez trzy miesiące. Cierpliwości więc , daj im czasu na zastanowienie :p


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej adoptują rhodactisa, ełfilkę i xenię. Przy czym ełfilki są z tego najmniej zadowolone.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak ukwiał, to ja właśnie z obawy przed wędrówkami sprawiłem sobie dywanowego. Mój siedzi z 5 cm od miejsca w którym go położyłem już prawie 2 miesiące. Niestety błazny nawet się do niego nie zbliżyły.

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Heteractis crispa siedział cały czas w jednym miejscu. Jak go położyłem , przyssał się do szyby i się nie ruszał:)


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam stichodactyle , faktycznie od początku(mam ją już ponad 4lata) przesuneła mi się zaledwie jakieś 5cm -od miejsca gdzie ją "usadowiłem" - aktualnie zamieszkują tam clarkii . Natomiast wcześniej kiedy miałem ocellarisy- błazny nawet się niej nie zbliżały do takiego ukwiała, tylko męczyły mi plerogyre sinuose.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był sarco. Nawet teraz, pomimo przeprowadzki do ukwiała, błazen czasem sobie pomieszkuje w sarco :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się na dom dla błaznów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jedna para zamieszkuje i śpi w zoasach a czasami się i o favie ocierają a druga para w eufylii


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje siedzą w sarco - ten przestał na nie reagować - choć na wszystko inne reaguje błyskawicznie (jak na koral, rzecz jasna).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedza w grzybach i ikre skladaja caly czas

post-10593-0-00846200-1361189318_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje się czepiły sarco i rhodactisa. Siedzą na zmianę: trochę w tym, a później trochę w drugim :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem sarco ale pewnie jakieś "nie takie" jakie powinienem mieć bo nawet obok niego nie pływały heh, to jakie sarco się nadaje dla pomarańczastych ? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie mieszkały kiedyś w duncasompnii- nawet jej to nie przeszkadzało

dopiero po ok 4 tyg przeprowadziły się do heterakisa


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sarco się nadaje, ale to błazen wybiera chałupę, a nie Ty :)

mam już mało mijesca w zbiorniku, a niechce zabardzo przesadzać też więc pytam sie o takien najoptymalniejsze rozwiązanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to i to nestety nieodpowiada im.. :p

Cierpliwości.

Moje szukały domku przez kilka ładnych miesięcy.

Jak się zdecydują na meldunek to będziesz zaskoczony co wybrały.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.