Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Rybi typ na topa czyli gatunek który jest numerem jeden u was

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby które najbardziej nas urzekają,swoim zachowaniem,Wyglądem,Gracją,Walecznością, za równo morskie jak i słodkowodne jak wszystko to wszystko wędkarze też jak najbardziej mogą się wypowiadać :)

z Morskich na pewno wymienię

1.Zebrasomę Flavescens, gdyż jej Cytrynowy kolor jest świetny,

2.Błazenki również mają swoje ciekawe zachowania, oraz wszystkie z rodziny Ustnikowatych za ich wielokolorowe ubarwienie

Słodkowodne na pewno

1.Bojownik nie typowy kształt płetw i wiele barwnych odmian,

2.Skalary za ich trójkątny kształt,

3.Neony Czerwone,

z większych Ryb na liście znajdzie się też

1.Lin nie łatwo go podejść często się bawi za nim weźmie, w oczku często pływają w Grupie przy roślinach wodnych ale łatwo je zauważyć gdy woda jest przejrzysta , są też Odmiany typowo ozdobne, urzekająca jest też

2.Wzdręga krwiście czerwone płetwy, oraz

3.Lipień i Pstrąg jeden i drugi poluje na powierzchni wody na opadające owady lub też mniejsze Ryby,

4.Okoń nasz Polski Błazenek

z egzotycznych wymienił bym Arapaimę i Pajarę dorastają do imponujących rozmiarów a Pajara również dla nie doświadczonych może zostawić ślad swoich ząbków które są wygięte ku górnej szczęce na ręce bez dobrych rękawiczek nie ma co jej brać do ręki

temat ogólny dla wszystkich którzy lubią Ryby za równo w Akwarium jak i w Oczku wodnym czy też po prostu Wędkowanie

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ryby słodkowodne to zgadzam się z bojownikiem, ale na pierwsze miejsce dałbym paletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam ulubionej ryby więc wymienię te które uwielbiam :lipień,pstrąg potokowy,mandaryn wspaniały,hippocampus zosterae,

Doryrhamphus excisus, Chelmon rostratus,babka złota i kolcobrzuch karłowaty i wiele innych o których zapomniałem :p

Edytowane przez MayFly (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda ryba jest moja ulubiona o ile zostala dobrze usmazona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę te z małą ilością ości-najlepszy swieżo wędzony węgorz:)

Poskoczek mułowy, Salarias fasciatus


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wędzony węgorz hmmm, niebo w gębie.

Jeśli ktoś powie mi, że nie jest dobry, to ja na to żeby spróbował od kogoś, kto potrafi go przyrządzić...

Zdecydowanie - Dyskowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Świetny jest duch amazoński. Tylko wymaga mega zbiornika. A także strzelczyk oraz motylowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy gatunek ryb to filety


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahaha temat z d*py no powalil mnie ze smiechu ...... wyszukane , zadkie , najpiekniejsze

blazenek i bojownik no padlem .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie sumy, najlepiej duze sumy... :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o rybach wyszukanych, rzadkich i najpiękniejszych, ale czytanie ze zrozumieniem w dzisiejszych czasach to zanikająca umiejętność. Lepiej potrolować i podleczyć kompleksy :wallbash:

Ze słodkimi już dawno nie jestem "na bieżąco" (chociaż duchy robią wrażenie :)), w morskich również nie mam faworyta, ale na pewno urzekające są ślizgi - dzięki bardzo fajnemu, czasem wręcz psiemu zachowaniu, i chetonikowate - przepiękna wizytówka rafy. Z większych ryb ciężko o bardziej majestatyczne, a przy tym oryginalne stworzenia niż manty. Z bardziej pospolitych niesamowite są jesiotry, prehistoryczny wygląd jak żywcem wyciągnięty z czasów panowania wielkich gadów. No i są świetne po uwędzeniu :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale co tu ma cena za znaczenie??? Moj faworyt to mandaryn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Słodkowodne: barwniaki czerwonobrzuche są inteligentne

Morskie: Zebrasoma również inteligentna

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodkowodne zdecydowanie arowana bardzo mądra, żarłoczna i ciekawa ryba. Byłem jej szczęśliwym posiadaczem, ten jej wzrok jak potrafi cie obserwować jak wchodzisz do pokoju. Po prostu zaje....a. Co do morskich to ciekawski i wszędobylski chelmon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze slodkich to danio niebianskie, dyskowce i skalary;) szkalarysa najlepsze jak sie im wrzuca gupika i w 4 rozrywaja tego biedaczka :D z morskich to od zawsze graniki mi sie podobaly ;) ale tak do baniaczka to bialobrody i wszelakie ustniki


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

ze slodkich to danio niebianskie, dyskowce i skalary;) szkalarysa najlepsze jak sie im wrzuca gupika i w 4 rozrywaja tego biedaczka :D z

No fakt rzeczywiście najlepsze. Tak samo fajne jak człowiek jedzony przez 200 setki piranii albo rekina. Tylko wśród ludzi są istoty tak mało inteligentne by takie dramaty uważać za fajne i by do nich w sztucznym środowisku akwarium dopuszczać gdy nie jest to do niczego potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z morskich to generalnie żarłacze, szczególnie troskliwy oraz młoty. Morskie "akwariowe" jakoś dla mnie nie mają charakteru choć piękne są. Ze słodkowodnych to wspomniane arowany i akary pomarańczopłetwe za całokształt.

Qlfon mobilnie.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze niezbyt wyszukane:

Zebrasoma flavescens - oklepane ale piekne

Pseudochromis fridmani...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodkowodne: Księżniczka z burundi (rewelacyjne zachowania w rodzinie) i Tropheus sp. (zwłaszcza dubois)

Słone: za rok będę wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze slodkich to chyba niszczuka krokodyla (indianie z jej lusek robili groty strzal) i jesiotr kanadyjski, z rodzimych gatunkow moim numerem jeden jest silurus glanis (sum europejski - prawdziwy potwor) orasz essox lucius (szczupak pospolity).

z morskich: zaglica i merlin.

Akwarium slodkie: zdecydowanie wszystkie plaszczki, a w szczegolnosci plaszczka leopolda (na alledrogo.pl znalazlem kiedys sztuke za 4 500 PLN) oraz poskoczki mulowe.

Akwarium morskie: skrzydlica to absolutny numer jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze słodkowodnych zdecydowanie

1 dyskowce

2 gertrudea

3 skalary

Słonowodne jak do tej pory jestem urzeczony

1 mandaryn wspaniały

2 discordipinna griessingeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.