Skocz do zawartości
Gość

[300] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

mnie sie podobaja acropory ale nie podoba mi sie ze sprzedawane sa "wybrancom" korale a powiedziane bylo ze dopiero po otwarciu a jak pytalem z 2 tygodnie temu czy mozna kupic juz cos to powiedziano ze nie... to albo mozna albo nie. O tyle w temacie ..

A kto powiedział,że Debora u nas kupiła korale ?? Poza tym nie bardzo rozumiem w czym jest problem ? Jak masz takie parcie na acropory to powiedz które Cię interesują w ramach wyjątku sprzedamy. Spsy sprzedajemy od kilku lat i to nie jest żadna tajemnica większość hodowlanych sps w Polsce pochodzi od nas tym bardziej nie rozumiem takiego rozżalenia.Chcemy zrobić profesjonalny sklep ze szczepkami dlatego nie chcemy sprzedawać nic do czasu aż tego nie ogarniemy .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział,że Debora u nas kupiła koral ?? Poza tym nie bardzo rozumiem w czym jest problem ?

No jak to kto..

"Ale racja - tu mnie macie - takie korale to tylko w Aquaforest:)"

"Jak masz takie parcie na acropory to powiedz które Cię interesują w ramach wyjątku sprzedamy."

No to teraz będziecie musieli chyba robić sporo wyjątków bo chętnych pewnie będzie kilku.. :)

"większość hodowlanych sps w Polsce pochodzi od nas"

Grunt to być skromnym :)

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fox możesz mi powiedzieć o co Ci chodzi w czym przeszkadza Ci to co robimy ? Co mam wymieniać zbiorniki w których są korale u mnie kupowane ?

@SunRose ,a może Debora te szczepki dostała na urodziny ??

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damian07, ja mam 30 marca ;) też nie zapomnijcie o mnie ! 10 Grudnia imieniny mam ;) Nie wnikam czy kupiła czy dostała, pisze oficjalnie na forum ze korale są od AF, ciesze się również jej szczęściem. I nie atakuje tu nikogo bo niby po co ale,... ale w dniu otwarcia to w dniu otwarcia. :) Kazdy czeka z niecierpliwością żeby kupić i chce a nie moze, a ktoś już ma dojscie do korali i nazwijmy to "lans na forum" ... mam nadzieje ze nie zrozumiecie mnie źle ;)

Ale dobra jedni mogą mięć wcześnij inni muszą czekać, nic sie nie zmienilo w tym kraju :) Cóż czekamy dalej ...

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji wszystkiego najlepszego z okazji urodziń Deborko:-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem szczepki od nich juz 2 lata temu....................................ide zrobic popcorn bo bedzie mlyn zaraz hahahah , temat jest o baniaku Debory i tego sie trzymajmy ok , to skąd ma korale to chyba nie ma wiekszego znaczenia ??????????????

Debora zbiornik fajny choc czegos mi w nim brakuje ale widac starannosc i sumiennosc a to najwazniejsze , trzymam kciuki bo za rok nie bedzie miejsca dla ryb :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fox możesz mi powiedzieć o co Ci chodzi w czym przeszkadza Ci to co robimy ? Co mam wymieniać zbiorniki w których są korale u mnie kupowane ?

Debora - sto lat :)

Damian -

Nic mi nie przeszkadza ale śmieszy mnie ta Wasza megalomania i samozachwyt.

- robiłeś jakieś zakrojone na szeroką skale badania na podparcie twierdzenia że Twoje korale stanowią w większości (tj powyżej 50%) wszystkich korali w Polsce? Patrząc ilu jest sprzedawców w PL, ile lat działają, ile było importów itp jest to dosyć odważne twierdzenie, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam,ale nie bardzo rozumie skąd taka euforia .Takie i dużo lepsze korale u Krzyśka Tryca w kącie leżą. Oczywiście życzę hodowli jak najlepiej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię, Deborko za zanieczyszczanie Twojego wątku.Twoje akwarium jest piękne, gratulacje!!!Ale chyba nie powinnaś jako moderator pisać w ten sposób:

> Ale racja - tu mnie macie - takie korale to tylko w Aquaforest:)

>

> Spokojnie -korali tyle, że starczy dla wszystkich:)

> Moje akwarium mieści jedynie 300l:)

W Twoim wątku pojawiają się Twoi sponsorzy/przyjaciele/sprzedawcy . Niestety, nie wytrzymałem! To już jest duże przegięcie! Do tej pory nie odzywałem się, ale moje ciśnienie skoczyło do 240 po czytaniu takich wypowiedzi. Dość!!! Proszę firmę Aquaforest o rzetelną informację! "Większość hodowanych sps w Polsce pochodzi od nas" - przepraszam, ale skąd takie dane? Działam w akwarystyce morskiej od 1996 roku, czy istniała wówczas Wasza firma? Nie! Więc skąd takie twierdzenie, że większość hodowanych sps w Polsce to Wasza zasługa? Od ilu lat macie matki korali sps? Sprzedaję od wielu lat korale sps , a więc moje szczepki są już trzecim, czwartym lub dalej pokoleniem. Ale ja nie nazywam tego hodowlą, bo może jest to na zbyt małą skalę. Panowie, panie, przystopujcie, miejcie więcej pokory, a mniej pychy, wyjdzie Wam to na dobre.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze mówisz Panie Krzysztofie... "Panowie, panie, przystopujcie, miejcie więcej pokory, a mniej pychy, wyjdzie Wam to na dobre"

przede wszystkim jakość produktów, czas, rynek i oczywiście ceny zweryfikują jaką pozycję na rynku będzie miał Aquaforest. Osobiście z uwagi, iż jest to nasz producent im kibicuję i używam kilku ich produktów, jednakprzyjmuję to wszystko na spokojnie. Może to moja natura, a może jestem zbyt świeżym morszczakiem aby się wciągnąć w przepychanki skąd są najlepsze produkty, korale. A że inni mają u siebie "produkty", które dla innych są jeszcze niedostępne to całkowicie mi to lotto...

Akwarium Debory pomimo, że jest stosunkowo młode to robi super wrażenie :) oby tak dalej... \

a tak swoją drogą też bym chciał takie "małe układy" ;)

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deborko gdzie takie slicznoki kupujesz?!

Sry za OT

Jak będziesz bardzo ale to bardzo szybki na forum to kupisz w dziale sprzedaży...


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się tego AF jak rzep psiego ogona... Każdy producent zachwala swoje produkty, w ten czy inny sposób i ma swoich zwolenników. Każdy z nas chwali sobie produkty czy też zwierzaki z danej firmy. Wiadomo też że każde akwa jest inne, i jednemu pomagają produkty od producenta A a innemu od B i chwali to sobie oraz opisuje to w SWOIM poście! Więc dlaczego Debora miała by tego nie robić ????? To że jest modem nie oznacza że nie może pochwalić tego, czego i od kogo używa!

Przepraszam za post nie związany z tematem.


300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... większość hodowlanych sps w Polsce pochodzi od nas ...

A ponieważ nie mam nic da AF to powiem więcej:

metoda probiotyczna też jest Wasza.... :smoke:

sorry za OT


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak poszedł ten

mail, bez mojej wiedzy :-)

Deborko, masz piękne akwa!

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyś, szkoda nerwów ;)

Kolego o dziwnym nicku, mod powinien być przede wszystkim bezstronny...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak poszedł ten

mail, bez mojej wiedzy :-)

Deborko, masz piękne akwa!

Krzysztof

Nie trawię trawiastej trawy :-} Niektórzy zrozumjeją Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgrywanie pryncypialnych nie pomaga, infantylne zachowanie...

Wyrażenie swojej opinii nie jest narzucaniem swoich przekonań, tym bardziej we własnym wątku.

Pozdrawiam

Edytowane przez kedaosw (wyświetl historię edycji)

300L + sump 84L Odpieniacz: Mini BK 200 Oświetlenie: T5 6x54W Cyrkulacja: JVP 17000 l/h Obieg: NJ 2300

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

78f65dd657b0253055c541113ce9cb22u474a440.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żeś nie zrozumiał... :devil:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego @kedaosw

Chyba za krotko "siedzisz" w tym hobby, zeby takim postem jak "+1 do licznika..." krytykowac kogos, kogo widac nie znasz. Nie pisz mi tylko ze od 5ciu lat czytasz etc, bo bys chociaz wiedzial ze krytykujesz wypowiedz jednego ze "swiatowych guru" jezeli chodzi o akwarystyke morska. Jak nie wiesz gdzie szukac, to sobie pogoogluj ;)

Oczywiscie zrobilismy 3 stronny OT w temacie kolezanki, ale sama poniekad sobie OT robi skupiajac sie na firmie produkujacej produkty ,a nie na wlasnym akwarium.

Stare korale znikaja I zastepuja je nowe cukierki -fajnie. Nie wiem czy dostaje je w nagrode za promo..., czy kupuje-mi tez to lata kolo... :)

@Fox znam sklep, gdzie do displaya pracownicy co jakis czas wymieniaja/wkladaja swoje prywatne cukierki zeby potencjalni klienci robili wielkie woow wchodzac I ogladajac. W tym przypadku wyglada to odwrotnie. Pomijajac juz sprawe, ze Debora "nie ma" nic wspolnego z firma ××, to wyglada jakby firma chciala pokazac swoje cukierki u klienta (nie wnikam w uklady).

A korale rosna (sa przyklejone) blisko siebie, bo nie zdaza sie "zadomowic", gdyz za jakis czas znikna I pojawia sie nowe oh eh-y w tych samych miejscach. Jak sklepowa polka.

Dla mnie akwarium rafowe to dobre zaplanowanie wszystkiego na poczatku (w miare mozliwosci) I obserwacja tego co rosnie I zarasta akwarium. Tutaj jest mi ciezko stwierdzic, czy tym koralom jest dobrze-bo sa zastepowane na biezaco. Bez zadnej urazy Deboro I bez podtekstow zwiazanymi z prowadzeniem przez Ciebie zbiornika (metoda, produkty), ale pokaz mi zdjecia porownawcze korali jakie masz od poczatku I jak ladnie urosly do dnia dzisiejszego (bez sarkazmu- poprostu chcialbym zobaczyc jak wspaniale sie takie trzymaja na magicznych produktach z nuta kobiecej reki)

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam,ale nie bardzo rozumie skąd taka euforia .Takie i dużo lepsze korale u Krzyśka Tryca w kącie leżą. Oczywiście życzę hodowli jak najlepiej :thumbup:

Nawet w kącie ;] Podoba mi się to hasło ;]

Ale przyznajcie korale u Debory wyglądają na zadbane,miło się to ogląda. Zdjęcia też nienaganne.Dla mnie to niech zmienia korale co tydzień,nie obchodzi mnie to,a nawet fajnie bo więcej fotek będzie czegoś nowego ;] Myślę że gdybym gdzieś wyjeżdżał to bez obaw zostawiłbym akwarium pod opiekę Debory i założę się że znalazłoby się jeszcze pare osób które też by tak zrobiły :} Ale w produktach aquaforest się nie zakochałem jak połowa tego forum,po prostu używam innych lecz kibicuję im bo to "nasi" ;]

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam wszystkich.

Coś tu się podziało w tym wątku niedobrego i wcale nie jestem tym zadowolona.

Tak- szczepki, które mam pochodzą z hodowli Aquaforest. Nie ma znaczenia czy je kupiłam, czy je dostałam, czy miałam urodziny i Damian mnie obdarował, czy też jak to martinniemczyk twierdzi, że Aquaforest mi je wstawił do akwarium żeby sobie ukręcić reklamę.

Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia - mam ładne korale w akwarium, które mnie cieszy i tyle - ale skąd ten zamęt?

To ile korali sprzedaje ich hodowla, to ile to jest procent w naszym kraju mnie naprawdę nie interesuje.

Ja pracuje w piekarni i mam swoje akwarium do którego chemię i korale kupuję w Aquaforest.

Ponad rok temu kiedy zakładałam akwarium wszystkie szczepki pochodziły z ich hodowli.

Poduczyłam się trochę w tym czasie i chcę popróbować nowych (trudniejszych) i trudniej dostępnych gatunków.

Szukałam konkretnych odmian, które znalazłam tylko tam:

A.divircata, A.Sarmentosa, A.Microclados, A. Tenuis, A. insignis, A. Nastura, A. Rosaria, A. Plana, A. pulchra, A. Subulata, A.Clatharata i jeszcze kilka innych.

Uwierzcie mi: Starałam się precyzyjnie odnależć te gatunki i były tylko tam.

Niebardzo rozumiem: Ktoś chwali e-rybkę, Fox kupuje u Krzysztofa, ktoś inny w Skrzydlicy itp.

Ale jak ja otwarcie piszę, że Aquaforest to jest coś źle?

To tego moderator nie może?

Nie wiem skąd w was tyle emocji.

martinniemczyk - postaram się zrobić zdjęcie całości jak tylko będę w domu bo aktualnie jestem w trakcie przeprowadzki i w domu jestem tylko gościem.

Jest wiele korali nie ruszonych.

Uważam, że moje akwarium było zaplanowane dobrze - wszystko działa jednak czasem chce się czegoś trudniejszego:)

qba25 - mi też czegoś brakuje - miejsca :)

Wszelkie uwagi na temat firmy u której robię zakupy proszę kierować do Nich a nie do mnie.

Są na forum wątki do tego wyznaczone.

Przyjemnej niedzieli!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię, Deborko za zanieczyszczanie Twojego wątku.Twoje akwarium jest piękne, gratulacje!!!Ale chyba nie powinnaś jako moderator pisać w ten sposób:

> Ale racja - tu mnie macie - takie korale to tylko w Aquaforest:)

>

> Spokojnie -korali tyle, że starczy dla wszystkich:)

> Moje akwarium mieści jedynie 300l:)

W Twoim wątku pojawiają się Twoi sponsorzy/przyjaciele/sprzedawcy . Niestety, nie wytrzymałem! To już jest duże przegięcie! Do tej pory nie odzywałem się, ale moje ciśnienie skoczyło do 240 po czytaniu takich wypowiedzi. Dość!!! Proszę firmę Aquaforest o rzetelną informację! "Większość hodowanych sps w Polsce pochodzi od nas" - przepraszam, ale skąd takie dane? Działam w akwarystyce morskiej od 1996 roku, czy istniała wówczas Wasza firma? Nie! Więc skąd takie twierdzenie, że większość hodowanych sps w Polsce to Wasza zasługa? Od ilu lat macie matki korali sps? Sprzedaję od wielu lat korale sps , a więc moje szczepki są już trzecim, czwartym lub dalej pokoleniem. Ale ja nie nazywam tego hodowlą, bo może jest to na zbyt małą skalę. Panowie, panie, przystopujcie, miejcie więcej pokory, a mniej pychy, wyjdzie Wam to na dobre.

Krzysztof

Debora przepraszam,że zaśmiecał Twój wątek jednak tylko coś wyjaśnię i znikam .

Może ma Pan rację Panie Krzysztofie ,może nie sprzedałem najwięcej spsów hodowlanych w Polsce. Jednak sprzedawałem ich bardzo wiele i dostarczałem nie do jednego sklepu i nie tylko w Polsce. Robiłem to też od wielu lat i nie jest to moim zamiarem być numerem jeden, czy dwa, czy trzy. Zamiarem naszej firmy jest ciągłe zwiększanie ilości naszych zadowolonych klientów i coraz większy rozwój .Dlatego nasza hodowla będzie się ciągle rozwijała i powiększała, aby coraz większa rzesza akwarystów miała dostęp to tego co było trudniej dostępne dotychczas.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy akwarium tez czeka przeprowadzka?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.