Skocz do zawartości
dolec

Estetyka i wykonanie akwarium z erybki

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa z erybki. Wykonane solidnie i estetycznie choć nie do końca idelnie jesli chodzi o wymiar ;)

Zrobili, przywieźli, wniesli na 3 pietro. POLECAM !


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w erybie w tamtym roku baniak ze szkła 10mm front i lewy bok OW i brak wyraźnej różnicy (poza ceną) jedynie jak się popatrzy z góry po prostu maja dobrej jakości zwykłe szkło, a wykonanie 1-wsza klasa

To chyba tak jak u mnie,zwykła szyba też jest wysokiej jakości stąd brak wyraźnych różnic.

to co macie to nie OW tylko float. Jesli kupujecie OW i mowicie ze nie ma roznicy to zrobili was na szaro

Faktem jest ze sa rozne OW ten najlepszej jakosci to jak 10mm plexi w przekroju, wszystko zalezy od ilości żelaza


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Mam akwarium 300L z E-rybki i jestem bardzo zadowolony- najładniej sklejony i wyszlifowany zbiornik jaki kiedykolwiek miałem a było sporo :thumbup: ,spoiny równiutkie :) . Cena też spoko. Polecam .

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w erybie w tamtym roku baniak ze szkła 10mm front i lewy bok OW i brak wyraźnej różnicy (poza ceną) jedynie jak się popatrzy z góry po prostu maja dobrej jakości zwykłe szkło, a wykonanie 1-wsza klasa

I w takiej konfiguracji nie zobaczysz różnicy. Postaw dwa takie same baniaki - jeden z float drugi z opti i wtedy porozmawiamy.

Jeśli płacić za OW to tylko w sytuacji kiedy jest full. Wtedy widać różnicę totalnie.

Kombinacje jedna taka, druga taka to o kant rozbić.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje ze jak robić OW to full.

Sam będę zamawiał po świętach zbiornik gdzie widokowe beda tylko dwie ściany i chyba zrezygnuje z OW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, ERybka wysyła kurierem.

A ja mam ten problem, że mieszkam na dolnym śląsku (niedaleko do Wrocławia - ok. 100km) i drugi problem to blok w którym mieszkam.

A mieszkam na 4tym piętrze więc wniesienie akwarium 150x50x60 może być wyzwaniem.

A niestety w bloku mieszkają w 90% emeryci, to sam nie wezmę szkła i nie wniosę.

ja tam wnosiłem takie same akwa z szybki 10 na drugie piętro wąskim korytarzem więc co zakręt to było kombinowanie, ale fakt - sam nie dasz rady choćby ze względu na wymiary i nie ma jak złapać.

Co do Akwa to ja brałem od Przemka ( u nas na forum LLS ) i muszę powiedzieć że sklejone jak w Erybce czy AM - pierwsza klasa - wszystko równiutkie i wypolerowane.

Dawno nie byłem tak zadowolony z wykonania

Transport pod dom, ale wniesienie niestety we własnym zakresie

Co do OW to uważam że w akwa z szyby do 8mm jest spora różnica, szyba 10 to już naprawdę coś tam widać, ale nie wiele ( teraz mam przód z OW, a reszta z Float przy szybie 10mm ), a większe grubości to tak jak pisze Marek - nie ma to po prostu sensu

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamawiałem 2 miesiące temu akwarium w e-rybce , 90x50x50 szyba 10mm full OW , akwarium bardzo ładnie wykonane , sopiny równiutkie , bez nadmiaru silikonu , akwarium czyściutkie bez plam silikonu na szybach , praktycznie nic nie trzba czyścić . Krawędzie polerowane , trapezowe .

Mieszkam w Wałbrzychu dolnyśląsk - transport koszt 130 zł. ( paleta ) - akwarium bardzo dobrze zabezpieczone .

Wrzucam kilka fotek mojego akwarium - jeszcze w budowie :)

Polecam E-rybkę .

Pozdrawiam Maciek

post-16950-0-38213700-1364325034_thumb.jpg

post-16950-0-31776700-1364325045_thumb.jpg

post-16950-0-86480500-1364325052_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo tu kolega lux dał przykład ładny zbiornik


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co macie to nie OW tylko float. Jesli kupujecie OW i mowicie ze nie ma roznicy to zrobili was na szaro

Faktem jest ze sa rozne OW ten najlepszej jakosci to jak 10mm plexi w przekroju, wszystko zalezy od ilości żelaza

Krawędzie szkła to ja jeszcze umiem odróżnić.Jedną mam zieloną drugą niebieską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z e-rybki 110x60x50 z OW - i jestem na TAK, następne też będzie z e-rybki

A nie jest to mój pierwszy zbiornik z OW.

Pozdro

Lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem dwa dni temu na zapleczu w erybce w markach akwarium mniej wiecej takie jak w wątku RS4 http://nano-reef.pl/topic/55373-kostka-rs4-supported-by-erybkapl/#entry553393 - wymiary troche chyba inne ale materiał ten sam jesli chodzi o szafke lub bardzo podobny.. Nie oglądałem z lupą w ręku , ale ogólne wrażenie było bardzo pozytywne.

Edytowane przez kaziko (wyświetl historię edycji)

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik z sumpem, zbiornikiem dolewki i stelażem też robiła dla mnie e-rybka. Nie mam zastrzeżeń mimo, że jestem raczej wymagający. Zbiornik ma panel oddzielony "czarnym" szkłem z wieloma otworami - w tym prostokątny wykonany bez dzielenia tafli. Inni nie chcieli się podjąć takiej roboty. E-rybka wykonała wszystko bez problemu, dostarczyła na miejsce i wypożyczyła dodatkowo uchwyty z przyssawkami, gdy musiałem zbiornik nieco przesunąć na szafce.

Wiem, że modernizują i doposażają swój "park maszynowy" więc w przyszłości może być tylko lepiej. Polecam z czystym sumieniem.

Przód i jeden bok (drugi jest czarny) został wykonany z OW 10mm. W odległości 5cm od nowego zbiornika stoi mój poprzedni ze zwykłego szkła o grubości 6mm. Różnica jest wyraźna, choć rozumiem, że dla niektórych może być bez znaczenia, czy nie warta dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo opinii same pozytywne a fotki wstawione przez Macca ciesza oko


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.