Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zdaje sie o tym wspominalem. Kazdy sprzedawca sprzedaje swoje rzeczy tylko w jednym watku. Wtedy latwo przesledzic historie jego handlu. Prawda jest jednak to ze jak ktos chce oszukac to zadne zabezpieczenia NR mu nie przeszkodza.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje sie o tym wspominalem. Kazdy sprzedawca sprzedaje swoje rzeczy tylko w jednym watku. Wtedy latwo przesledzic historie jego handlu. Prawda jest jednak to ze jak ktos chce oszukac to zadne zabezpieczenia NR mu nie przeszkodza.

Bartek za duzo smiecia wtedy - oddzielne podforum w ramach Targowiska - Opinie o Sprzedajacych/Kupujacych i tyle. I w tym podforum watki. Bo aukcje sa zamykane, przenoszone. A tak opinie bylyby wieczne. Te umieszczane pod koncowkami aukcji zazwyczaj przepadaja.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mamy tyle opcji na nowym silniku forum, że czasami wręcz każdy z nas pewnie zastanawia sie jak to wykorzystać. Niepisanym obyczajem może być np. pozostawienie komentarza w profilu oferenta: "oglądam ogłoszenie, jestem podjarany, czy ktoś mnie nie ubiegnie, ale wchodze sprawdzić profil sprzedawcy, jeśli go nie znam. Tam widzę nie tylko przyznane mu oceny, ale również komentarze poprzedników, jeśli takowe zostawili". Czyż nie jest to dobry pomysł, bazujący na gotowych narzędziach?

Sam osobiście nie pogłębiałbym już restrykcji w targowisku. Pamiętajmy, że to nie allegro i powinniśmy się cieszyć, że je mamy, będąc zarazem czujnym i przezornym w razie cienia niepewności.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowa zabezpieczeń nic nie zmieni.Kiedyś ,a może do dziś ,chandlował gościu który po każdym banie zmieniał nick.Rozpoznawalny był po zbiorniku z którego sprzedawał życie.Możliwe że wraz z nickiem zmieniał IP.Ja odnalazłem pięć jego tożsamości.Jak dla mnie to kawałek ludzkiego życia gdzie musi być i dobro i zło.Jedynym lekarstwem jest czujność kupującego i ewentualnie innych forumowiczów.Ja tego klienta zgłosiłem wtedy do moderatora.Pozdrawiam.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,chciałem ostrzec wszystkich przed kupującym @maras76 robi zamówienia płaci połowę a potem kombinuje i nie chce

zapłacić reszty,po prostu każdy powód dobry aby nie zapłacić .

Dla mnie to zwykły oszust który chce sobie zapełniać baniaczek cudzym kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, co mu na to nie pozwala?

Opisz całą sytuacje bo każdy kij ma dwa końce i żeby nie było że ten kto napisze pierwszy to ten jest poszkodowany :)

"...Dla mnie to zwykły oszust..."

Sugerował bym powściągliwość w takich osądach :) :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej, co mu na to nie pozwala?

Opisz całą sytuacje bo każdy kij ma dwa końce i żeby nie było że ten kto napisze pierwszy to ten jest poszkodowany :)

Swoje prywatne osądy zostaw na razie dla siebie bo wyjdzie zaraz z tego pyskówka :)

nie ma co więcej opisywać gość widział fotki tego co kupuje zamówił na 130zł+koszty wysyłki

zapłacił 90zł i że po otrzymaniu paczki dopłaci resztę,paczkę dostał wraz z gratisami toj.sporo dołożyłem clavularii

o którą mu właśnie chodzi i nie chce teraz dopłacić pozostałej sumy.

no i oczywiście pisałem do niego i nie raczy nawet odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chce?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie chce?

no właśnie to nie jest dla mnie zrozumiałe,pisze mi że euphylie są ok.a nawet za nie nie chce zapłacić i pokryć kosztów wysyłki podsumowywując że to lipa.

I nie chodzi tu o te marne 60zł tylko o uczciwe zasady.

A takim zachowaniem zrobił tyle,że nigdy nikomu już nie wyślę dopuki przelew nie zostanie zaksięgowany w całości u mnie na kącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post zostal skasowany i wystosowana prosba do admina o zakonczenie tej farsy jak i wykasowanie konta reputacji do zera na moja wlasna prosbe. Przyczyna tejze decyzji jest zakonczenie tejze farsy iz wiele osob nie czyta watku do konca wystawiajac wg mnie bardzo niesluszny wskaznik reputacji. Aby bylo jasne, nie wyznaczam sobie kary lecz koncze tzw banicje z urzedu, gdyz admin wg mnie bardzo subiektywnie wycenil poglad u innych.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Hehehe pokażcie mi jakieś zagraniczne forum z takimi problemami :)

Przecież to co się tutaj dzieje to potwierdzenie słów Geerta Wildersa :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - przysięgam CI przy wszystkich, jak jeszcze raz zobaczę jakiś durny wpis z Twojej strony, obrażający jakieś osoby to Ci przywalę bana na zawsze.

Obserwuję Cię od dawna i w/g mnie Ty masz jakiś kompleks....... obrażania ludzi w Polsce.....

Jak nie przywalasz się do kogoś że był na "Bali" to avatar Ci nie pasuje ?

Zobacz swojego avatara....... - co on nam mówi o Tobie ?

Zajmij się akwarium a w tym wątku już nie pisz.

EOT


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to nie jest dla mnie zrozumiałe,pisze mi że euphylie są ok.a nawet za nie nie chce zapłacić i pokryć kosztów wysyłki podsumowywując że to lipa.

I nie chodzi tu o te marne 60zł tylko o uczciwe zasady.

A takim zachowaniem zrobił tyle,że nigdy nikomu już nie wyślę dopuki przelew nie zostanie zaksięgowany w całości u mnie na kącie.

W woli wyjaśnienia kolega axela1 nie ma racji, pierwszej wpłaty dokonałem 20 marca na kwotę jaką podał. Nie prawdą jest, że się nie odzywam bo napisałem do gościa o godz. 22:12 jak wróciłem z pracy z opisem co i jak. Facet wydzwania w środku nocy, wyrywa ludzi ze snu, klnie lepiej jak szewc, kultury za grosz nie ma i jeszcze śmie twierdzić, że nie chcę zapłacić!!! Nic takiego mu nie powiedziałem i nie napisałem (rozmowy do wglądu jak ktoś chce). Potrafi poużywać tylko wulgaryzmów i powyzywać ludzi. Zero kompetencji jako sprzedający. Przelew na pozostałą kwotę został dokonany dzisiaj z rana. Moje zdanie takie: NIE POLECAM JAKO SPRZEDAJĄCEGO!

A tak przy okazji to kolego axela1 za pomówienia można ... dopowiedz sobie sam jak jesteś tak inteligentny za jakiego się uważasz. Koniec tematu.Żądam przeprosin na forum i sprostowania swoich słów Wielkie Sprzedawco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - przysięgam CI przy wszystkich, jak jeszcze raz zobaczę jakiś durny wpis z Twojej strony, obrażający jakieś osoby to Ci przywalę bana na zawsze.

Obserwuję Cię od dawna i w/g mnie Ty masz jakiś kompleks....... obrażania ludzi w Polsce.....

Jak nie przywalasz się do kogoś że był na "Bali" to avatar Ci nie pasuje ?

Zobacz swojego avatara....... - co on nam mówi o Tobie ?

Zajmij się akwarium a w tym wątku już nie pisz.

EOT

Dziękuję za wstawiennictwo Admina, którego pozdrawiam :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj darecki darecki, omylkowo dostales + ,ale niech nikt nie mysli ze solidaryzuje sie z takimi wpisami. Moderator wstanie poprawi jak trzeba.whip.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady dział Ostrzeżenie jest działem w których powinno się pisać w sytuacjach wyjątkowych takich jak sprawa z użytkownikiem Bahama.Axela1 zanim oczernisz kogoś na forum zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz maras76 napisał 20 dostałeś/łaś pierwszy przelew dziś mija dopiero trzeci dzień od pierwszej wpłaty.Więc cierpliwości coffee.gifw bankach na poczcie czy allegro przekazy też czasem nie są błyskawiczne dziwie się że skoro niektórzy wysyłają coś nie umawiają się na wysłanie za pobraniem było by po kłopocie nie miał/miała byś wtedy problemu do użytkownika że nie zapłacił.Sam kupowałem tyle rzeczy że trudno było by powiedzieć ile to już kupiłem ale nigdy nie oczerniłem kogoś choć czasem czekało się na przesyłkę ponad tydzień od wpłaty.Wiadomo człowiek zaczynał się już martwić że może być po ptokach ale zawsze kończyło się to korzystnie dla obu stron.Więc trzy dni to nie powód do oczerniania w ten sposób musieli byśmy oskarżać wszystkich sprzedających. Co do darecy3 faktycznie masz jakieś komplexy do ludzi mieszkających w Polsce kompletnie cie nie rozumie.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darecky3 - przysięgam CI przy wszystkich, jak jeszcze raz zobaczę jakiś durny wpis z Twojej strony, obrażający jakieś osoby to Ci przywalę bana na zawsze.

Obserwuję Cię od dawna i w/g mnie Ty masz jakiś kompleks....... obrażania ludzi w Polsce.....

Jak nie przywalasz się do kogoś że był na "Bali" to avatar Ci nie pasuje ?

Zobacz swojego avatara....... - co on nam mówi o Tobie ?

Zajmij się akwarium a w tym wątku już nie pisz.

EOT

dziekuje bardzo za minusa, mozesz wstawic jeszcze ze 3 skoro uwazasz ze kogos obrazilem. Napisalem ze moze sie myle ale takie mam wrazenie. Wg ciebie sie myle i jest spoko. Moj avatar dla Twojej przyjemnosci moze sie kojarzyc z alkoholikiem, hippi, narkomanem itd. Pisz o tym smialo ja sie nie obraze bo nie mam powodu. Chyba troche pojechales za bardzo z tym Bali, bo zupelnie cie nie rozumiem a ten tekst obrazania Polakow to taki troche niesmaczny, bo widzisz ja jestem dumny z Polskosci i mi tego nie wyrwiesz z serca nawet banem. Prawdopodobnie jestes przewrazliwiony i chetnie "zamiatasz smieci" bez sortowania do jednego worka.

Napisalem ze sie brzydze oszustwem, widocznie tego nie zrozumiales.

pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje za budujace ostrzezenie. Dales mi lekcje, ktorea przyjmuje z pokora. Masz ze 3 kraty najprzedniejszego browara przy okazji jesli dojdzie do spotkania.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W woli wyjaśnienia kolega axela1 nie ma racji, pierwszej wpłaty dokonałem 20 marca na kwotę jaką podał. Nie prawdą jest, że się nie odzywam bo napisałem do gościa o godz. 22:12 jak wróciłem z pracy z opisem co i jak. Facet wydzwania w środku nocy, wyrywa ludzi ze snu, klnie lepiej jak szewc, kultury za grosz nie ma i jeszcze śmie twierdzić, że nie chcę zapłacić!!! Nic takiego mu nie powiedziałem i nie napisałem (rozmowy do wglądu jak ktoś chce). Potrafi poużywać tylko wulgaryzmów i powyzywać ludzi. Zero kompetencji jako sprzedający. Przelew na pozostałą kwotę został dokonany dzisiaj z rana. Moje zdanie takie: NIE POLECAM JAKO SPRZEDAJĄCEGO!

A tak przy okazji to kolego axela1 za pomówienia można ... dopowiedz sobie sam jak jesteś tak inteligentny za jakiego się uważasz. Koniec tematu.Żądam przeprosin na forum i sprostowania swoich słów Wielkie Sprzedawco.

kolega kupował umnie i wszystko w porządku było nie rozumiem kolegi który go oczernił ,ale jak przelew zrobiony to powinnien przeprosić :coffee:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co są te niepotrzebne komentarze.

Do tego chyba ten temat nie służy, jak ktoś se chce nabić postów to niech wstawia jakieś kawały w odpowiednim temacie. Poza tym nie tylko na tym forum takie rzeczy się dzieją - na Allegro też się zdarzają takie przypadki, ale cóż zrobić tacy są ludzie.

Temat ma służyć do ostrzeżenia, ewentualnie napiętnowania lub wyjaśnienia sprawy.

Bahama został napiętnowany i sprawa się wyjaśniła.

Kolega Maras76 też wpłacił resztę brakującej kasy.

Więc sprawy się wyjaśniły a każdy z nas jakieś zdanie o nich sobie wyrobił i jest to nasza indywidualna sprawa i nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.

I nie zaśmiecajmy tego tematu swoimi wywodami.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ,jako ze wczoraj wrocilem z pracy z niemiec wchodze jak to zawsze robie na nano reff i co widze .. ze zostalem opisany jak zlodziej itp wvzoraj juz nie mialem sily aby odpisac na wszystko dzis na spokojnie usiadlem i zabralem sie za czytanie ..

Moze powiem od poczatku musialem zlikwidowac akwrium wlasnie z powodu wyjazdu kilku uzytkownikow wiedzialo o tym i porozdawalem im szczepki zwierzaki itp bo po powrocie planuje restart wszystko sie zgadza sprzedawalem sprzet uzytkownikowi facta i powinien on zostac wyslany juz dawno nie stety ja niezdazylem juz tego zrobic miala to wyslac za mnie zaufana osoba ktora miala dostep do mojego konta myslalem ze juz to jest dawno zalatwione przyjade i bede powoli brac sie za kompletowanie nowego baniaka no ale tak nie jest zostalem przedstawiony jako zlodziej itp szkoda ze to tak wyszlo ja osobiscie o niczym niemialem pojecia nie moge skontaktowac sie z osoba ktora miala to wszystko wyslac i wziela za ta pieniazki nie mam nic wiecej na swoja obrone ... jak niczego sam niezrobisz to nie wiesz jak to jest zrobione prosze dac mi czas do srody musze pozbierac papiery wyslac do firmy i zabiore sie za ta sprawe , tyle z mojej strony

Jeszcze raz przepraszam poszkodowanego bo nic wiecej z mojej strony nie moge zrobic oczywiscie sprzet bedzie wyslana i aby bylo szybciej wysle kurierem w razie jakiejs sprawy zapraszam na priv

facta przykro mi z tego powodu że wj....łeś się takie gó...no inaczej tego nie ujmę i wątpię aby się sprawa wyjaśniła za długo to trwa zdaję sobie sprawę że to forum to jedyny twój kontakt z tym człowiekiem.Co do użytkownika bahama nie masz za grosz honoru piszesz że oddasz a robisz co innego lecisz dalej w h...i zwlekasz na czasie nie wiem po co aby oszukać innych.Prosił bym Administracje aby raz na zawsze zrobiła porządek z nim na forum dla takich nie ma tu miejsca.BYŁO MIŁO ALE SIĘ SKOŃCZYŁO.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQAEL (Kolega Maras76 też wpłacił resztę brakującej kasy.

Więc sprawy się wyjaśniły.)

jak narazie nic się nie wyjaśniło przelewu nie ma

natomiast maras76 napisał mi dzisiaj że zapłaci mi dopiero jak mu się wszystko pięknie rozrośnie

rozmowa do wglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czytam posty Darecky'ego i nie wydaje mi sie ze zasluzyl na tyle minusow...wypowiedzial swoje zdanie do ktorego ma prawo a ze nie jest idealem jak zaden z nas to czasami moze jest zle odbierany...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQAEL (Kolega Maras76 też wpłacił resztę brakującej kasy.

Więc sprawy się wyjaśniły.)

jak narazie nic się nie wyjaśniło przelewu nie ma

natomiast maras76 napisał mi dzisiaj że zapłaci mi dopiero jak mu się wszystko pięknie rozrośnie

rozmowa do wglądu.

Bez urazu ale zle to odbierasz chodzi o to że trzy dni to jak dla mnie za mało aby kogoś oczernić.Ciężko jest komuś z nas napisać będąc tylko obserwatorem (że to złodziej) czas pokaże a jak na razie to go brak. Nikt z nas nie zna faktów jak jest na prawdę możemy tylko wyciągnąć wnioski po tym co piszą poszkodowane osoby ale również ci nieuczciwi.Maras76 napisał rano wpłacił resztę pieniędzy miejmy nadzieje że tak jest i sprawa będzie załatwiona ale to jak pisałem dopiero trzeci dzień.Co mają powiedzieć osoby typu facta co czeka już ponad miesiąc.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.