Skocz do zawartości
Rebciu

Ostrzeżenie - wałki na targowisku

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że pomysły z allegro wzięły się nie z chęci dania zarobku temu portalowi, a z chęci ochrony i FORMALIZACJI transakcji.

Stani podnieść rękę nie oznacza wykonywać gesty o jakich myślisz ale może to zbyt skomplikowane, a być może nie znasz innych form podnoszenia ręki ;-)

i nie sądzę, że taka forma o której ty pomyślałeś byłaby akceptowana i dozwolona w jakimkolwiek kraju...

co do części 1 :hrhr::hrhr::hrhr: to nie Marek Kotański ani caritas zakładał allegro

co do części 2 jak by @stani dodał :) to byś to przyjął byś to normalnie ?? ,a może tylko Tobie to się z tym kojarzy


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym optymistycznym akcentem i rozwianiem niejasności - tymczasowo zamykam ten temat. Rano wstanę, wypiję kawę pobawię się ze skoczkami juniorami i oczyszczę Temat Ostrzeżenie z dyskusji o Allegro itp.

I żeby zaraz nie było że cenzura itp ( oczyszczę = wydzielę odrębny wątek )

Dobranoc ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tek pewnie nie na temat - ale też o ostrzeżeniach.

Pod moim awatarem i ilością postów jest napisane : 0 punktów ostrzeżeń

o jakie ostrzeżenia chodzi???

u nikogo nie widziałem takiego wpisu i nie wiem czy mam być z niego dumny czy się martwić :)


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tester za wyjaśnienie

w takim razie jestem dumny :)


220x80x60 (ok 1000 l), obieg AN 10000, cyrkulacja 2 x Tunze 6105 + 2 x Jebao WP 40

odpieniacz made by Gienek (na walcu 30 cm) + AN10000+tunze silent, reaktor Ca Deltec zmodyfikowany by Gienek, FR 509 na węgiel, Profilux, lampa ATI 8x80W T5 + led 4x75W, od 19.02.2014 zeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniknęły reputacje i d*pa blada, bo do końca nie wiem z kim się kontaktuje. Dokonałem dzięki naszemu targowisku dwóch transakcji:

1. Sprzedałem 4 sztuki trafo do ledów koledze Rafałowi (@intryg) z Łodzi - do dziś dnia nie przekazał 160 PLN (wziął trafo po zlocie morszczaków z Łodzi)

2. Kupiłem testy do wody od kolegi @szwagier, uisciłem opłatę 200 PLN na jego konto i cisza (od 30.11.2012), a testów brak.

Ma ktoś możliwość realnego kontaktu z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reputacja moim zdaniem nie miała związku z uczciwym kontrahentem, dlatego, że punkty reputacji dostawało się za spodobanie się jakiegoś posta innemu użytkownikowi. Ja bym proponował zrobić jakąś ocenę użytkownika, ALE tylko jeśli kupi/sprzeda on coś na targowisku. Ocenę żeby wystawiała osoba, która towar sprzedała i która towar otrzymała (w dwie strony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reputacja moim zdaniem nie miała związku z uczciwym kontrahentem, dlatego, że punkty reputacji dostawało się za spodobanie się jakiegoś posta innemu użytkownikowi. Ja bym proponował zrobić jakąś ocenę użytkownika, ALE tylko jeśli kupi/sprzeda on coś na targowisku. Ocenę żeby wystawiała osoba, która towar sprzedała i która towar otrzymała (w dwie strony).

jestem za :thumbup:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAM_S masz wyjątkowego pecha. Ja tam zbyt dużo nie sprzedaję i nie kupuję , ale ze 30-40 transakcji było. I zawsze byłam zadowolona :)

Na Allegro raz mi się trafił oszust? towar dostałam po kilku miesiącach a kilka razy nie byłam zadowolona z towaru, ale był zgodny z opisem.

Plusy targowiska (w porównaniu z Allegro)

Jest opcja: kupię poszukuję

Podana lokalizacja

zdjęcie wyswig

podany gatunek (a nie koral ozdobny)

można wystawić mimo, że gatunek objęty CITES i jeszcze czymś tam bo sie przepisy zmieniły

Nie trzeba płacic podatku np od sprzedaży powyżej 1000zł

nie trzeba płacić prowizji

Przy odbiorze osobistym można pogadać i obejrzeć baniaki

Generuje ruch na NR

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszędzie gdzie pojawiają się pieniądze wcześniej czy później pojawi się jakiś delikwent który bedzie tam szukał szansy na "łatwy" zarobek. Nawet zakup na allegro nie gwarantuje właściwie niczego. Osobiście widziałem faceta który miał grubą teczkę spraw o oszustwo na allegro bo parę miesięcy wcześniej za kilka stówek pożyczył innemu kolesiowi dowód osobisty i upoważnił go do konta w banku. A tamten nie próżnował tylko kręcił grubą kasę na licytacjach. A lumpik się cieszył bo się ktos nim interesował a dzielnicowy co chwile odwiedzał. Poszkodowanych było wieeelu :/ przydał by się jakiś sposób na nieuczciwych ale łatwo o to nie bedzie. Pewne jest jedno oszustwa trzeba ZGŁASZAĆ bo zawsze jest szansa że oszust wpadnie, nie dziś to za jakiś czas. Nie można obok tego przechodzić obojętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy:

@intryg - brak kontaktu (telefon, mail, GG, facebook)

@szwagir - odezwał się i wysłał towar (wg. informacji był na wyjeździe), przesyłka dotarła, wszystko OK

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym wszystkich ostrzec przed kolegą z forum o Niku 2435GDTE.

Kupił odemnie Filtr Di miesiąc temu transakcja przelewu była uzgadniana przez telefon zażekał się że zrobił przelew a że zalerzało mu na czasie szybkiej przesyłki więc zaufałem mu i wysłałem paczkę do dziś do mnie nie dotarł przelew.

Piszę tylko z tego względu aby inni forumowicze byli bardziej ostrożni na przyszłośc jeśli będą robić interesy z tym forumowiczem

Edytowane przez Norbertt 24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lekkim offtopem, jak chodzi o większą sumę pieniędzy, nie opierajcie się o potwierdzenie przelewu. Obecnie sesje bankowe są na tyle częste iż pieniądze docierają szybko na konto, a sfabrykowanie potwierdzenia, to drobiazg.

W ten sposób została oszukana moja kuzynka - na ponad tysiąc zł.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym przestrzec przed robieniem interesow z MR_CUBE. Kolega jest niesłowny i z tego co zauwazylem w pogardzie ma innych i ich czas i pieniadze.

Oto co mialem dostac w paczce:

6kg skaly, piasek, akwa 42l, lampka aquaela, phosguard. i idziemy dalej. pacczka miala byc wyslana we wtorek 2 tyg temu. Mr cube caly czas utrzymywal ze wyslal ja. Jakis czas temu zapytalem o niego na forum: http://nano-reef.pl/topic/55922-pytanie-o-uzytkownika/#entry559404 bla bla bla kolega nie chce oszukiwac, nie chce robic sobie wrogow itp, obiecuje wziecie kosztow przesylki na siebie....

i wszystko ladnie,... czekam dalej na paczke. po tygodniu paczki nie ma wiec znow nawiazuje kontakt z cube.

pytam czy paczke wyslal, tak wyslal, prosze o nr paczki i jestem przez 2 dni ignorowany a potem kolega mowi ze jedzie gdzies itp potem poda, ogolnie zbywa...

za kilka dni pisze ponownie z prosba o nr paczki. dostaje nr i widze ze paczka zostala wyslana 17.04 czyli wlasnie tego dnia w ktorym pytalem o nr ostatni raz.

i teraz najlepsze. Dostaje watpliwe 6kg skaly lampke i potluczone akwa, brak piasku i phosguardu,,,,

koledze szkoda bylo wydac 5zl wiecej na "uwaga szklo" na paczce, nie mowiac juz ze nie dostalem wszystkiego co zamowilem i za co zaplacilem. W zadnym wypadku nie polecam tego uzytkownika i mam nadzieje zae uchronie innych przed jego nieuczciwoscia...

a juz niedlugo wstawie fotki ze startu swojego zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstaje pytanie czy ostatnie ograniczenia dotyczące osób zamieszczających ogłoszenia na forum sprzedam, przyniosły oczekiwany rezultat?

Z drugiej strony czasem odnoszę wrażenie, że są ludzie, którzy sprzedaliby swoje nieprane skarpetki sprzed miesiąca byle tylko zdobyć kilka groszy na "to" hobby, takich sprzedawców unikałbym jak ognia.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadzić ograniczenie "tylko dla pełnoletnich".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt z tymi terminami przesadziłem, o piasku zapomniałem ale zostanie wysłany i phosguard także :) I tak za opcje uwaga szkło razem z przesyłką policzyli mi około 50zł ! więc proszę nie mów czegoś ,że coś kosztuje 5zł jak nie masz o tym pojęcia !


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powstaje pytanie czy ostatnie ograniczenia dotyczące osób zamieszczających ogłoszenia na forum sprzedam, przyniosły oczekiwany rezultat?

.

Nie zauwazyles ze poprzednie ograniczenie ma dzialac na "nowoprzybylych" a Mr_Cube jest juz troche na forum.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to ,że mam naście lat nie znaczy ,że macie mnie skreślać ! I może niech się wypowie więcej użytkowników którym coś sprzedałem :)

Edytowane przez MR_CUBE (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mam pojecie ze jak Czlowiek pisze, ze bierze cos (w tym przypadku przesylke) na siebie, przeprasza za cos i chce sie zrechabilitowac to powinine schowac dume w kieszen i sie dostosowac a nie czarowac, bajki opowiadac, pluc w twarz i mowic ze deszcz pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt z tymi terminami przesadziłem, o piasku zapomniałem ale zostanie wysłany i phosguard także :) I tak za opcje uwaga szkło razem z przesyłką policzyli mi około 50zł ! więc proszę nie mów czegoś ,że coś kosztuje 5zł jak nie masz o tym pojęcia !

50 zl. za zakupy chcailes 300 dostales 330 przlewem na rzecz przesylki. 20 zl dokladasz i jest 50. ale pazernosc widac wziela gore nad dobrym imieniem. Z mojej strony koniec tematu, czekam w dalszym ciagu na brakujace rzeczy. Mam nadzieje ze ten incydent bedzie nauczka dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla Ciebie to tylko 20zł dla mnie AŻ nie zarabiam tak jak Ty, a wydatki też mam :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy nie bylo sie przejsc na poczte i zapytac o cennik przed wystawieniem przedmiotow? Dales ogloszenie wiec twoja broszka aby paczke zabezpieczyc. Jak dla mnie powinienes teraz zwrocic za akwarium lub wyslac drugie lacznie z reszta przedmiotow jako nauczke na przyszlosc. Bo dales d**y a teraz jeszcze usmieszki sypiesz.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR_CUBE, skończ już i oszczędź sobie wstydu ... jak można tak traktować kolegę z forum czy kogokolwiek z kimś się robi interesy. I jeszcze bezczelnie piszesz "zapomniałem" (nie wiesz co sprzedajesz?). Równie dobrze ktoś może kiedyś zapomnieć zapłacić za zamówiony towar... Jakbyś się wtedy czuł ?


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.