Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Skonczylismy o 9 rano... Dodatkowo sie spitolil wirnik pompy reaktora. Na szczęście dobralismy jakis w lokalnym sklepie :).

Zrobiło sie nieco bardziej przestrzennie.

Bedzie na rok miejsca do wzrostu dla spsow.

Rybki wyglądają na zadowolone. Maja w koncu gdzie sie rozpedzic :) Zostawiłem sobie miejsce na jakies lpsowe i spsowe rarytasy. Cos nawet z Australii dla mnie wlasnie leci... ;)

Odpieniacz w następnym tygodniu jednak bedzie. Jako ze mam byc pierwszym jego posiadaczem nie moze byc żadnych mankamentow i ma byc perfekt. Widziałem jak pieni. Pieknie. Pompą mocniejsza i cichszy niz BK a na dodatek mniej prądu ciągnie. Mam juz nowa pompe obiegowa 6500 by Aquaforest. Mam wylot na ponad 170 i rure spywu 45 a trzeba bylo pompe przydusic bo taka moc ze nie nadarza splywac. siedzimy i sluchamy z Cherrym i nie mozemy sie nadziwic jak to mozliwe ze nic absolutnie nic nie slychac. super! Warto poczekać jeszcze pare dni na odpieniacz z taka sama pompą ale o przepływie 11tys L w Body 250... To bedzie moc! Teraz niech sie wszystko zaaklimatyzuje i startują spsy :) jestem zmęczony ale mega zadowolony post-11375-1368702795,88_thumb.jpgpost-11375-1368702807,12_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem ciekaw tego odpieniacza wyprodukowanego przez xxxxxx :baby: oby nie było wtopy :)

A akwarium śliczne :clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie u mnie chodził chyba pierwszy odpieniacz tej firmy na świecie... Widziałem jak pieni... miód. Zdecydowanie cichszy, bardziej wydajny i mniej prądożerny niż BK. Teoretycznie będzie w klasie 250 BK. Na razie nie mogę zdradzać więcej szczegółów. :ninja: W następnym tygodniu jak będzie u mnie w sumpie to się pochwalę i zdjęcia porobię. Pompa obiegowa również tej firmy 6500L.

Mam juz nowa pompe obiegowa 6500 by Aquaforest.

:p

A akwarium tylko pozazdrościć. Powodzenia z końcówką ;)

Edytowane przez Kossako (wyświetl historię edycji)

80 L AM Blenny

Ryby: Centropyge acanthops, Salarias fasciatus, Sphaeramia Nematoptera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kossako - Sherlock Holmes

tak właśnie myślałem ze fioletowy konik morski w logo, szkoda ze premiera się nie odbyła

akwarium super size i w ogóle super !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak podgrzałes atmosferę to ci nie popuścimy....

a co do wdzydz i bufetu...a jakże...w końcu sam mogę nie dac rady....


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za miłe słowa ;)

Zaczyna sie powoli klarowac woda. Wrzuciłem 5 worków żywego piasku. Wiec była zadyma :)

post-11375-1368723346,94_thumb.jpgpost-11375-1368723360,27_thumb.jpg

Przecież nie bede sie z Damianem bił. Był mocno zdeterminowany zeby cos poprzestawiac ;)

Bardzo chciałbym podziękować Damianowi , Krzyskowi i Cherremu za pomoc. Wszystko było super profesjonalnie przygotowane.

post-11375-1368723499,84_thumb.jpgpost-11375-1368723520,16_thumb.jpg

Koraliki jeszcze mocno zestresowane. Czuje ze wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Czad ...

Jeszcze filmik dookoła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel sam sobie pozwoliłem włożyć ręce do baniaka :police:

:thumbsup:


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny efekt z tą poświatą z okien. Mówiłem że będzie pieknie? Mówiłem.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten efekt gdy wydaje się, że rybcia przez okno wychodzi.. :thumbsup:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób oglądający w Milówce skałę syntetyczną będą mogli śledzić jak sprawdza się w rzeczywistości.

Akwarium imponujące.

Pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję tylko z najlepszymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

iedzimy i sluchamy z Cherrym i nie mozemy sie nadziwic jak to mozliwe ze nic absolutnie nic nie slychac. super!

Też mam tę pompę, ciut mniejszą i potwierdzam - bezgłośna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby wszystko udało się zgodnie z scenariuszem. Akwarium oczywiście robi wrażenie. Mam tylko do Ciebie jedno pytanie... Podaj proszę powód, dla którego nie użyłeś żywej skały tylko syntetyczną? Przyznam, że efekt po jej ułozeniu bardzo mi się podoba, no ale... Przecież jest martwa, nie obawiasz się o równowagę ? To prawda, cała woda pochodzi z dojrzalego zbiornika, tylko czy to wystarczy?

Oczywiście trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :)

Skała żywa tez jest. Trochę wkomponowane w martwa i dość sporo w sumpie. Ta Skała dość szybko sie ożywia. Życia w wodzie i w mojej skale jest bardzo duzo. Musiałem sie pozbyć większości mojej bo dość duzo miałem nie proszonych gości ... Piękne grzybki i inne parzydelka spsow ;)

Wlasnie wpuscilem elegansa, lineatusa- 5 cm i zebrasomke desjardini ( wielkości monety 5zl- taki pyrtasek)

Cały czas mi chodzi po głowie Achilles...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojjj widzę, że ten achilles o którym mówiłem nam dwojgu nie daje spać, bo do obecnego akwarium i aranżacji byłbym taką 'wisienką' (cherry to pisze :p ) na torcie ;)

Niby tylko baniaczek 20 cm szerszy i 15 cm wyższy a efekt... widać na filmiku, chociaż czekam na zdjęcia po opadnięciu resztek piachu i wyklarowaniu się wody :)

Sewer, decyzja o powiększeniu baniaka - słuszna ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z Rafałem19 coraz bliżej mi do Achillesa... Bede wypatrywal ;)

U mnie sie juz klaruje woda i wyglada to coraz lepiej. Spsy wypuściły polipy, rybki jedzą. Bialobrody i zoltek przyjęły nowych lokatorów bez reakcji z ich strony :)post-11375-1368812836,32_thumb.jpgpost-11375-1368812846,11_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mógbłyś rozwinąć temat syntetycznej skały? tzn interesuje mnie skąd ją nabyłeś, jaka jest cena takiej skały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mógbłyś rozwinąć temat syntetycznej skały? tzn interesuje mnie skąd ją nabyłeś, jaka jest cena takiej skały?

Skale kupiłem od Damiana z Aquaforest . Ceny nie pamietam, zagubila sie w całości rachunku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ta dasejardini, gdzie takiego pyrtka dorwaleś??

tapnięte z telefonu

pozdrawiam


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcia jest nieco większa niz moneta 5z ale tylko nieco :)

Faktycznie jest fajniutka.

Kupiem j ,Elegansa i lineatusa w erybce. Tomek mnie zapewni ze pywaly u niego ponad 2 miesice. Tylko dlatego sie zdecydowaem. Wszystkie inne rybcie s u mnie ponad dwa lata bez strat wiec ryzyko spore bylo. Trzymam za nie mocno kciuki.

Juz zamówiłem Achillesa. Przypadek Rafaa mnie mocno zdopingowal. Przegrodze akwarium podobnie jak on i bede dziaa. U mnie dosc agresywny jest zoltek. Wiec odizoluje bialobrodego i Żółtka od Achillesa. Juz widzę delikatny brazik w niektórych miejscach. Pewnie cos mi tam bedzie dojrzewalo...

Zmiana zbiornika wydawała sie na papierze niewielka bo tylko 15cm do góry i 20 na szerokoci ale wizualnie jak juz stoi wydaje mi sie ogromna.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.