Skocz do zawartości
sewer

1150L (w obiegu) House Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Decory, Magnifica mają się dobrze... NIestety Helfrichi nie dała rady chorobie ... :( 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany bardzo fajne, pięknie upchane koralowcami :) tak jak lubię, u mnie jeszcze kilka miejsc wolnych - myślę nad takimi fajnymi Scoly.

Rybki szkoda, ale one są bardzo delikatne, u mnie jak miałem ospę najmocniejsze okazały się garbiki. Powodzenia w walce z pasożytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwarium. Takie akurat, nie przeładowane, ale też nie wieje pustką. Widać życie. Ale mam pytanie, kilka LPSów pochodzi od Debory??? Goniopora, scolymia, bubble coral???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki...

Helfrichi mi bardzo szkoda bo to przepiękna rybcia. Nie łatwo ją dostać a cena to inna historia ...

Tak nawiązując do przeładowania... już nie ma za dużo miejsca ... J

Jedynie bąbel jest od Debory...

 

Sent from Galaxy far far away

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się pompuje ta Euphyllia pomarańczowa z Australii cfbfdd85199d43f02592095d31860ae1.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer przepiękna ta euphillia pomarańczowa. Co mogę dodać to,  to że kciuk do góry i będzie prawidłowo. Pozdrawiam Roman.                                                                           ps. Piszę się na szczepkę tej Euphilli pomarańczowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sewer przepiękna ta euphillia pomarańczowa. Co mogę dodać to,  to że kciuk do góry i będzie prawidłowo. Pozdrawiam Roman.                                                                           ps. Piszę się na szczepkę tej Euphilli pomarańczowej. 

Chwilę na nią polowałem. Dostalem ją na specjalne zyczenie od przyjaciół z Coral Down Under z Australii razem z paroma innymi równie pięknymi koralowcami , ktore wyladowały w zbiorniku wystawowym Aquaforest. Kciuk już w górze [emoji6]

Bałbym się ją ciąć bo ma jeden wielki szkielet ale w razie czego wpisuję Cię do kolejki oczekujących ... ;)

Sent from Galaxy far far away

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sewer napisał:

Chwilę na nią polowałem. Dostalem ją na specjalne zyczenie od przyjaciół z Coral Down Under z Australii razem z paroma innymi równie pięknymi koralowcami , ktore wyladowały w zbiorniku wystawowym Aquaforest. Kciuk już w górze

Jest śliczna. Cieszę się że jestem  kolejce. Sewer teraz zaczynam rozumieć dlaczego Rzeszów ma takie powodzenie.

3ebdee03-c474-4721-8a61-9b746202c715_830x830.jpg

Bez obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)
Tu mam u góry (po lewej od goniopory) jeszcze jedną z Australii. Kolor ma taki żółto-zielony fluo ... też mega ładna ... 970c27dce3c08acee446a41a3aa76f96.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to się najbardziej podobaja te 3 favie, czy to favites, bo nie bardzo je odróżniam...

Ta z lewej to może jakaś goniastrea? I jeszcze wyżej na skałce jakby platygora?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sewer napisał:

Ładnie się pompuje ta Euphyllia pomarańczowa z Australii cfbfdd85199d43f02592095d31860ae1.jpg

Sent from Galaxy far far away
 

I stała się ona obiektem westchnień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydarzyła mi się o to taka sytuacja ... Jako że używam do podmian Pure Water (nowy produkt od AF - woda gotowa do podmian) mam Fioletowe baniaczki w garażu. Obok też leżały Component 1,2,3+ ( specjalnie rozrobione 20l) ale nie w fioletowych baniaczkach tylko białych i oznakowane jasno. Jako że mnie nie było a trzeba było zrobić podmianę to poprosiłem kogoś z domowników aby taką podmianę zrobił. Zrobił ale przy okazji wlał baniak 20l z Component 2+ (dla nie wtajemniczonych roztwór Kh) ... Rano zobaczyłem mleko, pełno osadzonego wapnia na wszystkim... Zmierzyłem Kh 40+ Ca się wytrąciło i jest 310... Kur... 

Zrobiłem szybką podmianę 120l i za dwie godziny zrobię 500l z innego zbiornika... 

Dodaję powoli Ca ...

Ryby jakby lekko zestresowane a co ciekawe póki co koralowce LPS się pompują i nie wykazują żadnych objawów stresu ... Montipory i pocilopory też polipuiją ... 

Myślę że będzie to ciekawy eksperyment ( nie wiem czy ktoś kiedyś miał taką sytuację że w zbiorniku z koralowcami miał 40kh) i przede wszystkim lekcja dla mnie ( kolejna )... Dzisiaj sobie tak rozmawialiśmy wewnątrz jak zrobić produkty, które jak najbardziej wyeliminują "czynnik ludzki"... Choć takich błędów pewnie nie da się przewidzieć... Najlepiej dbać samemu o naszych podopiecznych... 

Pewnie na reakcje koralowców trzeba będzie jeszcze poczekać ale jestem dobrej myśli...

Trzymajcie proszę kciuki bo jak mi zejdą te moje cukiereczki to... nawet nie chcę myśleć ... 

 

8 Rano 864b22255ba76aa3559a3a09920d875d.jpgaedc3077373173f1e885b4585b0ed3b9.jpg54e98e06993507875e4cdcb1d9d40908.jpg

Sent from Galaxy far far away

Teraz 81ea48e722a62e7df5425fa2d19acdbf.jpg215a09e7ee957bec27c637b12a16fe95.jpgd60d1d8b568c1d4276b23f7a5c290bb9.jpg

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziemy płakać jak takie LPSiki by popadały... Swoją drogą... Ostatnio oglądałem filmik na youtube. Stary sprzed kilku lat, I ktoś też wlał przez pomyłkę specyfik nie ten co trzeba, I obeszło się bez strat.

To pokazuje, że te korale, to wcale aż takie wrażliwe nie są... W końcu przeżyły kilka wielkich wymierań i trwają.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sewer napisał:

Myślę że będzie to ciekawy eksperyment ( nie wiem czy ktoś kiedyś miał taką sytuację że w zbiorniku z koralowcami miał 40kh) i przede wszystkim lekcja dla mnie ( kolejna )... Dzisiaj sobie tak rozmawialiśmy wewnątrz jak zrobić produkty, które jak najbardziej wyeliminują "czynnik ludzki"... Choć takich błędów pewnie nie da się przewidzieć... Najlepiej dbać samemu o naszych podopiecznych...

Sewer ojej to się porobiło. 40KH . Nie wiem co tu powiedzieć, podmieniłeś 120 litrów wody, to dobrze, 500 litrów ja bym rozłożył w czasie np. co 1h 100l. Trzymam mocno kciuki. Roman 

Co do tematu ,, czynnik ludzki " to wrócimy  inny czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob szybko wyprzedaż koralowcow poki żyją. Szzynko pójdą.

A tak powaznie zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sewer napisał:

Jako że mnie nie było a trzeba było zrobić podmianę to poprosiłem kogoś z domowników aby taką podmianę zrobił.

Czemu 'trzeba było'? Jakieś kłopoty z baniakiem? Bez podmiany nic by się nie stało, byłoby stabilniej, a po powrocie zrobiłbyś najwyżej większą podmianę niż dotychczas. Podmiany 'przez kogoś' w 90% to proszenie się o kłopoty, przerobiłem to sam :(

Dobrze, że masz skąd brać wodę, to najważniejsze. Nie chcę sobie wyobrazić co by było, gdyby takiej możliwości nie byłoby.

Lps są twarde, z sps-ami byłoby...nieciekawie delikatnie mówiąc.

Działaj i trzymamy kciuki, bo akwarium zacne, a w tej euphylii orange to się zakochałem, nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pobileś rekord KH... :o trzymam kciuki, żeby nikt w akwarium nie ucierpiał tej chwilowej zawieruchy. Szkoda by było takich pięknych zwierzaków.

Ja ostatnio zaliczyłam wtope z zasoleniem. Wyłączyłam prąd, bo tata naprawial gniazdko i  wyjęłam czujnik dolewki, żeby kabli nie zalało. Potem włączyłam prąd, a o czujniku zapomnialam i dolało mi całą zawartość zbiornika RODI. Całe szczęście zbiornik specjalnie mam małej pojemności w razie takiej draki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pochwaliłeś się euphylią i klops :/ przeważnie euphylie po skoku kh lecą a ciekawe jak przy takim zareagują...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja ratunkowa zakończona... teraz czekać na efekt ... Albo i nie ... 83b2b318d7bcca9e2401c68414a445ff.jpg9959c4580905028091cc2bdcae33a00c.jpgf91e87830eede42f15f9121c958e9e14.jpgce0f70abbd2cef1288197c07c3fc0deb.jpg

 

Sent from Galaxy far far away

 

 

Pochwaliłeś się euphylią i klops :/ przeważnie euphylie po skoku kh lecą a ciekawe jak przy takim zareagują...

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

Euphyllia reaguje tak ... bardzo ciekawa sytuacja ...

Pomarszczyły się paluszki od trzymania pól dnia w wodzie ... [emoji6]42f28761070a357be32ff62071ef030a.jpg

 

Sent from Galaxy far far away

 

Póki co "siwy dym i skrzypce" ...

Zobaczymy coo się wydarzy ...

Lps się pompują jak zwykle ...

 

Sent from Galaxy far far away

 

 

 

4ad8efa231abd2a58a77e7f9587cda98.jpgbdfb93d26ca34755777e3cab1a8ec186.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sewer napisał:

Pomarszczyły się paluszki od trzymania pól dnia w wodzie ... ;)

Sewer tak trzymać. Oby podmianka jednorazowa nie zachwiała parametrów. W dalszym ciągu trzymam kciuki. Roman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również trzymam kciuki bo obsadę miałeś prześliczną.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również trzymam kciuki bo obsadę miałeś prześliczną.
PK
No... nadal mam ... ;)

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.