Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucę filmik jak już wszystko będzie ustawione na swoim miejscu, na razie jest pobojowisko w pokoju :D i pod akwarium tez


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na opakowaniu masz jasno napisane, że przed użyciem należy przepłukać w ciepłej wodzie. Pewnie w ciepłej wodzie wypłukuje się coś co zmienia, nie wiem, napięcie powierzchniowe wody? Ja płuczę w gorącej kranówie, wykręcam a potem przepłukuje w RODI. Można wypłukać sobie większą partię waty wysuszyć i trzymać na później, ja tak robię bo waty używam rzadko od czasu do czasu i wolę mieć gotową do użycia pod ręką.


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conieco się pozmieniało w szafce więc czas na aktualizację.

Udało mi się wygospodarować trochę miejsca na filtr glonowy z małą warstwą piaski i kawałkiem skały.

Odpieniacz wylądował na zewnątrz sumpa co dało mi większe pole manewru. Do refugium wsypałem 5 kg suchego piasku ok tydzień temu.

Wczoraj od kolegi Zielonego odebrałem kilka glonów które umieściłem w filtrze. Oświetlam go lampką blaua 18W z power compact, temp ok 10000K.

Widać też mały scrubber. Założyłem nowy ekran z kanwy plastikowej poczochranej otwornicą do drewna. Poprzedni z plastikowej siatki był zbyt kiepski i glony się z niego zsuwały. Wiem że powinien być oświetlony trochę bardziej ale biorąc pod uwagę że ma być tylko dodatkiem do filtracji a nie jej sercem myślę że wystarczy. Napędzany jest New Jetem 1200. Efektywny wymiar ekranu to 14x22 cm. Zobaczymy jak się to wszystko będzie sprawować.

W odpieniaczu zamieniłem pompę z oryginalnej AquaBee 2000 AS 10W na UP 2000/1 33 W (z igłą pewnie ok 18W) . Wirnik podpasował idealnie bo obie pomy to nowy model. Przy tej pompie pobiera prawie 100L więcej powietrza (420 l)- czyli prawie tyle co podaje producent (450 L) i nie ma prblemu ze startem po wyłączeniu prądu. W tą AS trzeba było czasem dmuchnąć w wężyk powietrza żeby zastartowała. Niestety UP2000/1 jest trochę głośniejsza :(

Co jeszcze....

A no tak.

Prowizoryczna przegroda po prawej stronie sumpa jest zrobiona z pienionego PCV 3mm i siedzi na wcisk. Powrótwody do sumpa jest poprowadzony przy dnie łukami 90st tak żeby cała woda lądowała w tej komorze. Znajduje się tutaj również skarpeta z Phosguardem (100ml), pompa podająca do odpieniacza i pompa scrubbera.

Woda ze scrubbera jak widać będzie na zdjęciach ścieka wprost do refugium.

Powrót z odpieniacza, który znalazł swoje miejsce w 30 L wiadrze poza sumpem, również kończy swój bieg w refugium. Na wylot całożona jest skarpeta filtrująca ale tylko po to żeby wylatujące tam bąble nie brudziły wszystkiego solą .

Odpieniacz jest szczelny i na razie zostanie tak jak jest. Gdyby coś się działo niedobrego, to plan awaryjny zakłada wymianę wiadra na dedykowane akwarium pod odpieniacz z pudełkiem przelewowym i wywiercenie otworu na przelot 25mm w sumpie poczym połaczenie tego w obieg. Woda z odpieniacza lądowała by wówczas w małym akwarium i przelewała się do sumpa poprzez pudełko.Było by to jakieś zabezpieczenie przed przelaniem no i parę dodatkowyh literków w obiegu :)

Zamówiłem także zbiornik na dolewkę który wszedł mi za szafkę. Ma wymiary 10x50x50 i mieści ponad 20 L wody a to już spokój na tydzień.

Powiedzcie proszę co myslicie o aktualnym stanie systemu. Wszelka krytyka i rady mile widziane.

qkag.jpg

0u2s.jpg

ehdn.jpg

yhnz.jpg

le84.jpg

zfdw.jpg

0hgy.jpg

m6z8.jpg

20u4.jpg

7erv.jpg

hvbq.jpg

ioc0.jpg

tez6.jpg

drds.jpg

h60p.jpg

3n7k.jpg

34x3.jpg

ezi8.jpg


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku się podziało więc nadszedł czas na aktualizację.

Nastapiła całkowita zmiana oświetlenia.

Z LED 160W + 2x39W t% wróciłem do samych T5.

Nad zbiornikiem wylądowała lampa Giesmann Neptune XL 8x39W.Miał być ATi sunpower ale wydaje mi się że Giesmann też pokazuje klasę swoim oświwetleniem a ponadto słyszałem głosy że Giesmann używa tych samych odbłyśników co ATI. W każdym razie ma mniej oklepany wygląd a to też ma znaczenie.

Światła chyba da wystarczająco żeby hodować nawet trudne SPSy :)

Świetlówki założone są w następującej kolejności od przodu :

1 ATI Blue Plus

2 ATI Blue Plus

3 ATi Aquablue Specjal

4 Giesemann Aquablue Plus

5 KZ Fiji Purple

6 ATi Actinic

7 ATI Blue Plus

8 Giesemann Actinic Plus

Brakuje mi trochę głębokiego niebieskiego. Takiego granatowego. Jaką świetlówkę można dołożyć żeby uzyskać taki efekt?

Odpalane są w następującej kolejności

Kanał 1,2,7,8 Niebieski 10:00 - 22:00

Kanał 3,4,5,6 12:00-20:00

Montipora zaczyna tracić tkankę i daje się we znaki niedoświetlenie.

Mam nadzieję że system dobrze zareaguje na zmianę oświetleina bo jego opiekunowi zmiana na T5 zdecydowanie przypadła do gustu :)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jestem ciekawa... proszę zdać raport nt. farfocli, ale obiektywnie proszę :)


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

niebieska jest Osram 67.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalesnick

Wydaje mi sie ze sie sprawdza. Czemu miałby sie nie sprawdzać przecież to tylko czujnik. Nie mialem na razie problemów odpukac

Margo zdam relacje zresztą zapraszam na wizje lokalna.

Staszku dzieki za podpowiedź poszukam gdzie mozna ja w pl zakupic. Pewnie bedzie tansza od ati.

h4ju.jpg

sx9v.jpg

cbbj.jpg

9jzk.jpg

x46b.jpg

l9ge.jpg

9jzk.jpg

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem dzisiaj koronę i tak się lampa prezentuje.

Giesmann Prawy

Giesmann lewy

Giesmann Przód

Tylko teraz jak tu zrobić powrót żby się mniej w oczy rzucał


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek na razie pal tylko 6 świetlówek to Ci wystarczy przy dzisiejszej obsadzie. Jak dołożysz SPS'ów to dopalisz 2 rury :)

Wysłałem Ci prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten powrot jest niepotrzebnie tak mocno rozbudowany ?

Nie wiem jak inni, ale przeszedlem dwoma kolankami nad szyba i to caly powrot. Jest gdzies tam z tylu w rogu, zreszta tuz przy kominie.

Jako "ruchoma" koncowke zalozylem kolanko 45°. Osobiscie tez nie lubie patrzec na te przeguby, sa niepotrzebne. Obieg u mnie nie robi za cyrkulacje, tylko ma wpompowac ok. 10 objetosci akwarium / godzine, obojetne w ktorym miejscu akwarium.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek na razie pal tylko 6 świetlówek to Ci wystarczy przy dzisiejszej obsadzie. Jak dołożysz SPS'ów to dopalisz 2 rury :)

Wysłałem Ci prv

Wlaśnie tak mam zamiar zrobić :) tylko zastanawiam się czy jak wyjmę po jednej świetlówce ze statecznika (bo wyjąłbym 2 zewnętrzne) to czy nie zrobie mu jakiegoś kuku albo czy w ogóle zaświecą :)

Moze ten powrot jest niepotrzebnie tak mocno rozbudowany ?

Nie wiem jak inni, ale przeszedlem dwoma kolankami nad szyba i to caly powrot. Jest gdzies tam z tylu w rogu, zreszta tuz przy kominie.

Jako "ruchoma" koncowke zalozylem kolanko 45°. Osobiscie tez nie lubie patrzec na te przeguby, sa niepotrzebne. Obieg u mnie nie robi za cyrkulacje, tylko ma wpompowac ok. 10 objetosci akwarium / godzine, obojetne w ktorym miejscu akwarium.

U mnie też nie robi za cyrkulację, chciałem tylko żeby wracało w kilku miejscach żeby się lepiej mieszala woda po powrocie ale to chyba nie sprawia żadnej różnicy.

Pomyślę dzisiaj nad doklejeniem kolanka, powinny się jeszcze gdzieś znaleźć ze 2 :)

Jak się będzie sprawdzać to loc-line na handel


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Margo

Po dłuższej obserwacji mogę stwierdzić że paprochy jak były tak są ale trochę jakby mniej widoczne.

Do lampy trafiła osłona świetlówek z plexi 3 mm. Na razie nic się z nią nie dzieje. Siedzi już 3 dzień i się nie deformuje. więc chyba będzie dobrze.

z minusów to trochę mi lampa grzeje wodę mimo że pracuje na 6x39. Musze skombinować jakiś wentylatorek na komin i podpiąć do termostatu, Podepnę 2 8mm wiataczki żeby dmuchały na wodę wpływającą do komina mam nadzieję że się sprawdzi.

Zrobiłem także małą koronę z pczarnej plexi 3mm o szerokości 7 cm. Przykleiłem 3 kawałki 50,50 i 100 cm do szyby taśmą obustronnie przylepną i trzyma jak talala. Pomogło mi to zredukować refleksy z lampy na podzłodze i wygląda całkiem estetycznie a i lampa ma dobre chłodzenie.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiła do zbiornika pompa Jebao wp-25.

Idealnie faluje na średniej prędkości. Kupiona za 300 PLN wszystko działa łącznie z czujnikiem zmierzchu. Jest do tego absolutnie nie słyszalna.

Usunałem Tunze 6015 i na jej miejsce weszła Jebałka. Dwie tunze 6045 są po przeciwniej stronie WP.

Oto efekt , dla mnie bomba :

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nic isę nie dzieje :) Przy wyłączonej cyrkulacji


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem dzisiaj w końcu filterek od kolegi Astis.

Miał być do Rowy ale postanowiłem sprawdzić jak się bedą krecic w nim pellety. No i jest tak średnio bym rzekł.

Poza tym że musiałem podpiąć do niego aquabee2000/as zeby cokolwiek poruszyło. Prawdopodobnie związane jest to z tym , że rureczka wewnątrz filtra jest bardzo wąska i new jet 1200 nie dawał rady z ciśnieniem.

tak to wygląda - myślicie że taki ruch pelletek jest wystarczający? To jest max przepływ , nic nie jest skręcone

Miesiąc temu dosypywałem 100 ml, i te które są nowe = wieksze = cięższe, opadają na dno a te stare kręcą się na górze złoża.

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :)

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 6040D przy użyciu Tapatalka


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem :)

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje mniej wiecej tez tak sie kreca, wczesniej krecily sie wolniej, przed generalnym czyszczeniem filtra i tez bylo dobrze. Jednak jesli kreca sie wolniej to moim zdaniem bardziej trzeba pilnowac bo przy sciankach lubia sie zatrzymywac...

...mobilnie


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było aktualizacji więc wkleję co nieco.

20140513 185858

20140513 185841

20140513 180432

20140513 175637

20140513 175628

20140513 190119

20140513 175616

Euphylia2

Euphylia1

Acanthastrea

Poccilopora

Male Rico

Stylopora

Nepthia i Caulastrea

lobo

Sarco i Rhodactis

Zoas

Najbardziej Cieszą mnie małe Rico yumy które wydzieliły się z jednej wiekszej różowej :)

Ponadto mam problem z Acrami. Nie polipują od samego początku. Można wręcz powiedzieć że wegetują :( Mają też jakby popalone tipy (białe trochę odarte z tkanki.)Może są za wysoko bo wszystkie są na górze skał i może je troszkę przypalam tymi 8x39W. Co myślicie?

Pozostałe koraliki mają się świetnie.

Parametry na dzień dzisiejszy to :

zasolenie - 35 ppm

kh - 7,7

Ca - 420

Mg - 1300

NO3 - 2

PO4 - 0,03

Temperatura - 25

KH i Ca uzupełniane dozownikiem i utrzymuje na takim poziomie.

W sumpie kręci się 250 ml pelletek, odpieniacz przerobiłem tak ze jest zasilany bezpośrednio ze spływu (działa najlepiej ze wszystkich moich kombinacji) i wywala kubek syfu o kolorze mocnej herbaty na tydzień.

Sól to Red Sea Salt i przy niej chce zostać chociaż ma troche niskie Kh.

Raz na tydzień Grotecha ABCM po 5 ml na tydzień.

Karmię 2 - 3 kostki dziennie (mysis, solowiec, coral food, cyclops )

2 razy w tygoniu zapodam pół miarki Coral V-power na przemian z DD SPS Food.

Bakterie Prodibio oraz co jakiś czas pare kropel KZ Bio Mate.

Raz na jakiś czas dodam jeszcze po 10 ml Bakterii BioGro bo chcę pomału przejsć na nie z produktów prodibio (wkurza mnie ich dozowanie )

Podmianka 40 L /2 tyg

Pozdrawiam


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro stosujesz pellety to nie chcesz mieć niższego kh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie że powinno być ciut niższe, ale sól ma takie właśnie Kh, i nie chce wyprowadzać baniaka z równowagi przy podmiankach,

Najchetniej bym zszedł tak do 6,7. Ale czy SPSom to nie zaszkodzi? musiał bym przy tym trochę obniżyć Ca


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie myślę, że spsy poczują się dużo lepiej.

Choćby takie 7,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.