Skocz do zawartości
Mario94

Brak prądu - i co dalej robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie braku zasilania.

Słyszałem ,że akwarium nie może za długo być bez prądu.

U mnie w tym tygodniu planowane są wyłączenia prądu ze względu na jakieś modernizację.W energetyce nikt nie jest w stanie mi powiedzieć dokładnie jak to długo potrwa i w jakich godzinach.

Jak się można przed tym zabezpieczyć ,żeby nie było strat w zbiorniku?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak długo tego prądu nie będzie.

Rozwiązaniem jest agregat albo UPS przynajmniej na same pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udało mi się utrzymać cyrkulację w akwarium przez 12 godzin, mam UPS'a 1100VA. Myślę, że pociągnął by jeszcze długo, także warto wydać te 300-400zł dla bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie wiem ile go nie będzie.

A ile akwarium może wytrzymać bez prądu?Tak mniej więcej.

Edytowane przez Mario94 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę,że 2-3 godz. nic się nie powinno stać. Najlepiej jak napisał Walker pożycz sobie Ups i podłącz do niego pompy, u mnie często są braki w prądzie,więc zaopatrzyłem się w spory Ups i mam problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podłączyć pod niego odpieniacz i falowniki czy wszystko?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przez jakiś 6h nie było prądu i nie było problemu - bez cyrkulacji, obiegu, grzałki. Ale jeśli nie wiedza ile to będzie trwało to lepiej nie ryzykować


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS będzie najprostszym rozwiązaniem, dobry pod względem takim że działa nie za długo ale gdy nikogo nie ma w domu lub w nocy wszyscy śpią to automatycznie się załączy w razie awarii lub braku prądu. Do tego jest stosunkowo tani. A na dłuższą metę czyli brak prądu ponad 24 godziny to tylko agregat. Do UPSa jeżeli będziesz miał dodatkowo akumulator w zapasie to 12 godzin masz z głowy pompy.

mogę pożyczyć ci UPS

ale to za daleko

nie doczytałem miejscowości :blushing:

Edytowane przez czapa771 (wyświetl historię edycji)

120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapa771 dzięki za chęć pomocy ;) ale chyba będę musiał sobie kupić jakiegoś UPS-a tak dla bezpieczeństwa.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak podłączysz tylko falowniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u mnie robie co innego, jako że nie mam dostępu do ups'a a agregat jest troche nie poręczny podpinam pod akumulator z auta kompresor na 12v wkładam do akwa kilka wężyków i jest ok :)

Prowadza u mnie przebudowę kanalizacji i co chwila zrywają kable z prądu

Edytowane przez golob1210 (wyświetl historię edycji)

2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brak prądu nawet przez kilkanaście godzin nie powinien narobić szkód. Przecież sprzedawane zwierzaki są wysyłane w Polskę i jakoś przeżywają. Chyba, że mamy małe akwarium gdzieś w jakimś pomieszczeniu słabo ogrzewanym i w zimę spadnie za bardzo temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysylane sa, ale bez piachu I wszystkiego innego. Pojedynczo, a nie mnostwo zycia w jednym worze.


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego akwarium. Jak duże jest, jak duże ryby i korale. Duża ryba potrzebuje więcej tlenu. U mnie akwarium wytrzymało około 8 godzin bez prądu, temperatura spadła do 21 stopni, ale co jakiś czas brałem kubeczek i przelewałem wodę, aby dotlenić akwarium. ważne jest też awaryjne wymuszenie cyrkulacji chociażby ręką, żeby podany tlen dokładnie się wymieszał. Po włączeniu prądu nie można podnosić gwałtownie temperatury.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapa771 dzięki za chęć pomocy ;) ale chyba będę musiał sobie kupić jakiegoś UPS-a tak dla bezpieczeństwa.

Kup taki z "zimnym" startem, czyli taki, który potrafi wystartować na samym akumulatorze, nie wszystkie mają taką opcję.


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i widzę, że został poruszony temat UPS, więc podpinam się pod niego z pytaniem co proponujecie do 500 zł ???


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ budżet o 200-300 zł i kup zasilacz awaryjny z sinusem + akumulator żelowy lub AGM. Mam takie rozwiązanie i sobie chwalę. W każdej chwili zależnie od potrzeb możesz dołożyć kolejny akumulator lub większy.

Czytam i widzę, że został poruszony temat UPS, więc podpinam się pod niego z pytaniem co proponujecie do 500 zł ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak w takim przypadku wypadają przetwornice samochodowe 12V-220V?? Znajomy taką zasila z akumulatora pompę do CO


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica sama się nie załączy w przypadku braku zasilania. Jak włączysz samemu to będzie ok.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej u mnie nie było po burzy 8 godzin prądu. Bałem się trochę o życie, ale przetrwało :smiling: . Mam mało życia w akwarium i jakoś to przetrwałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie po 8 godzinach duze pokolce padły .od tej pory alarm gsm akumulator 80ah+przetwornica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pany przejdźmy do konkretów jakby komu się chciało wkleić kilka linków do allegro lub innego sklepiku to by było super, oczywiście oferty UPS-sów


Zapraszam : www.celarski.pl Fotografia Plenerowa.

70257187.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś na forum ostatnio sprzedawał ups-y


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki czyli takie coś http://allegro.pl/show_item.php?item=3235377461 może być? włącza się automatycznie tak jak UPS?


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to działa jak ups. Mam coś podobnego u siebie tylko z akumulatorem 42Ah i jestem zadowolony.

Hej chłopaki czyli takie coś http://allegro.pl/sh...item=3235377461 może być? włącza się automatycznie tak jak UPS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.