Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akwen; )


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze miałem klucze w polarze :-)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe foto-story z dzisiejszej akcji :)

Korzystając z pięknej i słonecznej pogody zbiornik przyjechał transportem producenta :

17020855291_911e5bfe69_b.jpg

Tutaj od razu pierwszy plus - dostawa w terminie, na umówioną godzinę i fachowo zapakowana.

Kierownik budowy w akcji wycinania dziur pod przeloty w dnie (oczywiście wywiercił odwrotnie :)

16814319557_a4927a8123_b.jpg

Czekaj Robert, ja Ci pokaże jak należy wiercić:

16401614263_44dd045221_b.jpg

(Też wywierciłem odwrotnie :)

Gotowe do wniesienia:

16399338574_e6fe7a03e2_b.jpg

Na tym etapie każdy z obecnych miał oczywiście własną koncepcję jak sie do tego powinniśmy zabrać ale kierownik budowy nas spacyfikował

Prawie gotowe - Szogun przemawia:

17020892381_1925c18934_b.jpg

Nie będę gorszy - też potrafię się wdrapać na stołek

16814381137_104122f668_b.jpg

Trzeba wyrównać:

16995783176_cf7779a5bd_b.jpg

Uff. gotowe i pamiątkowa fotka. Pomimo nalegań Roberta żona nie zgodziła się pozować w bikini w środu zbiornika :)

16399363654_7e38414162_b.jpg

Podsumowując - wykonanie zbiornika - pierwsza klasa - nie ma się do czego przyczepić. Dostawa tak samo. Czeka się co prawda długo, ale śmiało mogę polecić szkło i stelaże z E-rybki. Ponownie dzięki dla wszystkich obecnych jak i chętnych do pomocy - bez Was by się nie udało.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem. Odszczekuję publicznie co złego mówiłem na temat zbiorników z Rybki (niewiele co prawda, ale gdzieś tam coś krytykowałem). Zbiornik sklejony bardzo starannie i precyzyjnie, szlify trochę inne niż ja lubię, ale to kwestia gustu. Wszystkie otwory obrobione starannie, wszystkie klejenia dopracowane. Naprawdę Panowie, z tego zbiornika można być dumnym. Transport i wsparcie też na poziomie stawiającym bardzo wysoka poprzeczkę dla innych.

Pawle, fajnie że takie szkło trafiło w Twoje ręce, myślę że akwarium będzie wzorem dla wielu i na długo.

Dziękuję za zaproszenie, było to bardzo miło i sympatycznie spędzone przedpołudnie, jak byś planował jakiś remont mały, daj znać, pomożemy :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na dalszy rozwój sytuacji :) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Same pochwały pod adresem eRybki. Ja jednak doczepię się samego stelaża , te poprzeczki to masakra, dostęp do sumpa bardzo nie wygodny. No chyba , że nie będzie sumpa pod zbiornikiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium i stelaż to projekt akwarysty a E-rybka to tylko wykonanie, jak byś poczytał temat to byś wiedział gdzie sump stoi .

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium i stelaż to projekt akwarysty a E-rybka to tylko wykonanie, jak byś poczytał temat to byś wiedział gdzie sump stoi .

Przyznam , ze nie czytałem całego wątku, sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem widziałem jest wielka moc w tym wszystkim , ale najbardziej czekam na fotki setupu tam dopiero będzie się działo

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump jest w pomieszczeniu obok- pod spodem nic nie będzie - te poprzeczki to mój wymysł - przy 2 waveboxach wolałem być pewien że nic się nie będzie bujać.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta pierwsza fotka gdzie stare akwarium odbija się w nowym :)

A może takie głupie pytanie ale jak i czym wyczyścić tak duże akwarium przed zalaniem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octem


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cisza! Robert mówi jak wnosimy" i tyle w temacie. Wiem jedno, nie wsuwajcie akwarium na styropianach. A tak to mile przedpołudnie było a akwarium nie było takie ciężkie :) to teraz Paweł składaj to cudo czekamy na aktualizacje setapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak jest czysty, można go przemyc wodą i będzie Oki

Edytowane przez Robert K (wyświetl historię edycji)

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Cisza! Robert mówi jak wnosimy" i tyle w temacie. Wiem jedno, nie wsuwajcie akwarium na styropianach. A tak to mile przedpołudnie było a akwarium nie było takie ciężkie :) to teraz Paweł składaj to cudo czekamy na aktualizacje setapu.

Witam

Dlaczego nie na styropianie? wystarczy skropić wodą i idzie jak po maśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dno tego zbiornika jest zrobione z dwóch tafli szkła?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, głównie nocami, ale coś tam do przodu..

17133071101_92637b5fe0_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super, że dwa niezależne jednak :thumbup:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - silnik jest jeden.. tylko kółka oddzielne dla każdej lampy. Cała rura ma 2.35m - jak zostawiałem na noc (skończyłem montować o 2-ej na ranem) to opuściłem lampy tak że do szkła było po 5mm na wypadek jak by się miało urwać. Jeszcze dla pewności zamontuje jakieś zabezpieczenie na wszelki wypadek.

Paweł

edit: a.. i większą poziomicę sobie kupiłem :)

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fox a możesz napisać orientacyjny koszt takiego ustrojstwa.

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mi się formatuje z zamówienia kopuj/wklej ale da się przeczytać..

Do tego 2 kątkowniki z obi i trochę śrub i wiercenia

SILNIK RADIOWY MOBILUS HEROS

372,00 zł

PILOT MOBILUS COSMO H1

58,55 zł

RURA STALOWA OSMIOKĄTNA Ø60

78,00 zł

Uchwyt z obsadką i łożyskiem do rury Ø 60

29,00 zł

Koło nawojowe przesuwne na rurę fi 60

4

76,00 zł

Uchwyt uniwersalny do silników fi 60

9,00 zł

Zapłacono w sumie

641,55 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: a.. i większą poziomicę sobie kupiłem :)

no przy tej małej był czad a teraz do już będzie jak z bajki :baby:

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.