Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W największym skrócie idzie wszystko mniej więcej tak jak opisane jest na tej stronce:

http://www.breedclownfish.com

Głównym problemem był chyba u mnie brak odpowiedniej ilości pokarmu - akurat padła hodowla fito, nie miałem za bardzo czym karmić wrotki a tym samym czym karmić larw i większość padła w przeciągu pierwszych 48 godzin. W tej chwili karmię już świeżo wyklutą artemią i póki co jest ok. Na chwilę obecną żywe są 2 błazenki, ale ten drugi jeszcze nie ma tak ładnego wybarwienia.

Tarło odbywa się już w miarę regularnie - co około 3 tygodnie. Jako że parka reprodukcyjna pływa sobie sama w szczepkarium odłów larw nie stanowi żadnego problemu - po prostu na noc wylęgu zamykam obieg po zgaszeniu światła i za godzinę -dwie w toni pływa sobie mnóstwo larw. Odławiam metodą na kieliszek i latarkę. Tym razem odłowiłem kilkadziesiąt sztuk.Z poprzedniej partii wrzuciłem do kotnika 10 sztuk i niestety po 3 tygodniach padł ostatni. Jeżeli uda mi się wyprodukować odpowiednią ilość fito i wrotki na pewno podejdę ponownie do tematu.

Od strony technicznej - kotnik stoi obok refugium , oświetlam go 24h przytłumioną (kartkami papieru) lampką. Codziennie podmieniam około 10-15% wody z akwarium metodą dosyć powolną, ale automatyczną tj spuszczam do obiegu na dół wodę a wężykiem połączonym z refugium (metoda naczyń połączonych) powoli uzupełnia się do odpowiedniego poziomu. W kotniku jest napowietrzanie i grzałka, temp około 26st C.

Wszelkie rady od osób doświadczonych w rozmnażaniu mile widziane :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne ma wirkowe towarzystwo na szybie :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to raczej problemem w utrzymaniem ich przy życiu. A wszelkie robactwo dostaje się tam wraz z zooplanktonem i z braku naturalnych wrogów sobie tam żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna solniczka - zazdroszcze :)


angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak czytam takie posty to korci mnie strasznie żeby u siebie odłowić larwy ale kurcze jak przekonać te błazny żeby ikre składały w innym miejscu niż pod największą półką z sps'ami. I na dodatek jeszcze od jakiś 4 miesięcy przestały się wycierać :-[.

Paweł gratuluję maluszków i trzymam kciuki za nemo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł - w sprawie fito było pisać lub dzwonić - aktualnie mam 5l gęstego zielonego fito więc bym Ci to wysłał, a ostatnio na święta nawet przez Lublin jechałem więc z 2 litry mogłem zabrać miałbyś na jakieś 5 litrów średnio zielonego.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR - dzięki, już z rezerwy się odtwarza więc jeśli dzisiaj / jutro wg planu znowu będzie ikra to na za 9 dni powinienem mieć zapas.

Swoją szosą wiem że Ty akurat jakoś nie doświetlasz specjalnie ale ma ktoś przemyślenia jaką temperaturą barwową najlepiej doświetlać fito? W chwili obecnej butelki stoją sobie na oknie a z drugiej stronie świeci na nie lampa t5 2x24W - jedna świetlówka chyba 10k a druga jakaś taka różowa - takie w domu znalazłem więc takie wsadziłem ale nie wiem czy optymalnie. Okno w sumpowni mam na wschód i przy obecnej pogodzie na samym świetle z okna słabo rosło - nie to co latem.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fitoplankton to glownie chlorofil A. Widmo dla chlorofilu A wyglada tak:

688px-Widmo_czynnosciowe.svg.png

czy w postaci barwnej

709px-Chlorofilab.svg.png

Jak widac najwiecej pochlanianego swiatla to piki w niebieskim/fioletowym i piki w pomaranczowym/czerwonym...

Swoja droga szukajac kiedys info na temat fitoplanktonu natknalem sie na doktorat_VDr ;P A dokladniej biorac Pani Violetty Drozdowskiej ;)

http://www.iopan.gda...at_VDr.pdf‎

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki - to sobie dobiorę jeszcze inaczej świetlówki.Tj wstawię jedną bardziej niebieską.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noworoczny FTS:

11798218916_d3b8129820_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no. Rybek tam u Ciebie dostatek.

Ale mnie się podoba. Ładny zbiornik.

Trzymam kciuki za akwarium i maluchy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzisiaj/jutro kolejny wylęg. Poprzednie maluchy mają się dobrze i rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo wygląda niesamowicie.

Ps. Paweł jakbyś potrzebował pojemników co Ci zabrałem to podrzucę ;)


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie ale pompy mógłbyś wyczyścić.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przy najbliższej okazji tak zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie donoszę że maluszki mają się dobrze - rosną i już na oko tak po 15mm mają:

11967104404_d90acaa6e0_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

kolejna partia już ma tydzień i coś tam rośnie - niestety ale przeżywalność póki co się nie poprawiła - raptem kilka sztuk mam. Będę szukał dalej przyczyny:

11966855115_698e62a481_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Przy okazji chwycenia aparatu coś tam jeszcze cyknąłem ze zbiornika głównego.

11967544826_9d7f8e151d_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Rośniemy..

11967555586_c6462c0a55_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

11967027983_0c15c5fdd8_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Acropora talerzowa:

11966723395_78734cca96_b.jpg

Untitled by foxPL, on Flickr

Pozdrawiam

Paweł

edit:

RobertK - pompy umyłem - śpij spokojnie :)

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolorki u Ciebie dopisują... fajnie wyglądają te akry. Szczególnie niebieska, fotki dziewicze czy grzebałeś coś przy kolorach?


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki z RAW jak aparat zrobił. Grzebać nie umiem. Jak ktoś się czuje na siłach pokręcić suwakami to służę oryginałami.

Ze względu na konieczność skręcenia przesłony żeby wykręcić jakąś GO mam wrażenie że wyszły lekko ciemniejsze niż tak patrząc " na oko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł pamiętaj o tłustych maluchach dla mnie


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, pamiętam.

Ostatnio z ciekawostek garbiki zaczęły składać ikrę, ale nawet się nie interesowałem czy da się je odchować, mam inną robotę.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z twoim zapleczem to i delfiny rozmnożysz :thumbup:


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładne masz to akwa, no i dodatkowe gratulacje za ocellarisy :)

Pozdrawiam


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.