Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojny, nie widzialem zeby sie z kims ganial- tylko przez kilka dni po wprowadzeniu go troche ustawialy pokolce, glownie zoltek i hepatus wiec trzymal sie rogu akwarium, obecnie plywaja wszystkie razem. W hierarchii nie powiem ktory jest bo nie jestem w stanie tego stwierdzic- na pewno nie rozstawia innych ryb po zbiorniku ale jego tez nikt nie rusza.

Spsow nie rusza, ale czepil sie catalaphylii wiec ja zabralem ze zbiornika.

Cos tam skubnie czasami skale, ale nie tak intensywnie jak pokolce.

Wsuwa wszystko- suchy, mrozonki itp.

Plywa w toni po calym zbiorniku, na noc chowa sie w skaly jak pokolce.

Nic a nic sie nie obsypal nawet podczas tego nerwowego wprowadzenia gdzie mial z 8 pokolcow.

Wpuszczalem go na noc wiec mial kilka godzin spokoju zanim obudzila sie banda pokolcow.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas powoli zwijać zabawki i zmienić piaskownicę :) Krótki filmik na dobry koniec.

Miłego oglądania.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł co znaczy "dobry koniec" ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. dziwne u mnie filmik działa..

w razie czego podaje jeszcze link

A koniec? Akwarium idzie w najbliższym czasie (gdzieś pewnie na koniec wakacji) do likwidacji więc wypadało coś jeszcze nakręcić póki jeszcze jest w nim woda.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku, ale pierwszy kwietnia już dawno minął...

No chyba że jakiś większy projekt się kroi... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pierwszy czerwca, ale nie, żaden większy projekt się nie kroi - będzie się kroić obecne szkło i stelaż bo się go nie da wynieść w całości.. no chyba żeby wyciąć słupek w oknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć... :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... aż ciężko uwierzyć w to co piszesz.... dlaczego taka decyzja?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodów jest kilka, ale można w sumie zawęzić to do kilku punktów

akwarium jest za duże:

a) w stosunku do pomieszczenia - grzałki są zbędne, za to chłodziarka potrzebna okrągły rok

B) zbyt dużo do obsługi dla jednej osoby - typu czyszczenie, przedmuchanie skały, obejrzenie korali itp itd - to tak jak by kosiarką ogrodową co 4 dni kosić trawnik o powierzchni hektara

c) dodatkowa trudność w obsłudze ze względu na wymiary (90cm w przód i 65 w dól) powoduje że każde sięgnięcie dna nawet przy przedniej szybie to "mokre pachy" a z tyłu akwarium dodatkowo mokry pępek :) co w połączeniu z jakąś alergią jaką się nabawiłem na skórze rąk jest mega upierdliwe - obecnie stosuje więcej kremów i leków na skórę niż moja żona ma kosmetyków :)

d) większe niż jestem skłonny ponosić koszty - niestety ale jak by nie liczyć to akwarium SPS wychodzi średnio 1pln na miesiąc za litr - jak ktoś ma ochotę to niech sobie policzy np koszt wymiany 28 świetlówek markowych firm raz na 6 msc :), do tego prąd, sole, preparaty itp itd.

i to tak w skrócie tyle..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.... tracimy fachowca i piękne wyniki jego pracy.

Muszę zdążyć i Cię odwiedzić przed rozbiórką.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......

d) większe niż jestem skłonny ponosić koszty - niestety ale jak by nie liczyć to akwarium SPS wychodzi średnio 1pln na miesiąc za litr - jak ktoś ma ochotę to niech sobie policzy np koszt wymiany 28 świetlówek markowych firm raz na 6 msc :), do tego prąd, sole, preparaty itp itd.

i to tak w skrócie tyle..

Wiedziałem, że koszty utrzymania dużego zbiornika z SPS -ami jest duży - ale nie spodziewałem się, że aż taki.

I niech mi ktoś powie, że akwarium morskie nie jest dla ludzi z zasobniejszym portfelem:)

(tzn akwarium morskie tak wyglądające jak kolegi).

Ale tak czy siak - szkoda - bo to jeden z piękniejszych zbiorników na forum.

A w ogóle planujesz mniejsze??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej.. a czego wy mnie tak już do grobu kładziecie?

Powiedziałem że likwiduję ten i że nie będzie większego, ale to nie oznacza że nie będzie całkiem - będzie, tylko mniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, to pisz, że zamieniasz :p


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej.. a czego wy mnie tak już do grobu kładziecie?

Powiedziałem że likwiduję ten i że nie będzie większego, ale to nie oznacza że nie będzie całkiem - będzie, tylko mniejsze :)

No i dlatego ja zadałem pytanie:) czy będzie mniejsze hehhe

A więc o ile mniejsze będzie??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do obecnego dużo mniejsze -ponad 2x mniej wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do obecnego dużo mniejsze -ponad 2x mniej wody

czyli tak czy siak - będzie nadal duże;)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mam 730 w obiegu i styknie. Wiadomo wieksze ladniejsze ale koszta kosztami i czas.......


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniejszy od starego zbiornika


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lampy będą gotowe do sprzedaży dam znać - przypominam też że 2 sztuki 4x54W to w sumie jedna czterokanałowa lampa 8x54W - wiszą co prawda 2 sztuki ale można się bardziej bawić w selektywne włączanie każdej pary świetlówek oddzielnie.

ps. zbiornik będzie 160x75x55h cm

Mogę przemyśleć i te 2 szt., wszystko jest kwestią ceny.


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piknie :) Jak by co, chętnie pomogę przy wnoszeniu/wynoszeniu zdemontowanego lub zamówionego...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mogę pomóc :-) . Tylko daj sygnał kiedy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fox bardzo mi się podoba Twoje podejście do pasji. Szkoda tylko bańki.

Muszę powiedzieć że mi nie jest szkoda akwarium - ten rozmiar męczył mnie zamiast cieszyć a to chyba nie o to chodzi. Traktuję to jako lekcję, która mam nadzieję nauczy mnie pokory, spokoju w podejmowaniu decyzji na przyszłość i jakiegoś ogólnie takiego wyciszenia w pędzie do coraz większego akwarium, coraz większej ilości korali itp itd. Stara prawda głosi że akwarium ma być nie największe jakie się uda a takie, które będzie cieszyło właściciela - jedni nauczyli się tego na błędach innych a niektórzy (jak ja) musieli sprawdzić na własnej skórze że to nie jest to , czego chcą.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest to ze sie do tego przyznajesz. Zreszta juz kiedys byla dyskusja o kosztach, zmianach i tym ze baniak ma byc dla wlasciciela a nie wlasciciel dla baniaka.

Pawel zapewne szczepki przy rozbiorce sie pojawia. Jak cos daleko nie mam w zapewne pol Warszawy do Ciebie ruszy :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.