Skocz do zawartości
inmar

Bieleje acra

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś,wcześniej acropory padały mi w ten sposób,że bielały od podstawki,później za jakiś czas było podobnie.Zwiększyłem wtedy mocniej karmienie korali i zmniejszyłem oświetlenie.Niedawno temat się powtórzył i znów zwiększyłem karmienie co zaowocowało zatrzymaniem się bielenia i odbudową tkanki w dół.

Teraz pojawił się ponownie temat,ale nie jestem pewien czy to ponownie wina karmienia bo innym nic nie dolega a może powodem jest bliskość innego korala jak w tym właśnie przypadku ?

post-8194-0-82331500-1370209049_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak światła na podstawie u mnie tez lecą korale od spodu ,to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę acropory jak lecą od dołu to nie przez brak światła tylko nie stabilne parametry .Problem polega na tym że każda zmiana biologiczno-chemiczna wody powoduje bielenie acropory od spodu ,skoki kh ,mg ,ca, ph itd itd .W dniu kiedy Marek przestanie wprowadzać znaczące zmiany w systemie zakończy swoje problemy do tego czasu wiecznie będzie coś nie tak .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak wiele razy - wahnięcie kh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać nowy temat skoro o bieleniu korali było dziesiątki jak nie setki tematów ,w których wszyscy i tak piszą to samo?


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar to kH, miales skoki i ci acry zareagowaly


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoki kh i sprawdz potas za wysoki morze być


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acry mogą podciągać sukienkę z jeszcze innych powodów, jak na przykład niedobór mikroelementów czy niedożywienie, ale tych dwóch powodów u Marka bym nie brał pod uwagę.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, czytałeś na A-R jak spadło mu kH, to chyba jasne....


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem, dlatego napisałem że dwóch podanych przeze mnie powodów w Jego przypadku nie należy brać pod uwagę.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar czytałem gdzieś że miałeś jakiś problem z reaktorem więc raczej to jest właśnie problem czyli nagły dziwny skok

Mi kiedyś po takim skoku tkanka wręcz się zaczęła rozpuszczać i po stabilizacji i po dwóch miesiącach zaczęły znów rosnąć.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś że zapodałes jakis specyfik na krzemiany ? moze przestań kombinowac w tym baniaku a wszystko wróci do normy :) a krzemiany to sie likwiduje zywica jonowymienną po osmozie najlepiej tak aby sie nie dostawały do baniaka ;) ;) ;) ;) ;)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkład na krzemiany z Sery wiele osób używa a acra bieleje od jakiegoś czasu.Też stawiam na wahania Kh,ale chodzi o to,że wcześniej długo było stabilne a i tak bielały.W tej chwili mam kłopot z ustabilizowanie reaktora i Kh skacze z 6,2 do 7,2 i tu na pewno Macie rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar jak patrze na kolorki to chyba nie masz zerowych parametrow wiec moze jednak cos podales co szkodzi. Ja w baniaku firmowym mialem rozne wachania kh ale przy no3 2 i po4 0,08 nic sie nie dzialo.

Za to w domu przy zerowych kazde wachniecie powyzej 0,5 powoduje zatrzymanie lub bielenie . Jeden deep zszedl przez noc po takin spadku kh.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz pomyślałem,czy na pewno jest to przez kh bo skoków dużych i gwałtownych nie było.To Kh spadało mi bardzo powoli a różnica między 6,2 a 7 nie jest przecież taka duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie pamiętam,musiałbym sprawdzić zapiski w domu,ale pamiętam,że później miałem kolejne podobne problemy i pomogło zwiększenie karmienie korali.Ta z zdjęcia zeszł mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bo już się wszystkiego doszukuje . I nie widzę prócz karmienia i wahań kh w zakresie 7-8 innych przyczyn. Najgorsze jest to , że zaczęły łapać ładne kolory ale od dołu dalej uciekają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopadła jakaś zaraza. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło po wlaniu wody sklepowej z krabem. Acry lecą od dołu. Zalewanie chorych miejsc cyjanoakrylem nic nie daje. Teraz z jednej zrobiłem szczepki i czekam.

Moczenie w rx i reef dip nic nie daje.

Generalnie lipa.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEDami o zdjęcia ciężko, ale białe na max i coś wyszło na szybko

Od tamtego zdarzenia mierze kh praktycznie co 2 do 3ch dni, żeby nawet to wykluczyć.

Wysłane z Tapatalk

post-15524-1422717532,02_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu rozczłonkowałem jedną acropore na części pierwsze. Każda "łodyga" została odcięta powyżej zarażonej części. Następnie cały chory dół zalałem cyjanoakrylem, i poprzyklejałem do tego zdrowe kawałki.

Od tego czasu acra zalewa cyjanoakryl. Może nie wygląda, jak przed operacją, ale dała radę.

Jest jeszcze jedna chora, ale na nią nie mam pomysłu, bo jest gruba i nie ma jak jej ciąć, a choroba postepuje.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio kh ostro spadło. Teraz podnoszę w tempie ok 0,4 na dzień. No3 i PO4 zerowe. Reszta parametrów dobre. Z jednej tkanka poprostu odpada płatami i to bardzo szybko, a inne kilka centymetrów obok niej polipują jakby nigdy nic. I jedną po drugiej stronie akwarium traci też tkankę, ale nie w taki sposób jak ta, u niej jakby zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek jaka curkulacja?co lejesz?


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.