Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Super :-)

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre słowo. Dzięki temu jest motywacja.

Grzegorz nie ma na co czekać, czas na zmiany :) inaczej zbiornik przerośnie i te ładne akropory zarosną :)

Ej Grzegorz.K gdzie tam są ładne akroporki? same popularesy :) . Jeszcze nie wymyśliłem nowej obsady. Trochę mi się nie chce iść w wyszukane kolekcjonerskie Akropory bo one ładnie wyglądają tylko u nielicznych i raczej w dużych stabilnych akwariach, niż w małych w których łatwo zachwiać równowagę. Ale że trudne to ciągnie.

Fajnie dobrane światło, o rybach i koralach nie wspomnę :). W robieniu zdjęć też widać, że się wprawiłeś.

Rybki faktycznie fajnie dobrane, tak mi się wydaje :) Korale to tak jak wyżej pisałem raczej popularne tylko zróżnicowane kształtem i kolorem. Co do oświetlenia to jutro pstryknę zdjęcie swojej niezwykłej lampy i zapchanego sumpa, Aż dziw bierze że tak fajnie hula.Muszę chociaż grzałkę wrzucić do środka.

Fotki i akwarium pierwsza liga. No i oczywiście żółty kolor wychodzi ;) ...

Z tym żółtym to nieco przesadziłem :)

post-11937-0-15975200-1428443121_thumb.jpg

post-11937-0-21918000-1428443148_thumb.jpg

post-11937-0-44825000-1428443607_thumb.jpg

post-11937-0-04718300-1428443778_thumb.jpg

post-11937-0-99461000-1428443998_thumb.jpg

post-11937-0-34516400-1428444235_thumb.jpg

post-11937-0-50121600-1428444247_thumb.jpg

post-11937-0-27169800-1428444620_thumb.jpg

post-11937-0-61984000-1428444639_thumb.jpg

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie całości - p-r-z-e-k-o-z-a-c-k-i-e !

Tak chcę żeby moj baniak wyglądał za rok :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen szacun !


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne akwarium!! Takie chciałabym mieć :-) idealne, gratuluję!

...mobilnie

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję grzeniu!

Pełen szacun !

Bardzo dziękuje :)

Zdjęcie całości - p-r-z-e-k-o-z-a-c-k-i-e !

Tak chcę żeby moj baniak wyglądał za rok :)

Oglądałem Twoje zdjęcia są chyba lepsze od moich :) a akwarium super.

Fantastyczne akwarium!! Takie chciałabym mieć :-) idealne, gratuluję!

...mobilnie

Dziękuje ślicznie. Do ideału sporo brakuje. Korale przerastają się , jedna skałka od zawsze zielona, kolory akropor słabe :(, glony wapienne od dawna nie rosną ? , Valonia w seriatoporze, i słabo rośnie a nawet chyba zanika gąbka. Może ktoś w tym temacie pomóc?

Bardzo ładny zbiorniczek... Powiedz z ciekawosci, pilnujesz by korale nie dotykały siebie? gdy ktores poprzerastaja stykaja sie z innymi i "łysieja" na stykach to lamiesz czy dajesz rosnac dalej?

No raczej unikam zajęć w akwarium. Z czasem łamie te kawałki martwe bo zachodzą glonem.

W ogóle to bardzo ciekawy temat, trzeba podpytać K. Tryca jak on to robi. Na Japońskich forach widziałem jak mają takie urządzonko w stylu dentystycznym z wiertełkiem i pod wodą szlifują korale tak by sie nie stykały i szybciej rosły.

U mnie korale są popularne i szybko rosnące więc nie ruszam i ciesze sie efektem przerastania a tam gdzie dochodzą do akropor np. na górze hystriks został połamany. Kilka korali jest nawet specjalnie przyklejonych żeby blokować te duże, ale ogólnie bardzo sie nie parzą, nawet pavona jest grzeczna. A montipora czerwona rośnie po szkielecie zielonej. Tam gdzie bardzo walczą widać pojawia się cyjano.

Chciałem jeszcze pokazać swoją lampę, tez lubię zabawki jednak dużo ludzi zapomina że wybór sprzętu nie daje gwarancji osiągnięcia swojego celu. Napewno pomaga. Druga sprawa to sump , jak widać też nie ma kombinacji. Jest odpieniacz, garstka węgla w worku, garstka zeolitu w worku i garstka PO4- AF. Brakuje nawet grzałki ale już nad tym pracuje :) jest jeszcze 3 pompki dozujące. Parametry zerowe i nie ma całej tej masy kombinacji którą można stosować. A akwarium mocno obciążone.

Sump trochę brudny, akwarium ma prawie dwa lata, tak w drodze tłumaczenia.

post-11937-0-69619200-1428615591_thumb.jpg

post-11937-0-95910400-1428615610_thumb.jpg

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, a kolorki palce lizać :)

Fajnie, że w sumpie nie ma wielkich kombinacji tylko prostota. To pokauje, że wcale nie trzeba Bóg wie jakich wielkich zasobów aby taki świetny rezultat otrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, a kolorki palce lizać :)

Fajnie, że w sumpie nie ma wielkich kombinacji tylko prostota. To pokauje, że wcale nie trzeba Bóg wie jakich wielkich zasobów aby taki świetny rezultat otrzymać.

Dzięki. Co prawda nie ma się czym chwalić, ale właśnie to chciałem pokazać. Zakupiłem właśnie bardzo tani zestaw 160l kompletny i myślę o miękkiej rafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę zdjęć ale waham się dzisiaj wrzucić, bo na forum zdjęcia samych pięknych rzadkich akropor. A mi ostatnio brak czasu. Na szczęście akwarium dobrze to znosi. Pękł mi ostatnio wirnik od pompy odpieniacza i po zawirowaniach z testami na Ca okazało się że mam je na poziomie 530. Obecnie spada jest koło 490. Nic nie dokupiłem więc nowości brak ale jest przyzwoicie i da się na to patrzeć.

Najgorsza plaga jaką miałem i do tego jest piękna Xenia niestety :(

post-11937-0-12592700-1434061351_thumb.jpg

post-11937-0-63446200-1434061379_thumb.jpg

Mandaryn i jego konkurencja.

post-11937-0-36000400-1434061810_thumb.jpg

post-11937-0-93687200-1434061825_thumb.jpg

post-11937-0-88758200-1434061881_thumb.jpg

post-11937-0-81703800-1434061950_thumb.jpg

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te korale to najlepszy filtr.

Piekny zbiornik :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium aż pozazdrościć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów kusisz by podjechać i pooglądać Twój zbiornik .

EEEE na piwko, kielicha wpadaj, a oglądać korale to wole u Ciebie. Moje opatrzone już dawno i kolorów nie zmieniają. Tą milleporę którą mi przywiozłeś ze 2 miesiące temu muszę w końcu gdzieś przykleić bo nadal stoi na piasku :)

i chyba dorobie jakąś konstrukcję skalną bo miejsca nie ma.

Piękne akwarium aż pozazdrościć

Dzięki wielkie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz wiem gdzie jest moja xnia...brzydal mi ja chyba zjadl,a myslalem ze padla hehe. Akwa masz bardzo ladne,piekne kolorki.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja po roku by się przydała :)

Jaki odpieniacz obsługuje akwarium???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie minęło aż tyle czasu ale działo się.

Zaczęło się od pękniętego wirnika pompy odpieniacza. Było pełno rdzy w środku, kupiłem nowy i spokój.

Następnie wariacje testu na Ca, pokazywał 410 a było 530 :) udało się to wyprostować ale przy okazji brakło płynów w butlach do Balinga i zrobiła się ogólna huśtawka Kh i Ca. Przez okres wakacji jeszcze ze dwa razy mi sie to przytrafiło.

Wziąłem od znajomego dwa korale na próbę ponieważ ich dni były policzone. Schodziła tkanka i piękne brązy, niestety były na nich również pasożyty. Musiałem kilka korali poodrywać i przepłukać. Strata - jedna montipora ta z fioletowymi tipami.

Potem były upały i temp. w zbiorniku około 29-30 stopni, obyło się bez plag. Ale zapotrzebowanie na balinga spadło.

Przez cały okres wakacji i nieco wcześniej, walczę choć bez jakiegoś strasznego zaangażowania z NO3 i PO4, nigdy tak wcześniej nie musiałem. Ale akwarium jest już mocno zarośnięte. Wsadziłem siporax około 5l i załozyłem filtr na PO4-. Dołożyłem jeszcze cyrkulacji. Obecnie jest 2x4500l/h + 2500l/h +2600l/h+ wavebox 5500l/h + obieg 3000l/h.

Dużo połamałem i rozdałem korali szybko rosnących, miałem całe dno zawalone koralami i wreszcie zmusiłem się do zrobienia dodatkowej konstrukcji. Potem klejenie korali i wywózka tego co zbędne. Potem kolejny wyjazd i znowu skok KH. W tym czasie mój krab Percnon zjadł mi antiasa i kilka dni później po powrocie z imprezy złapałem go jak trzymając za ogon zajadał się Magnificą :( A po klejeniu korali dwa dni później coś dziwnie pachniało i okazało się że to Hexateania z pod szafki. Ubyło naturalnych wrogów dla pasożytów ale na pewno zadowolony jest z tego mandaryn.

Tak że szału nie ma, ale jest plan i powoli działam. Akwarium ma swoje problemy przerastanie i brak miejsca i kłopot z ustawieniem cyrkulacji. Dla jednych za dużo dla innych za mało. Będę jeszcze dorabiał przegrodę do sumpa ale bez klejenia. Muszę tez wymienić świetlówki bo 2 są 1,5 roczne, 2 pół roczne a 4 roczne w tym też różowa. liczę też na cuda związane z nowym środkiem na rynku :)

Mam gdzie testować i nie mogę się doczekać.

Zdjęcia dodam jak coś pstryknę.

post-11937-0-05398700-1440607543_thumb.jpg

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Akwarium jak pisałem ma swoje problemy, zapomniałem jeszcze napisać że przez kilka miesięcy było zasolenie 1,029. Już zbiłem ale korale nieco ucierpiały. Winą był spławik a raczej ja że nie chciało mi się go znowu sprawdzić.

DSC 0230

DSC 0252

DSC 0356

DSC 0351

DSC 0335

DSC 0300

DSC 0271

DSC 0267

DSC 0194

DSC 0156

DSC 0142

DSC 0125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając opis myślałem że w akwarium pustka ,a tu w sumie nie widać żadnych katastrof.

Bardzo ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mega, bardzo kolorowe - takie jak lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.