Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

jakie to by musiało być ciśnienie ?? przy takiej pompie to ciśnienie to są jakieś malutkie wartości, w baterii w domu musi być 10 bar a przy tej pompie nawet 0,5bara nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIQ a ile Ty masz tam kuleczek ? Parametry PO4 Tobie spadły ? Wydaje mi się że ruch kulek jest u Ciebie troszkę za szybki , ale to może tylko mi sie wydaje :p


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia ale filter jak dalem

szersza koncowke to lepiej chodzil.Latwo to sprawczic

jak woda wylatuje z filtra i pryska bardzo

daleko (wszystko mokre) to cisnienie jest

za duze:)

Ps

moze masz jakies inne pomysly co powaduje

ze polimery pracuja na pol gwizdka.

Zobacz tutaj

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mierzę narazie parametrów bo akwa ma 3 tygodnie

patrząc na filmik to faktycznie u mnie za szybko się kręcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jak to by umnie chodziło przy pompie 1000l/h lub więcej

Ja mam 500l/h i 500ml kulek.

Pozdro.

Sory za jakość.


400l,cyrkulacja 14000l/h,oświetlenie Led no i reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmnie troche czsu dopuki dojdzemy do

maxymalnej dokladnosci tych filtrow.

Szerokosc,wysokosc,grobosc,moc

pompowania,przyplyw,odplyw.

Glebokosc wody w sumpie I oczywiscie

illosc poolimetrow jest wazna jak nasze

bakterie sie zachowoja.Nie wspomne

skimera ,ilosc pokarmu i chemi.

Bo to nastepny material na calom

strone.Jedno jest pewne jak sie

nie sparzysz to sie nie nauczysz

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciśnienia nie ma bo górny dekiel jest luźny i może woda przepływać przez niego,ale kulki trochę szybko u mnie się ruszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly zaworek przy pompie I mozna sie

bawic w profesora.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaworek jest od początku i był już przykręcony,teraz bardziej skręciłem tylko nie wiem czy pompa na tym nie cierpi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie buczy I nie jest ciepla to Ok

U mnie przykrecone o 1/3 I nic sie nim

nie dzieje( ale zalerzy jaka pompa).

Moze daj troche slabsza.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przejrzałem wasze filmiki i moim zdaniem to macie stanowczo za duży przepływ zróbcie o polowe wolniejszy kulki maja się powoli ruszać z miejsca na miejsce a nie wariować po filterku


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulki kręcą się od 11.04 zmętnienie zeszło do zera woda kryształ tylko nalot na piachu i skale korale ok rybki też jedynie zoa się pokurczyły parametry NO3-0,0 PO4-0,05. Reaktorek mam zrobiony ze starego besta 400 pompa 1200 i kuleczki się mielą bardzo ładnie ( 250 ml na ok 260 literków )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz się wymieniać daj zawór i po sprawie z czasem może się przydać ta pompa może będzie trzeba dosypać kulek i wtedy będziesz musiał zwiększyć przepływ


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kulki jak by kręcą się mniej a zawór jest i to przykręcony na 50%. za 2-3 dni zrobię filmik bo jak pisałem wydaje się że kręcą się mniej (może spęczniały ??)

druga sprawa że jak filtr byłby pelny kulek to by była niejsza swoboda ruchu i kręcily by się spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kulki kręcą się już 3 tygodnie.

Parametry cały czas utrzymują się na bardzo niskim poziomie - NO2: 0-0,01, NO3: 0,02-0,05, PO4: 0,02-0,03.

Brązowy nalot na piasku i skałach zdaje się powoli ustępować.

Większość korali (LPSów) ma się z dnia na dzień coraz lepiej, część nie reaguje w żaden widoczny sposób, a jeden - Cirripathes sp. - zdaje się źle znosić nowy rodzaj filtracji, bo nie wystawia prawie polipów.

Po SPSach nie widzę zmian ani na plus, ani na minus. Za to miękkie i inne takie (Clavularie) wyraźnie cierpią. :p Nawet Ricordea nie pompuje się tak jak wcześniej.

Nie wiem jednak na pewno, czy jest to skutkiem obniżenia się parametrów (w sumie nieznacznego), czy raczej tego, że w wodzie zdaje się unosić sporo jakiegoś 'świństwa' - w każdym razie straciła krystaliczną przejrzystość. Rurówki i inni filtratorzy też kiepsko to znoszą.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Anmor

Ta metna woda powinna sie wyczyscic po paru

dniach.Metnosc to poprostu nagly wybuch bakteri.

Te dziadostwo to odpady od polimetrow.

Karmia sie tym Cale zycie w tenku.

Jedynie podloncz wylot wody z reaktora kulkowego do

skimera.

Bo jak wielu pisalo zaczna jajkami starymi smierdzic

I moze gas ten jajeczny dostac do tenku I bedzie

Czarnobyl.Troche zajmuje czsu do jego zebrania

w tenku w poziomie toxsycznym.

Jaki jest kolor odchodu w skimerze?

Ph dol czy gora?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpad w odpieniaczu ma kolor kawy i jest dosyć gęsty, ale dlatego że jest ustawiony na suchą pianę. Jak mu trochę odkręcę zawór (albo jak czasem zaczyna wariować po karmieniu), to odpad robi się żółty i rozwodniony.

Smrodu na razie nie czuję żadnego, a przynajmniej nic co by się wcześniej okresowo nie pojawiało (np. podczas karmienia).

PH jak dotąd też nie skacze - cały czas w okolicy 7,6-7,7 rano i 7,9-8,0 wieczorem, czyli podobnie jak było przed odpaleniem kulek.

Też myślę, że ta mętność wody jest spowodowana przez bakterie, tylko że u mnie trwa to już ładnych kilka dni i jak dotąd nie widać poprawy.

Nic, poczekam, popatrzę i może coś wymyślę.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brazowa to kulki szaleja I sa pelne

bakteri.Po trzech tygodniach miec

ten kolorek to sukces.Musiales chyba

dodac jakis bakterie.Ja jade od miesiaca+

(na sucho)I dopiero nie dawno zaczolo

sie bronzowo robic.Na poczatku bedzie

mala chustawka z po4,co2

To moze powodowac ze mieczaki bedom

troche protestowac.Mysle ze jeszcze 2 do

3 tygodni I bedzie Ok.

No ale czas pokarze

Sk

Ps

Jak kuleczki krecom sie w dobrym tepie?


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor włóż watę do sampa i wymieniaj ja 2 razy dziennie rano i wieczorem może ustąpi zmętnienie


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnor u mnie też były takie same objawy i wszystko się cofnęło został tylko nalot na piachu i skale ale terz powoli ustępuje, nic nie rób poczekaj cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój filtr przepływowy się już składa.

kurcze każdemu inaczej z tymi kulkami wychodzi jednym marnieją korale innym nie jedni maja zmętnienie wody inni nie.

czy macie jakieś pre filtry przy pompach od filtrów ? albo czy w filtrach typu (FR509) macie gąbki w środku ?

u mnie sporo żarcia krąży w akwa i sumpie i zastanawiam się czy nie będzie to zapychało gąbek jeśli bym takie zastosował. o ile tą górną, w środku filtra, było by łatwo wyczyścić, to ta dolna sprawiała by już problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.