Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

#258620 grzegorz.p :

witam wszystkich,u mnie dzis mija dokaldnie 16-sty dzien krecenia sie biopelletek,jak pisalem wczesniej mialem powazne problemy z dinoflagelates,opisze pokrotce jak niemal w 100% udalo mi sie pozbyc tego paskudztwa[HURAAAAAAAAAA],piaseczek i skalki czysciutkie jakby tego nigdy nie bylo,zrobilem nastepujace rzeczy:mocno wkurzony piatkowej nocy wyczyscilem cale dino ze skal,szyb,piasku,zapodalem w kilku miejscach wate filatracyjna,kaskade z absorberem fosforanow+wegiel+wata,podmiana 10L wody,i zaciemnienie na 72pelne godziny,pozniej swiatelko samo actyniczne po godzinie dwoch kazdego nastepnego dnia[bialego szczerze nadal nie urzywam-moze ze "strachu" ]ze znow dino powroci,koralm miekkim w tym wypadku zoantusom,grzybowiencom ,nawet dwie szczepki montipory nie poniosly zadnej szkody z ZACIEMNIENIA,napewno to paskudztwo jeszcze gdzies zachowalo wlasne przetrwalniki dlatego wole chuchac na zimne,wiec zmienilem membrane na 50gpd+nowe prefiltry+nowa zywica,ale i tak JESTEM SCZESLIWY,iz znowu akwa wychodzi na "prosta",pozdrawiam morszczakow

sorrki za podsumowanie twojego postu ale można odnieść wrażenie że natchnienie do walki z dino przypisujesz magicznym kulką które kręcą się 16 tydzień....cuda....po prostu cuda.....


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efendi,czy choc jedno zdanie podkreslalo iz to biopeletki sa tego przyczyna iz to powoli ustapilo?napisalem "zrobilem nastepujace rzeczy",reszte powtornie sobie doczytaj,interpretacje kazdy moze miec zgola inna,i to na PEWNO ,nie sa MAGICZNE KULKI,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258629 grzegorz.p :

@efendi,czy choc jedno zdanie podkreslalo iz to biopeletki sa tego przyczyna iz to powoli ustapilo?napisalem "zrobilem nastepujace rzeczy",reszte powtornie sobie doczytaj,interpretacje kazdy moze miec zgola inna,i to na PEWNO ,nie sa MAGICZNE KULKI,pozdrawiam

do tego zmierzam.....twoja wypowiedzi nic nie wnosi do tematu...mam kulki a jeśli chodzi o dino to zwalczyłem tak i tak...


145x70x65H, sump 200L, BK 250, RRR 25kg, 2xVortech MP40, ATI 10x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że niektóre osoby biokulkami chcą rozwiązać swoje wszystkie problemy w akwarium morskim. Chyba nie tędy droga. Biokulki na pewno w znacznym stopniu ułatwiają utrzymanie odpowiednich parametrów w szczególności po4 i no3 ale nie są lekiem na całe zło. Dino, cyjano prawdopodobnie powstają w wyniku zachwiania równowagi biologicznej i nie zawsze przyczyną tego jest nadmiar no3 czy po4. Tak więc spokojnie i jak trzeba to wegiel ... dla morszczaka.

A nawiązując do tematu ma je od 06.03.2010r. i na pewno z nich nie zrezygnuje. Ja zastosowałem je dla wybarwienia korali i spełniły swoje zadanie.


---------------------------

1100 w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EFENDI,dlaczego uwarzasz iz moja wypowiedz "nic nie wnosi do tematu",ten topic jest zalorzony z mysla o zastosowaniu polimerow w slonowodnym akwa,wielu urzytkownikow opowiada o swoich doswiadczeniach ,owszem moje w sumie sa jeszcze zadne,ale na pewno nie twierdze iz to jest "LEK" wszelkie problemy z akwa,i wcale tez nie wstydze sie przyznac iz morszczyzny sie wciaz ucze,jesli ci moje wypowiedzi nie pasuja to ich nie czytaj i po sprawie,i bez zadnej urazy,bo nie o to mi chodzi,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie zadam wam pytanie , u ilu osób wywaliło dino po dodaniu biopeletek ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety wywaliło, ale po około 2 tygodniach samo zeszło.


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem dokładnie wątki i proponuje nastepujące rozwiązanie:

Założenia teoretyczne

1. strumień główny z akwa spływający do sumpa zostaje wykorzystany do wzruszenia złoża pelletów

- główny kanał o średnicy 32 lub 25 siłą grawitacji wzrusza złoże a przepływ regulowany jest zaworem

- kanał buforowy omijający złoże regulowany jest już nie zaworem (oszczędność kosztów) ale rurką ściętą pod kątem 45' (rozwiązanie podobne do regulacji przepływu w odpieniaczach

2. złoże znajduje sie w pierwszej komorze sumpa

3. wzbogacona woda wypływa ze złoża przez boki "filtra". Po prostu brak pokrywy górnej ale... Jeśli ciśnienie opadającej wody będzie zbyt słabe zawsze można dodać pokrywę i umieścić w niej niewielkiej średnicy rurkę.

filtr.jpg

Rozwiązanie to eliminuje dodatkową pompę i do minimum ogranicza komplikację budowy urządzenia.

Sposób mocowania sit i napełniania złoża nie został jeszcze opracowany w szczegółach, są to tylko założenia teoretyczne bazujące głównie na przepływach. Można też pokusić się o eliminację sitka dolnego.

Urządzenie nie zostało jeszcze zbudowane także prosze o sugestie i opinie. Krytyka mile widziana ale konstruktywna:)


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wziąłeś pod uwagę to, że cały syf z akwa (drobiny pokarmy, resztki glonów itd) będzie ci się gromadziła na sitach i w pojemniku z kulkami.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była juz dyskusja o cały ten syf i poza stwierdzeniem że ta cała masa będzie wspomagać tylko procesy bakterii w kulkach to nic innego nie wypłyneło. Oczywiście w takim razie wywalenie dolnego sita jest pewne a co do górnego to juz kwestia do dyskusji. Projekt na razie w fazie kosultacji społecznych zanim trafi do resortu międzywydziałowego :)


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sito na dole zlikwiduj,nie potrzebne,i górne też,nie potrzebne

skok ibiokulek wyregulujesz zaworem zeby nie wypływały za wysoko


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, w ten sposób syf nie bedzie sie zbierał na sitach. Konstrukcja bedzie mniej skomplikowana a jeżeli owy syf nawet pojawi się pomiędzy pelletami to powinien wypłynąć górą i dalej do odpieńka.


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258887 Żeglarz :

Logiczne, w ten sposób syf nie bedzie sie zbierał na sitach. Konstrukcja bedzie mniej skomplikowana a jeżeli owy syf nawet pojawi się pomiędzy pelletami to powinien wypłynąć górą i dalej do odpieńka.

Fajna sprawa

Jedynie kulki moga poleciec z baniaka

No ale chyba wysokoscia jego nadrobisz.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyglada u was praca odpieniacza po wsadzeniu w obieg kulek?

bo u mnie od tygodniea odpieniacz zwariował i wyrzuca sama wode np wczoraj wieczorem miałem poł kubka a dzis rano cały kubek i podloge ;]

wyczysciłem i po 3 godzinach znowu jest połowa kubka

odpieniacz jest ustawiony najbardziej "na sucho" jak sie da no i troche nie wiem co zrobic


120x40x50/Hailea 4x54W T5/2xTunze Nano Stream 6045/AM Turboflotor 1000 Multi SL + AB2000/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powietrze przykręć ??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do dziś czasami,przeważnie w nocy wylewa.Wieczorem mam 1 cm w kubku a rano pełny,a kulki u mnie prawie miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj wieczorem był podobny problem jak u inmara rano kubek pełen po karmieniu korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wszyscy piszą kulki kulki 4 6 8 tygodni mają a no3 po4 nie spada ja sam je mam i nic nie spada ani no3 ani po4


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259137 vini :

panowie wszyscy piszą kulki kulki 4 6 8 tygodni mają a no3 po4 nie spada ja sam je mam i nic nie spada ani no3 ani po4

daj wiecej info I jakis filmik to chlopaki

tobie doradz(po dlugim czasie maja juz

wiele doswiatrzenia) I bedzie problem z glowy

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie działają jak rowa na wieczór wkładamy a rano już po4 zero


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam filmu ale sledze długo temat i idzie z tymi kulkami dostać siwych włosów


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz racje inmar delikatnie muszą sie ruszać trzeba spróbować


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kulek , mam je już sporo czasu , ale od jakiegoś czasu parametry stanęły jak wryte i ani drgną , PO4 niezmiennie 0,12 , a było już tak pięknie wszystko kręciło sie koło zera.

Ale co by nie powiedzieć o kulkach , to z glonami sobie radzą :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259158 fal :

Co do kulek , mam je już sporo czasu , ale od jakiegoś czasu parametry stanęły jak wryte i ani drgną , PO4 niezmiennie 0,12 , a było już tak pięknie wszystko kręciło sie koło zera.

Ale co by nie powiedzieć o kulkach , to z glonami sobie radzą :)

Czeba dodac troche nowych kuleczek.I popchnie

Jak pisal producent kulki wystarcza na okolo

6 do 12 miesiecy.Wiadomo ze bakterie zaczna je konsumowac

I ich powieszknia zacznie sie zmieszac I nawet moze

to spodowac skoki do gory(po4 itd).Jesli stanelo

tobie Po4 I trzyma sie na takim poziomie (zrobil V)

to oznacza ze kolki sa w maxymalnej mozliwosci

filtrowania wody.Wtedy jest dobry momet zaczac

powolne dosypywanie kulek:

ilosc kulek:12 miesiecy = srednia zuzycia kulek/miesiac

Jedynie zaczal bym dawac 10% tej wartisci (zeby nie przesadzic)

Dalej twierdze ze kulki byly nasycone tym samym

materialem w postaci plynnej(szybsze dojzewanie)

I dlatego Cale bakterie distaly kopa jak dadalismy je poraz

pierwszy do naszego systemu filtracji wody.

(producent sprzedaje ta wlasnie chemie )

W moim filtrze zaszlo to wlasie nie dawno.

Wszystkie kulki wsypalem I znowu kase czeba wydac.

Mozna po tych obliczeniach dojsc. Czy caly filter

ma dosyc tych kulek.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.