Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

#259826 fal :

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z kulkami , ale po tygodniowej stagnacji , PO4 od dwóch dni ruszylo w dół , 0,12 spadło do 0,08 i tendencja jest spadkowa , dlatego wstrzymuję się z dodaniem kulek , zobaczę co bedzie się dzialo dalej.

Zaznaczam , że w karmieniu się nic nie zmieniło , karmię tak jak karmiłem.

Fajnie ze poszlo troche do dolu.prawdopodaobnie

nastepna partia bakteri dostala kopa I wylondowala

w skimerze.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich maniaków perełek

Miałem strasznie wysokie NO3 około 50 paletki przez miesiąc nie pracowały no3 rosło zamiast spadać,dlatego postanowiłem porozmawiać z Krzyśkiem Trycem :

Po pierwsze nagrałem filmik jak pracują i wstawiłem na youtube ,okazało się że strumień wody który porusza paletkami jest za mocny i bakterie nie mają możliwości zasiedlenia się ,poprawiłem przepływ wody przez dodanie sitka które rozbiło strumień wody na kilka słabszych (teraz kulki poruszają się bardzo wolno dosłownie jak piasek na wydmie )na efekt nie musiałem długo czekać no3 w tydzień spadło praktycznie do zera (trochę szybko ale korale po paru dniach doszły do siebie),teraz czekam na Rafała i sprawdzę dokładnie hanką wyniki na pewno podam .

Dodam tylko że zawsze miałem problem z no3 w paletki przestałem już wieżyc na szczęście przed wywaleniem zadzwoniłem i udało się prawidłowo odpalić filtr ,próbowałem wszystkiego i nic nie dawało efektu ,teraz mogę tylko polecić paletki wszystkim którzy mają dość walki ze zbiornikiem na prawdę rewelacja no może tylko po za nowym zapaszkiem z odpieniacza :)

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jedynie swoje pare groszy. Uzywam juz troche pletki, usunalem wszystkie inne absorbery.

Ostatnio robilem testy karmienia mixem dla korali i ryb w przedzialach 4 do 15 kostek dziennie.

Rezultat: NO3 caly czas takie samo 0,1-0,2 , PO4 0,0..? bo to testy saliferta.

Wreszcie SPS nabieraja odpowiednich kolorow.

Podsumowujac, aktualnie pletki to dla mnie "rewolucja" w utrzymywaniu stabilnych parametrów PO4 i NO3 w morskim których wczesniej nie udalo mi sie uzyskac.

Dla mnie przy zakladaniu akwa pletki staja sie takim samym istotnym elementem jak odpieniacz czy sol morska.

Za rok oczywiscie okaze sie jaki wplyw ma dlugotrwale ich dzialanie ale na dzien dzisiejszy chyle glowe przed ludzmi ktorzy to opracowali.

PS. Nie liczac juz faktu ze juz zaoszczedzilem na kupowaniu absorberow np.Rowaphos :-) Wiec tak na dzis - pletki sie zwrocily.


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego wielu zuca sie na produkcje

kuleczek.Bedzie cieka jakie Bs bedom

pisac na opakowoniu.Led + kuleczki

I bedzie czeba jakas kosiarke do trawy

kupic(korale sie rozrosna za szybko)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawek, a jakie fajne soft na iphone znasz?

ja szukam jakiegos dziennika z kalkulatorami, dawkami itp...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś są teraz dostępne te pelletki? Chciałbym je odpalić, ale patrzę po sklepach i na razie ni ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zucili sie jak hieny .Zobaczymy kto wygra

a kto odpadnie.Cena na glowny skladnik

jest taka sama(nikt za darmo syntezy nie

bedzie robil)Jedynie jak tone zamowia

(od 600$ za 100gramow)

Szybko wyjdzie prawda jak chlopakom

teki wypi.........

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259837 Jacek_Lublin :

Witam wszystkich maniaków perełek

Miałem strasznie wysokie NO3 około 50 paletki przez miesiąc nie pracowały no3 rosło zamiast spadać,dlatego postanowiłem porozmawiać z Krzyśkiem Trycem :

Po pierwsze nagrałem filmik jak pracują i wstawiłem na youtube ,okazało się że strumień wody który porusza paletkami jest za mocny i bakterie nie mają możliwości zasiedlenia się ,poprawiłem przepływ wody przez dodanie sitka które rozbiło strumień wody na kilka słabszych (teraz kulki poruszają się bardzo wolno dosłownie jak piasek na wydmie )na efekt nie musiałem długo czekać no3 w tydzień spadło praktycznie do zera (trochę szybko ale korale po paru dniach doszły do siebie),teraz czekam na Rafała i sprawdzę dokładnie hanką wyniki na pewno podam .

Dodam tylko że zawsze miałem problem z no3 w paletki przestałem już wieżyc na szczęście przed wywaleniem zadzwoniłem i udało się prawidłowo odpalić filtr ,próbowałem wszystkiego i nic nie dawało efektu ,teraz mogę tylko polecić paletki wszystkim którzy mają dość walki ze zbiornikiem na prawdę rewelacja no może tylko po za nowym zapaszkiem z odpieniacza :)

Pozdrawiam Jacek

Jacek zapodaj filmik jak u Ciebie się kręcą


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko link do filmów za szybko i tak działają

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od wczoraj także stosuje BP i jak narazie odpieniacz pieni jak szalony, brak reakcju ujemnych na zwierzaki woda bez jakichkolwiek zmętnień

@Jacek u mnie kręcą się identycznie


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259854 smithpl :

Slawek, a jakie fajne soft na iphone znasz?

ja szukam jakiegos dziennika z kalkulatorami, dawkami itp...

aqwastatix

Na ITunes daj haslo "aquarium reef" maja pare innych

sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259886 Jacek_Lublin :

spoko link do filmów za szybko i tak działają

pozdrawiam Jacek

Pierwszy to jak u nas Tornado(tromba powietrzna)

Teraz ma Ok.Jedynie nad jakims prostym walcu pomtslal.

Bo lepiej kulki chodza(rowno)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3- go Maja...załuje ,ze wydałem kase na to ...Wiecej dymu niz ognia ...Potrzymam jeszcze troszke ,jak mi nie wypasi do kibla wleje i parówe na to zrobie !!..Kto miał wypas ,to ma !!........Za stary morszak jestem !.aby mi ktoś łajno ładawał do głowy ! Skusiłem sie ale mi to tylko zaszkodziło !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panie i panowie zrobiłem bardzo wolny przepływ wody ze kuleczki delikatnie sie ruszają i po4 001 test tropik marin no3 10mg na L nie wiem czy to zasługa zeo startu2 czy :)


akwa 330L hq 2 x 150w rafa 50 korali odpieniacz best 400+paler hed 2500 1x t8 marine glo 2x pompy jvp 102 zeo star 2 sump 200L w sumpie dsb20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259916 piona :

Mam od 3- go Maja...załuje ,ze wydałem kase na to ...Wiecej dymu niz ognia ...Potrzymam jeszcze troszke ,jak mi nie wypasi do kibla wleje i parówe na to zrobie !!..Kto miał wypas ,to ma !!........Za stary morszak jestem !.aby mi ktoś łajno ładawał do głowy ! Skusiłem sie ale mi to tylko zaszkodziło !!

Niedenerwuj sie.Napis co ja I gdzie,

podaj poziomy,dasz rade daj jakies

zdjecie I filmik(jak sie krecom)

I napewno wielu z nas pomoze .

Bylo juz pare przypadkow ze byly problemy.

Ale jak juz ponad pol tenkow jedzie na tym w US

to napewno maly problem moze byc.

I nie mowiem male tenki.Masz dopiero je

przez dwa tygodnie.Pierwsze cztery stara rutyna

(chemia,woda,jedzenie-illosc itp) jest wzkazana.

Zajmuje troche czsu zeby one sie rozkrecily.

Napisz dostaniesz pomoc

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259924 inmar :

Piona,po Tobie takiego pesymizmu się nie spodziewałem,badz twardy

Inmar jak u ciebie wszystko dziala?

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piona ale co ty chcesz aby bylo 16 maja, kreca sie te kulki 13 dni. To nie swiety gral - wyluzuj troche...

Oprocz tego ze kupiles pletki warto by przeczytac jak dzialaja i wtedy zrozumiesz o co chodzi i jak to doszlifowac.

Uwielbiam takie opinie - kupilem wiec ma dzialac.... szkoda ze nie zaczely juz dzialac jak je odebrales ze sklepu... to byla by bajka...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259916 piona :

Mam od 3- go Maja...załuje ,ze wydałem kase na to ...Wiecej dymu niz ognia ...Potrzymam jeszcze troszke ,jak mi nie wypasi do kibla wleje i parówe na to zrobie !!..Kto miał wypas ,to ma !!........Za stary morszak jestem !.aby mi ktoś łajno ładawał do głowy ! Skusiłem sie ale mi to tylko zaszkodziło !!

Jak na starego morszczaka to zadziwia mnie Twój brak cierpliwości, ale zdarzają się i tacy.

Ja niebawem zaczynam swój debiut , chce uruchomić biopalety wraz ze startem systemu, myślę że będzie łatwiej z dojrzewaniem i ustabilizowaniem ponieważ wszystko będzie się kręciło od początku, niestety nie ma narazie nikogo kto by opisał swoją przygodę z biopaletkami przy dojrzewaniu systemu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karzdy Tenk jest specyficznym okazem natury.Karzdy ma podobny ale nie takie samy okres przejsciowy.

Jest za duzom wariantow kture przyczynaja sie do koncowego efektu.

Ale dobra wiadomoscia jest ze jak sie przylozysz i dociagniesz do konca to efekty bedom nie uniknione.

Jedynie co jest troche martwiace dla mnie ,ze wiele z nas za wielkie ma oczekiwania do tych kulek.

Jedynie trzeba pamietac ze one sa tylko z jednich czesci calego systemu morskiego.

I jesli zaniedbasz pozostale czesci to moze to ciebie kosztowac nieuwracalne skutki.

Uproszczenie dodawania Tz Zywego wegla daje nam wiele wiecej czasu na inne problemy.

I niestety tego w naszym hobby chyba nie da sie uniknac.

Jesli chcesz jakies konkrety to sprawa prosta zalejesz filter z kulkami i konkretnie bedziesz zadowolony

SK


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat biopoletek mam oczytany! Od samego początku ustawiłem na (ocieranie sie kulek) Z parametrami też nie walcze bo nie musze ,Jedyne co!!! miałem w sampie las rurówek miedzy gąbkami i teraz juz nie mam :banghead dodatkowo jeden koral z gat.tubipor do połowy poleciał a przyrosty miał zajewiaszcze...Akurat cierpliwośći to ja mam za dziesieciu .Poczekamy zobaczymy:strutinJak coś ..nie bede sobie z czyms dawał rady pewnikiem napisze prosbe o pomoc .Lecz na tą chwile pozostaje mi tylko sledzić rozwój sytuacji...pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#259937 Slawekkrzyzanowski :
#259924 inmar :

Piona,po Tobie takiego pesymizmu się nie spodziewałem,badz twardy

Inmar jak u ciebie wszystko dziala?

Sk

Pracuję na ustawieniem filterka bo jednak za szybko się kręciły i wolno a właściwie wcale mi parametry zchodziły.Dokupiłem dodatkowy zawór i resztę bo od początku chciałem na tej jednej pompie pociągnąć peletki i drugi filtr z węglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.