Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Z kulkami jest jak punktem G:love

W kazdym przypadku jest inaczej:D

Nie za szybko, nie za mocno. Woniej, delikatniej az zrobi sie hipnotyzujaco

Ja sie skupilem na idywidualnosci przypadku.

Szczyt namietosci i uniesienia na testach wypadl tylko na 300-tu lirtach na godzine. Przerobilem kubelek, filtr DIY, filtr fluizacyjny.

I znowu nie wielkosc a ksztalt i ruch ma znaczenie:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260760 inmar :

Jak ja dam sitko nad wlot to zastanawiam się czy dać strumień wody jak mam teraz czyli w dno czy dać do góry ? Moja kolumna jest wąska,ok 8 cm.

z tego co widzialem pompa leje w dol I sie odbija

na spodzie I juz jest bakecik kulkowy.

Matejoz swieta prawda jak produkuja masowe to

napewno przetestowane.

Grzegoz a ty gdzies sie zagobil potrzeba tu twojej

profesjonalnej pomocy.Oj chyba sie G studiowalo.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak z tym moim przepływem dobry czy za mocny??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh

Slawek teraz to przesadziles.Jakiej profesjonalnej wiedzy????

Po prostu polecam troche wyczucia zamiast uganiania sie za filmikami


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche za szybki ale problem

masz z dysza wplywowom ktura powoduje

ze srodek jak wulkan a boki stoja prawie

w miejscu.

Moze daj filmik zeby zobaczyc jak caly

filter jest zrobiony(zewnatrz)

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260785 Grzegorz Dyzma :

heheh

Slawek teraz to przesadziles.Jakiej profesjonalnej wiedzy????

Po prostu polecam troche wyczucia zamiast uganiania sie za filmikami

pomuz troche ba ja ostatnio przez te pisanie

zapomnialem ja G wyglada.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leoni tak jak powiedzial Grzesiek nie ma przeplywu za mocnego albo za slabego jest dzialajacy i niedzialajacy .... u mnie kreci sie wolniutko ... mam nawet dwie male martwe strefy jakies 5% calkowitej objetosci i no3 spadlo blyskawicznie ..... tym bardziej dziwne ze sam producent pisze ze pelletki dojrzewaja minimum 2 tygodnie ....


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ksztalt ma zaczenie:D

Ja u siebie wsadzilem do filtra szyjke ze znowu niedocenianych butelek PET po kokakoli. Zwezany ksztalt do dolu sparawia ze czesniej czy pozniej kazde ziarno musi opasc (grawitacyjnie, lub przysypywane ziarnami z gory)

Wprost prosto pod wylot.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz nie chcę cię martwić,ale też szybko mi spadło a potem poszło do góry i tak zostało,dlatego zmniejszyłem przepływ bo miałem za duży i dołożyłem kulek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro postaram się wrzucić fotki kolumny jak wyglada


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek tak jak pisalem w pierwszym poscie w tym watku ... zasypalem 500 ml i patrze co sie dzieje (narazie dzieje sie dobrze) bedzie malo dosypie (nie wiecej niz litr).... no3 bedzie cudowac bede grzebal z przeplywem (narazie jest wolniutki - kulki praktycznie sie ocieraja tylko o siebie) ... ps jak bedziesz w Cze-wie (Klobuck niedaleko) wpadnij na drinka?


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam i na pewno skorzystam.Ja własnie zrobiłem taki leniwy przepływ,ledwo co i mam nadzieję,że będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem sławku wstawiam rysunek mojego filterka

0c5c788f2d996a40med.jpg


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek,gąbki wyjmij bo szybko się zapchają,do góry kulki ci nie polecą.Są filterki w ogóle bez denka na górze,na pewno widziałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Jeśli masz sito to wywal gąbkę. Sita także nie musi być, ale przydaje się przy regulacji filtra, gdy np. przy załączeniu okazuje się że pompa ma za duży przepływ - to dzięki sitku nie wywali Ci kulek z kolumny. Przepływ masz moim zdaniem trochę za mocny - skręć trochę pompę i daj żyć wreszcie temu akwarium.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzisiaj wyciągne ta gąbke, a jeszcze powiedzcie zo zrobić żeby kuleczki chodziły równo w całej kolumnie, może za małe dziurki mam w sicie, bo faktycznie sa małe, zresztą Marek wie jak to wyglądało


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokombinowac, ale kulki nigdy nie beda Ci chodzic rowno w calej kolumnie.

Ja to filtr chyba z 10 razy rozkladalem wkladajac rozne sredniece i dlugosci rur. Zmienialem ksztal wylotu scinalem pod katem, kratki, podkladki, dziurki. Przepisu na filtr do kulek jeszcze nie ma. Chyba wszyscy opanowalismy nasz polimer na zasadzie prob i bledow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to się zgadza ja wczoraj chyba z 5 razy rozkręcałem i skręcałem zawsze coś jest nie tak kombinowałem na wylocie pod sitem z kolankiem ,trójnikiem w różnych kierunkach a na końcu staneło że rura tłoczy na ściankę w w środek bez rzadnych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260850 leoni :

tak jak obiecałem sławku wstawiam rysunek mojego filterka

0c5c788f2d996a40med.jpg

Jade teraz do roboty.chyba mam fix na ten problem.zrobie tobie maly rysunek. wysle tobie na email

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robił może ktoś tak że tą rurkę w środku ponawiercał z każdej strony?? takie coś:

Beztytuu.jpg


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysl, ale woda chyba ucieka tam gdzie ma latwiej, czyli dol napewno zaslepiony, i na dole wieksze otwory ze wzgledu na wieksza ilosc opadajacych pelet.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek,może poprzedź odpowiedz nikiem komu odpowiadasz bo wczoraj żeśmy się nie dogadali a teraz nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#260850 leoni :

0c5c788f2d996a40med.jpg

Leoni wklej na lub pod dolne sitko krążek szerokości wylotu z pompy na wprost wylotu, to powinno spowodować że strumień wody wydostający się z pompy rozbije się na boki.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowna proba z linkiem

dysza do filtra(pompa pod spodem filtra)

Ps

Mam nadzieje ze moze ta dysza(Grzybek) pomoze tym co walcza z kulkami w tym rodzaju filtra.

Niestety ale z rysunkow winika ze ten rodzaj filtra jest zrobiony dla innej chemi.

Caly pomysl jest podobny jak jest to rozwiazane w moim filtrze i to co przeczytalem

o zachowaniu wody kiedy jest pompowana do tenku poprzez pompy pomocne,w magazynie dla naszego

hobby (US).Po zobaczeniu zdjec w tym artykule moje poglady jak i gdze ustawic pompy dosyc mocno sie zmienily.

Bardzo jest ciekawe jak caly proces tracenia sily strumienia i jak on sie rozchodzi po tenku jest o wielle inny niz

myslalem na tz chlopski rozum.Powodzenia Panowie i oczywiscie Panie, uwagi i spostrzezenia sa zawsze mile widziane.

Steve K


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. dzięki za rysunek, tylko jak mógłbyś go tak dokładnie opisać :strutin


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.