Skocz do zawartości
SkoczekPL

Biopellets jakiej firmy polecacie?

Jakiej firmy biopellety stosujesz?  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej firmy biopellety stosujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

Po zalozeniu nowej dyszy w mojej pralce

wkacu zaczelo PO4 spadac.Dzisaj bedem

zamawial nastepny worek kuleczek.

Mam nadzeje ze jakos dojdzie do prawie

zera.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę będzie miesiąc jak dosypalem 200ml kulek do filterka , parametry są na niezmiennym poziomie przy sporawym karmieniu , PO4 - 0,04. Mogę powiedzieć że znalazłem optymalną dawkę dla mojego systemu 1200 ml , co miesiąc będę uzupełnial filterek o jakieś 20 - 40 ml , bo tyle ich ubywa co miesiąc.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę :banghead Już było tydzień temu PO4-0,12 a dziś 0,24.Zwiększyłem przepływ przez kulki i zobaczymy jakie będą zmiany.U mnie jednak one kompletnie NIE działają.

Aha, zmniejszyłem jeszcze tydzień temu karmienie do dwóch kostek rano i dwóch wieczorem z IT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w kacu nowa paczka doszla.Mosialem

kupic dwie po 500 bo u nas zaczynaja sie puchy

pokazywac.Prawie 3/4 sklepow na www.

Nie maja na stanie jedno litrowek.

Dodalem 725 zobaczymy czas pokarze.

Pisali ze nie mozna ich przedawkoawac.

Pralka moze spokojnie do 4 litrow wytrzymac.

Sk

ps walcze z tym franc.... PO4 I jak sie upar

to dalej czyma sie kolo jedynki.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko cos kuleczki sie traca - napewno szybciej niz zapewnial producent :waving .... dzis musialem dosypac bo poziom wyraznie spadl ....


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

u mnie PO4 zatrzymało się na poziomie - 0,33

(wartość zmierzona kilkukrotnie "małą" Hanną)

obserwuję i czekam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jakies szesc tygodni.Jak sie nie poprawi.

To znaczy co sie obawiam juz dlugi czas .

Prawdopodobnie mam za slaby skimer.

Ponoc byl do 250 Galonow.Ale z doswiatrzenia

nie raz produceci przesadzaja z ta wydajnoscia

sprzetu.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na początku było ok 250ml na 400lwody w obiegu - PO4 ok. 0,20 i nic się nie działo po dwóch tyg. spadło do 0,17 po dołożeniu ok 100ml zaczeło spadać i na dzień dzisiejszy mam ok. 0,08 pomiar Hanki.( kręcą się u mnie od 12.04)

Czyli idzie w dobrą stronę skała się wyczyściła i mniej jest nalotu na piachu.

Karmię w miarę obficie ok 4 kostek mrożonki dziennie na 11 ryb + 2 razy w tyg korale .

pozdro KAROL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mozna np kulki odłączyć wyruszyć i np po dwóch miesiącu, lub nawet po roku znowu uruchomić - stracą kulki moc? - jest taka opcja wogole możliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267949 funior :

Mam pytanie, mozna np kulki odłączyć wyruszyć i np po dwóch miesiącu, lub nawet po roku znowu uruchomić - stracą kulki moc? - jest taka opcja wogole możliwa?

Myśle że jak wyjmiesz kulki ,wypłuczesz w ro i wysuszysz to ... no właśnie ??? a jeśli w środku zachodzi proces denitryfikacji tak jak podaje dystrybutor np. tu

http://www.dvh-import.com/Site2/english/NP-reducing-BioPellets/View-all-products.html

to czy nie będzie to miało złego wpływu na bakterie wewnątrz kulek ??? jeśli one tam naprawde są !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pelety wyjąłem, następnie wypłukałem w RO i do pończoszki :waving. Na drugi dzień były suchutkie. Wyglądają tak samo jak nowe z paczki - mam porównanie. Raczej w nich nic nie zachodzi, to przecież polimer i "na sucho" jakby to powiedzieć "nie chodzi" :waving.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian,dalej nie działają a mam ich już od dawna litr.Z powodu,że PO4 doszło do 0,24 włożyłem absorber 500g,który mi zbił do 0,12.Może do mojego zbiornika potrzebuję 2 litry kulek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500gr absorbera? nie za dyzo jak na jeden strzal? inmar pokaz jak Ci sie kreca te kulki?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kręciły mi się różnie i szybko przez kilka tygodni i wolno przez kilka tygodni i ślamazarnie przez kilka tygodni.Mam płynną regulację.Generalnie kręcą się jak na Waszych filmikach gdzie piszecie,że dobrze.Filmu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest jakiś problem w akwa. Masz mocny odpieniacz, sporo skały i tak wysokie PO4??? Ja bez pelet mam PO4 0,07 a karmię bardzo obficie. Odpieniacz mam na min, wywaliłem DSB, jedynie zostawiłem glony w sumpie. Może coś wydziela się ze skały, jak "stara" jest skała i czy kupowałeś jako nową czy z innego zbiornika - sorki, możliwe, że pisałeś ale sporo jest czytania. 500 ml absorbera to na Twoje akwa bardzo dużo i takie skoki PO4 też nie są dobre. Ja bym poszukał przyczyny, a później dawał absorbery. 70 kg skały to super filtr, który powinien spokojnie dać radę w Twoim akwa.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka tygodni? To ile ty je masz? Na rynek trafily pod koniec marca jakos tak a potrzebuja minimum 4 tygodnie. U mnie zanim doszedlem do oczekiwanego efektu minelo ponad 2 miesiace

Spowolnij przeplyw tak zeby praktycznie staly w miejscu. Wystaczy ze beda uniesione w rurze filtra. Wcale nie musza tanczyc wirowac jak na filmikach. Jezeli zaczna sie sklejac rusz filtrem raz dzienie. Jak zaczna brazowiec to dopiero wtedy zwieksz przeplyw. Strumien od dolu i tak bedzie je mielil.

Ja swoj filtr oparlem o scianke sumpa pod kontem 45 stopni. Kullki lezaly jedna na drigiej, ale strumien wody z jednej strony powoli wyrzucal je do gory i nadsypywal.

Nie patrz na filmiki kolegow jak kreca sie kulki tylko znajdzz wlasny sposob i czekaj z 4-6 tygodni. Moze dolozenie polimeru pomoze, ale nie z powodu ilosci tylkos sprawi ze w filtrze bedzie nprawde bardzo bardzo spokojnie


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar - tak czytając Twoje posty, to chyba juz bym wymienił skałe, bo to co się u ciebie dzieje, to jakas tragedia.

zastanów się nad tym, mysle, że wiele się zmieni.

Podziwiam Cie, ja bym nie miał tyle cierpliwości


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z sklepem z którego ją mam i twierdzi,że jest dobra,z Indonezji i była odgazowana przed sprzedażą.Mam szukać innej przyczyny.Z drugiej strony te fosforany przez prawie dwa lata nie powinny już wyjść ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar możesz zrobić kilka fotek swojej skały, podrzuć nawet na prv. Jak masz ustawiony odpieniacz, ile wywala syfu, jak rosną korale, glony itp. Jak często robisz podmianki, na jakiej soli, no i wszystkie pomiary. Obsada, karmienie to wszystko napisz a coś wymyślimy, i wcale nie chodzi o te 3 skrzynki :waving.

pozdro Grzegorz

ps. zapomniałem dodać, odnośnie pelet. Odkąd wyjąłem pelety to nie pamiętam kiedy czyściłem szyby. Są czyściutkie cały czas, a wcześniej po kilku godzinach były już białe.


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#267978 inmar :

Właśnie rozmawiałem z sklepem z którego ją mam i twierdzi,że jest dobra,z Indonezji i była odgazowana przed sprzedażą.Mam szukać innej przyczyny.Z drugiej strony te fosforany przez prawie dwa lata nie powinny już wyjść ?

Jesli dwa lata Po4 utrzymuje sie na wysokim poziomie to znaczy ,że filtracja jest nieskuteczna i trzeba znaleśc przyczynę.

Podaj cały setup i znajdziemy przyczyne , jednak proponuje nowy topic , bo ten jest dla uzytkowników peletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, kulki krecą sie umnie już ponad miesiąc i wczoraj doznałem szoku:banghead, byłem wsklepie i zmierzono mi PO4 i zbrakło skali!!!!!!!!!!!!!, co jest grane, lałem zs2 i miałem PO4 około 0,15 a tu taki skok, chyba że skała zaczeła oddawać a kulki nienadązają tego przerabiać??

Doradzcie co zrobić dalej żeby zachwile korale mi nie zeszły!!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.