Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

uzywam od dawna Microsoft Security Essential

nie mam zadnych problemow poki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę przypomina te przewrażliwione alarmy samochodowe, które wyją podczas burzy.

Mój Avast milczy i nigdy nie miałem żadnych ostrzegawczych komunikatów.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mcafee rowniez dal znac jakis miesiac temu ale tylko raz


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to ten gagatek ( a jeden z załączonych logów na to wskazuje ):

http://www.matw.pl/blog/2013/02/heur-trojan-script-iframer-wirus-na-stronie

to oprogramowanie antywirusowe na serwerach nie pomoże, bo będzie traktowało to jako element strony.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy Symantec blokuje adres NR. Takie cos jest w logach:

Czyli macie jakies lewe reklamy :police:

Więcej na temat:

http://en.wikipedia....ki/Malvertising

Może reklamowane są "lewe" produkty :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to ten gagatek ( a jeden z załączonych logów na to wskazuje ):

http://www.matw.pl/b...irus-na-stronie

to oprogramowanie antywirusowe na serwerach nie pomoże, bo będzie traktowało to jako element strony.

Skanowaliśmy pod tym kątem strony - zarówno wg występowania fargmentów kodu jak i porównując kody poszczególnych plików z kodami archiwalnymi sprzed ponad pół roku - listując wszystkie te które są inne(rozmiar pliku)..

Nic to nie dało - wiem że IT szuka dalej..

@Mod - thanks ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ROBI

"CISCO ??? opłacane przez producentów antywirusów.."

Mam nadzieje że to nie ty wymyśliłeś to mądre zdanie:) - bo nogi z d... powyrywam

Nie pojmuje tego postu ! o co chodzi ? o powiązanie SICO z niektórymi firmami produkującymi antywirusy ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem zmianę zachowania Internet Security do tej pory otrzymywałem mało inwazyjny komunikat a teraz KIS całkowicie blokuje mi NR, dodałem do wyjątków ale niepokoi mnie to i nie daje spokoju.

post-7642-0-97510600-1380131210_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie to samo, ale u mnie nie pomoglo dodanie nano-reef.pl do wyjatkow. Zeby wejsc z kompa na NR musze calkowicie wylaczyc ochrone www w KISie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybaczcie, że piszę jeszcze przed oficjalnym przywitaniem, ale widzę, że temat gorący. U mnie komunikaty o maladvertisement Nortona doprowadziły do zablokowania całego google Chrome, ale na Internet Explorerze nie ma żadnego problemu? Może to kwestia używanej przeglądarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie wklejać kompletne logi z aplikacji.

Kolejny wpis że wasz program antywirusowy jęczy, stęka nic nowego nie wnosi, jak zacznie robić podmianki albo przynosić piwo tedy się pochwalcie.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie wklejać kompletne logi z aplikacji.

Kolejny wpis że wasz program antywirusowy jęczy, stęka nic nowego nie wnosi, jak zacznie robić podmianki albo przynosić piwo tedy się pochwalcie.

Dokładnie :blushing: Prosimy o konkretne informacje - wtedy może uda się ustalić o co chodzi bo jak na razie wszędzie czysto a jednak Kasper ryja drze... wrrrr


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie symantec bez zmian wersja oprogramowania 21.0.2.1


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda dziś wieczorem na IE i Nortonie. Wklejam jeśli ma pomóc :) Kategoria: Zapobieganie włamaniom

Data i godzina,Zagrożenie,Operacje,Stan,Zalecane działanie,Nazwa alertu systemu zapobiegania włamaniom,Działanie domyślne,Podjęte działanie,Atakujący komputer,Adresowi URL atakującego,Adres docelowy,Adres źródłowy,Opis ruchu sieciowego

2013-09-26 23:55:16,Wysoki,Zablokowano próbę włamania podjętą przez www.reefshop.pl.,Zablokowano,Nie jest wymagane żadne działanie,Web Attack : Malvertisement Website Redirect,Nie jest wymagane żadne działanie,Nie jest wymagane żadne działanie,"www.reefshop.pl (91.200.187.250, 80)","www.reefshop.pl/reklama/www/delivery/ajs.php?zoneid=8&cb=97994150967&charset=iso-8859-2&loc=http://nano-reef.pl/topic/58283-atak/page__st__80__gopid__601032#entry601032&referer=http://nano-reef.pl/topic/58283-atak/page__st__80","TOMEK-KOMPUTER (192.168.2.100, 59249)",91.200.187.250 (91.200.187.250),"TCP, www-http"

Komunikację sieciową z <b>www.reefshop.pl/reklama/www/delivery/ajs.php?zoneid=8&cb=97994150967&charset=iso-8859-2&loc=http://nano-reef.pl/topic/58283-atak/page__st__80__gopid__601032#entry601032&referer=http://nano-reef.pl/topic/58283-atak/page__st__80</b> dopasowano do sygnatury znanego ataku. Atak wynikał z \DEVICE\HARDDISKVOLUME2\PROGRAM FILES (X86)\INTERNET EXPLORER\IEXPLORE.EXE. Aby przestać otrzymywać powiadomienia o tym typie ruchu, w okienku <b>Działania</b> kliknij pozycję <b>Przestań powiadamiać</b>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Kasperskiego KIS 2013, tylko że wygasł w kwietniu, tak więc czy mogę złapać tego konia z NR mając niby ochronę włączoną, lecz błędów mi nie wyrzuca ??


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie za ostry ten PrintScreen, ale coś tam widać. Generalnie początek każdego zdarzenia jest taki sam. Zmieniają się tylko tematy. No i KIS blokuje banery reklamowe.

post-15524-0-47304300-1380273980_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już nie ma żadnych komunikatów o wirusie od 2 dni jakoś


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem o co biega.

Mam Najnowszą zaktualizowaną wersje Kaspersky Anti-Virus.

Wyskakujące blokady wszystkiego z nano-reef powstają w oparciu o infomrację w bazie danych zagrożonych stron www.

Wystarczy w programie wyłączyć opcję sprawdzania stron - 1 fiszka.

Dokładnie: Ustawienia->Ochrona WWW->Ustawienia->Sprawdzaj czy adresy są umieszczone w bazie szkodliwych adresów.

Prawdopodobnie na serwery kontrolne wskoczył babol odnośników php. Często się to zdarza, jeśli twórca/moderator używa starej wersji np. Total Commandera do przegrywania zawartości poprzez FTP. Niestety ten i inne podobne programy, jeśli nie są najnowsze, są bardzo podatne na wyciąganie haseł.

Miałem podobną sytuację kiedyś na swojej stronie o krótkofalarstwie. Co się okazało? Należy po prostu wyłączyć możliwość automatycznego zapamiętywania hasła logowania przez FTP oraz co pewien czas ściągać aktualną wersję.

Poza tym sprawdziłbym, czy w katalogu głównym HTML nie leżą jakieś pliki php nie własnego autorstwa - wykasować.

Na koniec ważna rzecz: sprawdzić w kodzie strony głównej, czy nie dokleiło się na końcu pliku coś w rodzaju odwołacza phishingu itp... Często niezauważalne. To tylko 2-3 komendy... U mnie tak było. Skasować i wgrać na nowo plik.

Przywracanie kodu strony z kopii nie pomoże - działający trojan automatycznie zmienia zawartość strony w trakcie przywracania, jeśli robi się to poprzez FTP na zainfekowanym kompie...


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten problem, tyle, że mnie Kaspersky informuje, że problem jest z jakimś plikiem ajs[1].js. Upewnijcie się, że wszystko ok z Javascript w Waszych skryptach. Sprawdźcie co to za plik i za co odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najpierw trzeba przeanalizować czy nasz komputer wymaga zaawansowanego antywirusa a nie kierować się opinią "najlepszy" antywirus - musze go mieć - ja go mam , to po pierwsze , a po drugie jeśli zaraz powiecie że "mam cenne dane" albo "komputer ten służy mi w pracy" to lepiej mieć drugi komp bez nawet żadnego antywirusa aby łazić po sieci , klikać , poczta , itp. itd. Ja tak mam i bardzo sobie to chwalę , praca bezproblemowa . Tylko nie mówcie że was nie stać na drugiego kompa czy tableta jeśli was stać na akwarium morskie - rafowe !!!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest grane znów wyświetla mi wirusa i blokuje stronę


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie temat nie rozwiązany. Nie zamierzam zmieniać program antywirusowy, kupować nowy komputer, czy tablet specjalnie dla jednej strony nano-reef jak radzi @robi. Na dzień dzisiejszy wchodzę na forum tylko kiedy muszę i tylko z komórki, a jak wiadomo, z komórki źle się korzysta.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.