Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już niektórzy wiedzą kupuję RM'a i spodobał mi się akurat biały. Czytając forum jedna z osób mówiła że w białych reefmaxach występuję efekt UFO :excl: (było to w 2008r). Czytałem także że biały reefmax ma dużo więcej wad fabrycznych niż czarny. Wiecie może czy coś się zmieniło w tym temacie? Zdziwiłem się też tym że e-rybka napisała mi że białe są aktualnie niedostępne u producenta. Czy to może oznaczać że nad czymś teraz pracują, poprawiają wady? Poradźcie czy brać, bo w większości sklepów jeszcze biały jest. :icon_lampka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz napisac do producenta z pytaniem

wczesniej byl ten problem, ze przez szczelinę niespasowanej pokrywy przebijała sie smuga światła.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest tu może ktoś kto w ciągu ostatniego roku kupił białasa :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię za offtop, ale zastanów się też może nad czymś z sumpem. Wyjdzie tanio i będzie działać lepiej...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale będę przy tym spać a sump... Nie znam się w ogóle na akwarystce więc wybór padł na niego ze względu na to że jest polecany dla takich ludzi jak ja. Co do tematu zobaczcie że nawet tego białego nie ma w sklepie aquaela więc coś chyba go ulepszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś napisał, zadzwoń sobie jutro do Aquaela i jak potwierdzą że produkują białe to możesz brać śmiało, tylko koniecznie z dowodem zakupu.

Serwis Aquaela to chyba najefektywniej działający serwis na świecie. Jak coś z nim będzie nie tak, to ci wymienią na nowy.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Ironista witam kolegę z okolic dziś przeprowadzam się do Płocka ;). Dzwonić nie będę ale maila napiszę do nich zobaczymy co odpiszą. Zrobię mały offtop co z twoim akwa? No ok a jak nie produkują np tymczasowo białych to łapać czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor to tylko kwestia estetyczna i ewentualnie dopasowania do wyglądu pomieszczenia, a to już kwestia indywidualna. Zrobisz jak zechcesz.

Co do kwestii mojego akwa - ukwiał padł jak mnie nie było w domu i załatwił obsadę. Niedługo restart.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jakieś tam różnice są miedzy białym a czarnym! chodzi mi o te w wadach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mówią że serwis faktycznie działa bez zarzutu, ale szczególnie fajne musi być oddawanie do serwisu jak już się ma zalane akwa :D

Edytowane przez WolfAtTheDoor (wyświetl historię edycji)

6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis bez problemów, mnie na w-y canaryjskie dwa razy wysyłali części (czujnik temperatury i płytkę sterującą) bez problemu na koszt aquael-a bez zbędnych formalności, firma serwisuje na najwyższym poziomie :clap:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak jakieś tam różnice są miedzy białym a czarnym! chodzi mi o te w wadach.

Różnica jest taka że biały jest biały, a czarny jest czarny. :rofl:

Czarne też bywały wadliwe, odchodziła im farba z panelu.

Bierz jaki chcesz i się nie zadręczaj niepotrzebnie.

Będzie dobrze.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nowy duży ma być w barwach Hello Kitty :D


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironista zacytuję ci coś :thumbup: "[...] i nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne!" :clap: chyba jednak będzie czarne tylko się zastanawiam nad tłem niebieskie czy czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyboru nie masz żadnego. Od kilku dobrych już lat zestaw RM dostępny jest tylko z tłem w kolorze niebieskim. Ale nie ma się czym przejmować, bo to niebieskie tło w połączeniu z oświetleniem nocnym tworzy bardzo przyjemny dla oka efekt.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za firma która najpierw wprowadza tyle wariantów a potem je wycofuje *_*. Sorry za offtop ale ile będę musiał czekać na napełnienie RM'a osmozą 75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to wydajność tej membrany to ok. 280 litrów na dobę. Potrzebujesz mniej niż połowę tego. Czyli jakieś 9-12 godzin w zależności od ciśnienia jakie masz w rurach.

PS - cytat przedni.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ok bo ktoś narzekał że strasznie wolno to kapie ale ja sam podchodzę do tych 280l na dobę z duuużym dystansem ;) A ta woda co do kanalizy ma lecieć to ją do podlewania kwiatków można użyć ( szalony ekolog ze mnie :thumbsup: ) ? Przepraszam modów za te offtopy ale mój temat o Rm ucichł a tu aż bulgoce. Słuchajcie a 8 kg skały starczy? Czy do tej wody ro potrzebny jest jakiś zbiornik czy to tak do wiadra może kapać? Czy 16 latek (JA) i pewien 40+latek który nie zna się na hydraulice w ogóle dadzą sobie rade z założeniem filtra? Jeszcze zobaczycie mnie w reklamie leory merlin " Krzysiek został bohaterem w swoim domu założył filtr ro/di do akwarium :animier: . P.S Ironista wiesz czyj to cytat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu drogi szybkie pytanie - czytał dział dla nowicjuszy?

Jeśli nie to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że biały jest biały, a czarny jest czarny. :rofl:

Czarne też bywały wadliwe, odchodziła im farba z panelu.

Bierz jaki chcesz i się nie zadręczaj niepotrzebnie.

Będzie dobrze.

biały wykonany jest z innego typu tworzywa pokrywa i tutaj był właśnie tkwił problem (twardość, niedopasowanie i przenikliwość światła)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem :smiling: ja już się powoli uzależniam od tego forum, wiem że offtopuje ale jestem młody w niedziele zakładam akwarium i wszystko we mnie chodzi i szaleje! Wątek swój tak jak pisałem założony mam w dziale sprzęt 60-250l. Przepraszam i obiecuję poprawę gdy tylko mój zbiornik wystartuje i ochłonę. :blushing: Pozdrawiam i jako autor tematu uważam go za wyczerpany! :respect: dla ludzi rozumiejący radość nastolatków XXIw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy akwarysta jest jak nastolatek szczególnie na etapie zakładania akwarium wieć rozumiemy się doskonale :)

Ale używając opcji szukaj znajdziesz na forum odpowiedzi na większość zadanych przez ciebie pytań.

Mimo to specjalnie dla Ciebie:

1. Tak wystarczy tyle skały

2. Spokojnie dacie radę z ojcem podłączyć filtr RO - to jest banalnie proste.

I nie gotuj się tak chłopie bo w akwarystyce morskiej wygrywają cierpliwi a nie w gorącej wodzie kąpani ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ok bo ktoś narzekał że strasznie wolno to kapie ale ja sam podchodzę do tych 280l na dobę z duuużym dystansem ;) A ta woda co do kanalizy ma lecieć to ją do podlewania kwiatków można użyć ( szalony ekolog ze mnie :thumbsup: ) ? Przepraszam modów za te offtopy ale mój temat o Rm ucichł a tu aż bulgoce. Słuchajcie a 8 kg skały starczy? Czy do tej wody ro potrzebny jest jakiś zbiornik czy to tak do wiadra może kapać? Czy 16 latek (JA) i pewien 40+latek który nie zna się na hydraulice w ogóle dadzą sobie rade z założeniem filtra? Jeszcze zobaczycie mnie w reklamie leory merlin " Krzysiek został bohaterem w swoim domu założył filtr ro/di do akwarium :animier: . P.S Ironista wiesz czyj to cytat?

Młody,czy pisałem już Ci,żebyś się nadmiernie nie podniecał? Wodę RO/DI możesz sobiezbierać do baniek 5l po wodzie mineralnej,może być też wiadro,byleby nie zaprzyjaźnione z mopem :evil: . A że masz duży dystans do 280l/24h to bardzo dobrze,bo u mnie bańka 5 litrów z membrany 75gpd kapie ponad 1,5 godziny. A z ojca nie rób gamonia :whistle: ,z osmozą da radę. Jak do mnie podjedziecie :scooter: ,to zobaczysz,że osmoza nie taka straszna,jak o niej piszą ;%29.gif .A jak z czymś będzie problem,to powalczymy razem :). Zrzut z membrany możesz jak najbardziej zagospodarować,podejście do życia przez pryzmat ekologii jak najbardziej godne pochwalenia,bylebyś się nie zradykalizował i nie poszedł w jakieś grinpisy :realmad: . I jeszcze jedno,tak ode mnie w sprawie cytatu - zamiast interesować się cytatami (p)osłów z cyrku na ul.Wiejskiej,poczytaj lepiej dział dla początkujących i Reefmax Klub.

A Jacek (Ironista) takich ,jak Ty wraz z ich cytatami zjada na pierwsze śniadanie :secret: . Codziennie. I to co najmniej trzech każdego dnia. Tak więc Go takimi cytatami nie rozśmieszaj,bo chłopak będzie przez zajady głodny chodził ;) .

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam białego :

- od nowości jakoś lewa klapka się do końca nie przymyka

- przez 1.5 roku padł mi tylko statecznik i zasilacz,

- zapadł się panel z przyciskami

- pare razy nie włączył się obieg wody po przerwie zasilania

Ale to się zdarza raczej i w czarnym, więc ogólnie to jestem szczęśliwy.


Nano reef -homar only + reefmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ok bo ktoś narzekał że strasznie wolno to kapie ale ja sam podchodzę do tych 280l na dobę z duuużym dystansem ;) A ta woda co do kanalizy ma lecieć to ją do podlewania kwiatków można użyć ( szalony ekolog ze mnie :thumbsup: ) ? Przepraszam modów za te offtopy ale mój temat o Rm ucichł a tu aż bulgoce. Słuchajcie a 8 kg skały starczy? Czy do tej wody ro potrzebny jest jakiś zbiornik czy to tak do wiadra może kapać? Czy 16 latek (JA) i pewien 40+latek który nie zna się na hydraulice w ogóle dadzą sobie rade z założeniem filtra? Jeszcze zobaczycie mnie w reklamie leory merlin " Krzysiek został bohaterem w swoim domu założył filtr ro/di do akwarium :animier: . P.S Ironista wiesz czyj to cytat?

Zeby zwiększyć ciśnienie możesz dołożyć pompę wydajność będzie lepsza.Mam akwarium od kwietnia i powiem Ci tak że zaopatrywałem się w erybka marki po kilku wizytach u nich zrezygfnowałem z nich

jeżeli wyczują że jesteś laikiem to wszystko ci wcisn ą mi nawet chcieli sprzedać chłodziarkę wody do reefmaxa

I nie powiem że mam sporo rzeczy nie potrzebnych na start o jakości wody nie wspomnę zasolona zamawiałem na podmiankę 30l to zasolenie było takie że zrobiłem 60 .I udało mi się trafić na naprawdę fajny sklep a raczej studio i uczciwych właścicieli.Chcę coś kupić to jest odpowiedź tak można to kupić ale dopiero za 3 miesiące to się przyda teraz jest na to za wcześnie.Może jest parę złotych drożej ale wiem że zawsze mogę na nich i ich doświadczeniu polegać

Ja mam białego :

- od nowości jakoś lewa klapka się do końca nie przymyka

- przez 1.5 roku padł mi tylko statecznik i zasilacz,

- zapadł się panel z przyciskami

- pare razy nie włączył się obieg wody po przerwie zasilania

Ale to się zdarza raczej i w czarnym, więc ogólnie to jestem szczęśliwy.

Mi też się zapadł ale znalazłem na to sposób a mianowicie zapada się bo otwory na wkręty są tak cienkie ze

p=odrywaja się od pokrywy jak rozbierzesz pokrywe to zobaczysz od spodudo okoła wyświetlacza wystający rant wysztarczy że przewiercisz po bokach na śroku z prawej i lewej otwór średnicy 2 mm i przełożysz pasek elektryczny nad wyświetlaczem oczywiście od spodu i więcej już się nie zapadnie

@barnaba - nie piszemy posta pod postem i nie wklejamy linków do sklepów, które nie są sponsorem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.