Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Bo zauwaz ze dla wszystkich pomp jest jeden i ten sam opis. Od takie chyba lenistwo typu ctrl+C i ctrl+V :)

Podobnie z pompami obiegowymi, akurat nie Jebao. To samo z cyrkulacją Blau.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile ohm powinien mieć fotorezystor do WP-25?Sporo jest tego na alledrogo więc wolę zapytać nim kupię za mocny lub za słaby...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie bym chcial wiedziec jakie parametry dla rezystora do wp40. Dziekuje


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoze z tym ustrojstwem? Bede wdzieczny.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według http://www.masa.asn.au/phpBB3/viewtopic.php?f=49&t=251484 osoba, którą miała problemy z działaniem fotorezystorów w całkowitej ciemności, zmieniała je na GL5537 LDR Photo Resistor i sytuacja się poprawiła.

Dane z ebay:

Model: GL5537

Size: 5.0mm x 2.0mm

Maximum Voltage: 150 Volt DC

Maximum Wattage: 100mW

Operating Temperature: -30 ~ 70 deg C

Spectral Peak: 540nm

Light Resistance (10 Lux): 20-45 Kohm

Dark Resistance: 2 Mohm

100λ10: 0.7

Response time: 20ms (Rise), 30ms (Down)

Resistance Illumination: 4


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem fotorezystory

LDR 07 i po dwóch dniach testów stwierdzam że jest ok, nie głupią w calkowitych ciemnościach :)

Galaxy S5


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zamówić jedną 40 mam baniak jak w opisie, nie będzie za mocna?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej 2 x 25


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła, buja nieźle :)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam bo mam w naroznym 225l jvp 100 oraz 101 oczywiscie plus obieg 2700 l. Zyy jak doloze wp -10 to nie bedzie za duzo?

Nie będzie, jeżeli trafisz w odpowiednią częstotliwość W1, ustawisz pompę równolegle do powierzchni wody, na małej głębokości, takiej że nie będzie zaciągała powietrza to uzyskasz ładne falowanie. W celu zwiększenia efektu falowania dobrze będzie ustawić WP10 w jakimś rogu. Wtedy efekt falowania będzie zwiększony przez zasysanie wody przez pompę, a nie tylko przez sam strumień.

Odpowiedniej częstotliwości poszukaj przy wyłączonych innych cyrkulatorach.

Edytowane przez piniol (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie narożne, kupiłem wp10 i okazała się nieporozumieniem. Zastanawiałem się przy zwrocie nad wp 25 ale po pracy 10ki zdecydowałem się na 40 i to był dobry pomysł. do tego mam jeszcze 2 po 2800 litra. WP40 chodzi mi na W1 S3 i jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Minęło już trochę czasu jak używam WP 40 i tu nagle zonk, gumy na których trzyma się falownik się rozpuściły, zamieniając sie w czarną maź. Macie jakieś rozwiazanie na to ? Lub zamienniki tych 4 gumek?

Panie i Panowie

Minęło już trochę czasu jak używam WP 40 i tu nagle zonk, gumy na których trzyma się falownik się rozpuściły, zamieniając sie w czarną maź. Macie jakieś rozwiazanie na to ? Lub zamienniki tych 4 gumek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, że zamówiłem RW15 (następca WP 40) i nie jest bezgłośna, jest głośniejsza od JVP (JVP mam na gąbkach wyciszone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Minęło już trochę czasu jak używam WP 40 i tu nagle zonk, gumy na których trzyma się falownik się rozpuściły, zamieniając sie w czarną maź. Macie jakieś rozwiazanie na to ? Lub zamienniki tych 4 gumek?

Jebao i gumki sie rozpuściły? jak to? szoook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

Minęło już trochę czasu jak używam WP 40 i tu nagle zonk, gumy na których trzyma się falownik się rozpuściły, zamieniając sie w czarną maź. Macie jakieś rozwiazanie na to ? Lub zamienniki tych 4 gumek?

a ile to jest trochę czasu, bo dla mnie to też szok?


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom_Killer, na fish-street (może w innych miejscach też) możesz kupić całe mocowanie (z magnesami) za 10$ (+7$ wysyłka). Ew. może dałoby radę pokombinować coś z takimi gumkami do wentylatorów komputerowych. Coś takiego: http://www.allegromat.pl/aukcja167044

ale nie wiem czy to przypasuje. Musisz obejrzeć dokładnie to mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej będzie wysłać zapytanie do producenta jak to możliwe, że sprzęt, który oferują po jakimś czasie przestaje spełniać swoje zadanie.

Mam też pewne doświadczenia z innymi pompami - uznany producent i niestety też muszę wysłać do reklamacji i to dwie pompy :( - ŻYCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że guma na magnesie ma się dobrze z obu stron, natomiast te gumki małe niestety, murszeją i znikają zostawiając czarnego "gluta".

Intryguje mnie to że mam ją od ponad 6-7mc i nie byłem pierwszy z tym falownikiem, natomiast widzę że pierwszy taki problem zgłaszam.

Dość często taki sam efekt uzyskuje się przy czarnych przyssawkach od grzałek lub półek na szczepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle, że zamówiłem RW15 (następca WP 40) i nie jest bezgłośna, jest głośniejsza od JVP (JVP mam na gąbkach wyciszone).

No właśnie do mnie też doszła 15 i jestem rozczarowany jest głośna - buczy i w pracy ciągłej i podczas bujania.

Czy one powinny być ciche ?


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rw8 i buczy najbardziej przy bujaniu. Na ciaglej pracy tak tego nie zauwazam ale faktycznie ja slychac. Pracuje u mnie juz ponad 3 tyg. i na pewno sie nie wyciszyla. Takze czekam na opinie innych bo moze to pojedyncze egzemplarze tak maja.

Nie jestvti buczenie porownywalne z pompami obiegowaymi poprostu slychac prace. Przy trybie nocnym na pracy ciaglej w ogole nie zwracam uwagi.

Edytowane przez gnom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moej wp 10 i wp 25 są bezgłosne.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam obecnie na rw-15 , mam wp-10 były to jedne z pierwszych egzemplarzy na magnesach myślałem że wyląduje w koszu dałem jej miesiąc na dotarcie , dobrze że nie jestem słowny bo dopiero gdzieś po dwóch miesiącach ucichła nie jest to może cisza absolutna ale na pewno nie jest najgłośniejszym punktem w akwarium .Najgłośniej chodzi tak jak wspomniał gnom przy bujaniu , po rw -15 ciszy absolutnej też się nie spodziewam ale żyję nadzieją że się dotrze jak jej młodszy kolega :)


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jeszcze kto hak slucha :) w dzien nie zwracam w ogole uwagi na to. Nie jest to typowe buczenie tylko jakby praca wirnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RW8 ok 4 miesiące, też buczy na wyższych obrotach. Myślałem, że po jakimś czasie się wyciszy jednak jak do tej pory chodzi tak samo. W dzień nie rzuca się to na uszy jednak pod wieczór jak nastaje cisza trochę to słychać. Już się przyzwyczaiłem. W trybie nocnym absolutna cisza :thumbup:


MOJE MAŁE SZKIEŁKO -

150x50x45 + sump 105l,

i takie tam...

DSC_1029.jpg.3a3d7c5d3154eb84f27df4b4cb245567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pompa dziś staneła. :( bujała baniakiem 13 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.