Skocz do zawartości
andr1962

Pompy cyrkulacyjne Jebao (WP10, WP25, WP40, WP60...)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do wydajności to po awarii mojej wp-10 wsadziłem JVP-101 w akwarium tornado .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja WP-40 chodzi już prawie rok ale spadek wydajności spory. Koralami buja ale po powierzchni wody widzę, że amplituda zminiła się z 3cm do niecałego 1cm. Jak się wyczyści to jest lepiej ale nie chcę mi się jej ciągle "serwisować".

Komarek nie wiem, wypróbuj...hehe, jak się sprawdzi to też usunę.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to po awarii mojej wp-10 wsadziłem JVP-101 w akwarium tornado .

Chińczyk na Chińczyka ale spokojnie sam mam 2szt. JVP 102 i fajnie dmuchają w słodkim baniaku, wspomagają dystrybucję CO2 :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie śledzę tematu od początku a mam takie pytanko ale na temat RW-4 i RW-8

słyszałem że można je łączyć aby pracowały w jednym rytmie jak to zrobić trzeba dokupywać jakiś dodatkowy sterownik

obecnie posiadam w swoich 200l tunze 6045 i RW-4 tunze chce zamienić na RW-8


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jebao to mam WP-40 ta już pracuję ponad 8 miesięcy i dojść głośna jest,wymieniłem ją na gwarancji trochę cichsza była ale niestety dalej to słychać buczenie.Z zestawem miałem nie małą przygodę bo zasilacz został zalany przez pęknięty wąż z hydrauliki...

Zasilacz sam wymieniłem na sklepowy.Tak działało to z koło dwa miesiące pewnego dnia wyłączam załączam i co ? tryb sensor miga a pompa dmucha na 100% bawię się guzikami brak reakcji, Więc otworzyłem sterownik pomierzyłem wszystko działa nic nie padło.Porobiłem parę miar i prób na diodach i cyk w pewnym momencie sterownik się odblokował i znów wszystko działa normalnie tak jak by była jakaś śmieszna blokada przed spięciem czy coś w ten deseń,jak na razie pompa działa, z spadkiem wydajności w akwarium 120x60x60 jakoś nie doświadczyłem.Później przyszła myśl kupna jebao RW-8 bo w baniaku trochę słaba była cyrkulacja, pompa w porównaniu do WP-40 niebo a ziemia słychać ją tylko jak przyłoży się ucho do szkła (a dmucha na max ustawieniu) jak bym miał możliwość bym zamienił WP-40 na jeszcze jedną RW-8 bo pompa dobrze dmucha i co najważniejsze cichutka i odpukać brak awarii :cat:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są stare sprawdzone tunze sam mam model 6100 już u siebie 3 lata i bez awarii. A ile prędzej chodziły kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Tomek,

te Tunze chyba nigdy nie zostana pobite. Szkoda, ze powoli robi sie problem z czesciami zamiennymi, ale to byla pompa !!!


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Tomek,

te Tunze chyba nigdy nie zostana pobite. ...

Możliwe, że Tunze są OK, możliwe, że są bezkonkurencyjne ale są jeszcze HYDOR Koralia - ja mam chyba Korialia 2 - gdybym nie widział, że pracuje wirnik i jest konkretny ruch wody - bezgłośna i bezawaryjna ...

Jedyna rzecz co bym zmienił, to ośki - dali ceramiczne. Mnie podczas czyszczenia jednej pompy pękła ośka - niestety, ale udało sie znaleźć altrernatywę - oska ze stali nierdzewnej i ponad dwa lata jest OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników WP miał taką przypadłość ze swoją pompą, mianowicie, czy magnesy zamiast przyciągać się wzajemnie, zaczęły się odpychać ??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zamieniłeś magnesów . miałem tak jak magnes od wp 10 chciałem dać do wp25 (przez przypadek ) :D


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może obróć o 180 st.


Miękko LPSowe

60x60x50 (180 l), Blau Overflow 3000 (25mm), New Jet 2300, Black Python 110W, Schuran 120, Jebao WP-25,Jager 200W, sump: 57x50x35 (60 l), LR: 18 kg, LS: 9kg Live Aragonite Natural White.

aa9e7f12009aeb87acdcf619fe29ea51u688a610.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pompe umiesc w jednym koncu akwarium, a magnes po przeciwnej, to te pompe dopchnie do szyby.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Znalazł się winowajca, 2 miechy temu kumpel jedną wziął i tak doszło do podmiany magnesów, on ma ten sam problem więc kłopoty się skończyły :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2x RW-15 i juz trzeci raz zdaza sie ze po 10 minutach, po ktorych powinny sie pompy wlaczyc, nie wlaczaja sie. Tak jak by sie zawiesily.

Posiadam 2x RW-15 i juz trzeci raz zdaza sie ze po 10 minutach, po ktorych powinny sie pompy wlaczyc, nie wlaczaja sie. Tak jak by sie zawiesily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie śledzę tematu od początku a mam takie pytanko ale na temat RW-4 i RW-8

słyszałem że można je łączyć aby pracowały w jednym rytmie jak to zrobić trzeba dokupywać jakiś dodatkowy sterownik

obecnie posiadam w swoich 200l tunze 6045 i RW-4 tunze chce zamienić na RW-8

RW-8 ma ten sam sterownik, co RW-4, a jest to sterownik bezprzewodowy. Wystarczy na sterowniku jednej pompy ustawić tryb "Master", a na drugiej "Slave" i obie pompy będą działały na jednym sterowniku. W rzeczywistości działać będą wszystkie funkcje obu pomp sterowane z jednego sterownika poza prędkością. Gdy będziesz chciał ustawić różne prędkości obu pomp to trzeba to robić na każdym ze sterowników oddzielnie. Ponadto działając na jednym sterowniku obie pompy w jednym momencie mogą oczywiście działać tylko w tym samym trybie np. pulsacja, praca ciągła, praca losowa etc. Ja mam w ten sposób ustawione dwie pompy RW-4, ale szczerze mówiąc nie widzę w takim rozwiązaniu jakiegoś szczególnego ułatwienia. Gdyby jednym sterownikiem można było ustawiać różne tryby pracy każdej z pomp oraz różne prędkości to co innego.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zbiornika o wymiarach 170x80x60wys cm jakie proponujecie falowniki proponujecie zastosować? Mam na uwadze 2x RW20 albo 2xRW15 ?? A może inaczej ?? Zbiornik z miękasami, więc nie wymaga okropnego czadu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2xRW15 to tez moze byc za duzo. Ja mialem 2xRW15 w 150x50x50 i ten zakup byl ogromnym bledem ( o wiele za mocne). Teraz celuje w RW8 i RW4 z tym ze jeszcze nie wiem ktore, a tez udezam w miekkie i lps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć falownik z zapasem w razie zabrudzenia i tak by nie zawsze jechać na s1.

Jednak to prawda że tracą z 10-20% po mocnym zabrudzeniu.

Wp40 na s2 jest głośniejsza niż wp25 na s1, wp40 na s1 jest już sporo głośniejsza od wp25 na s1.

Wp40 na s2 jest dla mnie akceptowalna jeśli chodzi o głośność.

W mojej ocenie tak by wyglądało ale trzeba pamiętać że minimalny litraz i s1/w1 to wyleje wodę.

wp25 200-350l s3/s1

wp40 300-500l s3/s1

wp60 500<

Przykładowo u mnie przy 400l na wp25 w1/s1 fala z 2-3 cm na szybie na wprost pompy za pompą na szybie ok.2cm.

Na wp40 s3 w1 pracuje podobnie co s1/w1 wp25. Na wp40 s2 fala 3-4cm na wprost 2-3 cm za pompą.Na s1 nie wypróbuje bo mi wyleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rw-15 w akwarium 100x65x46 dopiero po podłączeniu zasilacza 16V( bo taki miałem ) jest w stanie pracować w trybie W-1 i H na najmniejszej sile aby piasek nie wyrywało , ale mając doświadczenie z wp-10 zapewne zmniejszy się siła po czasie .I chyba lepiej mieć zapas mocy , jak do mnie pompa głośna w szczególności w trybach falowania zresztą to samo było z wp-10 .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakis sklep w ktorym mozna sam wirnik do RW 15 zakupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Posiadam RW4 i RW8. Jedną z nich ustawiam na master drugą na slave. Włączam tryb W1, obie ruszają jednocześnie i działają razem przez kilka minut. Po chwili jednak pompy rozjeżdżają się i każda dmucha jak jej się podoba. Miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokrętłem regulujesz ile trwa pauza/praca - więc sprawdź bo może zasada master/slave działa tylko na W1 ale już na jej częstotliwość nie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.