Skocz do zawartości
sivczenko

Podwójna kuracja chemicleanem nie pomogła!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj zaciemnić baniak na dwie doby, może pomoże :)


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest dino???????? no oki a czy jak wyłącze całkowicie swiatło na 2 dobczy czy koralom nic nie bedzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw parametry wody - rób regularne podmiany co 2-3 dni po ok.15-20% wody.

Nic więcej nie dawaj - uzbrój się w cierpliwość i czekaj.

Zobaczysz że powyższe działania pomogą.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do twojego litrażu powinieneś użyć około 10 miarek i po pierwszej kuracji czyli 48 godzin powinieneś podmienić 20% wody i ewentualnie powtórzyć kurację jeśli nie pomogło ale trzeba też pamiętać aby odessać po kuracji co się da odessać

Do 500L nalezy zastosowac 13.2 miarki. Chemiclean podaje w Galonach ale US, nie UK, jest drobna roznica,

dla niepewnych mozna tu przeliczyc jedna lyzeczka na 10 gal

https://www.google.c...657.JbKKbFxgvaA

A na zdjeciu jest dino ;)

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500L nalezy zastosowac 13.2 miarki. Chemiclean podaje w Galonach ale US, nie UK, jest drobna roznica,

dla niepewnych mozna tu przeliczyc jedna lyzeczka na 10 gal

https://www.google.c...657.JbKKbFxgvaA

A na zdjeciu jest dino ;)

i co w związku z tym?

napisałem około bo podejrzewam że jest w tym spora ilość skały i całej reszty i po odjęciu tego daje nam sporą ilość mniej wody bo stosujemy tylko w przeliczeniu ile jest samej wody

chemiclean podaje na opakowaniu również w litrach że miarka na 38l więc chyba jest to jasno opisane po polsku


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze tak, nie oburzaj sie az tak bardzo, nie stosowalem z opakowaniem po polsku, podalem instrukcje jak jest i przelicznik, skaly i pisaku z reguly sie nie odejmuje, kiedys byla dyskusja na reef central wlasnie i koles z firmy sie obszernie wypowiadal bo byly pytania dosyc kasliwe, suma sumarum wyszlo ze jedna szpatulka moze zrobic wielka roznice, ale co by nie bylo, mamy tu przypadek dino, chemiclean mozemy sobie odpuscic :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc problem z dino, coś mi nie pasowało to na cyjano


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka; jeśli pomaga Chemicleat, to mamy do czynienie z Cyjano, a jeśli AlgeaX, to Dino ;). Swoją drogą bardzo podoba mi się sposób Przemka, jednak przy dużych akwariach, podmiana 20% wody co 3 dni to chyba wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a co z tym gaszeniem swiatła na 2 doby ? zastosować ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc problem z dino, coś mi nie pasowało to na cyjano

ok sorki wielkie za wprowadzenie w błąd że to cyjano :) ale taką właśnie diagnozę postawił jeden z forumowiczów :( tak więc dino :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on jest na pompie tunzie :) pieni jak szalony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swirek wiem ze 0u ciebie algae x pomoglo ale ja po swoim przypadku odradzam zeszla mi jedna rybka moze i trudna w chodowli ale wszystko bylo na dobrej drodze na wieksze akwa ( padla ryba jezowiec dino - brak oznak niezadowolenia) ja zrobilem tylko tyle -

- zwiekszylem obieg bo eksperymentowalem powrot dalem na rurce fi 16mm po jakims czasie jak dojzalem sie w tym powodu dino wrocilem do fi 25

-odessalem czesc piasku zrobilem cienka warstwe tak zeby rozgwiazda nie padla ( zyje do teraz ) dokupilem 2 babylonie teraz dokupie do pomocy jeszcze jakas babke uwazam ze do kopania nigdy za malo

-wydmuchalem skale predzej zalozylem skarpety na splyw i powrot w tym samym czasie wyszyscilem sump

-jeszcze dodam jeden falownik do wspomagania

-nie robilem podmian po co zywic plage

mysle ze ta plaga robi sie z syfu ktory zalega a takich miejsc jesst mnogo w naszych akwa wiec trzeba to ograniczac


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz ten Chemiclean jest na tapecie.......

Ktos z Was kiedys doczytal jak stosowanie CC wplywa na flore bakteryjna calego zbiornika? OWiadomo ze CC to antybiotyk - erytromycyna i jako taki, nie zabija tylko cyjanobakterii ale cala game mikroorganizmow, w tym pierwotniaki. Ciekawe jak to sie ma w stosunku do bakterii probiotycznych czy innych pozytecznych jednokomorkowcow..


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a co z tym gaszeniem swiatła na 2 doby ? zastosować ??

Możesz przyciemnić zbiornik tylko co na to życie które już dostało w kość po innej kuracji.Możesz również wypróbować H2O2 bez zaciemniania.Lecz po takich kuracjach Chemicleanu jakie przeszło twoje szkiełko ja bym zostawił tak jak jest robił podmianę odsysał i uzbroił się w cierpliwość tak jak napisał Przemek


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze CC to antybiotyk - erytromycyna

A skąd wiadomo jeżeli można spytać? Raczej w opisach produktu widywałem, że nie zawiera erytromycyny. Nie wiem czy jest to informacja od producenta (nie widziałem opakowania) ale wiele sklepów opisuje go tak: http://www.zoofokus.pl/?28,chemiclean&PHPSESSID=638e4c368e86b681bb930af8636d2030 P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, masz racje. Popelnilem blad przyjmujac wniosek, ze CC dziala tak jak wiekszosc innych produktow na cyjano, ktore wlasnie zawieraja erytromycyne. Znalazlem taki opis w jednym ze sklepow, ktory sugeruje ze CC wlasnie nie ma erytromycyny: Cynobacteria is usually encouraged with the presence of nitrate and ammonia, which are both fixed forms of nitrogen. Chemi-clean helps clean and remove this problem algae through its own unique process. Most other red slime removers use purely antibiotics, namely erythromycin to take care of the algae. The use of such substances with in your aquarium can have disastrous effects upon your nitrifying bacteria and cause your tank to crash, killing the inhabitants of your aquarium.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem kilka razy i skutków żadnych nie zauważyłem.

czyli cyjano zostało? ;)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis cały dzień nie załączałem światła i też tak zrobie jutro może coś pomoże oby bo jak nie to już bede bezradny i chyba będę czekał tak jak piszą inni. Ale czy na takie brązowe coś na piasku da się patrzeć codziennie?? chyba nie !! no i czy jest to tak że nic nie robienie pomaga i schodzi całkowicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.