Skocz do zawartości
luft

Zlot Zimowy 2014 co, gdzie, jak? Milówka?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za ale głównie przeciw.

Milówka fajne miejsce. Niestety bardzo nie przyjemna w tym roku gospodyni.

Strzelała focha i ogólnie w moim odczuciu traktowała nas jak zło konieczne.

W czasie wyjazdu padały propozycje o przeniesienie zlotu w inne miejsce (Szczyrk, Wisła i coś tam jeszcze)

Myślę że chłopaki z południa znajdą coś fajnego gdzie nie będziemy intruzami.

A zloty można tytułować zima/lato.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej takimi pomysłami nie wqurwiaj Staniego he,he... :secret::evil: .A co do wszelakich zlotów,to jeśli ktoś ma chęć przyjechać,to czy ma daleko,czy blisko,to i tak przyjedzie. I z której strony by nie patrzył,to dyskusja w temacie wydaje się być jałowa...

Dokładnie. Stach jak to przeczyta, to mu zwieracze puszczą. :rant: :rant: :realmad: :realmad: :realmad:

Sylwester jako termin zlotu to może jedynie wywołać konflikty w rodzinach. Nawet jeśli współmałżonka/ek toleruje nasze hobby, a nawet wyjazdy na zloty, to już na wspólny wyjazd w takim terminie może zabraknąć tolerancji.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie chcę być odebrany źle, czy nieobiektywnie, ale... No właśnie, ale... Zlot zimowy byc musi, ni powinien, nie dobrze by było zeby był, tylko musi być, koniec kropka! Ale czy musi byc w Milówce? Napisze jak ja to widzę, pierwszy zlot jaki zorganizowałem był w Wieżycy, drugi chyba też, ale, ale o ile miejscówka była spoko i malownicza, to właściciel ośrodka mnie wk**wiał, robił łachę, i jeszcze próbował walić nas na kasę, do tego brakowało zajęcia, no bo ileż można siedzieć, gadać i chlać, tak, nie pić tylko chlać??? Właśnie brak zajęcia wpływa na rozpad zlotu. Potem pojawiły się Wdzydze, i okazały się strzałem w dziesiątkę, dlatego że, jest w pytę zajęć, serio, nie jest tak że z braku zajęcia człowiek siedzi i wali wódę, bo to zabija, jest siata, są kajaki, jest tawerna, wieża, ogniska, gitary, gra w "Mafię" (zwariowałem na jej punkcie) :) siedzenie do rana i picie od rana, ale nie do zabicia i nie z nudów... To samo można zrobić zimą, na prawdę, nie odbierzcie mnie źle, ale po frekwencji widac że Milówka umiera, nie zlot zimowy tylko miejscówka, bo tam kurwos maczos NIE MA CO ROBIĆ!!! Tak szczerze, na tych wszystkich prelekcjach, wykładach i audytach dowiedzieliście się czegoś czego nie wiedzieliście (oprócz rekinów)? Czy zamiast siedzieć i słuchac nie wolelibyście na przykład hmmm... Urządzić zawodów zjazdu na czas na torze dla dzieci zjeżdżając na dętce? Takich serio, z nagrodą, mierzeniem czasu itp? Nie byłoby ciekawiej? Weselej? Na cholerę się spinać? Mało mamy szkoleń, odczytów, audytów i zebrań na codzień w pracy? Tyle chyba ode mnie, więcej luzu, mniej komerchy... A będzie cudnie... Inaczej - zlot zimowy umrze śmiercią naturalną...

Spotykajmy się na zlotach jako akwaryści i kumple, a nie jako sklepy, importerzy, hodowcy i klienci - na to mamy cały pozostały rok, wystarczy... Ja na zlocie to chciałbym ze Stanim Marlboro zapalić, Craba do kajaka wsadzić, ze Smykiem drogę pomylić, a z Januszem na werandzie nad ranem Maleńczuka na spóle na jednych sluchawkach posłuchać...

Jeszcze jedno - na południu jest Was gęsto, nie wstyd Wam że Crab musi z Norwegii zlot na południu Polski organizować??? :p

Nie gniewajcie się, musiałem to w końcu z siebie wyrzucić, tak jak Inmar, on tez ma rację, moja żonka pojechała raz do Milówki, potem powiedziała że wydac tyle siana na chlanie cąły weekend to ona woli na miejscu - ma bliżej do domu... ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z @sebem zgadzam. Moja małżonka nie chce do Milówki w zimę jechać bo tam kompletnie nie ma co robić. Żeby choć ośla łączka z wyciągiem była. A Szefowej się nie dziwię. Po raz kolejny remont robić :hrhr:

Edytowane przez Włodzimierz (wyświetl historię edycji)

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może Zwardoń albo Soszów , tam sie raczej człowiek nudzić nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było pojechać jak jest jeszcze śnieg, wtedy mozna jakiś kulig zrobić wieczorem, potem ognisko z kiełbaskami i jakimś prądem, na drugi dzień można na nartach pośmigać, albo na "jabłuszkach" lub na sankach albo tak jak kiedyś się jeździło na workach z sianem :).

Myślę że najlepiej by było pojechać do większego miasta w górach i wtedy będzie co robić :).

Jakby termin był "ze śniegiem" to bardzo chętnie przylecę a jak bez to i tak przylecę.

@Seb - Maleńczuka również z wami z chęcią jeszcze raz posłucham i zapalę papieroska na tarasie :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Panie i Panowie. Po 22 września powinienem coś wiedzieć na temat miejscówek w Brennej i Ustroniu. Generalnie może uda mi się coś ciekawego wymyślić. Tylko podstawowe pytanie, na ile osób się przygotowywać i na jak długi czas? Czemu akurat tam? bo moja mama organizuje tam szkolenia, więc jakieś wtyki powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze zlot zimowy bez sniegu jest do kitu, bo co mozna robic kiedy roztopy, lub brak gorki.

I nie ma to znaczenia czy wybierzemy Milowke czy jakiekolweik inne miejsce.

Moze powinnismy zerwac z zimowa forma zlotu czyli grzania do 5 rano i zrobic cos zupelnie inaczej.

Sporty ziomowe lub jakis osrodek gdzie jest SPA, basen, i cos dla dzieciakow. Wtedy kobitki mialy by co robic kiedy my w miedzy czasie, meczyk lub polowanie na zajaca.

Czy jest cos u Nas w kraju na co jest martwy sezon w styczniu i w lutym co by cena nie zastraszala?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Sebem. I tak się jakoś do "kupy zbierzemy". Nowa miejscówka jak najbardziej, bo ja jak zwykle z synem pojadę. W Milówce nie maił gdzie na dworze poszaleć. Warto jeszcze zrobić dobry ukłon w stronę przyjezdnych, aby z lotniska na zlot mieli w miarę dobry dojazd, lub żeby po drodze na zlot było ich łatwo odebrać i dopakować do samochodu.

Czekam na termin i bukuje w kalendarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proponuję zlot na słowacji, chopok ???? :)

dla lubiących białe szaleństwo Jasna Chopok, pozostałym osobom tatralandia :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... to ja Wam polecam Stronie śląskie i hotel Morawa. Fajne miejsce, stoki narciarskie blisko, jakieś 8 km.

Z tego hotelu akurat dowożą pod sam stok (oczywiście przywózka w cenie pokoju). Jak byłem w zeszłym roku to zorganizowali nam ognisko z grzańcem (ilości wina nie powalały :p ) Jedzenie smaczne, jest tez bar B). Widziałem kulig, czyli też można zorganizować.

w okolicy jaskinia niedźwiedzia (przepiękna...polecam), kopalnia złota . Praga całkiem niedaleko. Stoki też fajne, co roku coś nowego. można też poszukać innych kwater. na samym stoku powstały apartamentowce.

ogólnie sporo możliwości "wypoczynku"


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami bywam w tym miejscu www.hotelstok.pl w Wiśle.

nie nocuje tam, ale jeżdżę skorzystać ze spa. Mają fajny basen, chyba 6 saun do wyboru, jacuzzi, bar na basenie itp. itd. Koszt 30zł za 3 godziny. Dla gości hotelowych spa gratis. Przy hotelu jest wyciąg narciarski więc można w butach narciarskich iść. Poza tym do centrum Wisły jest kilka km, a tam z pewnością jest więcej atrakcji / np. muzeum A.Małysza /. Wszystko niby fajnie, tylko doba hotelowa ze śniadaniem dla 2 osób to 399zł...

zerknijcie sobie, bo serio warto tam się wybrać choćby wygrzać się w saunach i potaplać w basenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to proponuję zlot na słowacji, chopok ???? :)

I to jest pomysl, jest na forum kolega co polowe rodziny ma na Slowacji.

Zraz go tu do tablicy przywolam, dzwonie :phone:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ośrodki, w których mogę spróbować coś zwojować. Oczywiście jeśli będzie zainteresowanie:

http://jawor.ustron.pl/

http://kotarz.com/

Ogólnie lokalizacja tego pierwszego jest rewelacyjna. Około pół godziny piechotą od cywilizacji, duża górka przed domem, na którym dzieciaki mogą poszaleć i pięć minut piechotą na stok, który znajduje się na przeciw. Do tego smaczne jedzenie i sympatyczna obsługa.

Drugi z domów obadam w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, o Sylwestrze lepiej tu nie rozmawiac, ale gdyby ktos zaproponowal... Moze by sie tym razem jakas grupa zebrala. Pokazujecie takie ladne spa i narciarskie tereny... :thumbup:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już Roman (@Bau) napisał, rozmawialiśmy o tym, że Pani właścicielka z Milówki miała chimery....Zaczęło się od tego, że dojechaliśmy (jako pierwsi) i robiła problem ze zrobieniem obiadu od tego się zaczęło a na samym końcu standardowo problem z rozliczeniem oczywiście liczyła więcej niż było umówione...w dodatku robiła problemy w postaci liczenia dzieci jako dorosłych, jak dla mnie to już przeginka.

Na tą chwile jestem chętny i jak się coś wyklaruje to proponuje zrobić ankietę i wtedy się wybierze miejscówkę.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obudzilem Piotra, zaraz bedzie nam tu pokazywal i proponowal :thumbsup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna, chopok http://www.jasna.sk/pl/urlop-w-gorach/aquapark-tatralandia/ tylko strona jeszcze nie przerobiona na wersję zimową ;)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak bedzie wiecej "atrakcji" niz w Milówce to pewnie zajedziemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Grzes nie moge pokazac tych atrakcji zadnego z forum zona nie pusci :thumbup:

Poniewaz moja pani jest slowaczka i jestem tam dwa razy w roku znam wiele super miejsc

jesli ten kierunek was interesuje bardzo chetnie cos zorganizuje

Mozna spotkanie rozszerzyc o Slowacka grupe morszczakow ,z REEF.SK jesli byscie chcieli na wesolo

przedewszystkim spotkanie w Tatrach do zwiedzania Štrbské Pleso,Smokoviec,tatranska lomnica i inne

do picia Sliwowica :thumbsup: tatransky caj :do zagryzania Slowaczki :secret:

wielu z was napewno juz tam bylo wiec nic dodac moge zalaczyc wieczorem kilka fotek

post-12081-0-59702700-1378978775_thumb.jpg


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkanie ze słowackimi morszczakami brzmi bomba!

zwłaszcza, że Słowacy mówią tak jak my, przyjamniej ja rozumiem wszystko :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.