Skocz do zawartości
Waldi

ustniki

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktoś doswiadczenie z ustnikami?

który będzie najbezpieczniejszy dla miekkich korali ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to kwestia osobnicza, kolega miał imperatora, w pierwszy dzień zjadł mu trochę montipo , na drugi dostał kopa z baniaka, u innego w baniaku nie rusza niczego, ani miękkich, ani lps, ani sps

http://pl.reeflex.ne...flavissimus.htm

ten jest dość popularny, może ktoś kto trzymał go w baniaku się wypowie

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W 740 litrach? Z krewetkami, koralami? Nie ma szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki piękny okaz jak się nie mylę ma Oliwier na sklepie. Obsada koralowa baaardzo uboga ale np eufilie są.

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 20 cm imperatora wyhodowany od osobnika 3cm

ja spiruline korali miękkich nie rusza a jak skubnie to nikomu nie ubedzie

moim zdaniem najładniejsza z dostępnych ryb morskich razem z hepatusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 740 litrach? Z krewetkami, koralami? Nie ma szans.

guzik prawda

tak naprawdę każda ryba jest za duża do naszych baniaków

czy ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe odmiany ustniczków z miękkimi ?

chcę skompletować piękne ryby ale z miękasami

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chaetodontoplus mesoleucus. Miekkich nie rusza. Podskubuje troszke sps-y ale nie za mocno. Mysle ze z tej rodziny do miekkich spokojnie mozna cos wybrac. Sa bardzo oryginalnej urody, aczkolwiek do Holacantusow im troszke brakuje 8-)


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem początkującym morszczakiem, więc tylko malutkie spostrzeżenie z wcześniejszego słodkowodnego wieloletniego doświadczenia. W moim 285 l akwa piranie pacu wyrosły z 3 cm do 45 -50 cm. Miałem ich 5. Żarły wszystko co wpadało do akwa i rosły tak, że w pewnym momencie musiałem usunąć wszystkie dekoracje i rośliny. W końcu znalazłem chętnego kolegę który przygarnął moje rybcie. Myślę, więc że przy odpowiednich warunkach mogą w naszych akwa dorosnąć do sporych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chaetodontoplus mesoleucus. Miekkich nie rusza. Podskubuje troszke sps-y ale nie za mocno. Mysle ze z tej rodziny do miekkich spokojnie mozna cos wybrac. Sa bardzo oryginalnej urody, aczkolwiek do Holacantusow im troszke brakuje 8-)

dzięki,

zegeye za odpowiedz

o takich odpowiedzi oczekuję

mam wrażenie że tu na forum to nanokaczor czy tomas666, to co początkujący akwaryści to coraz to bardziej doświadczeni

no to gratulacje ichtiolodzy :clap:

i prosze mi tu nie offtopować

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK bardzo popularna ryba w systemach Fish Only, ale z akwarium ponizej 1000L to nie widzialem.

Po sklepach maluchow sporo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz a widziałeś gdzieś u kogoś podobne rybki z miękkimi?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Cilarisa razem z Imperatorem i Annularisem i Navarchusem .Miałem miekkie korale ale nie zauważyłem żeby w nich gustowały mówię tu o synulariach ,cladeliach ,sarcopythonach i discosomach .Napewno też nie ruszają kilku gatunków euphyli .Takie były czasy i takie korale ,ale Cie doskonale rozumie bo sam myśle żeby do tego wrócić .Jak znajdę chwile to może poszukam jakiś fotek z tamtych czasów .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w akwarium same Angels fish i skala. Karmienie 3-4 razy dziennie by zastapic ich preferencje zywieniowe

OceanNutrition ma pokarm dla ryb co sie lubuja w gabkach i koralach. Moze karmiac taka rybe obficie jest szansa ze nie zaiteresuje sie miekasami.

Kupic malucha , papu pod nos, zanim urosnie moze zapomni o swoich naturalnych sklonnosciach.

W akwariach wiele ryb traci swoje naturalne instykty


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Cilarisa razem z Imperatorem i Annularisem i Navarchusem .Miałem miekkie korale ale nie zauważyłem żeby w nich gustowały mówię tu o synulariach ,cladeliach ,sarcopythonach i discosomach .Napewno też nie ruszają kilku gatunków euphyli .Takie były czasy i takie korale ,ale Cie doskonale rozumie bo sam myśle żeby do tego wrócić .Jak znajdę chwile to może poszukam jakiś fotek z tamtych czasów .

świetna odpowiedz

hmm tylkozastanawia minie imperator ,tosz to ponoć pirania na grzybki różnego rodzaju

poszukaj co jak możesz fotek


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imperatora miałem młodego grzybków nie miałem za wiele poza kilkoma czerwonymi i niebieskimi discosomami .Zdjęcie no cóż szałowe nie jest ale to było wieki temu ale chodzi bardziej chyba o to że z miękkimi można je trzymać, a coś tam widać akwa było 900litrów potem było większe ,ale nie wiem gdzie mam fotki i czy w ogóle mam .

Co do krewetek to na bank miałem kilka sztuk czyszczących do tego jeszcze duże wargatki i nie pamiętam aby ich ubywało .

post-15514-0-49438100-1379071129_thumb.jpg

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i gitara

ciekawe czy ktoś sie przyzna czy ma też coś w podobnym stylu :smiling:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam imperatora już ... nie wiem, ponad grubo rok - obecnie jest w trakcie wybarwiania. 0 zainteresowania miękkasami, LPS-y tylko calustreę skubnął, ogólnie wszystko głęboko w nosie ma - podsuwam mu nori, przeróżne mrożonki i cały czas szukam mrożonych gąbek dla niego, bo je lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacanthurus navarchus - piękna rybka, u mnie jak była to zero zainteresowania koralami. Grzybki, xenie, sarco, sinularie, lps i sps (1 acra, 3 rodzaje monti).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie ,czy ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z ustniczkami?

jakieś fotki może? :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem również imperatora, młody osobnik ok 6cm nie było z nim żadnego problemu, zero zainteresowań koralami, podskubywał glony i wcinał wszystko co wrzuciło się do akwarium. Jak już zmienił barwe, stał się agresywny wobec współmieszkańców dochodziło do przepychanek z hepatusem który był większy od niego. Chelmonowi który był w zbiorniku dużo wcześniej od niego nie dawał mu żyć. Jak tylko pojawił się w polu widzenia puszczał się za nim i gonił go tak pare długości i na chwile był spokój. Wtrąbił prawie całą calustre, inne lps nie ruszał (Lobophilia, euphilia,). Niemogłem patrzeć jak ściga chelmona i imperator poszedł w swiat.

Znajomy ma małego Lamarca ok. 5 - 6cm, obgryza protopalythoa i zohantusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że różne są opinie ,ale jednak mozna pewnie wybrać gatunki co nie szarpią miekkich

ciekawe czy ktoś ma ustniki z rok ,dwa w akwarium z miękasami i coś mogą na ten temat powiedzieć


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od danego osobnika, jeden będzie ruszał a drugi już nie, moja Centropyga nic nie skubie ale ma też żarła u głowy i tyłka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj http://nano-reef.pl/...za/page__st__40 od stycznia w baniaku. Zjadł ksenię(tą na czubku skały po lewej) i trochę podskubał parazoa (te w tle na zdjęciu z wargatkiem). Poza tym niczego innego nie tyka. Przepiękna i spokojna rybka. Dla mnie najważniejsze są ryby, a do nich dopasowuję inne zwierzaki. Jeśli jesteś zdecydowany na fajniejsze rybki, to wrzucisz parę ukwiałów i miękasów i możesz hodować większość gatunków. Większość odradzała mi zakup ustnika tak jak i start na suchej skale he he. Proponuję zakupić rybkę i cieszyć się z akwarium tym bardziej, że idziesz w kierunku rybek. Ja ostatnio dodałem Odonus Niger z którym również nie mam problemów, a oko cieszy. Pozdrawiam.

ps......a jak nawet coś innego sobie skubnie to co się stanie!!?. Miękasy rosną na potęgę :)

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echindorus ,świetnie,fajny zbiornik :thumbup:

dość miałem już tych spsów ,przejadły mi się,chwile tak,była euforia,ale to mija

jednak ryby są o niebo ładniejsze

czyli tak

mamy już na liscie navarchusa,pinsetnika,odonus niger,chelmon

myśle że centrophyge bicolor też będzie jedną z najmniej skubiących

na pewno jakiś platax też bedzie,rośnie duży wiem postaram sie o malutkiego,niech to troche potrwa

podoba mi sie auriga ,to nie ustnik tylko motyl, ale tu może być wiekszy problem z szarpaniem miękkich


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.