Skocz do zawartości
bakuba

nie, nie zapytam czy setki milimetrowych rozgwiazdek to plaga

Rekomendowane odpowiedzi

poprzedni właściciel mojego Cacka mówił abym odławiał i wyrzucał rozgwiazdki..robiłem to ale i tak obecnie mam w przybliżeniu 6malenkich rozgwiazdki na centymetr kwadratowy..walczyć z nimi czy jest nadzieja że np coś je wyje?

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj podobne tematy - w goole wpisz asterina + nano_reef


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to o co zapytasz ??? rozgwiazdki ? jednym plaga innym zbawienie (jako pokarm np.)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem:)

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asteriny- te białe są nieszkodliwe poza tym, że mogą się namnażać w bardzo dużym tempie i wtedy jest problem- lepiej to wyrzucać. No chyba, że masz krewetkę arlekina- one się tym żywią ... tzn rozgwiazdami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asteriny- te białe są nieszkodliwe poza tym, że mogą się namnażać w bardzo dużym tempie i wtedy jest problem- lepiej to wyrzucać. No chyba, że masz krewetkę arlekina- one się tym żywią ... tzn rozgwiazdami :)

A jaki to problem?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli na ściany wychodzą;)

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj do baniaczka krewetkę harlekina :) Będzie miała jak w raju :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zacząłem takiej szukać..

bakuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznij szukać dwóch. Podobno parami lepiej sobie radzą.

Tylko pamiętaj że jeśli masz inne rozgwiazdy to mogą również stać się ich daniem.

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tych krewetek, wbrew pozorom to co nazywasz plagą rozgwiazd w zbiorniku rzedu 200-250 litrow to pożywienie dla pary krewetek na kilka tygodni. mialem to kiedys i wiem co mówię. później krewetki padną. te krewetki żerują na rozgwiazdach praktycznie non stop.

lepiej tak jak pisze tester ograniczyc glony, albo po prostu podczas czyszczenia akwarium ,a zakładam, że kazdy systematycznie :) czysci choćby szyby... podstawiac siatke jak beda odpadac i w ten sposob usuwac je z akwarium.

no chyba, że decydujesz się na dokarmianie krewetek później, ale wtedy musisz miec źródło rozgwiazd żywych albo przechowywanych mrożonych, ale to pod ryzykiem tego, że nie wiadomo czy krewetki podejmą mrożone bo z tego co słyszałem czasami sie to zdarza, że akceptują tylko żywe.

Jeśli masz dużo skały z zakamarkami - to sory nawet sobie za bardzo na te śliczne krewetki nie popatrzysz, bo 3 minuty po wprowadzeniu do akwarium po prostu ramię w ramię wolno wchodzą między skały i później to prawie ani widu, ani słychu, tylko rozgwiazdy widzisz , że znikają... przynajmniej tak wygląda moje doświadcznie z hymanocera picta.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chciał miec taka plage. U mnie asteriny jakos nie powiększają populacji. Widuje czasem jedna czy dwie sztuki i to wszystko.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam glonów a rozgwiazd plaga. Też się zastanawiam jak się ich pozbyć

A wapienne masz?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez była masa i rzeczywiście gdy parametry się poprawiły i duża cześć glonów zniknęła ilość rozgwiazd tez spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zdążyłem zorientowac to asteriny zjadają glony wapienne, glony wapienne zarastają skałę i zaklejają ją powodując że jej porowatość się zmniejsza, mniejsza porowatość to mniejsze zdolności filtracyjne. Z tego wychodzi że asteriny są porządanym mieszakańcem akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus

Mam asterinki z czerwonym wzorkiem na środku, gdzies przeczytałem że potrafią podgryzać korale, natomiast asterinki bez wzorka nie ruszają rzekomo korali. Jest w tym prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieskie , nie pamietam czy mialy czerwony wzorek, u mnie to były raczej w niebieski szlaczek :), tak zdarzyło się przyłapać jak siedziały na sinularii. białe nigdy nie wlazły , albo po prostu nie zaobserwowałem.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się pojawiły tydzień temu. Póki co po koralowcach nie łażą, ale mam na nie oko. Zdania co do ich szkodliwości są podzielone, zobaczymy. Może będą to jedyne rozgwiazdy, które u mnie przeżyją.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprzedni właściciel mojego Cacka mówił abym odławiał i wyrzucał rozgwiazdki..robiłem to ale i tak obecnie mam w przybliżeniu 6malenkich rozgwiazdki na centymetr kwadratowy..walczyć z nimi czy jest nadzieja że np coś je wyje?

bakuba

Niestety nie ma na to lekarstwa po za Harlequinem. Asteriny bardzo chętnie zmieniają upodobania kulinarne (z doświadczenia) i niestety spadek ilości glonów najczęściej zachęca do spróbowania korali czy ulubionych polipów zoanthid. Wybieranie asterin to walka z wiatrakami. Wychodzą na żer najczęściej nocą a te co widzisz gołym okiem są już stosunkowo duże.Pomyśl o tych co jeszcze nie widzisz.... W efekcie końcowym populacja się rozrośnie i zeżre ci wszystko co masz w swojej solniczce.Widok pierwszej gwiazdki na szybie też mnie ucieszył .Niestety tydzień później nie było mi do śmiechu patrząc co wyprawiają asteriny z polipami ,które ginęły w oczach.Wybierałem co dzień jedną dwie potem juz pięć itd. Harlequin zrobi z tym porządek bardzo szybko. Wadą tej krewetki jest jej menu. Otóż je tylko i wyłącznie rozgwiazdy więc jak ogarnie asteriny będzie umierać z głodu. Można dokarmiać odnóżami rozgwiazdy trzymanej w sumpie lub innym zbiorniku lub też podawać mrożonkę. Jedno ramię wystarcza na ok 6 - 10 dni.Swoją drogą to naprawdę piękny skorupiak .

post-22668-0-87464100-1386019821_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam ich apetyt na zoanthusy ale co ciekawe, wydają się preferować pewne odmiany barwne, u mnie podgryzają wyłącznie jedną, a mają do wyboru ze 20.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.