Skocz do zawartości
kosiarek84

Aquaforest skala syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Debora a widzisz różnicę między konstrukcja jaką ma Sewer a tą co tutaj wkleiłem, a widziałem właśnie kilka takich? Debora jako najbardziej aktywny obrońca i promotor produktów AF nie odbieraj wszystkiego jako atak na firmę. Przecież piszę że jest to ciekawe rozwiązanie i pewnie w niedługim czasie coś postawie na tej skale ale jeśli będe mógł sobie sam coś pokleić i że będą różnego kształtu ciekawe komponenty, bo te tuje ze sztucznej skały mnie się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ależ spokojnie-ja nikogo nie bronie-pytam tylko:)

Nie jestem niczyim promotorem i obrońcą.

Produkt i efekty bronią się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefighter1 Tobie chodzi o to , że inny proces filtracji zachodzi w LR a inny w skale syntetycznej. I żeby nie było ja nie używam syntetycznej skały i puki co mnie jeszcze nie przekonuje ale jako samo medium filtracyjne uważam , że skała syntetyczna jest bardzo dobra właśnie z powodów które wymieniłes jako wadę. Materiał z którego ją wykonują także jest idealny ( to , że jest nazywana syntetyczną nieznaczy przecież , że jest z plastiku :) )

Jeśli chodzi o syntetyka i do tego w zbiorniku to jak najbardziej się z Tobą zgodzę, dobry materiał dla zasiedlania przez bakterie, natomiast Siporax w sumpie to dla mnie upór w szafie, ale to moje prywatne zdanie i nie chcę tu robić OT jedynie staram się zwrócić uwagę iż stosując syntetyk od razu się "czymś wspomagamy" gdzie przy LR nie jest to warunek konieczny. Niestety nie odpowiem co po dłuższym czasie, co lepiej się sprawdza, ale po to jesteśmy aby Tego próbować i wypracowywać coraz lepsze techniki inaczej nadal byśmy "na piechotę chodzili" bo po co koło :wine: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firefighter1 Czyli doszliśmy do porozumienia :) Też nie używam siporaxu lub czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam skały syntetycznej, nie wierzę w akwarium bez plag ale napewno można je minimalizować. Myślę że jest ona fajnym rozwiązaniem, niestety nie podobają mi się te konstrukcje które widziałem z niej zrobione. Mam przyzwyczajenia z akwariów słodkowodnych i tak sztuczne konstrukcje które z tymi równolegle ułozonymi pułkami wygladaja dla mnie jak choinki nie wchodzą w grę. Jednak widziałem że są też pojedyńcze pułki do kupienia czy tak? czy są też bryły o innych kształtach, czy trzeba je zastępować czymś innym?

I proszę nie pisać że zarosną koralami bo jeśli nie kupi się dużych i dużo egzemplarzy to przez rok albo i dłużej musiał bym na coś takiego(sztucznego) patrzeć.

No właśnie ;-)

Edytowane przez rufio (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus
Widziałeś gdzieś taka równą skałe w naturze?

Skale się nie przyglądałem ale na pewno nie było tak upchanych korali jak ma wiekszość z nas w akwariach.

Swoją drogą sam kiedyś przeglądałem baniaki na syntetyku i oglądałem produkty AF, najbardziej mnie zastanawia skała na zamówienie, poza wymiarami jak to dalej wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzeniu-co wygląda sztucznie w zbiorniku sewera?

Patrząc na ten zbiornik odpowiedz nasuwa się sama...piękny był do momentu wstawienia "łuku" który wygląda bardzo nienaturalnie w stosunku do reszty konstrukcji. ..no ale o gustach się nie rozmawia.


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skała jest gdzieś dostępna oprócz w "Akwa-Świat" i AF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wzorcowych parametrow...dobre!

A wlasnie, to moze bylo przyczyna?

Wzorcowe parametry wzgledem czego? Testow saliferta czy innych?

Przeciez to sa zwykle wskazniki, ze cos dzieje sie ogolnie albo nie. Tak naprawde nikt nie wie co w tej wodzie, skale siedzi...

To co? Cudowne dsb nie dziala?

A take amerykanske....

Nie wolno zaniedbywac regularnych podmianek I cotygodniowego maintenance.

Po to sie przeciez ma to hobby...

Jak to bylo? "...nie chcesz miec niespodzianek, to nie zaniedbuj podmianek..". To Twoje motto Grzegorz przyjalem I niespodzianek brak wiec stosuj je I nie badz hipokryta....

A jak pierwsze szklo startowalo, sam brales udzial, to skala byla sucha porosnieta glonem, czy trawa. I cholera wie co jeszcze tam bylo w niej. Pozniej doszla zywa z kilku sklepow I jeszcze duuuzo zywej od prywatnej zajechanej kolekcji, szczepki itd.

Potem przesiadka na duzy baniak, woda z podmianek. Tylko jakies 1/4 swiezej solanki I wszystko smiga. Plag brak....jak na razie. Wlasnie minelo 7 miechow...

Czy skala zywa, czy sucha, syntetyczna, to I tak dojrzewania (tak jak mi pisano wczesniej w postach) sie nie ominie. Wiec cierpliwosci, a jak sraczka to wegielki I lapek do baniaka nie wkladac.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk 2

Chcesz powiedziec ze problemy jakie mialem z Bryopsis czy wirkami byly przez "slabe" testy saliferta czy "amerykanskie DSB?

Po stylu wypowiedzi wnioskuje ze nia masz zielonego pojecia ani o DSB ani o cylku azotowym, czy dojrzewania.

Wejdzie Ci kiedys Bryopsis przypomne Ci definicje hipokryzji.

Plagi oczywiscie nie zycze nikomu, ale pokory uczy napewno

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rufio jesteś niesprawiedliwy, nowy element, świeża skała, nie ma szans ukryć tego. Życzę żeby Sewerowi szybko zarósł koralami.Ma naprawdę piękne zwierzęta w akwarium.

Z drugiej strony mam takie samo zdanie co Ty, też mi się ten łuk nie podoba. Żeby chociaż nie był tak dokładnie okrągły.

GrzegorzDyzma miałem też briopsis. Myślisz że na syntetyku nie osiądzie?

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skała jest gdzieś dostępna oprócz w "Akwa-Świat" i AF ?

Niestety nie, producent sam robi i sam sprzedaje


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mam takie samo zdanie co Ty, też mi się ten łuk nie podoba. Żeby chociaż nie był tak dokładnie okrągły.

Grzeniu niechciałbym mieć tak dokładnie okrągłych kół w aucie czy motocyklu jak łuk u Sewera :chris: Wierz mi na słowo, bo miałem przyjemność pomagać przy adaptacji łuku i widuję zbiornik całkiem nie rzadko i on wcale nie ma nic wspólnego z dokładnymi kształtami geometrycznymi :secret:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony mam takie samo zdanie co Ty, też mi się ten łuk nie podoba. Żeby chociaż nie był tak dokładnie okrągły.

A moim zdaniem jest super a będzie jeszcze fajniejszy jak wyrówna się barwą z resztą skały w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przecież jak zakładamy akwaria na suchej skale to też nie od razu jest porośnięta glonami wapiennymi i koralowcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, Damian w 115 poście dał zdjęcie akwarium z tymi choinkami. Brzydkie? Wiem wiem..nie ma acropor to pewnie dziadostewko.

wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od początku. Wydaje się on bardzo ciekawy i wart uwagi. Moim skromnym zdaniem skała syntetyczna to coś nowego na naszym rynku akwarystyki morskiej. Jest taka dziwna natura ludzka że jak coś nowego, nie sprawdzonego, to trzeba sie tego bać. Moim zdaniem trzeba dać sobie trochę czasu. Mamy tu wśród nas kilku pionierów, którzy zdecydowali się użyć tej skały w swoich systemach. Trzeba teraz poczekać kilka miesięcy, a może nawet lat na wyniki , mając nadzieję że wszyscy ci oni będą szczerzy w swoich obserwacjach i przedstawią nam swoje wyniki bez względu czy będą one dobre czy złe.

Odnośnie konstrukcji ze skały syntetycznej, to tak jak ktoś wyżej napisał, kwestia gustu. Mi na przykład bardzo sie podoba układ skały Sewera. I nawet z żywej skały próbował bym w moim nowym projekcie zrobić taki układ. Choć wiem że było by trudno.

Nie wiem, może się mylę, ale sprzeczki czy to dobry pomysł, łatwizna czy nie, dobra filtracje czy nie, brzydka-ładna, są nie na miejscu, gdyż jeszcze za wcześnie i skała ta nie ma szans się jeszcze bronić. Poczekajmy...


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niechecia zaczynam zagladac na forum, co sie z Wami dzieje ? Ta walka o "swoje zdanie" jest odstreczajaca, rowniez chwalenie swoich produktow (sorry, ale jak patrze na zdjecie z wpisu 118 to nie wiem, czy to imitacja skaly czy czegos innego).

Dla uspokojenia mysli: kiedys przed laty zalozylem akwarium na tufie, ceramice (jeszcze wtedy nawet o Balonowej nikt nie slyszal) i kawalku wyschnietej zywej skaly. Znalazla sie rowniez plyta zywej.

s4jKxFSl.jpg

Po kilku latach calosc zarosla twardo-miekkimi:

BKhsb8Ml.jpg

Jeszcze wtedy nie bylo tych beznadziejnych dyskusji czy ledy czy T5 sa lepsze, a przynajmniej jak byly, to bardziej na poziomie, bo to bylo hobby elitarne. Te skale (oj, bez dodawania bakterii i rurek szklanych lub ceramicznych, ha,ha) oswietlalem 2 x 250 W HQI.

404YLJwl.jpg

To jeszcze byly czasy, ze jak ktos mial szklane roze, bryopsis lub inne "plagi" to nie zwalal winy na skale, tylko po jakims czasie to zwalczal.

Prawdopodobnie w tym akwarium tez sa szklane roze, no i co z tego ?

8nD7XM9l.jpg

jlYnAdxl.jpg

Naprawde kogos to rusza, czy te korale wyrosly na ceramice czy granicie ? Niech nikt nie mowi, ze po roku lub trzech z dobrymi parametrami nie potrafil wyhodowac korali, to smieszne.

Raczej wieczne zmiany filtracji, raz DSB a za kwartal jednak nie, bakterie, rurki, lampka taka, sraka, "a moja ma jeden rozowo-zielony led wiecej niz Twoja", probiotyki (co to i po co?), to wszystko zawraca glowe wielu, ktorzy nie potrafia sie skupic na jednym: stabilnosci i konsekwencji.

Ostatnie, zakladane po przeprowadzce, 4 lata temu, tez na ceramice i zywej skale, mialo troche okrzemek, szklanych roz itp. No ale nawet nie pomyslalem, ze gdybym robil nie na samej ceramice to "cos tam by nie wyroslo" a z zywym piachem (innego nie uznaje) to juz wogole "cos tam" a dsb to trzeba oswietlac itd. Niektorzy szukaja wytlumaczen swoich niepowodzen w "czyms tam", juz nie wiem czym, a nie w swojej niecierpliwosci i wiecznej zmianie systemu . Inni, duze wyczytane wiadomosci probuja wcisnac kolegom, jako "naprawde sprawdzone" bo Delbek, bo Sprung itd. Zgadza sie, ale lekka roznica w systemie i juz te super rady biora w leb.

Tu na ceramice i zywej:

WdhSi19l.jpg

moczenie tylnej sciany ("poszedlem na wygode") i nie kleilem kamoli na cement,

1Hceh4zl.jpg

92aUcRll.jpg

sZ7qX5Tl.jpg

I juz prosze, niech rozne madrale nie gadaja, ze na zywej to "to" a na ceramice to cos innego. Jasne,. ceramike trzeba ozywic a zywej nie, raczej cos wytepic. Po 2-3 latach w obydwu systemach beda te same plagi, jakie rozni "fachowcy" maja i teraz, bez wzgledu na zuzyty podklad pod korale.

heJmF7gl.jpg

Mam tez po 3 latach kilka szklanych. Acha, okrzemki zeszly.

2TbgcgFl.jpg

Po lewej ceramika a po prawej zywa skala.

Wiem, "gdybym mial tylko ceramike i piach z piaskownicy" to MOZE bym nie mial plag...., i tak to niektorzy potrafia fajny temat zmielic.

Mam wrazenie, ze niektorzy tak zapamietale pilnuja swoich racji, ze nie maja czasu na zalozenie swojego akwarium lub opanowania w nim "plag".

Jak dzieci.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani Twój post wyczerpał do sedna ten temat i rozwiał wszelkie dywagacjie nad systemem, stabilnością, wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań. Tym samym potwierdziło to moje przekonanie, że każdy układ jest dobry jeśli odpowiednio się o niego zadba. Moje wachania czy ceramika czy LR czy coś innego rozkładały się równomiernie w procentach, ostatecznie zakupiłem LR ale pewnie dla tego, że będąc w sklepie "oczy kupiły", gdybym miał w drugiej ręce syntetyk dalej bym się zastanawiał.

mając obecnie 14,5 kg LR w przypadku chęci zwiększenia powierzchni (półek) zapewne skieruję się po AF.

Pozdrawiam

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest przecież bardzo prosta--------każdy kupuje co mu się podoba,przecież to on będzie to podziwiał,a czy nastąpi od razu(żywa),czy po jakimś czasie,to jego i tylko jego sprawa.Koniec i . .....a nawet wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witek-już nie wiedziałeś co napisać, żeby nabić kolejnego posta?

Eureka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyjezdzie z Milowki mialem dwa takie male kawalki tej skaly ktore tam sie odkruszyly. Takie patyki 3-4cm ;p wrzucilem to do sumpa i szklane roze jak najbardziej potrafia na tym rosnac. Staszek ujal sedno, ja w ktoryms watku o LED tez zwracalem uwage ze ludzie szukaja usprawiedliwienia swoich niepowodzen nie w sobie a w sprzecie. Skala jak skala - jesli nie wydziela nic do wody to dlaczego mialyby korale nie rosnac jesli maja ok parametry wody, swiatlo itp. U mnie Tumida rosnie na tylniej szybie. Przyrosla do szkla.

VDR by mobile


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie było nabicie posta tylko wyrażenie swojej myśli.

8 stron dywagacji co lepsze,a co gorsze,a przecież nie ma lepszych i gorszych są tylko inne.Pomimo ostrzeżeń i zaleceń ludzie i tak postępują wg swojej woli,później żałują lub też nie swojej decyzji,a więc niech każdy robi co uważa za słuszne-wolna wola.

Edytowane przez witek123t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest przecież bardzo prosta--------każdy kupuje co mu się podoba

No mój kolega kupił biostara ale wcale mu się on nie podobał a miało być tak pięknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio znikła ze sprzedaży ta skała, jeszcze w listopadzie ktoś ją sprzedawał na allegro, Niewie ktoś z kolegów i koleżanek gdzie można kupić skałę syntetyczną aquaroche box 17 kg ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.