Skocz do zawartości
kim84

glony po zmianie lampy

Rekomendowane odpowiedzi

witam witam.u kolegi zmieniliśmy lampę z 4x39 t5 na pandore hyperion i porobiło się coś dziwnego. akwa zarosło glonami. nie jest to cyjano, raczej wygląda na glony brunatne. załączam zdjęcia. parametry są w normie w weekend zrobimy badania i zobaczymy co pokaże

post-14338-0-30905300-1380735080_thumb.jpg


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest podobne do cyjano które siadło na glonach przynajmniej z mojej perspektywy tak to wygląda.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dokładnie to wygląda jak cyjano na glonach nitkowatych.

Masz w stopce niezbyt "dobre" parametry wody. Jeżeli takie są w akwarium to plaga nie jest niczym "dziwnym" i raczej nie chodzi o oświetlenie. Jeżeli jest już to wina światła to raczej nie jest to wina lampy tylko złego ustawienia lampy. Ale to już musi się wypowiedzieć ktoś kto akurat ma tą lub podobną lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak po przeprowadzce też przy okzji zmieniałem lampe na mocniejszą i nie umie się teraz pozbyć dino a wygląda to właśnie na dino moim zdaniem :( ja już jestem trochę załamany tym i walcze z dino ale na razie bez skutku :( powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem z t5 na t5 tylko ze więcej świetlówek, ae ja jeszcze zmieniałem w tym samym czasie sól no i przeprowadzka a co się z tym wiąże że więcej wody ro no i teraz już nie wiem od czego te dino :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to wygląda jak cyjano na glonach nitkowatych.

Masz w stopce niezbyt "dobre" parametry wody. Jeżeli takie są w akwarium to plaga nie jest niczym "dziwnym" i raczej nie chodzi o oświetlenie. Jeżeli jest już to wina światła to raczej nie jest to wina lampy tylko złego ustawienia lampy. Ale to już musi się wypowiedzieć ktoś kto akurat ma tą lub podobną lampę.

Przecież kim84 pisze,że to u kolegi,więc parametrów nie znamy :secret:.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej za szybko wystartowaliscie ze zbyt mocnym oświetleniem - lub czas świecenia jest za długi.

Polecam nie wydłużać "dnia" ponad 9 godzin ze wschodami/zachodami oraz bardzo powoli aklimatyzować koralowce do nowego światła(jesli są).

Nie piszesz nic o samym akwarium - parametrach wody, obsadzie, używanej soli itd...

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak dla mnie to piękne dino jest. Przy ledach to świństwo częściej wyskakuje, przynajmniej w moim przypadku.

To nie jest dino

"Dino" wyglądają tak:

before-ultra-algae-x-fauna-marin.jpg

To są standardowe, najczęściej spotykane w akwarium morskim czerwone cyjanobakterie:

Cyjano

cyano_tank.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak teraz patrzę na zdjęcie - to wygląda mi na to że naprawdę mocno świecicie..(za mocno).

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy było to przerobione?

to jest cyjano, tyle że świeże, dajcie mu tydzień to się przekonacie.

najlepiej skrócić czas oświetlenia, tak jak koledzy piszą.

Sam miałem taką przygodę, i musiałem odjąć aż 1,5 godz.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za porady,skręce czas do 9godz i zobaczymy jaki będzie efekt


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!!

I daj znać jakie skutki!!


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad wiem co jak wygląda, mialem jedno i drugie. Zdjęcie kolegi jest robione przy ledach stąd taka barwa. Kolega napisał że jest to brunatne i jeśli się dobrze przyjrzysz to widać farfocle i nitki a nie kożuch, jeśli się mylę tym lepiej dla kolegi.

To nie jest dino

"Dino" wyglądają tak:

before-ultra-algae-x-fauna-marin.jpg

To są standardowe, najczęściej spotykane w akwarium morskim czerwone cyjanobakterie:

Cyjano

cyano_tank.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc to było zdjęcie robione u kolegi. parametry sprawdziliśmy i są w normie. NIE JEST TO CYJANO. MIAŁEM JAKIS CZAS TEMU CYJANO U SIEBIE TEŻ POD LEDAMI I WYGLĄDAŁO JAK CYJANO A NIE JAK GLONY ZASYFIAŁE.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak Przemek obstawiam za mocno ustawioną lampę.W tej lampie powinny być programy aklimatyzacyjne,wybrać z jakiego oświetlenie przeszliśmy i włączyć to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cos podobnego jak kim84 tylko w dużo mniejszej skali

też pojawiło mi się to po dodaniu dodatkowych 2 swietlówek

Czy nie jest tak że im więcej swiatła tym lepiej ?

czy kiedyś nie mówiło się tak że żadna ilosc swiatła sztucznego nie jest w stanie zastąpic słonca ?

a może to nie ilość tylko barwa siwatła jest wiekszym probleme ?


5235392126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie po zmianie na Led dino się zalęgło i nic nie pomagało. Próbowałem wszystkiego, zastanawiałem się nad likwidacją i po prostu olałem akwa, ktoś mi kiedyś powiedział samo przyszło samo pójdzie. Bardzo dobra zasada i chyba jedyny w pełni skuteczny sposób na dino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.