Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku, tak jak napisał Stani, ta pompa jest wystarczająca w twoim zbiorniku.

Na pewno lepiej jest rozbić ilość kH na więcej dawek, dzięki temu będziesz miał mniejsze różnice w ph, zwłaszcza w nocy. Ja dodaję aktualnie 500ml kH na dobę i rozbijam to na 8 dawek. Oczywiście, trzeba zwrócić uwagę na to, aby kH mijało się z Ca, żeby nie było podawane równocześnie.

Krzysztof

Czy te 8 dawek rozbijasz na czas swiecenia czy na 24 h ? Z mijaniem KH i Ca mozesz rozwinąć tzn np co godzinę cos innego czy pare godzin KH a pozniej Ca?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie, będę miał pytanko którego nie udało mi się nigdzie znaleźć, a mianowicie jaki poziom Ca oraz Mg stara się Pan trzymać w swoim zbiorniku?


6833_7811.png

Akwarium 93x50x45h+45l sump. Oswietlenie 5x39w T5. Obieg eheim 1100.Cyrkulacja 2x tunze 6055 1x + kontroler DIY + aquael 10000.

Filtracja 40kg LR + RO ps-1000 int + RO MF-70 z biopellets. SSB "selektywnie suplementuje ballinga"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrben24

Parametry są standardowe, tzn. Ca ok. 430, kH ok. 8, Mg ok. !350

@Michalevo

Czy te 8 dawek rozbijasz na czas swiecenia czy na 24 h ? Z mijaniem KH i Ca mozesz rozwinąć tzn np co godzinę cos innego czy pare godzin KH a pozniej Ca?

Te płyny dozuje sie osobno aby nie wytrącił sie węglan wapnia.Myśle że Pan Krzysztof rozbija dawki na 24h.

Ja mogę jedynie pogratulować - prawdziwy wzór.

Jestem pod wrażeniem tego jak Pan rozumie i kontroluje swój baniak.

Jedyne co mnie zastanawia to czy Panu nie przytrafił się ostatnio jakiś błąd/wpadka? Czy to już poprostu nie wchodzi w gre? :respect:

Pozdrawiam

Edytowane przez Cergoth (wyświetl historię edycji)

PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latwo policzyc ze jesli do baniaka leci okolo 500 ml i jest 8 dzialek to pompka musi podawac po 62-63ml dzialeczka. Roznica moze byc np 10 minut. Wazne aby plyny nie byly podawane rownoczesnie w tym samym miejscu ze wzgledu na reakcje jaka moze zajsc . Podajac w roznym miejscu sumpa/baniaka i zapewniajac szybkie rozmieszanie plynow z woda akwa wystarczy odczekac 10-15 minut aby podac kolejny plyn.

VDR by mobile

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jest 12 dawek kH oraz 12 Ca rozbite na 24 godziny. Oba płyny dolewane są więc co 2 godziny, ale nierównocześnie, z odstępem godzinowym.

Nie ma ludzi nieomylnych, oczywiście mnie też zdarzają się wpadki, ale przy ciągłej kontroli są one na tyle niegroźne, że nie wpływają w znaczący sposób na system.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Krzysztof

Piękna rafa koralowa. Pozdrawiam.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co zwierzaki dostały na święta ? Pewnie wiecej kolorów :)

Jakie T5 używałes w połączeniu z ledami ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny ogród koralowy - mistrzostwo świata.


133x70x60h, sump 220l, AM NG 2x250W HQI + 4x54W T5, obieg RD6500, BK250, cyrk. T 2x6105 ster.

7095, dolewka 40l, T osmolator, TEC III NG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzystofie, mimo ze masz czysy zbiornik ten w sklepie to pamietam ze masz duzego grubego Salariasa. Dokarmiasz go jakos czy zywi sie tylko glonami ktorch nie widac? Pozdrawiam w imieniu glodujacego salariasa którego na dodatek przegania białobrody a cala reszta pokolców czeka na jego kał :) którego prawie nie ma przez bialobrodego.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzystofie, mimo ze masz czysy zbiornik ten w sklepie to pamietam ze masz duzego grubego Salariasa. Dokarmiasz go jakos czy zywi sie tylko glonami ktorch nie widac? Pozdrawiam w imieniu glodujacego salariasa którego na dodatek przegania białobrody a cala reszta pokolców czeka na jego kał :) którego prawie nie ma przez bialobrodego.

Salarias zjada wszystko, konkuruje o pokarm mięsny czy roślinny z pokolcami, je płatki, granulki, mrożonki, dosłownie wszystko, co pływa w wodzie. Dobrze, że ryby w tym akwa są duże, bo może i za nie by się zabrał :smiling:

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a'propos dozowania mikroelementów. Pisał Pan, że dodaje do swojego zbiornika mikro ze stajni Fauna Marin Color Complex. Cały komplet-red/green/blue? Raz w tygodniu-regularnie? W jakiej dawce?


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozowanie Color Complex uzależnione jest ( jak z reszta suplementów) od obsady, tempa konsumpcji itd. Dawkę należy ustalić dozując od minimalnej i obowiązkowo pod dość częstą kontrolą za pomocą testu na potas, na początku koniecznie raz w tygodniu.

Optymalny poziom potasu to 400 i raczej nie powinno się przekraczać tej granicy.

Za radą Krzysztofa w zbiorniku 1400l z względnie jeszcze ubogą obsadą ( SPS) podaję raz w tygodniu 2 ml każdego z trzech suplementów.

Te suplementy są dość mocno skoncentrowane więc bardzo wydajne.

Poziom potasu ustabilizował się na poziomie 370


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzystofie, mimo ze masz czysy zbiornik ten w sklepie to pamietam ze masz duzego grubego Salariasa. Dokarmiasz go jakos czy zywi sie tylko glonami ktorch nie widac? Pozdrawiam w imieniu glodujacego salariasa którego na dodatek przegania białobrody a cala reszta pokolców czeka na jego kał :) którego prawie nie ma przez bialobrodego.

Jeśli Twój salarias ma wklęsły brzuch to być może nosi jakiegoś pasożyta.Sugerował bym podawać Nori na klipsie w kilku miejscach, tak by zając białobrodego zieleniną w drugim paśniku. W tym czasie może salarias zdąży coś skubnąć, nawet mrożonki.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a'propos dozowania mikroelementów. Pisał Pan, że dodaje do swojego zbiornika mikro ze stajni Fauna Marin Color Complex. Cały komplet-red/green/blue? Raz w tygodniu-regularnie? W jakiej dawce?

Mikroelementy daję po 4ml raz lub dwa w tygodniu. Zwykle używam trzech butelek. Oczywiście, można stosować pojedyncze butelki, niekoniecznie cały zestaw, jeśli zależy nam na podkreśleniu jakiegoś konkretnego koloru. Przy rzadszych podmianach wody i silnym odpieniaczu ilości powinny być większe. U mnie podmiany są regularne, więc nie ma też potrzeby, żeby dodawać więcej mikroelementów.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof a jak sie ma sprawa witamin. Czy te maja wplyw na kolor tkanki czy tylko na jej zdrowie. A moze tylko sam metabolizm.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój salarias ma wklęsły brzuch to być może nosi jakiegoś pasożyta.Sugerował bym podawać Nori na klipsie w kilku miejscach, tak by zając białobrodego zieleniną w drugim paśniku. W tym czasie może salarias zdąży coś skubnąć, nawet mrożonki.

on nie je niczego poza glonami z szyb czy skał. Nie tyka sie niczego w toni wodnej. Czasem jak nie czyszcze szyb po nocy cos tam w brzuchu ma. Wiec zadnego pokarmu z lekami na pasozyty nie przyjmie.:( Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie, co było powodem zmiany lampy Ati T5+Led na same T5? Czy zaobserwowales jakies niekorzystne zmiany w koralach po zastosowaniu dodatkowo lamp ledowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania p.Krzysztofie.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się szukać nr postu ale Krzysiek pisał już zdaje się o tym że kolory były nie te i głębinówki cierpiały bo światło bylo za ostre.

edit: zachciało mi się #137..

Paweł

Edytowane przez Fox (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bez komentarza.

Ale wątek.... szok. Nigdzie nie ma (nawet w podtekscie) nie powiem co stosuję, bo to moja tajemnica, doszedłem do tego ciężką pracą. Albo często się zdarza pisane nie wprost: jeseś za głupi/ masz za mało doświadczenia, żeby to zrozumieć. :czapki z głów:) :czapki z głów:) :czapki z głów:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof a jak sie ma sprawa witamin. Czy te maja wplyw na kolor tkanki czy tylko na jej zdrowie. A moze tylko sam metabolizm.

Nie mam sprecyzowanego poglądu na temat wpływu witamin na kolor spsów. W

zbiorniku domowym nigdy nie dozowałem żadnego preparatu witaminowego

przeznaczonego specjalnie dla korali. Raz w tygodniu do pokarmu ryb

dodaję Ultra energizer Fauny Marin (aminokwasy + witaminy). W pewnym

stopniu wchłaniane jest to także przez korale, ale nie wiem czy ma to

jakieś znaczenie. Natomiast w zbiorniku spsowym w sklepie używam soli

Tunze, w której składzie są witaminy. W obu zbiornikach kolory są ładne,

ale czy przyczyniają się do tego bezpośrednio witaminy, nie wiem. Skoro jednak wpływają na zdrowie, to pośrednio również na wybarwienie.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krzysztof - jeszcze jedno pytanko odnośnie węgla - jaką ilość i czy cały czas, czy też dorywczo trzymasz węgla w tym czarnym woreczku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Krzysztof - jeszcze jedno pytanko odnośnie węgla - jaką ilość i czy cały czas, czy też dorywczo trzymasz węgla w tym czarnym woreczku ?

Przepraszam, że tak poźno, ale nie zaglądam zbyt często na forum.

Węgiel używam non stop, ale nigdy nie trzymam go dłużej niż 28 dni, tzn. staram się nie przekraczać miesiąca. Jaka ilość? Ok. 300 gramów. I jak zwykle w woreczku, niekoniecznie czarnym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie dwa szybkie pytania : :)

1.Napisz prosze jak wyglada u ciebie proces przygotowania węgla aktywnego ?

2.Czy te 28dni to nie zadługo?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.