Skocz do zawartości
robi

Pech złodzieja ...

Rekomendowane odpowiedzi

nie dawniej jak kilka dni temu kolega mojego kolegi, policjant podczas interewncji dostał kulką w twarz.- http://www.polskatim...t.html?cookie=1 Szczęście że trafiła w policzek i wyszła szyją ale żyje-szpital teraz. Więc błagam, nie p.....l głupot, masz jaja to łap za szablę i pokaż jaki z Ciebie ZORRO :). Chciałbym widzieć jak się zachowasz.

Nie osądzajmy bo sami będziemy sądzeni. Ale co ja wiem, siedzę teraz za biurkiem .... i mi tam dobrze :)

też już odpuszczam bo tylko następna wymiana zbędnych zdań będzie....polemizujta :)

@cop909

jesli chodzi o polskie gówniane prawo, to lepiej, abys przez wszystkie lata swojej słuzby trzymał klamke w kaburze i nie musiał jej użyć, tego ci zycze, ponieważ udowodnienie konieczności jej uzycia jest wręcz nie realne.

Ciezki macie kawałek chleba w smerfa ubiorze.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop nie wiem co ma postrzelenie do rzucania bez powodu pijaczkiem po klatce, który nie przeszedł przez pasy i został skuty albo rzucanie chłopakiem o ziemie bo portfela nie chciał wyciągnąć i trzeba było jeszcze wsparcie do niego wzywać. Odpal jutuba wzorowego zachowania Twoich kolegów tam pełno, ale broń ich w końcu swoich się broni:P

jak przelozeni wyciskaja na tobie to ty dalej ładujesz swoje emocje w społeczeństwo.

Masz przynieść kase, bo przeciez zabudzetowane 1,5 mld Rostowskiego trzeba jakos wypełnic, ale sie nie da więc stres, ktory trzeba wyładowac oraz to dziwne wmawianie społeczeństwu polskiemu, że to państwo ich obroni, że nie mamy kultury noszenia broni, a Pan Korwin wymachuje spluwa przed kamera.

Pytam dlaczego nie zabrano mu pozwolenia na broń?

Pomoc policji to fikcja, przekonałem sie o tym.

bez obrazy @cop909 możesz sie starac, możesz być wzorowy na służbie, ale system zabija o tobie opinię.

Nikt nie uważa policji za partnera, a to wszystko wina nieudolnego systemu, Twoich przełozonych i politycznego ustawiania policji.

ja nie czuję się bezpiecznie w swoim kraju, gdzie odmawia mi sie pozwolenia, mimo nienagannej opini, mimo testu na psychologicznego na 99%, mimo realnego potencjalnego zagrożenia dla mojej rodziny, ze względu na lokalnie postrzegana majetność, mimo faktu, że gdybym chciał zakupic nielegalnie broń to w każdą sobote na wiekszych targowiskach mogę ją nabyć.

Polskie bezpieczeństwo to hipokryzja - bo do obrony maja prawo politycy i bandyci, a wy zostaliście sprowadzeni do militarnego ramienia władzy, które na dodatek ma zasilać budżet.

Hipokryzja to równiez art 25 KK

cyt z artykułu linku

http://www.polskatim...t.html?cookie=1

Z policyjnych ustaleń wynika, że 33-latek posiadał broń nielegalnie.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza policja w tych czasach to kompletna porażka. Wiem co mówię bo mam znajomych policjantów i prokuratorów. Są totalnie niedoinwestowani i mają w d*pie nas normalnych ludzi. Cieszą się bardzo drobni złodzieje i przestępcy bo wiedzą doskonale że wszystko zostanie umorzone. W Czechach na radiowozach jest wyklejony napis "Jesteśmy po to by Wam służyć". Naszej policji takie stwierdzenie przez gardło by nie przeszło. Dlatego powinniśmy sami strzelać do złodziei jak to wygląda w Stanach kiedy nasza policja nas szarych ludzi ma głęboko w d... .Dam przykład mam lokal który posiada monitoring. W pobliskiej "Żabce" dwóch zamaskowanych napastników pobiło kasjerki i zabrali im szufladę z kasą. Kiedy uciekali z tą szufladą centralnie nadziali się na nasze kamery, co więcej kiedy jeden z nich uciekał zdjął kominiarkę dokładnie w obszarze kamer.

Poinformowałem o tym właściciela sklepu żeby skontaktował ze mną policję celem zabezpieczenia nagrania. Nikt z policji się nie pofatygował. Dopiero właścicel sklepu przyszedł po nagrania. Co więcej dzięki tym filmom szybko udało się zatrzymać sprawców. Cała ta historia to kompletna żenada pracy naszej policji. Powinni zwolinić 50 % funkcjonariuszy czekających tylko na emeryturkę a nam prostym ludziom pozostaje się bronić samym. Takich przykładów mam jeszcze kilka więc nie chce mi się pisać o tych ludzikach którzy zostali zepchnięci do wypisywania większej ilości mandatów niż do łapania przestępców.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cop909

jesli chodzi o polskie gówniane prawo, to lepiej, abys przez wszystkie lata swojej słuzby trzymał klamke w kaburze i nie musiał jej użyć, tego ci zycze, ponieważ udowodnienie konieczności jej uzycia jest wręcz nie realne.

Akurat w mediach lub w innych źródłach informacji słyszysz o skrajnych przypadkach bo o tych normalnych się nie mówi.Te udowodnienie nie jest w wręcz nie realne nie przesadzaj bo już by wszystkich zamknęli.U nas nie używa się tak często broni dlatego procedury są bardziej skomplikowane i kosztowne ale bardziej chodzi o głupie przepisy.

Biorąc pod uwagę jaka jest nielojalność ze strony policji cieszę się że są te głupie przepisy...

Gdyby byli uczciwsi chciałbym żeby opróżniali magazynki były by mniejsze koszty utrzymania bandytów.

Wracając do sedna tematu uważam że poprawny obywatel powinien mieć broń bo bandyta zawsze ją ma i się nie pyta o zgodę, a chyba nie ma głupich by startować do uzbrojonych - wybiorą słabsze ogniwo.

Zdarzyło mi się dostać wbęcki ale nigdy nie płakałem ale zachowałem zdrowy rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajpa

"rzucanie chłopakiem o ziemie bo portfela nie chciał wyciągnąć"

Co to znaczy "nie chcial portfela wyciagnac"? Co by bylo, gdyby kazdemu chlopaczkowi "nie chcialo sie" wylegitymowac ?

Jak najbardziej, takich chlopaczkow trzeba nauczyc, a ze rodzice tego nie zrobili to chociaz policjant pokaze im, gdzie ich miejsce w spoleczenstwie. Popatrz jak w Stanach reaguje policja, gdy zatrzymany nie trzyma rak na kierownicy. Myslisz, ze tam bylaby inna reakcja policji gdy ktos powie, ze mu sie "nie chce" wylegitymowac?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani a u nich standardową procedurą jest legitymowanie każdego przechodnia w środku dnia bez uzasadnienia?

Czy mi źle z oczu patrzy ?

Mam wrażenie patrząc po filmach iż policja w Stanach jest bardziej kompetentna wie co robi,jak robi i kiedy ma robić podobnie system sądownictwa w sprawie kar o zabójstwo.

Sama policja w sobie jest słuszna ale metody praktykowane z przed kilkunastu lat są do dzisiaj praktykowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajpa

"rzucanie chłopakiem o ziemie bo portfela nie chciał wyciągnąć"

Co to znaczy "nie chcial portfela wyciagnac"? Co by bylo, gdyby kazdemu chlopaczkowi "nie chcialo sie" wylegitymowac ?

Jak najbardziej, takich chlopaczkow trzeba nauczyc, a ze rodzice tego nie zrobili to chociaz policjant pokaze im, gdzie ich miejsce w spoleczenstwie. Popatrz jak w Stanach reaguje policja, gdy zatrzymany nie trzyma rak na kierownicy. Myslisz, ze tam bylaby inna reakcja policji gdy ktos powie, ze mu sie "nie chce" wylegitymowac?

W pełni się zgadzam....każdy tylko marudzić na policję potrafi...że Policja to...że Policja tamto....że Policja ma obywatela w du...., tylko nikt z tych ludzi nie zastanowi się nad tym że większości tych "obywateli" sama do tego doprowadziła a teraz ma tylko wymagania. A ten policjant zareagował odruchowo....na co miał czekać?? aż złodziej wyjmie pierwszy broń i strzeli do niego? On go tylko postrzelił a jak się kradnie z bronią w ręku to trzeba się liczyć z jakimiś konsekwencjami tego....jego ryzyko "zawodowe"...wiedział co robi i co mu za to grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wiedza musi się opierać na własnych przeżyciach? książki,internet,programy o pracy policji już nie są ważne?

A co wiedzą Polacy za granicą o Polsce pewnie nic.Do tego zmierzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do tych osób które wypowiadały się za użyciem broni w tym przypadku (nie mówie że zupełnie nieśłusznie), przeczytsjcie nowe przypadku użycia broni u nas w Polsce, prosze niech odezwą się te osoby które to zrozumieją (tu uwaga-trzeba znac również przepisy do których owe przypadki się odnoszą)...:

Broni palnej można użyć, gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypad-ków:

1) konieczność odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na:

a) życie, zdrowie lub wolność uprawnionego lub innej osoby albo koniecz-ność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takie-go zamachu,

B) ważne obiekty, urządzenia lub obszary albo konieczność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,

c) mienie, który stwarza jednocześnie bezpośrednie zagrożenie życia, zdro-wia lub wolności uprawnionego lub innej osoby, albo konieczność prze-ciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zama-chu,

d) nienaruszalność granicy państwowej przez osobę, która wymusza przekro-czenie granicy państwowej przy użyciu pojazdu, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,

e) bezpieczeństwo konwoju lub doprowadzenia;

2) konieczność przeciwstawienia się osobie:

a) niepodporządkowującej się wezwaniu do natychmiastowego porzucenia broni, materiału wybuchowego lub innego niebezpiecznego przedmiotu, którego użycie może zagrozić życiu, zdrowiu lub wolności uprawnionego lub innej osoby,

B) która usiłuje bezprawnie odebrać broń palną uprawnionemu lub innej oso-bie uprawnionej do jej posiadania;

3) bezpośredni pościg za osobą, wobec której:

a) użycie broni palnej było dopuszczalne w przypadkach określonych w pkt 1 lit. a–d i pkt 2,

B) istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła przestępstwo, o którym mowa w art. 115 § 20, art. 148, art. 156 § 1, art. 163–165, art. 197, art. 252 i art. 280–282 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny;

4) konieczność:

a) ujęcia osoby:

– wobec której użycie broni palnej było dopuszczalne w przypadkach określonych w pkt 1 lit. a–d i pkt 2,

– wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła prze-stępstwo, o którym mowa w art. 115 § 20, art. 148, art. 156 § 1, art. 163–165, art. 197, art. 252 i art. 280–282 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny,

– dokonującej zamachu, o którym mowa w pkt 1 lit. d lub e,

– jeżeli schroniła się w miejscu trudno dostępnym, a z okoliczności zdarzenia wynika, że może użyć broni palnej lub innego niebez-piecznego przedmiotu,

21

B) ujęcia lub udaremnienia ucieczki osoby zatrzymanej, tymczasowo aresz-towanej lub odbywającej karę pozbawienia wolności, jeżeli:

– ucieczka tej osoby stwarza zagrożenie życia lub zdrowia uprawnio-nego lub innej osoby,

– istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoba ta może użyć materiałów wybuchowych, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,

– pozbawienie wolności nastąpiło w związku z uzasadnionym podej-rzeniem lub stwierdzeniem popełnienia przestępstwa, o którym mo-wa w art. 115 § 20, art. 148, art. 156 § 1, art. 163–165, art. 197, art. 252 i art. 280–282 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny,

c) ujęcia lub udaremnienia ucieczki osoby zatrzymanej, tymczasowo aresz-towanej lub odbywającej karę pozbawienia wolności w związku z uzasad-nionym podejrzeniem lub stwierdzeniem popełnienia lub przygotowania do popełnienia przestępstwa, o którym mowa w:

– art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpie-czeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. z 2010 r. Nr 29, poz. 154, z późn. zm.13)),

– art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biu-rze Antykorupcyjnym (Dz. U. z 2012 r. poz. 621, 627 i 664),

– art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Służbie Kontr-wywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego (Dz. U. Nr 104, poz. 709, z późn. zm.14));

5) konieczność udaremnienia ucieczki osoby pozbawionej wolności z aresztu śledczego lub zakładu karnego oraz osoby konwojowanej lub doprowadzanej, a także pościg za tą osobą.

...nie wspomnę o tym że trzeba znac jak amen w pacierzu tegoż przepisu dokładnie !!!!!!!!-

....teraz niech się te osoby wypowiedzą, czy od razu łapnęły by za klamkę i waliły w gościa hahahaha, chciałbym później was widziec w prokuraturze jak płaczecie bo rodzinki się kilka lat nie zobaczy-takie sa u nas realia!

Ja wyznaje 1 zasadę "lepiej żeby mnie czterech sądziło niż czterech niosło" ale broń to ostatecznośc i mam nadzieję jej nigdy nie użyc.

Ale widze i tu na tym forum napaleńców którym klamki brakuje....ciekwa czemu, muszą miec przy sobie większy interes :), chcą zakozaczy.., przyszpanowac no nie wiem...., może wyjąc klamkę jak nas ktos prawie na pasach nie przejedzie. Ludzie myślcie !!!


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cop909

Ale widze i tu na tym forum napaleńców którym klamki brakuje....ciekwa czemu, muszą miec przy sobie większy interes %29.gif, chcą zakozaczy.., przyszpanowac no nie wiem...., może wyjąc klamkę jak nas ktos prawie na pasach nie przejedzie. Ludzie myślcie !!!

Bez skrajności i bez jaj

Wmawia sie wam na szkółce policyjnej, że jak społeczeństwo dostanie broń to będzie sie strzelać pomiędzy sobą.

Później z takim utwierdzeniem wychodzicie na ulice.

2 lata chodziłem na strzelnicę z ostrą amunicją i jakoś nikogo nie postrzeliłem.

Mówię o sytuacji kiedy dwóch łysych karków w bmw wysiada i mówi wy***rdalaj do domu,a ja idę z żoną i dwójka małych dzieci kiedy pijany dres chodzi i wyłudza od kobiet przed sklepem pieniądze, a wy nie przyjeżdżacie.

Szanuję Policjantów i waszą pracę, mam wielu znajomych policjantów, a proszę o nie szerzenie obrazu debilnego i nie przygotowanego do życia społeczeństwa oraz proszę o nie szerzenie ideologi Policjanta - ojca, opiekuna.

Bandyta nachodzacy w nocy Twój dom, mając przeciwko sobie prawo i podejrzewając, żę w domu może być broń, zastanowi się, a na pewno nie będzie wchodził na pełnego luzaka, bo on klamkę bardzo łatwo nabyć może, a proceder nie odbywa się przy użyciu broni legalnej.

Z całym szacunkiem dla mnie broń nie jest przedłużeniem przyrodzenia, ale gwarantem, że mój dom będzie moją twierdzą, bo nie każdy jest jak Bruce Lee, a taki badzie to jest tylko na filmach.

uzbrojone społeczeństwo to dla Policji pomoc, nie zagrożenie, ale uzbrojonego społeczeństwa najbardziej boi się władza.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie rozumiem o co chodzi z tymi Stanami, ale patrzac ile tragdii tam jest w wyniku urzycia broni jestem na stanowcze NIE

Jestem na NIE zeby zwykly obywatel mogl sie pistoletem bronic sam skoro bandzior ja posiada.

W UK w porownaniu do USA postanowiono zrobic cos zpelnie odwrotnego. Wyczyscic spoloczenstwo z broni do tego stopnia ze tylko okreslona grupa Policji ja posiada. Mniejsza ilosc krazacej broni to mniej sytuacji kiedy zostaje uzyta. Owszem sa wypadki jak w kazdym kraju. Glosna sparwa z Manchesteru z przed roku, kiedy dwie Policjantki na rutynowym wezwaniu zostaly zastrzelone. Szkoda, plakali wszyscy . Zadymy jakie byly w Londynie bo Policja zastrzelila czarnego nastolatka.Tez plakali wszyscy. Bron i jej uzycie w jakiejkolwiek sytuacji zawsze czy to przez sluzby czy to przez bandziorow pociaga za soba zyciowe konsekwencje. Mniej broni mniej problemow - bezpieczniej dla wszystkich

Kiedy wyczyszcono kraj z pistoletow wzieto sie za niebezpieczne narzedzia. Za posiadanie noza i nie ma czy w kieszenni czy samochodzie dostajesz nawet 4 lata. I nie ma ze zawiasy. Za niebezpieczna bron uznano wiele narzedzi budowlancyh i osoba ponizej 18 roku zycia ich nie kupi ich w sklepie. Kiedy przy zatrzymanym nastolatku w znajduja srubokret sparwa jest gruba.

Co do naszego kraju.

Jestesmy jeszcze malo dojrzalym a momentami wrecz glupim spoleczenstwem. Moze za pokolenie, dwa , cos sie zmieni, ale patrzac na sposob wych wychowyania dzieci rokowan nie mamy dobrych. Reszta czyli warunki otoczenia nie sprzyjaja chocbysmy mocno chcieli

Poki co mamy wszyscy do jednego wora.

Ksiadz dodtknie dziecko no to wszyscy ksieza pedofile.

Polityk wezmie w lape to ze juz wszyscy przy korycie biora.

Nauczyciel postawi pale lub zapragnie dycypliny wszyscy nauczecie sa zli.

Policjant zle zatrzyma to juz psy i suki

Wladza ktora nam to wszytsko organizuje sami wybieramy i takie blede kolo.

Cop909 ale mi przypomniales :clap:

Problem ze zrozumiem prawa uzycia broni pojawia sie wtedy kiedy dostajaesz giwere do reki. Kto przezyl moment jej wreczenia zrozumie o czym mowie.

Dla sedziow, prawnikow, skrzywdzonych matek ktore nie byly na miejscu czy w sytuacji te przepisy sa "jasne". Winny <-> Niewinny.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorz Dyzma

metody sa dwie

- społeczeństwo ogołocone z broni, twój przykład GB

- społeczeństwo posiadajace ją

no i Polska

Posiadają ja służby mundurowe i ich kolesie, politycy i ich kolesie oraz "bandyci", bo na czarnym rynku nie ma większego problemu aby ja nabyć,a społeczeństwo ma orzechy do rzucania

Nikt nie mówi, aby posiadał ja dres czy nastolatek, ale prawda jest taka, że jak ją potrzebuje do procederu to bez większego problemu może ją nabyc, tj narkotyki w większości gimnazjum.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej grupy zaliczysz czarnoprochowców ? Policji, bandytów czy kolesi ? Przecież ta bronią zdobyto dziki zachód, trzebiono bizony...

A do jakiej grupy zaliczysz kolekcjonerów ? Pozwolenie kolekcjonerskie nie podlega uznaniowości policji i jest wydawane po spełnieniu wymogów (badania, stowarzyszenie kolekcjonerskie...) A możesz mieć praktycznie każda broń palna dostępną (za wyjątkiem automatów)...

Nie sztuka pisac co w onecie wyczytałeś, sztuka wiedzieć o czym się pisze...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej grupy zaliczysz czarnoprochowców ? Policji, bandytów czy kolesi ? Przecież ta bronią zdobyto dziki zachód, trzebiono bizony...

A do jakiej grupy zaliczysz kolekcjonerów ? Pozwolenie kolekcjonerskie nie podlega uznaniowości policji i jest wydawane po spełnieniu wymogów (badania, stowarzyszenie kolekcjonerskie...) A możesz mieć praktycznie każda broń palna dostępną (za wyjątkiem automatów)...

Nie sztuka pisac co w onecie wyczytałeś, sztuka wiedzieć o czym się pisze...

?????? o co ci biega

wpis dotyczył konkretnie na posiadanie i uzytkowanie broni bojowej, do celów obronnych, także nie wiem co twój wpis wnosi

pozdr

http://www.swietokrz.../?artykul=10251

na marginesie czy czujesz sie przez ludzkość nie doceniony, ze potrzebujesz dyskredytować innych

cyt. Nie sztuka pisac co w onecie wyczytałeś, sztuka wiedzieć o czym się pisze...

rozmowa nie polega na wpisywaniu takich tekstów.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem "morderstw i ogromnej przestępczości" z użyciem broni jest Szwajcaria. Tam każdy kto przeszedł przeszkolenie wojskowe może legalnie mieć w domu broń palną. Jakoś nie słychać żeby tam się na okrągło mordowali. A co do czarnych owiec to wszędzie się trafią. Najgorsze jest to że bandzior nie musi mieć pozwolenia na broń, a człowiek który ogląda TV i kolejny durny serial jest pozbawiony prawa do obrony własnego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile osób było w w Stanach?

ręka do góry

bywałem w USA: NY i okolice do 200km

Na miejscu nie bałem się policji, bo nie dawałem ku temu najmniejszych podstaw.

Niemniej to co widzę na filmikach w necie pokazujące działania tamtejszej policji

to bardzo się boję. Nie chciałbym przekroczyć tam prędkości nawet o 5 mil, następnie trzymać rąk na kierownicy i odpowiadać na szereg pytań pana policjanta, zwłaszcza mając dzieci są na pokładzie i nie mogę ich przytulić by się nie bały. Przerażają mnie takie skrajne przypadki do granic.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecalem opuscic dyskusje ale wtrace mala dygresje do wszystkich przeciwnikow i zwolennikow posiadania broni. Chcialbym was widziec, w sytuacji zagrozenia, jak zachowujecie zimna krew, kiedy macie kalacha lub dobrego gana w reku i stoicie przed wyborem albo ja ich albo oni mnie....Kiedy prawo pozwala wam obronic sie samemu lub zobaczyc tych policjantow, ktorzy wyceluja i strzela w glowe bandziorowi sami stojac za barykada i okutani w kamizelki kuloodporne ze swiadomoscia ze prokurator wszystko zalatwi potem. Ilu z was stawilo czola w sytuacji smiertelnego zagrozenia? Widze ze regularne wizyty na strzelnicy sportowej to doswiadczenie po jakim wszyscy dookola maja sie posrac z wrazenia heheheh. Chcialbym zobaczyc was zdolnych bohaterow do samoobrony kiedy wala do was kilogramy olowiu swiszczac kolo ucha, kiedy zbieracie kumpla nogi i rece do plecaka bo wracamy wszyscy, kiedy ziemia drzy pod klata a pociski mozdzierza rozrywaja wszystko co 5 metrow. Jesli ktos to przezyl to nie potrzebne mu przepisy kiedy wolno, kiedy nie wolno. Przed uzyciem broni zanim pociagnie za spust instynkt sam sie odezwie i wlaczy blokade kiedy bedzie trzeba. Jestem kategorycznie za zakazem posiadania broni inaczej po tygodniu pol spoleczenstwa w Polsce wystrzelalo by sie na kazdym skrzyzowaniu. Przeciez metoda "fucka" przez szybe ma swoj urok prawda?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym przykładem "morderstw i ogromnej przestępczości" z użyciem broni jest Szwajcaria. Tam każdy kto przeszedł przeszkolenie wojskowe może legalnie mieć w domu broń palną. Jakoś nie słychać żeby tam się na okrągło mordowali. A co do czarnych owiec to wszędzie się trafią. Najgorsze jest to że bandzior nie musi mieć pozwolenia na broń, a człowiek który ogląda TV i kolejny durny serial jest pozbawiony prawa do obrony własnego domu.

użyłeś słowa klucza :każdy kto przeszedł szkolenie wojskowe". Czyli prawie wszyscy. To raz. Dwa - nie chciało mi się szukać gdzieś indziej poza wikipedią ale ta broń jest bez amunicji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

Edytowane przez october_rust (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale co racja to racja.

Shoei racja w pełnej rozciągłości to samo mówię.

Często mówi że że ktoś kto atakuje ma broń i kojarzy się im z maszynką do zabijania, mnie się raczej kojarzy z narzędziem obrony-broń-bronić.A jak ktoś słyszy broń palna i wcześniej oglądał rambo to od razu mówi zakazać.

Ale nikt nie zakazuje 8pięter,noży,dziurawych dróg które prowadzą do wypadków i całej masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa. jukejowcy temat broni bardzo powaznie traktuja. nasz kolega akwarysta z glasgow mial wjazd do domu antyterrorystow ze wszystkimi dodatkami :) znaczy dymem, wywazonymi drzwiami, ewakuowanym budynkiem i zamknieta okolica :) skuty na glebie on, nastoletni syn i zona czekali ok godziny na opinie eksperta "tak. sa tp wiatrowki" :)

nie wiem dokladnie jak to sie tam skonczylo ale wiatrowki zabrano :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś trafnie napisał @Sewer

U Polaka z racją jak z d*pą, każdy ma swoją.

Panowie pogadaliśmy to może na grzyby przewietrzyć :thumbup: umysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze posiadanie broni palnej i regularne, obowiązkowe, sponsorowane przez państwo szkolenia powinno być w naszym kraju OBOWIĄZKIEM każdego zdrowego na umylśe, niekaranego faceta w odpowiednim wieku, posiadającego rodzine i stałe miejsce zamieszkania.

Oczywiscie bron powinna byc odpowiednio zdeponowana w domu i nie wolno byloby jej nosic tak sobie na ulicy.

Nie chce mi sie juz argumentowac tej tezy. Ale uwazam, ze bylo by wtedy bezpieczniej zarówno z punktu widzenia bezpieczenswta wewnetrznego i zewnetrznego. Jestem cieaw kto bylby chetny do zaatakowania kraju, w którym nagle staje do walki okolo 10 milionowa uzbrojona armia. Tak samo złodziej by sie 10 razy zastanowil zanim by zaryzykowal wejscie do domu czy chociazby napasc na staruszke na ulicy.

No ale cóż, jestesmy narodem niewolników czy tego chcemy czy nie.

A co do tego filmiku z poczatku to osobiscie poczulem satysfakcje jak ten gnojek wyladowal na asfalcie. Jego kolega tez powinien dostac kulke w plecy na "odjezdne".

cop

dziwie sie, ze Policja jest przeciwna posiadaniu broni przez obywateli. To właśnie Wam najbardziej ulatwilo by robote.

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.