Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Nie martw się błazny raczej nie należą do skocznych, tym bardziej krewetki. A jednak odkryte akwarium ma swój urok :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie co do krewetki czyszczącej. Miała znów wylinkę czyli od ostatniej minęło jakieś 18 dni. Czy to nie za krótko?? To normalna sytuacja??

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani mi się waż umieszczać tylko filmiki! :clap: Zapodaj też jakieś ładne foto gdyż to dopełni smaku. Bardzo ładną masz tą kostkę i chyba też coś takiego spróbuję zrobić na początek.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś aktualizacja, zdjęcia, film? Chętnie zobaczę co się aktualnie u Ciebie dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja - to już 14 tydzień.

Akwarium bez większych zmian - wszystko rośnie - więc nie przeszkadzam.

Błazenki jak na razie pływają i są bardzo aktywne.

Krewetka czyszcząca niedawno miała kolejną wylinkę (po 18 dniach od ostatniej - nie jestem pewien czy to standardowy odstęp czasu od poprzedniej) a krabik po zmianie muszli na nieco większą stał się bardzo aktywny. Przemierza akwarium w szerz i wzdłuż kilka razy dziennie:)

Ricordea już się chyba zadomowiła:

rico

Moje kawałeczki twardzieli też jak na razie chyba żyją. Jeden z nich ładnie polipuje a drugi ma ładne kolory więc póki co jest nadzieja, że będę miał twardziele w akwarium dłuższy czas.

pavon

pavona

Wydaję mi się, że ten ząbek zielonkawej pavony lekko urósł :) Nie zwracajcie uwagi na kolory (dwa różne balansy bieli). Zdjęcie z lewej jest zrobione 16.01 a z prawej 27.01.

porownanie

Niedługo będzie podmianka wody bo jak na zdjęciu widać na piasku pojawiły się glony - zawszę mi się pojawiają po około 5-7 dniach od podmiany. Na szczęście tylko na piasku i na małej powierzchni i łatwo się je ściąga wężykiem podczas podmianek.

Na koniec widok z boku - tą stronę rzadko pokazywałem. I muszą go chyba jeszcze jakoś zagospodarować a dokładniej to w okolicy rury od kaskady, bo tam ciemno i pusto.

Bok

I od frontu:

cale

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze aktualizacja korali w niebieskiej poświacie.

lobo

rhon

rhoblan

tubipn

canpeln

zoan

ricon

calen


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku ale Ci zazdroszczę :D codziennie tu zaglądam :) ja już nie mogę patrzeć na moje pustki w akwarium :ninja: trzeba się wybrać na jakieś zakupy ale w Radomiu trochę mały wybór w sklepach. Może ma ktoś z Radomia coś do odsprzedania? (sorki za offtop :p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol ja niestety nie mam jeszcze nic na wydaniu. Jedynie lobophyton najprawdopodobniej pójdzie na wymiankę w sklepie na 25 czerwca. Ale jak tylko nadejdzie chwila przycinania korali u mnie w baniaku dam znać.

Musisz się odezwać do pozostałych ludzi z Radomia i może co będą mieli do sprzedania/wydania.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mi troszke Darek VDR pomogl za co jestem mu bardzo wdzieczny :) Ale w 200l to troszke trzeba tego wrzucic zeby bylo widac :D Nie wiesz czy byla juz jakas dostawa na 25czerwca? ostatnio jak bylem to puste akwaria byly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mi troszke Darek VDR pomogl za co jestem mu bardzo wdzieczny :) Ale w 200l to troszke trzeba tego wrzucic zeby bylo widac :D Nie wiesz czy byla juz jakas dostawa na 25czerwca? ostatnio jak bylem to puste akwaria byly.

No własnie nie wiem. W zeszłym tygodniu jak byłem to nadal zajmowali się przebudową w sklepie. Mówili, że już w tym tygodniu powinni się uporać ze wszystkim. Więc ja wybiorę się do nich może jutro z moim lobophytonem i wymienię go na coś mniejszego.

A Darek to bardzo pomocny człowiek:)

Ponownie ślimak się pojawił - teraz wreszcie w normalnym świetle ale nadal pewności nie ma co do niego czy to oliva i volvarina a może jeszcze coś innego. ja skłaniam się do volvariny, bo rozmiarem bardziej właśnie do tego gatunku pasuje. Oliva za duża chyba.

slimak

slim

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

Lobophyton wywędrował z mojego zbiornika niestety:( Nie miałem już go gdzie postawić - za bardzo się pompował.

W zamian wziąłem sobie rurówkę - bardzo mi się podoba. Ciekawe tylko czy utrzyma się u mnie.

rurowka

cale

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna :)

Mam takie dwie.

Utrzyma się (u mnie od startu w zasadzie) :) Może zrzucić pióropusz, ale jej odrośnie. Czytałem w necie, że nie taki ładny i duży, ale mojej odrósł właśnie większy i ładniejszy :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo ładne akwarium.

Widzę że jest problem z utrzymaniem piasku w czystości widać to na poście 380 zdjęcie od frontu.

Mam taki sam problem u siebie i walczę z tym już dość długo na razie udało mi się opanować sytuacje, mam nadzieje że teraz będę oglądał tylko biały piasek :thumbup:

Mam wrażenie że u ciebie problemem jest brak falownika i dlatego odkłada ci się tyle syfu na pisku.

Pozdrawiam

dodo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna :)

Mam takie dwie.

Utrzyma się (u mnie od startu w zasadzie) :) Może zrzucić pióropusz, ale jej odrośnie. Czytałem w necie, że nie taki ładny i duży, ale mojej odrósł właśnie większy i ładniejszy :p

Mam nadzieję, że w ogóle nie odpadnie i będzie cieszyć oko.

I mam jeszcze takie małe pytanie co do rurówki: Jak często one u Ciebie się chowają, bo u mnie to ona przynajmniej raz na godzinę się schowa na kilka minut. To normalne jest??

Witam

Bardzo ładne akwarium.

Widzę że jest problem z utrzymaniem piasku w czystości widać to na poście 380 zdjęcie od frontu.

Mam taki sam problem u siebie i walczę z tym już dość długo na razie udało mi się opanować sytuacje, mam nadzieje że teraz będę oglądał tylko biały piasek :thumbup:

Mam wrażenie że u ciebie problemem jest brak falownika i dlatego odkłada ci się tyle syfu na pisku.

Pozdrawiam

dodo

Dzięki za opinię.

Na dnie to nie syf chyba - tylko zwykłe glony:)

Glony widoczne zaczynają się po około 5-7 dniu od podmiany ale 3 dni wytrzymuje jeszcze i ściągam wężykiem podczas podmiany. Zapewne jakiegoś związku chemicznego jest za dużo w wodzie... ;) Ale jakoś za bardzo mi to nie przeszkadza - koralom chyba też nie.

A co do falowania to nie wydaje mi się, że słabe to falowanie - wystarczy zobaczyć filmik który umieściłem na jednej z wcześniejszych stron tego tematu. Wszystko się tam buja jak talala;) A na dnie nurt wody przesuwa piasek na boki aż robi się zagłębienie. Ale mogę się mylić :)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro falowanie wody jest dobre, to nie wiem dlaczego tak wygląda u ciebie piasek ale to nie jest normalny objaw w dobrze działającym zbiorniku.

Na glony tez mi to nie wygląda bardziej na okrzemki bądź nawet dino, ale mogę się mylić.

Kiedy ostatnio mierzyłeś parametry wody ?

Ja u siebie też odsysałem wężykiem ale działo się to razem z piaskiem, którego powoli zaczyna brakować ale widzę że u ciebie nie ma z tym problemu (sporo piasku na dnie) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do mierzenia parametrów.... To ich nigdy nie mierzyłem, nie znam nawet zasolenia. W następnym tygodniu zabiorę do zaprzyjaźnionego sklepu trochę wody z baniaka i sprawdzimy podstawowe parametry:)

I wiesz co to może być dino (choć ja bardziej obstawiam okrzemki) - i chyba ten nalot na piasku zaczął pojawiać się po tym jak podmieniałem wodę co tydzień i to aż 5l :) I tutaj mógł być problem. Od jakiegoś czasu podmieniam rzadziej i tylko 2,5-3 lity wody i wydaje mi się, że ten nalot wolniej się robi i na mniejszej przestrzeni. Nawet może teraz wstrzymam się ze 2-3 z podmianami i zobaczę co będzie się dziać :)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc problemem może być świeża woda. Masz filtr RO+DI mierzysz co masz na wyjściu TDSem.

Czy może kupujesz wodę do podmianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc problemem może być świeża woda. Masz filtr RO+DI mierzysz co masz na wyjściu TDSem.

Czy może kupujesz wodę do podmianki?

Niestety moje akwarium to bardzo low-tech:) Nie posiadam RO itp...:/

A wodę kupuję w sklepie zawsze 2 baniaki (w jednym rozcieńczam sól a drugi na dolewki).

Więc wstrzymam się z podmianami na jakieś 3 tygodnie i będę obserwował co się będzie dziać.

A tak na koniec - krótki filmik o tym co się dzieje w akwarium.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam jeszcze takie małe pytanie co do rurówki: Jak często one u Ciebie się chowają, bo u mnie to ona przynajmniej raz na godzinę się schowa na kilka minut. To normalne jest??

Aż takich obserwacji nie prowadzę, ale co jakiś czas się schowa na chwilkę. Z tego co pamiętam to początkowo chyba częściej i na dłużej się chowały. No i oczywiście przestraszone się chowają zawsze ;) A niewiele trzeba, żeby je przestraszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 Tydzień działania akwarium.

Za wiele się nie zmieniło. Życie rośnie i ma się ogólnie dobrze.

Na razie nie podmieniam wody, bo chcę sprawdzić co jest przyczyną tego nalotu na piasku, który zawsze zaczyna się pojawiać po ok 5 dniach po podmianie wody. W innych miejscach glonów praktycznie nie ma - tylko ten piasek na przodzie. Na szczęście go dużo mam i mogę odsysać :) ale tym razem poczekam ok 3 tygodnie bez podmiany i zobaczymy co będzie się dziać.

Rurówka żyje i póki co fajny ma pióropusz.

rurówka

Ricordea ładnie się zaczyna pompować.

rico

I całe:

cale

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki nalot też się pojawia. Zwiększyłem cyrkulację i nadal występuje więc słaba cyrkulacja nie jest przyczyną. Osobiście wydaj mi się, że to kwestia dojrzałości zbiornika i jego rozmiarów. Prawdopodobnie w naszych pico rafkach nigdy nie osiągniemy takiej stabilizacji jak w zbiornikach powyżej umownych 100l. Może czas pomyśleć o jakiejś babeczce albo innym kopaczu;)


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz co - przed tymi częstymi 5litrowymi podmianami nie było tego problemu. Dlatego wstrzymam się z podmianami jeszcze 2 tygodnie i wtedy zobaczę co dalej.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze przed zakupem zwierzat, czas pomyslec o czyms do zmierzenia chociaz zasolenia ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No salimetr już w drodze, koło środy będzie;) A co do tego nalotu to on już się nie powiększa ciekawe czemu. Zabiorę również trochę wody do sklepu i może mi zmierza i powiedzą co w wodzie piszczy.

A wspomnę jeszcze o majano. Jakiś czas temu pozbyłem się chyba wszystkich - chyba ...:/

Póki co na razie nie widać nic a nic - a mija już jakieś 2-3 tygodnie.

Może mi się udało.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Ostatnio spod skały wyszło to więc przymocowałem to do skałki na ładnym świetle.

ricochyba

Wygląda na ricordee ale pewności nie mam - wiadomo była gdzieś w ciemni to jest wyblakła.

Czy może jakieś inne pomysły.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.