Skocz do zawartości
robi

Reaktor, czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko pozorny spokój :)

Trzeba monitorować poziomy KH,Ca i Mg. No i pamiętać o kontroli Co2, odcieku oraz sprawdzać ilość zasypu.

Warto też co jakiś czas sprawdzać czy pompa cyrkulacyjna działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorber Rowa dalej w akwarium,wychodzi mi dużo bo 500ml na 3-4 tygodnie a i tak PO4 mam 0,09 z tym,że teraz na odcieku mam niewielką ilość fosforanów więc to nie wina reaktora.

Uffff , sporo tej rowy,Marku a jak to z po4 na odcieku ? bo u mnie dzisiaj 0,3 a było na początku 0,16 DLACZEGO ROŚNIE ? myślę aby odciek przepuścić przez rowę ,zrobię takie małe DIY z małej puszki po rowie ,od dołu wężyk dopływ a u góry odpływ,tylko czy można tak ? nie zbryli się ?bo normalnie rowa powinna być w ruchu.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze koszt rowy faktycznie spory.. zastanawiam sie czy reaktor faktycznie sie oplaca pod wzgledem finansowym.

wyslane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem wcześniej,że reaktor teraz produkuje małe ilości fosforanów,ja gdzieś mam innego dostawcę tego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo produkcji Po4 przez reaktor - a nie powinno to czasem być analogicznie jak z Ca i KH ? tzn tyle ile reaktor wyprodukuje Po4 z rozpuszczonych szkieletów to tyle korale powinny wchłonąć budując?

jako ciekawostkę podam że na dzień dzisiejszy podaję u siebie około 96,3l odcieku na dobę (leci ciurkiem a nie kapie) przy PH w reaktorze 6.15 i KH odcieku 30..

KH w zbiorniku 6.7 i nie mogę podnieść..

Obawiam się że w którymś momencie kończy się wydajność reaktora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po4 z grysu to nic , problemem przy dużym przepływie jest uzyskanie czystego wkładu ,dobrze stosować przed reaktorem jakieś proste filterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ,ale pomimo to od czasu do czasu jak otworze na max pompę mieszająca to z odcieku napiera niezły syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w instrukcji Dastaco polecają raz na pół roku wyczyścić pompę i raz na rok wyczyścić cały reaktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę podam że na dzień dzisiejszy podaję u siebie około 96,3l odcieku na dobę (leci ciurkiem a nie kapie) przy PH w reaktorze 6.15 i KH odcieku 30..

KH w zbiorniku 6.7 i nie mogę podnieść..

Obawiam się że w którymś momencie kończy się wydajność reaktora..

Niekoniecznie to problem z wydajnością :)

Jaki masz reaktor, ile zasypu jakie akwa no i najwazniejsze jaki poziom Ca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo produkcji Po4 przez reaktor - a nie powinno to czasem być analogicznie jak z Ca i KH ? tzn tyle ile reaktor wyprodukuje Po4 z rozpuszczonych szkieletów to tyle korale powinny wchłonąć budując?

jako ciekawostkę podam że na dzień dzisiejszy podaję u siebie około 96,3l odcieku na dobę (leci ciurkiem a nie kapie) przy PH w reaktorze 6.15 i KH odcieku 30..

KH w zbiorniku 6.7 i nie mogę podnieść..

Obawiam się że w którymś momencie kończy się wydajność reaktora..

jak Ci nie spada (Ca i KH) to podbij Ballingiem do żądanej wartości i powinno być OK


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, radzę sobie - może nie dokładnie napisałem - chodziło mi o to że pomimo dość intensywnego dozowania parametry stoją w miejscu - tj taka jest konsumpcja.

Chodziło mi o to że w danym reaktorze nie można bez końca zwiększać jego wydajności obniżając PH i zwiększając odciek.

(Jarek - mam około 20kg zasypu u siebie)

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz na odcieku tylko 30 to duzo dozujesz, u mnie aktualnie jest 70-75


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mniej dozował przy tym samym ph to odciek by miał pewnie wyższe kh.

A z ciekawości - ile dozujesz i jaki zasyp przy jakim ph masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mierze pH ale z tego co pamietam to jest kolo 6 w komorze. To jest Dastaco II - nie bawisz sie w sondy :-)

Ja mam zasyp Knoppa i Grotechowy Mg, aktualnie malo dozuje bo mialem anomalie w akwa i akwa stanely ze wzrostem.

Wczesniej dozowalem kolo 0,6litra

kH stoi stabilnie na poziomie 7,1-7,3

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 0,6l na ile czasu - 1h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie wykalibrowane pHmetry zmierzcie ile ma woda z reaktora ale po odstaniu conajmniej 1 dzien w otwartym nie za wysokim naczyniu.

Zwlaszcza panowie z Dastaco, ale nie tylko. u mnie woda ma 8,44 pH z mojego reaktorka.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 0,6l/h

Tlumaczylem, reaktory Dastaco II , w przeciwienstwie do tradycyjnych reaktorow, nie wymagaja pomiaru pH. Bazuja na nasyceniu CO2 wody w komorze i tyle - zadnej upierdliwosci z pomiarami i sondami.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mierzyłem Ph w reaktorze ale pewnie jest bardzo niskie woda jest nasycona CO2. I chyba dlatego mają większą wydajność od tradycyjnego reaktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 0,6l/h

Tlumaczylem, reaktory Dastaco II , w przeciwienstwie do tradycyjnych reaktorow, nie wymagaja pomiaru pH. Bazuja na nasyceniu CO2 wody w komorze i tyle - zadnej upierdliwosci z pomiarami i sondami.

Nie za bardzo rozumiem co to za upierdliwosc raz na 3-6 miesięcy zrobić kalibrację elektrody

Nigdy nie mierzyłem Ph w reaktorze ale pewnie jest bardzo niskie woda jest nasycona CO2. I chyba dlatego mają większą wydajność od tradycyjnego reaktora.

A czy w tradycyjnym reaktorze nie można obniżyć ph? co tym samym jak napisałeś powinno zwiększyć wydajność?

155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dla fanów reaktorów i początkujących w tym temacie (jak ja) http://reefkeeping.com/joomla/index.php ... article/54


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Paweł napisał obniżając Ph zwiększył wydajność rektora natomiast w Dastaco nie masz wpływu na Ph, jedzie na nasyconym roztworze więc Ph jest stałe na najniższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem o pH wody po wywietrzeniu CO2. pH tej wody jest miarą kH stad moje pytanie. szkoda ze nie czytacie ze zrozumieniem :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - szczerze mówiąc nie wiem po co mierzyć wodę, która już wypłynęła z reaktora. Wiem jakie PH mam w reaktorze, wiem jakie PH mam w zbiorniku , jak chcę to sprawdzę KH odcieku i wody w zbiorniku i zasadniczo mi to wystarcza.

Tak jak pisał Robert - nie widzę nic upierdliwego w obsłudze "tradycyjnego" reaktora - ale przyznaję też że nie wnikałem w budowę tego nowego- modnego ostatnio rozwiązania więc nie mam porównania. Jedne co mi się o uszy obiło to że jakieś odpowietrzania się tam robi, zatrzymuję raz na dobę itp - ale to tylko ze słyszenia znam więc się w porównania nie będę bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.