Skocz do zawartości
Lurthel

Nawilżacz 92l - Lurthel

Rekomendowane odpowiedzi

Powstał nowy projekt baniaczka. Obiecałem sobie, że nie zrobię kolejnej solniczki aż do ukończenia budowy. Ale jak to w morszczyźnie bywa.. to jest po prostu silniejsze. Głównym bodźcem było to, że ze względu na niską wilgotność powietrza ciężko mi się śpi. Ale nie róbmy z tego zagadnienia, zatem do rzeczy.

Wymiary baniaka to 60x40x40 lecz 10-15 cm z długości zajmie panel filtracyjny.

W rezultacie wymiary części widokowej to około 45x40x40.

W panelu umieszczę siporax, Hydor slimskim nano, oraz grzałkę i powrót.

Cyrkulacje planuje 2x koralia 900.

Automatyczna dolewka, prawdopodobnie Aquatrend.

Lampa będzie ledowa, zrobię ją sam, diody już zamówione.

Póki co nie planuję żadnej obsady rybnej, jedynie koralowce tzw. "cukiereczki".

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym nie robić na całej szerokości. Lepiej zrób na tyle szeroki na 10cm jedna komora odpieniek jakieś 10x10 na grzałkę 3-4cm i kawałek na siporeks. Zajmie to kawałek głębi ale przód będzie do oglądania.

Mam tak jak Ty planujesz i wszystko jest cacy tylko jedno mnie wkurza mianowicie 10cm z przodu i cały bok oklejony czarną folią ponieważ gąbki i syf który narósł na szybach nie do końca podoba się mojej drugiej połowie :) .


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oświetlenia dołożł bym t5,, nie do końca jestem przekonany do ledów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głównym bodźcem było to, że ze względu na niską wilgotność powietrza ciężko mi się śpi. Ale nie róbmy z tego zagadnienia, zatem do rzeczy.

Świetna argumentacja! Zobacz co to hobby robi z ludzi - sami siebie przekonujemy ze to przecież dla zdrowia i lepszego samopoczucia :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak Ty planujesz i wszystko jest cacy tylko jedno mnie wkurza mianowicie 10cm z przodu i cały bok oklejony czarną folią ponieważ gąbki i syf który narósł na szybach nie do końca podoba się mojej drugiej połowie :) .

Wymysliłem już na to patent, tzn taką obudowę panela ze spienionego pcv, myślę że będzie estetycznie.

Do oświetlenia dołożł bym t5,, nie do końca jestem przekonany do ledów..

Hmm może ledy ledom nie równe, w moim poprzednim miałem ledy tego typu jak teraz składam, tylko mocniejszą trochę lampe i mi się podobało, koralowcom prawdopodobnie też, bo rosły.

Świetna argumentacja! Zobacz co to hobby robi z ludzi - sami siebie przekonujemy ze to przecież dla zdrowia i lepszego samopoczucia :-D

No nie?! Stwierdziłem że jak mam postawić w pokoju jakiś chiński szmelc nawilżający to wolę coś "praktyczniejszego" :D.

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, powodem tego ze mam akwarium jest to ze jak na cos nie wydaje kasy to mi portfel puchnie i przez to zle marynarka lezy ;)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, powodem tego ze mam akwarium jest to ze jak na cos nie wydaje kasy to mi portfel puchnie i przez to zle marynarka lezy ;)

To bardzo rzadkie schorzenie jest Bartku - gdzie można się tym zarazić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lurthel - a jakie cukiereczki chcesz trzymac?

Głownie ładne, kolorowe LPS'y. Jak parametry pozwolą to może się skusze na jakąś Acre, lub innego twardziela.

Inspiruje się baniaczkiem użytkownika sasz5 :).

Jak myślicie, 2x koralia 900 wystarczy do tego? Teraz tak zacząłem się zastanawiać że może być mało..

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem dzisiaj lampę led, mam nadzieję że będzie wystarczająca. Pozostało tylko wykonać obudowę i chłodzenie.

Diody:

5x Royal Blue

2x CoolWhite

Zasilacz stałoprądowy EagleRise.

y8hm.jpg

7hzl.jpg

Przy okazji, wie ktoś może czy da się pod taki zasilacz do ledów wpiąć jakoś wentylator?

Druga sprawa, wciąż zastanawiam się nad cyrkulacją, sugestie mile widziane. Myślałem o Koralia smartwave 1400, bo zmienna cyrkulacja fajna rzecz, ale boje się ciągłego stukania przy rozruchu pomp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: mnie nie interesują takie bzdety w stylu kabelki przełączniczki itp. Poproszę o fotkę akwarium :coffee: i tak z rybków mówisz nic nie planujesz. A jakieś krabiki, ślimaczki itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium się dopiero klei, kompletuje sprzęt póki co. Krabiki czy krewetka będą na 100% :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam krajana :) Widzę że z tej choroby się nie da wyleczyć i każdy pretekst jest dobry do powrotu :thumbup: będę trzymać kciuki i obserwować jak Ci idzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. Praca nad przygotowaniem do startu wre. Skompletowałem już praktycznie cały sprzęt, aktualnie wygląda to następująco:

Obieg: NEWA 1200 z końcówką nano-flo ( liczę że będzie z tego pseudo wavemaker)

Cyrkulacja: Tunze 6015

Odpieniacz: Hydor slimskim nano 135

Lampa: led własnej roboty

Dolewka: Aqua-Trend z pompką Tunze mini

W sumie czekam tylko na akwarium i startujemy. Powinno być w tym tygodniu już sklejone.

Ile proponujecie skały? Ja obstawiam tak z 8kg żywej.

Co by umilić wam oczekiwanie na start zamieszczę fotkę mojego słodkowodnego akwarium.

0s8p.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramireza eletro blue?morskie morskim...ale ze słodkiego raczej nie zrezygnuje;) Życzę powodzenia!


Wymiary zbiornika: 160 cm x 60 cm x 60 cm, zalany listopad 2015, oparty o lampę ledową DIY 84 kedy CREE, 24 białe i 60 niebieskich, dodatkowo 4 x 80W (T5), odpieniacz octopus ( nie pamiętam modelu - 18W) do tego filtr przepływowy (refungium glonowe) 60 kg żywej skały, 2 cyrkulatory JEBAO RW15 i 8, pompa obiegowa Jebao 8000,  dozownik automatyczny JEBAO 4 kanałowy. Obsada ryb: Hepatus, Chelmon Rostratus, Borsuk, Zebrasomma Veliferum, 3x błazenki, mandaryny: marmurkowy i wspaniały, hexatenia, E. bicolor,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwyczajne Ramirezy :). A trą się jak głupie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się doczekałam na zdjęcie akwarium :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się doczekałam na zdjęcie akwarium :p

Carolin, aleś Ty niecierpliwa :D. Nie martw się, już się zalewa ;).

o1ct.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, coś na pocieszenie :D czekam na fotki zalanego :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek zalany, a oto efekt:

wv3h.jpg

m79v.jpg

Skały jest 8,3 kg. Woda, połowa to świeża solanka na soli Red Sea, i reszta to woda z erybki. Zalałem bakteriami Biogro 123. Co do życia w skale z pewnością jest krabik, malutki bardzo, ma z 5-8 mm niestety nie zdążyłem go zdjąć aby bliżej mu się przyjrzeć i czmychnął w skałę. Wyglądał na glonożernego ale pewności nie mam. Oby nie wyrósł z niego jakiś morderca. Oprócz tego jest trochę rurówek oraz niestety jedna malutka różyczka aiptasii..

Aiptasia jest w takim miejscu, że jak bym się uparł to dałbym radę odłupać ten kawałek skały, tylko czy to zagwarantuje że się nie rozsieje jednak?

Kiedyś w jakimś temacie ktoś pisał, że udało mu się odczepić aiptasie od skały celując w nią cyrkulator, tylko czy to nie spowoduje że wypuści zarodniki?

A może lepiej po prostu pozostać przy krewetkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie. Takie trochę większe kostki wyglądają super i wymiary normalne. Będę śledził z ogromną ciekawością.

A co do aiptasii to w moim przypadku od początku akwarium mam dwie sztuki (bynajmniej tyle widzę), siedzą w ciemnym miejscu i w sumie tylko garbik tam zagląda więc i ja ich nie ruszam i odpukać plagi nie ma.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że nie będę ich ruszał bo tylko sprawa się pogorszy.. Krewetki załatwią sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałes ciała kolego,panel nie moze byc tej samej wysokosci co akwarium,bo jak sie przytka przelew to bedziesz mial wodę na podłodze.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelew jest około 1cm niżej niż krawędź. W sensie jak grzebień się kończy to jeszcze jest 1cm luzu do krawędzi akwarium.

Edytowane przez Lurthel (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytkaj grzebien i sprawdz czy sie nie nie podniesie za bardzo poziom w akwarium.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.