Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Koralowce na szybie

Rekomendowane odpowiedzi

xenia to łatwy a zarazem trudny i piękny koralowiec :)Myślałem o tym aby wymieszać xenie z brierum ...Szkoda,ze tak mało zdjęć z takim efektem bo takie rozwiązanie interesująco wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tylnej sxybie sama z siebie posiała się zielona montipora. Szyby nie dotykała, musiała jakoś przez zarodniki. Na razie mam kilka placków wielkości od 1 grosza do 5 zł

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie ma co dodać, bo już koledzy napisali, że zarówno Xenia jak i Briareum, ale przecież też Montipory bardzo łatwo same przyczepiają się do szyby i po niej wędrują. Wystarczy na jakiś czas położyć koralowca przy szybie i sam przejdzie. Jeśli koniecznie chcemy zaszczepić koralowca na środku szyby, z dala od skał to można użyć właśnie czyścika, którym można przycisnąć kawałek skałki ze szczepką.

Co do magnesów (od czego zaczął się ten temat) to ja bym raczej był ostrożny. wszelkie niezabezpieczone związki metali w akwarium morskim szybko mogą nam narobić szkód i zatruć obsadę, bo w tym środowisku łatwo ulegają reakcjom rozpuszczania i utleniania. Później może być bardzo ciężko odtruć akwarium.

Proponuję, jeśli już chcemy użyć magnesów, aby je wcześniej dobrze oblepić silikonem akwarystycznym (szczelnie i dokładnie). Można też zrobić sobie z tego silikonu ucho do którego później przyczepić (igłą zabiegową) koralowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega pablo ma pieknie zarosnieta tylna szybe. widzialem na zywo i pieknie to wyglada. mam foto ale nie wiem co on na udostepnienie.


70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam co by nie zakładać nowego tematu. Jakieś nowe patenty :) ? Pokażcie jakieś zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że to nie montipora się posiała u mnie tylko pocilopora, w tej chwili dorodny koralowiec. Musiałem zdjąć, bo rosła przy kominie i zaburzała przepływ i uniemożliwiała czyszczenie.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie anthelia rośnie na tylnej szybie

IMAG0686.jpgprint screen


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kropelke powinno dać rade...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium na tylnej szybie plaga rhodactisow ....

post-21817-0-79148500-1479911553_thumb.jpg

post-21817-0-30315400-1479911585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

To ja sobie przykleiłem SPS do tylnej ;)

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie kropelką w żelu. Wystarczy nałożyć przykleić i chwilę przytrzymać.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie same wlazły, nic nie kleiłem. Mam na tylnej szybie xenię, briareum i capnellę. A na dnie zamiast piasku zoantusy i grzybki


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miękkie korale przebijałem igła lekarską i tą igłę wbijałem do dowolnej przyssawki (zostały mi po starych pompach) tak aby koral dotykał przyssawki lub samej szyby. Xenie przyrosły po 4 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczortaj briareum przykleiłem na szybke z podstawką

a xenia za pomocą czyścika

wyjezdzam na kilka dni

jak wróce może juz bedzie sie trzymać


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miękkie korale przebijałem igła lekarską i tą igłę wbijałem do dowolnej przyssawki (zostały mi po starych pompach) tak aby koral dotykał przyssawki lub samej szyby. Xenie przyrosły po 4 dniach.

Chyba też tak spróbuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobina cyjanoakrylu tylko naprawdę gęstego załatwia sprawę z grzybkami i innymi miękkimi na podstawkach i skale

Co do Clavularii na szybie to poszedłem w metodę naturalną - szczepka przytknięta do szyby i poczekać aż przerośnie, następnie odciąłem matecznik. Jeśli że masz już gotowe płaty to też możesz odrobiną cyjano punktowo przytrzymać tyko może mieć to swoje konsekwencje - jak coś nie będzie jej pasować w miejscu klejenia to może się klej odsłonić z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wygląda dużo lepiej jak tło,czarne czy niebieskie.Dobry pomysł i super wygląd i nie trzeba czyścić szyby,czyli same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Jeśli to xenia, da się odczyścić szybę, jak by co, z innych miękkich też, ale już z sps będzie problem jak padnie.

Ja miałem xenię na pvc. Z czasem stała się inwazyjna. Obecnie wolę czystą tylną szybę. Jeśli ktoś ma problemy z przymocowaniem korala, polecam kawałek pvc, korala spilką do niego, a pvc klei się kropelką do szkła lepiej niż koral. Tak samo można kombinować z twardymi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Jeśli to xenia, da się odczyścić szybę, jak by co, z innych miękkich też, ale już z sps będzie problem jak padnie.

Ja miałem xenię na pvc. Z czasem stała się inwazyjna. Obecnie wolę czystą tylną szybę. Jeśli ktoś ma problemy z przymocowaniem korala, polecam kawałek pvc, korala spilką do niego, a pvc klei się kropelką do szkła lepiej niż koral. Tak samo można kombinować z twardymi.

Dobra wskazówka dzięki :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.