Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

Kiedy powiedzieć sobie STOP

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam morskie ,są korale pływają rybki ,jest super :thumbup: Korale rosną przybywa rybek ,czas na większy zbiornik :thumbsup: Kolejny etap dokładam skał ,kolejnego korala bo jeszcze takiego nie mam,wszystko fajnie jest. Dochodzi kolejny koral, przywożę kolejną rybkę bo razem będą fajnie pływać. Zmieniam oświetlenie, pienidło i co widzę :w00t: no rybkę o której marzyłem ,już ją widzę na swojej rafce :w00t: Coś tam padło, coś nie przeżyło :( nie łamię się .Wpuszczam kolejną rybkę ,dokładam kolejnego ukwiałka bo takiego jeszcze nie mam i co .... czuję że jestem w jakimś pędzie - obłędzie .Dokładnie zauważam to u innych ,jak to zatrzymać ? Są morszczaki którzy potrafią nad tym zapanować ,jakiś sposób ? jakaś rada ?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest trudne :) Znajdź drugą pracę, albo załóż drugi baniak bo za dużo masz sił :p A na serio to dużo osob przez to przechodzi co Ty


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek nikt nie powiedział że będzie łatwo.Ale niestety przechodzimy to większości. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie prace :(

i nowy salon pewnie blisko od domu :)

czy to też wzmaga pęd ?


pozdrowienia !!!

ReefMax :

7295_7495.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co chcesz to zatrzymywać, to tak ma być, wszystkie morszczaki tak mają, czyż nie?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala "gonitwa" pewnie konczy sie w momencie kiedy juz stoi to, o czym podswiadomie myslelismy. Mozna zmieniac sprzet I zwierzaki na okraglo, ale w pewnym momencie powinien przyjsc ten dzien, w ktorym szklo po przyjsciu z pracy ma cieszyc oko I relaksowac (powinien). To sie nazywa "dazenie do celu". Sam jestem na etapie "gonitwy", ale pora ustawiac szklo, ktore przyjechalo, moze nie jest najwieksze, ale takie co mnie powinno uspokoic na pare lat ;)

Zreszta ta zabawa, to jak kupowanie auta. Dzis stac mnie na takie, jutro na inne-to zmieniam. Bo juz stare, bo sie zuzywa, bo sa nowsze, lepsze, wygodniejsze, ekonomiczne itd...

W tym hobby nie ma slowa "stop" tzn jest, ale mierzone skala czas/zdrowie/portfel...

Pozdrawiam

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby gonić zajączka, a nie go złapać :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np Powiedzialem sobie,że już nie zmieniam baniaka na większy starczy mi skromne 200;)


Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam to jak bym był w ciągu dragów . Ciagle wmawiam sobie że to już koniec ,wystarczy , ale jak pojadę do sklepu to wydaję ostatnią złotówkę , wpuszczam zwierzaka do baniaka i jest euforia :smoke: . Natomiast sprzedawcy przypominają mi dilerów którzy wykorzystują moją słabość , wiedzą że jestem na głodzie i dają na kreskę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się nie zgodzę z Marcinem bo kiedy już mamy to co chcieliśmy to nagle przychodzi nam taki przebłysk geniuszu - a może większe :)

Poza tym nie wiem czy koledzy się ze mną zgodzą to to co kochamy w tym hobby to nie jest efekt końcowy ( czyli to do czego dążymy ), ale samą dążenie do tego celu. Tak jak napisał Aquamaniac - "Chodzi o to, żeby gonić zajączka, a nie go złapać" :)

Piotrek - co do twojego problemu to jest lekarstwo - przeprowadzić się na kawalerkę i stanowcza żona uwielbiająca kupować buty i torebki he he


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Enia

Postawiłam akwarium największe jakie mi się zmieściło ,żeby mnie już nie kusiła zmiana .I co? W akwarium wieje pustką,bo żeby takie duże zapełnić koralami to trzeba wygrać w totka,a mnie się dalej marzy większe i w dodatku na środku pokoju,żeby można było oglądać je z każdej strony . :( Może jak cały pokój wyloże kafelkami i zaleje to się uspokoję . ;) A tak serio to najlepiej zapał studzą niepowodzenia i brak kasy.Ostatnio coś zrobiłam nie tak i poleciało mi kilka szczepek.Postanowiłam dać odpocząć baniakowi i łapki trzymać przy sobie.Ale nie odpuściłam tak całkiem.Szukam drugiej pracy. :) :)

.

Edytowane przez Enia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozwinal pytanie z tematu o:

"Czy kazdemu musi sie udac?"

Zgadzam sie z tym, ze kazdy ma inne pojecie piekna, a tym samym, kazdy ma inna wizje na ladny zbiornik. Istnieje jednak jakis wspolny mianownik zadowoli uczucia estetyczne znacznej wiekszosci akwarystow. Niestety, jak to w zyciu, niektore rzeczy jednym przychodza latwiej innym trudniej. Jedna zbiorniki "kwitna" od momentu startu, inne przechodza, przez bolesne dojrzewanie. Nie ma problemu, jak cala obsada takiego zbiornika jest ekipa czyszczaca. Co jednak zrobic gdy z roznych powodow (zaleznych od nas czy tez nie) tracimy korale, ryby... ? Czy trzeba za wszelka cene "gonic kroliczka"? Przeciez nie chce za wszelka cene zostac artysta rysownikiem, skoro nie mam talentu i nie potrafie rysowac.

Ja wiem, ze akwarystyka morska dociera pod strzechy. Dzisiaj hodujemy i rozmnazamy gatunki o ktorych jeszcze 10lat temu sie nam nie snilo. Nie ma chyba jednak osoby, ktora majac juz akwarium przez pare lat nie stracila zycia w akwarium. Moze wiec, zamiast zadac pytanie "kiedy przestac?" nalezaloby zadac pytanie "Czy warto zaczynac?" (analogicznie do przykladu z rysownikiem)

Nie chce robic z akwarystyki morskiej hobby elitarnego, ale mysle, ze wiekszy nacisk spolecznosci morszczakow klasc na edukacje mlodych podkreslajac trudnosci zwiazane z tym hobby. To nie jest to samo co posiadanie psa czy zlotej rybki. Tutaj aby osiagnac sukces trzeba miec pewne cechy charakteru takie jak zelazna cierpliwosc i stalowe zaparcie. Bez tego sie nie da... Nie da sie tez bez zasobnego portfela, ale to temat na inny watek...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to ciagle kupowanie i zmiany to rodzaj obledu zpowodowany podnoszeniem sobie poprzeczki i dazeniem do idealu ktory okazuje sie ze nie istnieje. Dlatego ze brak jest ograniczen ktorych nie pokonamy.

Gdzies przeczytalem ze 5 min akwarysty to te w ktorych nie walczy z jakims problemem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie takie latwie jak posiadanie psa... hmm zajmuje sie tym i mozna powiedziec ze wiekszosc posiadaczy psow to tacy morszczacy z wiecznym dojzewaniem bo widzieli na filmie i mu sie podobalo.. malo kto ma czym sie chwalic;p

Ale na temat.. Ja ze swojego doswiadczenia musze powiedziec ze dla mnie najciekawszy jest etap zakladania, kombinacji co i jak zrobic, moze cos zmienic...Kazda porażka uczy kolejnych rzeczy... Po prostu trzeba widziec w tym przyjemność. Apetyt ciągle rosnie na rzeczy trudniejsze.. fotki swych zbiornikow sprzed lat budza usmiech na ustach.. ale jak czlowiek przypomni sobie owczesne trudnośći i perypetie to byly one rownie ciezkie do przeskoczenia, choc dzis sa tak banalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są morszczaki którzy potrafią nad tym zapanować ,jakiś sposób ? jakaś rada ?

Jak żona zaczyna grozić że się wyprowadzi i zabierze dzieci :shock:


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Aleks pisze...Najlepiej zapędy studzi niezadowolona żona.W kwesti zasobności portfela to się nie do końca zgodzę...Wytrwały akwarysta tak będzie "klecił" ,że nawet przy niskim budżecie domowym jakąś małą nano-rafkę wyczaruje, pewnie ,ze nie baniak 1000l., gdzie podstawowy sprzęt idzie już w tysiące zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam morskie ,są korale pływają rybki ,jest super :thumbup: Korale rosną przybywa rybek ,czas na większy zbiornik :thumbsup: Kolejny etap dokładam skał ,kolejnego korala bo jeszcze takiego nie mam,wszystko fajnie jest. Dochodzi kolejny koral, przywożę kolejną rybkę bo razem będą fajnie pływać. Zmieniam oświetlenie, pienidło i co widzę :w00t: no rybkę o której marzyłem ,już ją widzę na swojej rafce :w00t: Coś tam padło, coś nie przeżyło :( nie łamię się .Wpuszczam kolejną rybkę ,dokładam kolejnego ukwiałka bo takiego jeszcze nie mam i co .... czuję że jestem w jakimś pędzie - obłędzie .Dokładnie zauważam to u innych ,jak to zatrzymać ? Są morszczaki którzy potrafią nad tym zapanować ,jakiś sposób ? jakaś rada ?

Jedna rada.....nie staraj się tego zatrzymać. Jeśli to zrobisz, to pozwolisz, że pasja przerodzi się w znudzenie i rezygnację. U większości miłośników rezygnacja przychodzi samoistnie, a ty chcesz ją samemu wywołać??. Ludzie pozbawieni pasji spędzają większość czasu na poszukiwaniu czegoś, co nadaje życiu sens, a ty to masz.........

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś@ rewelacyjny temat, aż dziw że nikt wcześniej go nie podjął.

Oczywiście też mam ta chorobę, i marnie sobie z tym radzę:(

Pocieszam się że nie mam choroby zwanej gadżeciarstwem i nie kupuję każdego nowego telefonu i aparatu, który pojawi się na rynku:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś@ rewelacyjny temat, aż dziw że nikt wcześniej go nie podjął.

Oczywiście też mam ta chorobę, i marnie sobie z tym radzę :(

Pocieszam się że nie mam choroby zwanej gadżeciarstwem i nie kupuję każdego nowego telefonu i aparatu, który pojawi się na rynku:)

Hehe, ale pewnie na nowego cukiereczka w sklepie, takiego z ostatniej dostawy, którego nikt ze znajomych jeszcze nie ma to zwrócisz uwagę :evil:

... mam i ja ;)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh,

Zazdroszczę tym którzy mają tyle czasu, ja nie mam czasu aby zrobić START a co mówić o STOP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jakiś czas można powiedzieć powiedziałem stop :) Bo Akwarium zostaje jakie jest i póki co nie będzie powiększane nie pojawią się w nim też Koralowce Twarde z racji tego że mi właścicielowi się one nie podobają bo nie nadają w Zbiorniku Ruchu jak Miękasy , Natomiast to co się w nim znajduje zarówno żywe jak i Martwe będzie podlegało modyfikacją :) tylko nie mogę zdzierżyć jednego u Chłopaków w Seaworld jest Godiodon najmniej 5 CM ma po prostu wielki, a mój u mnie dwa lata już pływa i jaki był Kurdupel taki jest a żarełka mają pod dostatkiem :) w Akwarium stale jest coś do zrobienia a to coś dokupić a to coś przestawić bo już przerasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stop i zaprzestanie zakupów będzie wtedy gdy zlikwidujesz akwarium wielu tak robi , szał pał i potem nadchodzi dzień i po baniaku ale to dobrze taniej będziesz mógł kupić następną rybcie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.