Skocz do zawartości
Roman.P

Nagły wzrost no3 i po4

Rekomendowane odpowiedzi

Odpieniacz ostatnio wywała bardzo mało. RO i sól już sprawdzalem ale moim testem , który jest chyba walniety skoro ma taką rozbieżność z hanką . NO3 może się podnosić przez to że ostatnią podmianke robiłem prawie miesiąc temu (walczę z dino) . Jutro ma przyjść do mnie miernik milwaukee więc wtedy zrobię test że skalą .

Węgiel wyciągnąłem 3 tygodnie temu jak zacząłem nieudaną kurację h2o2.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, a nie pomyślałeś o tym że dzięki h2o2 zanotowałeś dużo zgonów życia w skale ? I teraz te wszystkie wężowidła i inne stworki ci się rozkładają?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale po pierwsze skok parametrów zanotowałem tydzień lub 2 przed rozpoczęciem kuracji, a po drugie moja skala była praktycznie martwa. Nic się.na niej nie ruszalo . Jedyne ,, stwory'' jakie u mnie widziałem pochodziły z korali. Zooplankton mnoży się na potęgę i woda utleniona też raczej mu nie przeszkodzila .

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Zbyt małe podmiany napewno nie są przyczyną wzrostu stężenia NO3.

Po co ci dokładniejszy test za masakryczną kasę? Testy saliferta albo redsea mają wystarczającą dokładność. Cieśla nie mierzy wymiarów mebli za pomocą skaningowego mikroskopu elektronowego...

Jarek ma moim zdaniem rację. H2O2 w wodzie morskiej jest niestabilne i błyskawicznie się rozkłada na wodę i tlen atomowy. Tlen atomowy jest bardzo reaktywny[ten fakt wykorzystali już niemcy do budowy rakiet V2] Jeżeli nalałeś za dużo nadtlenku wodoru to mogłeś zabić to czego nie widać ale co jest najważniejsze w każdym akwarium morskim - bakterie i całą masę innych drobnych organizmów.

Stosowanie H2O2 do walki z dino może bardziej zaszkodzić i wspomóc rozwój dino niż pomóc w jego zwalczaniu.

Jaki zooplankton ci się mnozy w akwarium? Harpacoid copepods?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedtem miałem praktycznie sam copepods a teraz on prawie zanikl i jest mnóstwo innego robactwa .

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Bo to jest tak że jeśli pojawi się trochę okrzemków albo innych glonów [i są odpowiednie "warunki wodne"] to rozwijają się widłonogi, potem rośnie populacja[bo zwiększa się ilość pokarmu] innych zwierzaków które jedzą widłonogi [np lasonogów] i widłonogi znikają. Podobnie jest z isopodami. Isopody jedzą glony rosnące na szybach - [nawet takie zielone glony które trudno zeskrobać]. Jeśli pojawiają się glony a isopody nie są zwalczane przez jakiegoś drapieżnika to ich populacja będzie się rozwijać do momentu w którym zabraknie im pokarmu czyli glonów. Isopody są więc doskonałymi czyścicielami szyb i zjadają glony których slimaki nie są w stanie zeskrobać.

Taki ekosystem mozna w pewnym stopniu ustabilizować. Trzeba tylko dostarczać odpowiednich substratów - pokarm i mikroelementy [w tym krzemiany np z pancerzyków fitoplanktonu] i zachować odpowiednią proporcję pomiędzy drapieżnikami a zjadanymi. W mocno zarybionych baniakach nie da sie tego zrobić.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci dokładniejszy test za masakryczną kasę? Testy saliferta albo redsea mają wystarczającą dokładność. Cieśla nie mierzy wymiarów mebli za pomocą skaningowego mikroskopu elektronowego...

Ale cieśla też nie mierzy mebli na oko - a tak jest przy Salifercie. Co do RedSea mozna napisac ze tez jest za masakryczna kase - 143zl za Po4 ? Tyle dalem za mala Hanke z drugiej reki. A reagenty stosuje Saliferta i od czasu do czasu jesli mam jakis skok dziwny sprawdzam reagentami od Hanki bo Salifert na Hance u mnie czasami pokazuje wieksze wartosci niz reagenty Hanna.

Romek - nie doczytalem - uzywales wczesniej czegos na redukcje no3/po4 - czy tylko odpieniacz i filtracja na zywej skale ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester,

nie mysle o "oddawaniu" PO4 przez skale, tylko o gniciu bylego "zycia" wewnatrz skaly. :nuke:

Skok kH, niezbyt "udana" podmiana, spadek pH moglo pozabijac cos, czego na zewnatrz nie widac. Powodow moze byc z pewnoscia wiecej. Teraz bakterie sie nie wyrabiaja.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek.

Kręcą się cały czas biopelety i był phosguard, który wywaliłem jak zaczęło się pierdzielić.

Jakieś trzy tygodnie temu włożyłem węgiel KZ


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Które biopalety masz? Te małe [stare] które się szybko rozkładają i muszą być w specjalnym reaktorze bo się zalepiają i za pomocą których nigdy mi NO3 nie spadło poniżej 10mg/l mimo że miałem ich z 5 razy więcej niż zalecano, te nowe duże które moim zdaniem są nic nie warte bo mają bardzo małą wydajność, czy te kostki opracowane w RPA od OAL czy jakieś inne ?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które biopalety masz? Te małe [stare] które się szybko rozkładają i muszą być w specjalnym reaktorze bo się zalepiają i za pomocą których nigdy mi NO3 nie spadło poniżej 10mg/l mimo że miałem ich z 5 razy więcej niż zalecano, te nowe duże które moim zdaniem są nic nie warte bo mają bardzo małą wydajność, czy te kostki opracowane w RPA od OAL czy jakieś inne ?

Te małe i kręcą się w reaktorze od zawsze (oczywiście uzupełniane)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzięki Łukaszowi z Aqua Trendu (dzięki za glony) ruszyło moje refugium na glonie spagetti.

Zobaczymy czy to zaskoczy.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony glonami ale przyczyne dobrze byloby znalezc bo tak to troche jak psikanie brisem w toalecie. Niby swiezo ale nie do konca ;)

Pozdr


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony wyciagna, czemu nie :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma nie zaskoczyc. Dobrze by bylo gdybys dal troche piasku z glownego. I pamietaj karmic dsb. Zwlaszcza fito


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma nie zaskoczyc. Dobrze by bylo gdybys dal troche piasku z glownego. I pamietaj karmic dsb. Zwlaszcza fito

Na razie to tylko glonowisko.

Jeszcze nie kupiłem piasku do dsb, ale już wkrótce.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze zanim zaskoczy to jeszcze bardziej podniesie ci parametry?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony glonami ale przyczyne dobrze byloby znalezc bo tak to troche jak psikanie brisem w toalecie. Niby swiezo ale nie do konca ;)

Pozdr

Racja,w tym przypadku bym właśnie szukał przyczyny co się stało skoro wcześniej było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja,w tym przypadku bym właśnie szukał przyczyny co się stało skoro wcześniej było OK.

Marek. Wszystko opisałem w temacie.

Jak szukać przyczyny?

Nie ma żadnej plagi w postaci wysypu glonów czy innych.

Korale się pompują, rybki pływają. Trochę to dziwne nie?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie to rozumiem,sam bym na pewno nie doszedł do tego,ale te COŚ musiało się stać.

Dlatego że nie wiem co to jest to coś próbuje walczyć jak kiedyś Grześ Dyzma napisał nie chemią a naturą stąd refugium a za chwilę dsb.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz pieni prawidłowo? Urobek jest taki jak zawsze i jest go porównywalna ilość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.