Skocz do zawartości
Felipe

Jak szybko rosną spsy?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jakie jest optymalne tempo wzrostu spsów. Nie chodzi mi tu też o jakieś rekordy prędkości, ale raczej optymalny, uśredniony wzrost, który mógłby być wyznacznikiem kondycji korali.

Liczę na pomoc doświadczonych użytkowników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje że wzrost:) Na kolorze mi nie zależy jeśli widzę, że spsy które wkładam do zbiornika mało rosną albo wcale albo co gorsza padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można założyć ,że średnio 1cm miesięcznie (jeden stożek) . Co do kolorów to tak jak Tester napisał kolor nie oznacza super kondycji korala .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 cm miesięcznie, wydaje mi się dużo. Takie proste spsy jak montipory również w tym tempie, czy może jeszcze szybciej powinny rosnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie montipory szybciej niektóre wcale tak szybko nie rosną napisałem że to taka średnia ,wiec trzeba założyć że niektóre acropory ciut wolniej niektóre szybciej , w wątku Debory są pokazane przyrosty i to jest taka chyba dobra średnia wzrostu .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel ten hormon to sematropina ,ale wtedy tym bardziej nie ma kolorów tylko barwy brunatne acropor :) bo do tego jest jeszcze potrzebne dużo fosforanów i azotanów w wodzie :)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...brunatne powiadasz???

Check this out: http://reefcentral.com/forums/showthread.php?threadid=971190

Większość z tym szkieł jest pędzonych na hormonach...


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... większość z tych acropor jest brunatna :)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...no to jeszcze jeden link dla Ciebie Panie Wszechwiedzący:

http://pl.wiktionary.org/wiki/brunatny


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się czepił szukasz zwady czy jak ? tak kolego dla Twojej informacji 95% acropor jest brązowe w naturalnym środowisku więc daruj sobie . Wszechwiedzący no cóż może Ty się zacznij bardziej udzielać skoro wiesz lepiej i więcej na ten temat .Chętnie poczytam na temat korali a nie na temat religii i polityki .

poczytaj

http://coral.aims.gov.au/info/about.jsp


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,ok :)

spokojnie nie zrozumieliśmy się chyba :D

chodziło mi o to by nie szaleć z tym tempem wzrostu

po prostu lepiej iść w kolor SPS niż w przyrost

co do kondycji koralowca - to wiadome :)

p.s

jak szaleć z wzrostem - to kupić kapsułki z hormonem :) - jedyne 700 zł szt. - czy jakoś tak ;)

cena dosc spora ale ciekaw jestem jak szybko po takiej kuracji polepsza sie wzrost sps i jak dlugo trzeba ja stosowac , kuracja na somatotropinie potrafi kosztowac 20-30k wiec calkiem sporo ,

ps , ciekaw jestem ile ludzisk przeglada teraz neta za somatotropina hhaahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się czepił szukasz zwady czy jak ? tak kolego dla Twojej informacji 95% acropor jest brązowe w naturalnym środowisku więc daruj sobie . Wszechwiedzący no cóż może Ty się zacznij bardziej udzielać skoro wiesz lepiej i więcej na ten temat .Chętnie poczytam na temat korali a nie na temat religii i polityki .

poczytaj

http://coral.aims.go.../info/about.jsp

ty coś piłeś jak to pisałeś? nie mówimy o 95% na świecie tylko o tych na tych zdjęciach.. tam żadna nie jest brązowa. Ogarnij sie.


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tam co druga jest brązowa ,ale jeżeli to są dla Was kolory marzeń to proszę bardzo .Ja się wypowiedziałem w temacie natomiast kolego @adzios Ty nie bardzo ,jak chcesz kontynuować to chętnie posłucham o przyrostach i kolorach . Bardzo mi miło będzie opinie ekspertów posłuchać nawet obejrzeć fotki nie koniecznie kolegów z Włoch .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz moje brązowe korale

co do przyrostów to wydaje mi się że u mnie są spore.

Leje 500 ml Kh co dobę to jest 50 gr czystego Kh na dobę (przy rozrobieniu 1kg na 10L) cała dawka na 500 L wody.

prędkość przyrostów najlepiej oceniać na podstawie konsumpcji KH z wody. Jeśli jednak nie jedziesz na ballingu lub masz reaktor lub jedziesz po prostu na podmiance wody ( jeśli lubisz SPSy i to i tak czeka cie balling albo reaktor) to jedyna możliwość to ocena długości przyrostów - w takim przypadku 1cm/2-3 tyg. to zacnie. acropory rosą wolniej, monti 2x szybciej, podany przyrost jest dla acropor

jak chcesz kontynuować to chętnie posłucham o przyrostach i kolorach

dziękuje za możliwość kontynuowania rozmowy.

Edytowane przez adzios (wyświetl historię edycji)

aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jestemy przy wzroscie to jezli mozna apytac o sposob przyrastania.

Mam monti talezowe. Przykleilem ja jaka cienki kawalek talezyka. Przyrosla zgrubla zwiekszyla srednice, ale cos jej sie odwidzilo i zaczela zaginac sie do dolu. Z koleii czerwoen talezowki rowneiz zamiast rosnac w w taleze zaczely sie cofac na skale i oblewac jak jak np Potites czy Superman.

Oprocz tego zamsit robic sie plaskie grubna i robia sie wypustki (piki) zamiast isc w srednice.

Czy to sparwa cyrkulacji czy swiatla? a moze cos innego


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia to im mniejsza szczepa tym bardziej właśnie tak się zaczyna zachowywać.

po prostu robi sobie "bazę" z której zacznie się rozrastać - dobre przyrośnięcie jest ważniejsze niż rozrastanie się - w takim wypadku mogła by "odlecieć" a w oceanie to jest 95% szansa za zagładę ;)


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przyrosty na rafie sa tymi optymalnymi. 0,5-1cm na miesiac w zaleznosci od gatunku:

http://nano-reef.pl/topic/63062-jak-rosnie-rafa-koralowa-artykul-dr-tima-wijgerde/


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że kolory nie idą w parze z przyrostami wiec trzymając się pytania to nie bardzo pomaga w uzyskaniu odp.

PS (zgadzam sie z Tobą!)


aquarium8328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:nuke: No i sie zacznie pedzenie korali. :nuke:

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie kiedys KIDULT pisal, ze doszedl do badan w ktorych potwierdzono, ze to nie HGH wplywa na korale SPS, tylko aminokwasy ktore powstaja na skutek hydrolizy somatotropiny. A ze wszyscy wiedza, ze podawanie aminokwasow wspomaga wzrost korali to i tajemnicy zadnej w metodzie nie ma.

zapytam co do tej somatotropiny czy jest gdzies opis jak to sie stosuje jakie ilosci ?

Zamiast bawic sie hormonami moze po prostu kup dobre aminokwasy i zacznij dozowac :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.