Skocz do zawartości
domat

Spoiny w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Paweł, ale twórca zbiornika ma pewne kwestie ciężko zrozumieć i cały czas obstaje że robota została poprawnie wykonana, dowiedziałem się również że to silikon jest zły i jego twórcy są winni zamiast postąpić jak Chłop, przyznać się do błędu napisać zapewnienie że zbiornik nie puści jeśli jest tego pewien a jak puści to pokryje koszty remontu oczywiście w okresie gwarancji na zbiornik i dać od samego siebie rabat na tą "robotę" albo po prostu poprawić zbiornik.

Bo przecież wszystko można obudować, puścić od zewnątrz pokombinować ale to po co za zbiornik płacić? czy ja go dostałem za darmo z działu "oddam"...

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to niezgodnosc towaru z umowa. Dalej sobie dospiewaj...

Jak fachowiec nie umie czytac rysunkow, to niech wroci do szkoly i nadrobi to co przespal.

Niech zgadne i pewnie jeszcze zaliczkowales usluge.

via Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym go odesłał ,kazał zwrócić pieniądze i zamówił nowy u kogoś kto wie jak ma wyglądać poprawnie sklejone akwarium.

Płacę to wymagam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisz w końcu co to za fachowiec bo chyba po to jest to forum aby się wymieniać informacjami o akwarystyce. Wygląda że "fachowiec" jest konfliktowy więc może oszczędź innym kłopotów. Sam niedawno kleiłem spory zbiornik i mocno bazowałem na tym co inni pisali o wykonawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak mówiłem akwarium ma stać między salonem a kuchnią, zrobiona jest już podmurówka, podciągnięta i puszczona woda i kanaliza, firma meblowa chce to wreszcie obudować bo to ciągnie za sobą resztę zabudowy aby "Wpasować" i nie da się klatki zamknąć bo potem się zbiornika nie wniesie po schodach dla tego zaproponowałem twórcy w/w rozwiązania bo nikt mi zbiornika w parę dni nie sklei a jak się podjął- to miało być porządnie prosiłem i tłumaczyłem że to wszystko idzie pod zabudowę wiele razy.

Tak jak już mówiłem, kiedyś przeczytałem opinię że ta osoba klei dobre zbiorniki ale to z tego co widzę było dawno i nie prawda, a teraz zostałem zasypany kilkoma wiadomościami o spapranych zbiornikach i nawet nie pisząc kto go zrobił dostaję wiadomości w stylu "Czy twój zbiornik też zrobił ............. bo mam tak samo spaprany i nie wiem co z tym zrobić".

Dla tego tyle uczulałem osobę która będzie tworzyła zbiornik aby było to zrobione dobrze jak już pisałem jeszcze na dodatek jedna szyba dzieląca komory w sumpie jest nie takiej wysokości jak ma być i była na projekcie ale to jakoś nie wpływa na funkcjonalność i całość więc to ze tak powiem "darowałem" od razu nie wspominając już o rzeczach które pisałem i przy tworzeniu zbiornika, powtarzałem wiele razy zarówno potem mailowo jak i telefonicznie aby coś z projektu nie uleciało wcześniej ale najważniejsze to spoiny=bezpieczeństwo, dla mnie tłumaczenie zrobię komin z dobrymi otworami i ci dośle ten sobie wytniesz a tamten wkleisz czy prześle ci grzebień i trochę silikonu to sobie grzebień dotniesz i wkleisz jest co najmniej nie na miejscu tym bardziej że nigdy nie kleiłem szkła.

Chętnie bym udostępnił całą korespondencję z tą osobą w której wielokrotnie powtarzam co jak ma być a nawet wiadomości na telefonie bo rozmów telefonicznych nie bardzo dam radę odtworzyć zamazując adresata wiadomości jeśli by on się zgodził(na razie poinformował mnie że udostępnianie prywatnej korespondencji= tej jednej wiadomości w której cały czas stara się powiedzieć że jest wszystko dobrze jest karalne chociaż nie wydaje mi się i szczerze=mam to gdzieś bo dziadostwa nie popieram nawet jak mam mieć przez to problem) aby każdy widział że nie jestem gołosłowny ale cały czas liczę że ta osoba walnie głową w mur i podejdzie do tego jak człowiek i załatwimy sprawę.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile jakiś farfocel czy bąbelki w spoinie to można przeżyć (choć nie trzeba), to źle nawiercone przeloty, czy hasła "to sobie dotniesz i wkleisz" już mnie rozbroiły po prostu. Nie używajcie w takim razie słowa "fachowiec" w kontekscie tej osoby, bo po prostu nie wypada.

Zwracaj zbornik i albo niech ci zrobi tak jak zamawiałeś, albo odda pieniądze.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Jacku albo "zamienisz sobie spływ z rewizją czy drugi powrót puścisz poza kominem i będzie dobre"...

Jakoś próbuje się zająć robotą ale mnie już nosi, ludzie z budowy dzwonią czy mogą zamykać klatkę schodową, drudzy od mebli czy już gotowe bo chcą zakładać zabudowę a ja jestem w przysłowiowej d*pie.

Gościowi dałem 2 opcje o których już pisałem według mnie uczciwe, czekam wreszcie na Męską decyzje a nie przysłowiowe pierniczenie.

Edytowane przez domat (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy jak by gosc dal czarny silikon to bys cos zauwazył... ja sie nawet swojemu nie przygladam w takim razie...

To powiem ci w taki razie że ja mam już drugi zbiornik klejony czarnym silikonem

i tylko jeden maleńki bombelek powietrza był widoczny i to w sumpie a bardzo

dokładnie oglądałem całość przed odbiorem.

Tak więc to nie kwestia koloru tylko wykonania


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest kiepska ale ja bym również żądał naprawy lub zwrotu kasy, mam zbiornik na przeźroczystym silikonie i nie mam w nim żadnych bąbli. Spoiny są zwarte i jednolite, mój poprzedni zbiorniczek też był zamawiany w tym samym miejscu i również było ok.

Wina leży po stronie wykonawcy i jest to ewidentna fuszerka - myślę, że przy małym litrażu można by było to jakoś przeboleć ale przy 500litrach ryzyko jest zbyt duże. Nic Ci po jego gwarancji bo ona jedynie pozwoli Ci ewentualnie na naprawę zbiornika po rozszczelnieniu - nic więcej. Zalany dom i zniszczenia z tym związane możesz próbować jedynie ogarnąć ubezpieczeniem o odpowiednim zakresie.

Żeby nie było że anonimowo, mój zbiornik był zamawiany w Katowicach w Aquario - zlecają to komuś ale widać że zna się na klejeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przyja moze jak by to bylo gdzies w niewidocznym miejscu to tak ale na rogu akwa to bym na pewno reklamowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pan , tamten pan, gość,gościowi,osoba, guciu, fachowiec a może wiewiórki?

Jaki silikon jest zły po czym tak wnioskujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno to widać,fakt.

Ja też mam silikon transparentny,kilka " kropek" jest. Akwarium szczelne. Na czarnym też były,ale ciężko je zauważyc.

Współczuję jednak problemu

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_Sage, ja pisałem tylko co napisał ten "fachowiec" mailowo, że to nie jego wina i teraz takie silikony badziewne robią, że taki jest efekt....


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 tygodnie na zwrócenie zamówionego towaru przez internet. Towar nie spełnia Twoich oczekiwań i jest niezgodny z zamówieniem. Zrobiono inne otwory niż zamawiales. Zwrot kasy i tyle.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCRob wcześniej pisałem że u mnie już w tym momencie to odpada i wyjaśniałem o co chodzi oraz przy zamawianiu zbiornika kilka razy nadmieniałem o tym osobie tworzącej zbiornik a że znalazłem jakąś starą pozytywną opinie na temat tej firmy na forum to zaufałem mówię gościu ma fach w ręku, dopiero teraz po temacie posypały mi się na PW informację o źle zrobionych zbiornikach i że po wykonaniu podejrzewają kogo to praca i nie wiedzą co teraz.

Tak czy inaczej cały czas liczę na pozytywne zakończenie sprawy.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że zrezygnowałem z pseudofachowca i i sam kleje baniak będę miał do siebie pretensje jak nie wyjdzie , fakt brzydko to wygląda powinno być bez pęcherzy powietrza


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu efekt nie jest powodem do reklamacji wyrobu. Tak twierdzi technik mający w tym zakresie (szkło, silikon itp) tytuł między innymi "biegłego sądowego". Miała to by byc cecha silikonu niezależna od wykonawcy. Nic więcej nie mogę napisać, gość sobie zastrzegł że informacja jest prywatnie dla mnie.

Mnie to szczerze mówiąc - ani ziębi, ani grzeje.

Jeżeli ja miałbym taki problem, najpierw próbował bym rozwiązać go pomiędzy soba. Jesli by się nie dało, na drodze sądowej, a dopiero po wszystkim, publikował na forum.

Obecnie, na różnych forach jest wiele tego typu postów i ostrzeżeń. Nie wiem czemu, ale mam mocno mieszane odczucia w stosunku do tych wypowiedzi.

No chyba że sytuacja jest jasna, typu "wziął pieniądze, zamiast towaru przyszła cegła".

Chcecie - dalej ciągnijcie temat, ja nie wtrącam się, przepraszam że zabrałem głos.

Na poważnie.

ps. żeby była jasność - nie wiem o kogo chodzi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to że dostał inne otwory, to też jest ok?

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale, rozumiem że byłbyś zadowolonym klientem gdybyś dostał tak sklejone akwarium? Widziałem i Twoje i moje - oba na przeźroczystym silikonie i bez efektów specjalnych..


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cienkim szkle do 10mm nie bedzie babelków, jak zamawiałem akwarium z szkła 15 mm w erybce to zostalem poinformowany że jest takie prawdopodobienstwo że pojawi sie babelek lub kaszka, mimo wszystko zdecydowałem sie i jestem zadowolony, jest tam jakis babelek ale to gdzoes w zabudowanej czesci kolo komina, nie tyle i nie takie babelki jak ma autor tematu. Niebezpieczenstwa takie babelki nie stwarzają ale zapewnic to Cie nikt nie zapewni bo czasem silikon bez babelek pusza ;). Nieprawidłowe wykonanie projektu to już inna sprawa a reakcja wykonawcy to jakaś masakra, zamiast po cichu podkulic ogon i naprawić co trzeba to jeszcze straszy sądem że upubliczniasz pw.... Oj jak się nie zastanowi a Ty ujawnisz kto to ..... ;), chyba jeszcze tego nie zrozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gość pewnych kwestii nie rozumie nie chce mu się d*py ruszyć/zlecić i zapłacić zewnętrznej firmie jeśli nie da sam sobie z tym radę i to poprawić albo zaproponować stosowny rabat i zapewnienie że jak to puści to pokryje koszt remontu, to znaczy rozmowa idzie na razie w dobrym kierunku ale w stylu masło maślane i owijanie w bawełnę ale cały czas liczę że wreszcie się sprawa zakończy, a tak jak pisałem dostałem sporo wiadomości na PW odnośnie spapranych zbiorników a nawet informacje o tym że już ma tematy o "jego jakości wykonania" na innych forach słodkowodnych niestety ja do nich nie dotarłem.


Pozdrawiam domat,

Było kilka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że gość powinien to zabrać i poprawić i przestać głupoty gadać że silicon nie taki ,twierdzi że jest fachowcem , to niech się zachowa jak fachowiec i zabiera to i poprawia, ja wykonuje od lat swój zawód i szanuje każdego kto mi daje zlecenia ,nie mogę zrozumieć podejścia ludzi ,zrobią badziew i powiedzą że jest oki


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz sobie przeczytałem temat bo wcześniej nie miałem czasu,ale chyba się domyślam kto mógł to skleić.Znam akwaria,które nie miały otworów wywierconych jak klient chciał,czasem miejsce,czasem ilość a czasem wymiar.Jest też akwarium w którym nawet bez grzebienia woda dotyka opasek wzmacniających i ja osobiście tego bym już nie ścierpiał.

Czasem to nasza wina bo nie umiemy przekazać wykonawcy naszej wizji,myślimy,że jak mówimy co chcemy to myślimy,że wykonawca wie o czym mówimy a tu zonk bo on myśli o czym innym,dlatego polecam dokładne projekty graficzne z wymiarami.Mam tak często w swojej profesji,ale nawet projekty nie pomagają i potem tekst "bo ja myślałam/myślałem,że będzie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, ja przesłałem dokładny projekt z wymiarami, wykonawca przekonał mnie do innego rozwiązania niż chciałem, okazało się, że zawiodło i zalałem sąsiadkę i zrobił otwory w innej kolejności niż na dokładnym rysunku technicznym.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoiny tutaj nie puszczą nie ma bata więc nie ma się czego obawiać.

Dałbyś zdjęcia całości zbiornika ?

Bo w zbliżeniu to nawet ja tam coś znajdę i pewnie nie tylko ja.Niektóre znane salony o tym informują.

Może pod odsunięciu wzroku nie będzie tak walić w gały a jak zasiedlisz zbiornik nawet na to uwagi nie zwrócisz?

Daj całość.

Z ciekawości ja przyłożyłem do siebie swój aparat z dużą matryce gdzie mam parę miniaturowych bombelków w aparacie po zbliżeniu faktycznie robi się nieciekawie.

Jednak w rzeczywistości ledwo to widać i trzeba się skupić , naprawdę.

A warto też wziąć po uwagę że jednak płacisz kilka stów taniej niż u konkurencji.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.